Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1185750 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bao
Belgrade, Serbia

Član broj: 316343
Poruke: 7
*.access.mtnbusiness.co.za.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.07.2014. u 21:04 - pre 118 meseci
Hallo svima,

dugo nisam bio na forumu pa sam mozda nesto vezano za sledecu tematiku i propustio.

Na drugom forumu sam pronasao sledece:

"Svako ko zeli da aplicira za plavu kartu u DE:

- Potrebno je da imate diplomu visoke škole (u nekim slucajevima, u IT bransi je i srednja skola sa iskustvom dovoljna za radnu dozvolu, ali ne i za plavu kartu)

- Da li se vaša diploma/škola kvalifikuje za "visoko obrazovanje" u Nemačkoj, možete proveriti na www.anabin.de. Samo škole (i diplome!) označene sa "H+", i diplome označene sa "A3" i više ("A4", itd) se tretiraju kao "visokoškolsko obrazovanje". Državni univerziteti i licencirani privatni univerziteti su uglavnom zastupljeni, znači stare diplome "dipl inž." (i slični "dipl.") i novi Bachelor i Master. Bachelor je već dovoljan za kvalifikaciju.

- Potrebno je da imate obavezujuću ponudu za posao ili već potpisan ugovor sa nemačkom firmom

- Ako je ugovor na platu preko 66,000 Evra (bruto godišnje), stalna boravišna dozvola se dobija automatski i odmah po dolasku

- Ako je ugovor na platu preko 44,800 Evra, dobija se privremena boravišna dozvola na 3 godine (ili na dužinu ugovora plus tri meseca, ako je ugovor vremenski ograničen), a stalna boravišna dozvola posle 3 godine. Ako posle 2 godine imate dobro znanje nemačkog, onda može stalna i posle 2 godine.

- Ako je ugovor na platu preko 34,900 Evra i ako je vaše buduće radno mesto sa liste deficitarnih zanimanja (u ovo spadaju kompletna IT-branša, lekari, inženjeri mašinstva, elektrotehnike, fizike, hemije, matematike, i uopšte prirodnih nauka) onda se dobija isto kao i gore opisano za platu preko 44,800 evra godišnje bruto.

- Supružnici i (maloletna!) deca nosioca plave karte dobijaju istu vizu kao i nosilac vize. Supružnici imaju pravo odmah neograničeno da rade u Nemačkoj, i to BEZ limita plate kao gore. Limiti za plate važe iskljućivo za nosioca vize.

- Znanje nemačkog jezika eksplicitno NIJE uslov za dobijanje plave karte, ni za nosioca, ni za supružnika, ni za decu. Naravno, znanje nemačkog jezika je poželjno za traženje posla, stana itd, to bi trebalo da je svakome jasno, nadam se :)

- Ako studirate u Nemačkoj, posle završetka studija možete bez većih problema da ostanete da živite tamo (tj. da dobijete boravišnu vizu), uslov je da nađete posao koji se vodi kao posao za koji je potrebna visoka školska sprema

- U svim slućajevima opisanim gore (a tako je već i sada), ne postoji posebna "radna viza" kao pre X godina, već ako imate generalnu boravišnu vizu (ograničenu ili neograničenu, dakle generalni Aufenthaltserlaubnis ili Niederlassungserlaubnis) automatski imate pravo i da radite. Ograničenja postoje samo za "specijalne" dozvole, recimo za azilante i slično."


Zanima me da li je:

"- Ako je ugovor na platu preko 66,000 Evra (bruto godišnje), stalna boravišna dozvola se dobija automatski i odmah po dolasku", ovo proverena informacija.

Nisam je nasao na nekom zvanicnom site.

Ukoliko jeste, sta im znaci STALNA BORAVISNA DOZVOLA SE DOBIJA AUTOMATSKI I ODMAH PO DOLASKU.

Da li to znaci JEDNA MESECNA UPLATA i dobijas trajne papire, a onda mozes da raskines ugovor i nadjes drugi posao???

Nadam se da je neko imao slicno iskustvo.
 
Odgovor na temu

shimano88

Član broj: 324531
Poruke: 1
...kabel-badenwuerttemberg.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.08.2014. u 14:17 - pre 118 meseci
Pozdrav. Prvo da vam opisem trenutno stanje; dobila sam posao u njemackoj kao med.sestra u starackom domu. Imam B2, dobila sam i anerkennung (priznata diploma), uskoro trebam dobiti i vizu na godinu dana. Pa me interesuje nakon sto dobijem vizu na godinu, mislila sam se prebaciti u bolnicu da radim, da li ce to utjecati na dobijanje vize na 3 godine i stalnih papira ? Posto neki govore da se poslodavac ne smije mjenjat dok se ne dobije viza na 3 god. Bila bih zahvalna ako iko zna bilo kakvu informaciju.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.08.2014. u 09:29 - pre 118 meseci
k.i.z.a Imas pp
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.08.2014. u 09:31 - pre 118 meseci
Mali off.

Planiram da idem kolima za Srbiju, pa ako ima neko zainteresovan.
 
Odgovor na temu

dowla

Član broj: 47589
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.08.2014. u 21:04 - pre 118 meseci
Supruga mi je med.sestra i ima madjarski pasos. Nemacki joj je jos u fazi ucenja, na nivou a1.
Posto supruga ima blisku rodbinu u Ger , razmisljamo da joj prijavimo boravak kod rodbine, da se prijavi na biro za zaposljavanje, pa ako dodje neki poziv da sedne na avion i ode na razgovor za posao.
Pitanje bi bilo: da li je bolje da i decu (dvoje maloletne dece) koja takodje imaju madjarske pasose prijavljujem zajedno sa suprugom ili ne?
Takodje, ima li nas plan neku manu ili potencijalni problem , s obzirom da ne poznajemo dovoljno nemacke zakone?
Da li je realno i izvodljivo to o cemu razmisljamo? I pametno?
Zahvalan sam unapred na svakom savetu...
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
..88.100.pools.vodafone-ip.de.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.08.2014. u 10:29 - pre 118 meseci
@dowla. Ima problem i odmah ću ti reći. Da bi to izveo, tvoja supruga mora zaista da bude u Nemačkoj. Kada se prijavi na biro, ona po zakonu zaista mora da bude na tom mestu na kojem se prijavila. Svako napuštanje mesta boravka, tipa odmor ili nešto drugo duže od 24h mora prema zakonu da se prijavi birou. Za slučaj da sa biroa imaju ponudu za nju mora da bude dostopna kako bi najbrze moguce odgovorila na nju. Ukoliko nije tu ili nije odgovorila na ponudu, moguće su kazne. Naravno da je bolje da se deca prijave na istu adresu gde i majka, jer onda stičete pravo na kindergeld, na novac sa biroa za decu, i na zdravstveno osiguranje ali će vam na birou tražiti potvrdu da su upisana u školu. Tako da i decu morate da pripremite na selidbu. Dalji problem moglo bi da bude i to što je kod rodbine a pogotovu ako je neko od rodbine prijavljen na biro.
Postoje istina dva vrste pomoći za nezaposlene sa biroa. Jedna je ova o kojoj ti pričam ALG2 i tako funkcioniše. Druga vrsta je da se prijavi kao Arbeitssuchend ohne Leistung. To znači da ne prima nikakvu novčanu pomoć sa biroa i tu nema nikakve kontrole, ali realno ni neke posebne koristi. Ja lično sam skoro dve godine bio prijavljen na ovo drugo i mogu ti reći da kad sve sagledam to mi nije ni bila nikakva nužda. Poenta je da se oni povremeno javi pitaju jel sve u redu i da sa vremena na vreme pošalju neku ponudu za posao. U mom slučaju su bile 3 ili 4 za svo to vreme, koje sam uzgred ja i sam pre njih video.
 
Odgovor na temu

maxmakky
nemam
nemam
Jagodina

Član broj: 324093
Poruke: 2
*.dyn.telefonica.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.08.2014. u 14:31 - pre 118 meseci
I ja imama problem :)
Ja i moj decko (on je nemacki drzavljanin) cekamo na datum za vencanje u Nemakoj. Predali smo papire pre mesec dana. Reki su nam da mozemo da produzimo moj boravak sa dokumentom da cekamo termin za vencanje. Da li ja mogu sa tim dokumentom o produzavanju boravka da prelazim granicu?
 
Odgovor na temu

dowla

Član broj: 47589
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.08.2014. u 16:20 - pre 118 meseci
Djuka , hvala ti puno na brzom odgovoru... E sada: deca su mi 5god i 1.5 god, tako da su još uvek mala za školu. Da li je obavezno da ih prijavljujem za vrtić ili ne, i da li je obavezno da ih šaljem u vrtić (nemački ne znaju)?
Da li su prijava boravka i prijava na biro dve različite stvari? Postoji li mogućnost prijave boravka, a da se ne prijaviš na biro, i ima li to ikakvog smisla?
Da li se Kindergeld počinje dobijati samom prijavom na biro, ili tek stupanjem u radni odnos?
Takodje, da li bi supruga imala pravo na bilo kakvu socijalnu pomoć samom prijavom na biro (nije mi to cilj ,ali vredi imati informaciju)?

Ako sam te dobro razumeo, hteo si reći sledeće: ako želim za suprugu i decu zdravstveno osiguranje i Kindergeld (taj ALG2 o kome pričaš) , onda supruga mora biti fizički tamo, sa decom ili bez njih, iz više razloga. Ako ne tražim ništa, onda je džabe prevremeno i prijavljujem :) Meni nije cilj socijala, već želimo da radimo oboje, i polako... Dokle stignemo.
I oprosti na gomili pitanja.

[Ovu poruku je menjao dowla dana 09.08.2014. u 17:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
..88.100.pools.vodafone-ip.de.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.08.2014. u 20:19 - pre 118 meseci
Citat:
dowla: E sada: deca su mi 5god i 1.5 god, tako da su još uvek mala za školu. Da li je obavezno da ih prijavljujem za vrtić ili ne, i da li je obavezno da ih šaljem u vrtić (nemački ne znaju)?

Vrtići nisu u nemačkoj obavezni, ali u svakom slučaju jesu od koristi. Pošto tvoje starije dete ima 5 godina, znači da bi u Nemačkoj već sledećeg leta moralo da krene u školu, bilo bi dobro da ukoliko zaista dođete ovde, da se dete što pre upiše u neki vrtić. Kod mlađeg deteta je moguće da će teško dobiti mesto. Sve zavisi od grada gde se nalazite i koliko su lokalne uprave obezbedila mesta za decu manju od tri godine.

Citat:
Da li su prijava boravka i prijava na biro dve različite stvari? Postoji li mogućnost prijave boravka, a da se ne prijaviš na biro, i ima li to ikakvog smisla?
To su dve potpuno različite stvari. Naravno da bi se prijavio na biro i da bi dobijao pomoć mora se prethodno prijaviti boravak.

Citat:
Da li se Kindergeld počinje dobijati samom prijavom na biro, ili tek stupanjem u radni odnos?
Ne dobija se odmah prijavom, ali u svakom slučaju čim zatražiš Alg2 ili eventualno Wohngeld objasniće ti da moraš da zatražiš najpre Kindergeld. Kindergeld nije vezan za to da deca žive u Nemačkoj. Za slučaj da tvoja supruga ima odmah posao, mogla bi čak i da ga zatraži bez obzira što deca nisu sa njom, uslov je da u toj zemlji u kojoj se deca nalaze takva vrsta pomoći ne postoji a ako postoji i manja je nego što je Kindergeld (186€) onda se isplaćuje razlika.
Citat:
Takodje, da li bi supruga imala pravo na bilo kakvu socijalnu pomoć samom prijavom na biro (nije mi to cilj ,ali vredi imati informaciju)?

Ovo je u stvari to o čemu ti govorim. Pitanje je veoma teško odgovoriti. Tvoja supruga nije nemački državljanin. Do pre nekog vremena stranci koji nikada nisu radili u Nemačkoj, nisu imali nikakva prava na pomoć (osim azila itd.). Bez obzira da li je EU državljanin ili ne. Pre par meseci je Evropski sud doneo odluku da takva praksa nemačkih službi nije u skladu sa pravilima Evropske unije prema kojoj svi državljani bilo koje članice EU imaju jednaka prava kao i državljani države domaćina vezano za zapošljavanje kako bi se omogućio slobodni protok radne snage što je jedan od glavnih ciljeva EU. Problem je u stvari u tome što je Nemačka reformom svog socijalnog sistema pre nekih 10ak godina povezala svako davanje socijalne pomoći sa obavezom aktivnog traženja posla. Jedino ako si spreman da tražiš posao i ako hoćeš da radiš, možeš dobiti bilo koju pomoć. Upravo taj argument su iskoristili oni koji su ovo pitanje postavili pred evropski sud. Sad je situacija, koliko sam video iz medija, dosta haotična. U službi za zapošljavanje ne znaju šta da rade, jer su suočeni sa njima nepoznatom situacijom. Nemačka je uložila čini mi se žalbu i sva je prilika da će se naći neko rešenje između. Služba za zapošljavanje proverava sada svaki zahtev pojedinačno, i odlučuje o svakom zahtevu pojedinačnu. Opet iz medija, proveravaju stvarnu nameru za traženja posla i kolike su realne šanse za zapošljavanje i na osnovu toga donose odluke. Pošto tvoja žena radi u medicini, to je deficitarno zanimanje a pogotovu za posao negovateljice starih osoba mislim da bi imala dobre šanse.

Citat:
Ako ne tražim ništa, onda je džabe prevremeno i prijavljujem :)
Pa tako nekako.
Ukoliko se odluči da dođe savetovao bih joj da potraži neku od institucija koja pružaju savete došljacima. Upravo ta pitanja će joj tamo najpre objasniti. Saveti su obično besplatni. Isto tako što se tiče priznavanja diplome i traženja posla, mogao bih da preporučim projekat na kome sam lično jedno vreme radio http://www.netzwerk-iq.de Projekat je fokusiran na pitanja priznavanja diploma, ali u njemu sarađuje veliki broj raznih ustanova koji pružaju savetodavnu pomoć za snalaženje u poslu. Čitav projekat je finansiran od savezne države tako da onaj ko dođe i zatraži pomoć ne plaća za uslugu.

Puno pozdrava
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
..88.100.pools.vodafone-ip.de.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.08.2014. u 20:56 - pre 118 meseci
Citat:
maxmakky:
I ja imama problem :)
Ja i moj decko (on je nemacki drzavljanin) cekamo na datum za vencanje u Nemakoj. Predali smo papire pre mesec dana. Reki su nam da mozemo da produzimo moj boravak sa dokumentom da cekamo termin za vencanje. Da li ja mogu sa tim dokumentom o produzavanju boravka da prelazim granicu?

ako je samo prelazak granice ne znam u čemu je uopšte problem? Ako imaš srpski pasoš tebi ne treba viza da bi se ponovo vratila u Nemačku
 
Odgovor na temu

Karlos 25
Karlos Dragic
ALT DMB
ALT DMB

Član broj: 324255
Poruke: 8
2a02:8108:380:b90:8820:dfd:6..



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.08.2014. u 13:03 - pre 117 meseci
Sta se desava sa vozackim dozvolama? Vidim za Bosnu su sad doneli zakon o menjanju? sta se desva sa drzavlajnima Srbije? Znaci nakon 6 meseci od prijave ne vazi a koliko neki kazu kosta oko 600-700 da menjas s` tim da opet polazes pa kava je razlika fakticki imali ili ne Srpsku isto dodje? Bas ne znam sta da radim dodje mi da je pocepam :( i odem iz pocetka ovde polazem nadjem neku srpsku auto skoli gotovo...
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.08.2014. u 13:23 - pre 117 meseci
Citat:
Karlos 25: Sta se desava sa vozackim dozvolama? Vidim za Bosnu su sad doneli zakon o menjanju? sta se desva sa drzavlajnima Srbije? Znaci nakon 6 meseci od prijave ne vazi a koliko neki kazu kosta oko 600-700 da menjas s` tim da opet polazes pa kava je razlika fakticki imali ili ne Srpsku isto dodje? Bas ne znam sta da radim dodje mi da je pocepam :( i odem iz pocetka ovde polazem nadjem neku srpsku auto skoli gotovo...

Sa državljanima Srbije se dešava da počev od dana prijave boravka u Nemačkoj, srpska vozačka dozvola (naravno, međunarodna vozačka) vredi 6 meseci. Nakon toga prestaje da važi. Potrebno je da napraviš nemačku vozačku dozvolu i u auto školi zatražiš da uradiš Umschreibung. To će te poštedeti jedino potrebe da voziš sve časove koji su predviđeni da se voze kada Nemci redovno polažu za vozačku i takođe ne moraš da ideš ni na kakvu teorijsku nastavu. Potrebno je da položiš teorijski ispit i posle praktični. Suštinski, sve isto kao u Srbiji, sa tim što ćeš voziti nekoliko dvočasa sa instruktorom, da bi se čisto uverio u tvoje vozačke sposobnosti. Ja sam konkretno vozao 5 dvočasa, jer je ovaj moj instruktor odmah na startu rekao da će tako da bude. Na kraju sam položio i testove i vožnju iz prve i na kraju me je sve koštalo oko 700-800 evra, ne znam tačnu cifru. Ako te baš zanima, mogu proveriti.

Srpsku auto školu ne znam da li ćeš naći, makar je ja ovde u svom okruženju nisam video. Možeš možda naći neku auto školu u kojoj postoji instruktor koji priča naš jezik, ali ti to jedino znači u tih par dvočasa što ćeš provozati. Instruktor ti je na polaganju tu u formi nemog posmatrača, pošto ti celu rutu određuje čovek iz komisije koji će sve da ti priča na nemačkom.
 
Odgovor na temu

Karlos 25
Karlos Dragic
ALT DMB
ALT DMB

Član broj: 324255
Poruke: 8
2a02:8108:380:b90:8820:dfd:6..



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.08.2014. u 13:57 - pre 117 meseci
@Uerceg-Hvala na brzom odgovoru vidim neki trabunjaju da se menja bez polaganja ali cisto sumnjam u Hamburgu ne ide...Na sve muke kad coveku dodje i to onada..800e kosta da se menja a 1200-1500e polaganje u de.Tri meseca sam prijavljen ovde jos tri i Srpsaka moze da se baci..Ja sam odlucio def idem od pocetka bar ovu Srpsku mogu da korstim u zidu.
Ima ovde u Hambugu Srpksaka auto skola sa testovima a na voznji moze i arap da bude nije problem.
 
Odgovor na temu

Trnar
bez posla
Bitola

Član broj: 324707
Poruke: 3
77.28.183.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.08.2014. u 18:34 - pre 117 meseci
Zdravo svima dragi prijatelji !

Ja i supruga imamo bugarsko drzavljanstvo odnosno pasose.

Planiram prvo ja u septembru da idem u Nemackoj u Stutgartu I da pokusham da tamo prvo nadjem smeshtaj I posao.
Nakon toga plan je da dovedem zenu - kcerku koja ima 9 godina I sina koji je 17 godina I od iduce godine on planira nastaviti sa faksom u Nemackoj.

Kratka i jasna su moja pitanja :

1-- kada ispunjavam uslove da detski dodatak ?
- kad se ja zaposlim ili kad se zaposli moja zena ?

2-- kolika je suma novca koja se dobija za svako dete pojedninacno ili za oba dva deteta i dali visina dodatka zavisi od visine primanja jer necemo biti na visokoj plati?

3-- kad odem u rathaus i onda kada se ja prijavjujem dali tamo ili negde u drugoj instituciji moram prijaviti da sam ozenjen i da imam dve maloletne dece koje se shkoluju
a josh su u Makedoniji ( u Bugarskoj?).

4-- dali kad joj saljem novac kao izdrshku moram i mogu chuvati papire shto sam slao novac i dali se neki procenat refundira (vraca).


Da objasnim, ovo zelim da znam kako bih planirao troshkove oko kirije i ocekivane beneficije pored redovne plate !


Hvala Vam puno i nadam se da cete mi odgovoriti i zelim svima Vama puno sreche !
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.08.2014. u 19:58 - pre 117 meseci
Trnar ja sta mogu da ti kazem iz mog iskustva, deciji smo dobili tek kada smo decu prijavili u Nemackoj da zivi. Suprug je nemacki drzavljanin i deca imaju nemacko drzavljanstvo, deca nisu primala deciji dok su samnom boravili u Srbiji, iako je muz sve vreme bio u Nemackoj. Deciji ne zavisi od primanja i iznosi oko 184 eur po detetu. Sto se tice refundacije, ja sam novac podizala u Srbiji na bankomatu sa karticom od mog supruga i sve isecke smo cuvali i predavali kad se predaje porez, i uvek smo dobili nazad izmedju 1500-2000 eur.
 
Odgovor na temu

Trnar
bez posla
Bitola

Član broj: 324707
Poruke: 3
77.29.181.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.08.2014. u 23:40 - pre 117 meseci
hvala
 
Odgovor na temu

Trnar
bez posla
Bitola

Član broj: 324707
Poruke: 3
77.29.181.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.08.2014. u 23:41 - pre 117 meseci
Citat:
Rina23:
Trnar ja sta mogu da ti kazem iz mog iskustva, deciji smo dobili tek kada smo decu prijavili u Nemackoj da zivi. Suprug je nemacki drzavljanin i deca imaju nemacko drzavljanstvo, deca nisu primala deciji dok su samnom boravili u Srbiji, iako je muz sve vreme bio u Nemackoj. Deciji ne zavisi od primanja i iznosi oko 184 eur po detetu. Sto se tice refundacije, ja sam novac podizala u Srbiji na bankomatu sa karticom od mog supruga i sve isecke smo cuvali i predavali kad se predaje porez, i uvek smo dobili nazad izmedju 1500-2000 eur.


Hvala puno
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.adsl.verat.net.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.08.2014. u 15:58 - pre 117 meseci
Ljudi pomagajte,

Predao sam papire za radnu vizu u ambasadu, danas sam dobio pismo od njih, ne mogu da se snadjem pa molim za malo diskusije....

Evo sta sam gobio:

die Bearbeitung ihres Antrags auf Erteilung eines Sichtvermerks zum o.g. Zweck von 10.08.2014 ist noch nicht abgeschlossen.
Zur weiteren Bearbeitung ihres Visumantrages werden sie gebeten, Ihren Hochschulabschluss zur Anerkennung bei der Zuständigen Behörde in Deutschland einzureichen und die entsprechende Anerkennungsentscheidung der Botschaft nachträglich zu übersenden.
Zu ihrer Unterstützung verweisen wir auf den Link http://www.anerkennung-in-deutschland.dewo sie Informationen zum Thema Anerkennung ausländischer Diplome finden können.

Die Botschaft bittet darum, dieses Dokument möglichst zeitnah nachreichen, um so eine weitere Bearbeitung ihres Antrages zu unterstützern.


Ja sam ovaj tekst ubacivao u Google i zakljucio da se nesto radi o diplomi ali ne znam sta i kako????

 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.08.2014. u 17:17 - pre 117 meseci
Koliko sam ja razumeo, traže ti da im dostaviš uverenje da ti je priznata diploma u Nemačkoj, to bi trebalo da je ono što izdaje anabin. Znam da je uslov za Blue Card da diploma ima status H+ ali prvi put čujem da nekom traže to napismeno. Ako ti je diploma stvarno ima status H+ (a verujem da ima) nije problem da to uverenje dobiješ, samo što se poprilično čeka. Moja supruga je negde u junu poslala svoju diplomu za anerkennung iako joj niko to nije nigde tražio, ali eto hoće da ima, i rekli su joj da traje 3 do 6 meseci.
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.08.2014. u 18:00 - pre 117 meseci
S obzirom da su mi naveli sajt http://www.anerkennung-in-deutschland.de predpostavljam da traze nostrifikaciju, evo sada citam o tome na sajtu pa cu morati i njih da kontaktiram sa upitom kako dalje...

Ili je u pitanju neko prepoznavanje?

Bas konfuzno, ako neko ima sugestije i iskustva neka pomaze....hvala

[Ovu poruku je menjao k.i.z.a dana 28.08.2014. u 21:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1185750 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.