Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1185680 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uporan
vozac
mital
BIH

Član broj: 326276
Poruke: 17
*.netcologne.de.

Sajt: spajanje familije


+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.11.2014. u 21:48 - pre 114 meseci
Pozdrav forumasima!!!Imam jedno pitanje nadam se da mi mozete pomoci vezano za spajanje familije.Gospoda mi je Hrvatski drzavljanin vjencani smo vec od 2003.a,ja Bosanski drzavljani.Ona vec preko 30.godina zivi u DE sad moje je pitanje kako mogu dobiti vizu u Njemackoj Ambasadi polozio sam test A1.Sta je potrebno da bin dobio vizu.Unaprijed zahvalan.
 
Odgovor na temu

uporan
vozac
mital
BIH

Član broj: 326276
Poruke: 17
*.netcologne.de.

Sajt: spajanje familije


+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.11.2014. u 11:22 - pre 114 meseci
Pozdrav svim forumasima!!!!!!Da li je moguca zamjena vozacke dozvole(BiH)u Njemackoj pokrajini NRW da li je neko vec imao priliku mjenjati vozacku i koja je procedura?
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.11.2014. u 11:59 - pre 114 meseci
Procedura je vrlo jednostavna i traje tek toliko da predas svoju vozacku dozvolu iz BiH i da se potpises za novu DE vozacku dozvolu. Samo... pre toga moras da odslusas i polozis prvu pomoc i polozis teoretski i prakticni deo ispita za vozacku dozvolu...

Ne gubi vreme trazeci nacin kako da prostom zamenom svoje BiH dobijes DE vozacku dozvolu. Knjige u sake i guzu u stolicu, 600-900 Evra i kada uradis ono gore pobrojano zamena dozvola traje par minuta.
 
Odgovor na temu

uporan
vozac
mital
BIH

Član broj: 326276
Poruke: 17
*.netcologne.de.

Sajt: spajanje familije


+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.11.2014. u 12:03 - pre 114 meseci
Hvala,Harz na brzom odgovoru!!!!?Ipak cu morati polagati teoretski i prakticni dio obuke kako sam vas shvatio.
 
Odgovor na temu

ssasa980
Stuttgart, Germany

Član broj: 161823
Poruke: 60
*.dip0.t-ipconnect.de.



+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.11.2014. u 12:23 - pre 114 meseci
Nije tacno.
Bosanska vozacka dozvola je priznata od pocetka 2014. godine i moze se samo zameniti bez polaganja bilo kakvog ispita. Treba se uplatiti samo mislim oko 40-tak €. Takodje Bosanska se dozvola moze zameniti i u Austriji, Australiji, Italiji....

linkovi:

http://bosnapress.co/zamjena-b...emackoj-austriji-i-australiji/

http://radiosarajevo.ba/novost...h-pocela-pregovore-sa-spanijom

 
Odgovor na temu

uporan
vozac
mital
BIH

Član broj: 326276
Poruke: 17
*.netcologne.de.

Sajt: spajanje familije


+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.11.2014. u 12:33 - pre 114 meseci
Ipak hvala vam Sasa na odgovoru!!!!
 
Odgovor na temu

uporan
vozac
mital
BIH

Član broj: 326276
Poruke: 17
*.netcologne.de.

Sajt: spajanje familije


+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.11.2014. u 13:41 - pre 114 meseci
Pozdrav svim forumasima!!!!!Imam jedno pitanje vezano za spajanje porodice pa samo ukratko;Gospoda mi je Hrvatski drzavljanin koja vec dugo boravi u Njemackoj a,ja Bosanski.Imam polozen A1 ispit sada moje pitanje je sta mi je sve potrebno da bih izvrsio na osnovu supruge spajanje porodice?Da bih predao u Sarajevu zahtjev kolika je procedura spajanja porodice i da li je vec neko podnosio zahtjev?U braku smo od 2003.godine.Svaka pomoc bih mi bila od koristi.Unaprjed vam zahvaljujem!
 
Odgovor na temu

Weide
bez posla

Član broj: 308931
Poruke: 15
*.telenec.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.11.2014. u 20:09 - pre 114 meseci
Citat:
uporan: Pozdrav svim forumasima!!!!!Imam jedno pitanje vezano za spajanje porodice pa samo ukratko;Gospoda mi je Hrvatski drzavljanin koja vec dugo boravi u Njemackoj a,ja Bosanski.Imam polozen A1 ispit sada moje pitanje je sta mi je sve potrebno da bih izvrsio na osnovu supruge spajanje porodice?Da bih predao u Sarajevu zahtjev kolika je procedura spajanja porodice i da li je vec neko podnosio zahtjev?U braku smo od 2003.godine.Svaka pomoc bih mi bila od koristi.Unaprjed vam zahvaljujem!


Postovani gospodine, mada nisam iz Bosne, ali pokusacu da Vam pomognem, otvorite sajt Nemacke ambasade u BiH, onda imate link koji vas vodi do neophodne dokumentacije, http://www.sarajewo.diplo.de/c.../National_Ehegattennachzug.pdf, i tu pise sta je sve neophodno za spajanje porodice, kao i za decu koja se pridruzuju roditeljima. Mozda Vas malo i preispitaju jezik da li znate. Uglavnom, rukovodim se logikom, nama su dokumenta bila medjunarodna, pa verujem da i vama treba medj. vencani list, medj. izvod za decu, zatim trebaju vam fotografije biometrijske , vazeci pasos, dokazi o starateljstvu ako imate dete etc etc...procitajte detaljno Nadam se da sam malo olaksala.

Nego, hoce li neko meni dati odgovor na vec postavljeno pitanje?

ne znam da li postoji zasebna tema za ovakav vid pitanja? Naime, mene zanima da li muz moze dati ovlascenje za upravljanje vozilom u Konzulatu u Minhen? auto je prodao u Srbiji, ali je u medjuvremenu dosao u De, pa bi sad da uradi to ovlascenje ovde. Da li neko ima iskustava u vezi sa ovim?

Hvala unapred, svaki savet je dobro dosao.
 
Odgovor na temu

uporan
vozac
mital
BIH

Član broj: 326276
Poruke: 17
*.netcologne.de.

Sajt: spajanje familije


+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.11.2014. u 09:25 - pre 114 meseci
Ipak vam hvala!!Samo u gore navedenoj temi rijec je o meni djeca su ovdje isto sa duzim boravkom.
 
Odgovor na temu

milan.ns
Taksi
Taksi

Član broj: 325795
Poruke: 12
77.243.28.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2014. u 14:42 - pre 114 meseci
Dobar dan. Molio bih da mi neko odgovori kako deca koja se iz Srbije presele u Nemacku nastavljaju skolovanje.Konkretno radi se o detetu koje zavrsava 3. razred osnovne skole u Srbiji. Da napomenem da dete ima srpsko I madjarsko drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

AMMMeRRR
Inzinjer mas.
Mountain
Sarajevo

Član broj: 326394
Poruke: 3
37.203.114.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.11.2014. u 10:45 - pre 114 meseci
Pozdrav!

Molim trebao bih malu pomoć! Dakle završio sam master studij mašinstva u Sarajevu, dobio sam posao i ugovor u Berlinu, sa potrebnom platom za ing. za plavu kartu. Sad gledao sam sta je potrebno za predavanje papira tamo, za eu plavu kartu, i trazi se Berufserlaubnis, koju izdaje inžinjerska (bau) komora u Berlinu. Oni su mi rekli da mogu bez toga raditi ali ne mogu nositi titulu Inžinjer. Nejasno mi je sad, da li trebam vaditi tu berufserlaubnis u komori prije predaje eu karte, ili to mogu nekad kasnije? Da li ta berufserlaubnis znaci da mogu/ne mogu uopste raditi kao inz, ili je samo u svrhu potpisa? To znaci da mi u ogovoru ne moze kao pozicija stajati inžinjer, već napr. master of science of maschinenbau? Da li je neko vadio ovu berufserlaubnis, kakva je procedura, koliko traje? strah me da ne prekucam ona 3 mjeseca koja bi dobio ulaznom vizom...

I da li ej moguce u Berlinu prijaviti se bez svog sanduceta i imena na zvonu, da ostanes kod prijatelja ili da iznajmim sobu za pocetak??
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
5.153.233.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.11.2014. u 19:15 - pre 114 meseci
Citat:
I da li ej moguce u Berlinu prijaviti se bez svog sanduceta i imena na zvonu, da ostanes kod prijatelja ili da iznajmim sobu za pocetak??


Da, prilikom registracije navedeš C/O adresu.

Citat:
Sad gledao sam sta je potrebno za predavanje papira tamo, za eu plavu kartu, i trazi se Berufserlaubnis, koju izdaje inžinjerska (bau) komora u Berlinu


Gde si to gledao? Ja sam dipl. inženjer elektrotehnike, i mi niko nije tražio nikakvu potvrdu dodatnu potvrdu osim prevoda diplome.
 
Odgovor na temu

AMMMeRRR
Inzinjer mas.
Mountain
Sarajevo

Član broj: 326394
Poruke: 3
31.176.249.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.12.2014. u 10:58 - pre 114 meseci
@Burgos

Sigurno ovo za sobe? To je extra =)


Za Berufserlaubnis sam procitao ovdje : https://service.berlin.de/dienstleistung/324659/ . Jesi dobio ti plavu kartu? Vjerujem da jesi..Da li je uredu prevod ovdje sudskog tumača iz Sarajeva ili moram prevodit kod tumača u Berlinu? Thx.
 
Odgovor na temu

m_ici

Član broj: 308243
Poruke: 23
*.pool.mediaWays.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.12.2014. u 21:17 - pre 114 meseci
Interesuje me nakon dobijanja vize za spajanje porodice, jel mogu ja da se prijavim na biro za arbeitssuchend?
Hvala
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
..88.103.pools.vodafone-ip.de.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.12.2014. u 21:59 - pre 114 meseci
Kao arbeitssuchend možeš, ali ako hoćeš i da dobijaš Hartz 4 zavisi od toga koje državljanstvo ima tvoj muž
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
5.153.234.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.12.2014. u 22:19 - pre 114 meseci
Citat:
AMMMeRRR:
@Burgos

Sigurno ovo za sobe? To je extra =)


Prilično sam siguran, moj kolega je živeo u iznajmljenoj sobi i registrovao se kod drugog kolege. Takođe su u firmi, kada sam ja dolazio, govorili da
može čak i adresa hotela da se navede.


Citat:

Za Berufserlaubnis sam procitao ovdje : https://service.berlin.de/dienstleistung/324659/ .


Mislim da je ključ u reči Zusage (iako mi je nemački još uvek rđav :-) ).

Citat:
Jesi dobio ti plavu kartu? Vjerujem da jesi..


Da.

Citat:
Da li je uredu prevod ovdje sudskog tumača iz Sarajeva ili moram prevodit kod tumača u Berlinu? Thx.


Da, kod sudskog tumača u Sarajevu. U Beogradu je koštalo nekih deset evra.
 
Odgovor na temu

kingking1
slavko petrovic
srbija
gomex

Član broj: 325336
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.12.2014. u 09:46 - pre 114 meseci
Poz jel moze neko da mi odg na pitanje ozenjen sam u nemackoj da ne oduzim pre 5 nedelje bio sam na razgovor i ia i zena u auslederamt znate ona pitanja na primer kad ste se upoznali itd.... hocu sa vas pitam jel neko ima sa ovim iskustva kad cu da dobijem vizu
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.12.2014. u 10:43 - pre 114 meseci
Moja supruga je rendgen tehničar,u julu mesecu je bila u Nemačkoj kako bi što bolje naučila jezik,pošto ga ovde u Srbiji uči 6 mes.Pre odlaska slala je CV na razne sajtove i srećom dok je bila gore usledio je poziv jedne privatne klinike da dodje na razgovor za posao.Tada je imala nivo A2 znanja Nemačkog jezika,poslodavcu to nije smetalo,videli su da ima radnog iskustva u mamografiji,ultrazvuku.....od 8 godina,udata,dvoje dece................sve im je to bilo super i dobila je posao.Ugovor je stigao poštom sa svim navedenim(plata,bonusi,godišnji...)i datum 06.10.2014.za početak radnog odnosa na neodređeno vreme sa probnim radom od godinu dana.Njima se na taj oglas niko nije javljao 6 mes i nisu imali nekoga ko je zadovoljio njihove zahteve.Pošto je podnela original ugovor i sve tražene papire u ambasadu u Bg ocekivali smo da sve bude kako treba.Krajem avgusta je stigao odgovor od ambasade da ne moze da dobije ulaznu vizu za Nemačku.Razlog odbijanja je da njena profesija nije na pozitvnoj listi odnosno nije deficitarno zanimanje na teritoriji Nemačke.(a oni ne mogu da nadju radnika 6 meseci)

Mene zanima sledeće ako je neko imao slična iskustva ili cuo nesto slično da mi kaze kako je moguće da klinika njoj da posao,da agencija koju je unajmila klinika za zaposljavanje isto kaze da moze da dobije posao,a na kraju ne moze nista od toga.Ovde je dobila od firme godinu dana neplaćenog,spremali smo se svi porodično kroz odredjeno vreme da odemo a sada..............................
 
Odgovor na temu

kingking1
slavko petrovic
srbija
gomex

Član broj: 325336
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.12.2014. u 14:58 - pre 114 meseci
Poz jel moze neko da mi odg na pitanje ozenjen sam u nemackoj da ne oduzim pre 5 nedelje bio sam na razgovor i ia i zena u auslederamt znate ona pitanja na primer kad ste se upoznali itd.... hocu sa vas pitam jel neko ima sa ovim iskustva kad cu da dobijem vizu
 
Odgovor na temu

suzanazivkovic

Član broj: 207815
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.12.2014. u 22:13 - pre 114 meseci
Jao ljudi svaka vam čast!!! Od 18h sedim i čitam i većinu stvari sam iščitala i toliko ste mi pomogli savetima i pitanjima, a posebno profin, Harz i uerceg... Moj duboki naklon... Moj muž čeka ugovor iz firme koja je u Landau i jako smo uzbuđeni oko toga, do srede ćemo znati detalje... Već ne spavamo, a kako sam pročitala, tek nam spavanja nema.... Imam još 101 pitanje, ali ako Bog da kad lavina krene... Takođe, moja mama putuje u Osterode u nedelju, Harz to je kod tebe u komšiluku ako se ne varam , da radi kao kuvarica u jednom restoranu Balkanske kuhinje. Tako da ćemo se još "gledati".... Pozzz....
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1185680 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.