Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1188489 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.01.2014. u 16:45 - pre 125 meseci
Podzrav Deedee5, ako si vec upucen/a pomozi devojci oko pitanja!!!
Ja sam samo iznela svoje iskustvo i to da je svakog meseca moji muz dobijao 200€ zato sto je imao drugu Steuer klasu jer se ozenio zenom iz Srbije i ja sam bila na njegovom izdrzavanju dok sam isla u skolu i nisam mogla da zaradjujem sama jer nisam znala jezik. upravo je koliko sam razumela o tome diskusija. Naravno da na kraju godine ne mora da znaci da ces da dobijes povracaj poreza, nekad zna biti i drugacije :/
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.01.2014. u 18:44 - pre 125 meseci
Code:
Die Steuerklassen können Sie im Laufe des Jahres in der Regel nur einmal wechseln, und zwar spätestens bis zum 30. November des betreffenden Jahres.


Code:
Welches Finanzamt für Sie zuständig ist, steht auf Ihren Steuerbescheiden und oben links auf Ihrer Lohnsteuerkarte.


http://www.steuer-schutzbrief....hsle-ich-die-steuerklasse.html

Ne znam detalje, možda ipak da nadju nekog "majstora" za porez koji može još puno stvari da im odradi. Kilometraža putovanja automobilom do posla, pomaganje familiji u domovini...



Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

pita_od_bundeve

Član broj: 320262
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.01.2014. u 20:56 - pre 125 meseci
Citat:
nislija5:
pozdrav svima jos jedno pitanje
trnutno zavrsavam obuku za negovatelja, po zavrsetku obuke polazem za dobijanje sertifikata, koji je priznat u svim zemljama vropske unije, e sada mene zanima da li stim ja mogu otici u DE i raditi.
Hvala


Cao, jel bi mogao nesto vise o ovome da napises? O samoj akademiji, trazenju posla ako si vec otisao i slicno. I najvise me zanima da li se nakon obuke dobija zvanje Altenpfleger ili Altenpflegehelfer?
 
Odgovor na temu

pita_od_bundeve

Član broj: 320262
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.01.2014. u 20:58 - pre 125 meseci
Citat:
Harz:
Citat:
nislija5:
prvo da ti se zahvalim na odgovorima.Moj brat je student pa je prvo pitanje bilo vezano za njega.Ja sam poceo da pohadjam kurs za negovatelje,koji je ovde kod nas preko Poljske akademije i dobija se sertifikat VCC koji je priznat u svim zemljama EU.U okviru kursa je i kurs jezika,osnovni i strucni.Polaze se pred Poljacima.Ako mozes molim te posalji mi kontakt te zene iz Berlina da bih mogao da se informisem kako i gde da apliciram za posao.Ja bih voleo da potrazim posao u Minhenu pa ako neko zna neku Nemacku agenciju za zaposljavanje neka napise,trebace mi,a isto tako bilo kakvu informaciju vezanu za trazenje ove vrste posla.



Da ne bih postavljao kompletnu prepisku sa tom gospodjom ovde, jer je to ipak privatna prepiska, posalji mi na PP tvoju mail adresu i ja cu ti poslati kompletnu prepisku na tvoj mail.

Pozz


Jel moze i meni pp? Puno bi mi znacilo. Hvala.
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2014. u 18:46 - pre 125 meseci
Zvali su me iz ambasade dobila sam vizu da donesem pasos na viziranje. Da li neko zna koliki mi je rok da preuzmem vizu, posto sam planirala u aprilu da idem u Nemacku
 
Odgovor na temu

pita_od_bundeve

Član broj: 320262
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2014. u 19:37 - pre 125 meseci
Htela bih samo da se zahvalim clanu Harz na poslatim porukama. Moram ovako jer pp jos uvek ne mogu da saljem jer nije proslo 7 dana od registracije.
 
Odgovor na temu

djomlacar
Student

Član broj: 187268
Poruke: 23
*.superkabel.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2014. u 19:56 - pre 125 meseci
Pozdrav svima,
pretrazih sve teme ali ne nadjoh odgovor na ono sto me zanima,a to je:posto sam ja trenutno u Nemackoj,odsedam kod prijatelja,i mogu tu da budem jos skoro 3 meseca na konto obicne turisticke vize,pokusavam da iskoristim to vreme za nesto korisno.Slao sam gomilu mailova sa CV-om trazeci praksu u Landshutu i okolini,ali dosad nisam dobio nijedan pozitivan odgovor.Posao ne verujem da mogu da dobijem odmah bez iskustva,koje nisam stigao da steknem,jer sam u oktobru zavrsio Master.Interesuje me da li je neko bio u slicnoj situaciji,tj. da je dosao na slepo u Nemacku i da pokusava da se snadje?Da napomenem da sam Master Inzenjer Masinstva po zvanju,smer informatika,ali da nije problem i da se okusam i u drugim disciplinama (slao sam npr. CV i nekim novinarskim redakcijama,kontam oni posao sigurno obavljaju na racunaru,pa bih se vec nekako snasao).Isao sam i u biro za zaposljavanje,ali tamo tvrde da niko od zaposlenih ne zna engleski pa je komunikacija prilicno neizvodljiva.Bilo kakava pomoc bi dobro dosla, hvala unapred!!
 
Odgovor na temu

toskiki

Član broj: 315827
Poruke: 33
*.dip0.t-ipconnect.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2014. u 20:06 - pre 125 meseci
Citat:
plavooka82:
hallo,
to mi malo to bas nije jasno kako tvoji muz radi u firmi koja nema knjigovodju? Ni bivsa firma mog muza nije imala vise od 10 radnika zaposlenih, mislim da ih je bilo 3, ali je ipak imala knjigovodju koji je obracunavao plate, stim sto je mom muzu obracunavao po toj drugoj klasi platu gde je on dobijao 200€ vise. Kako on dobija platu, na ruke ili preko banke?

Pa imaju knjigovodju, ali nece da nam pomognu jednostavno :O Mi od oktobra dobijamo 250e za mene, ali sad jurimo taj zaostali septembar... Dobija pare preko banke.
 
Odgovor na temu

toskiki

Član broj: 315827
Poruke: 33
*.dip0.t-ipconnect.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2014. u 20:09 - pre 125 meseci
Citat:
plavooka82:
Ima kad na kraju godine se to obarcuna, popune se papiri za POVRACAJ POREZA, uzme se iz Finanzamta papirologija popunite sve to i vrati oni vam uplati pare na konto, odnosno na konto tvog muza. to sam videla kod jedne moje prijateljice ciji muz radi na Gradjevini, ali ona nije umela da mi objasni tacan postupak. Moji savet vam je da odete u Finanzamt i da se lepo raspitate oko toga. To vam je 100% sigurica, ako vec nece sef tvog muza i mislim da vam za to ne treba Knjigovodja. Samo znam da je to bila hrpa nekih papira.....

Bili smo kod njih, rekli su nam da sef treba da odradi, grrrrr... Ali vraticemo se opet kod njih ovih dana... Koji pokvarenjaci :D Hvala ti Plavooka puno na informacijama.
 
Odgovor na temu

toskiki

Član broj: 315827
Poruke: 33
*.dip0.t-ipconnect.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2014. u 20:11 - pre 125 meseci
Citat:
deedee5:
Citat:
toskiki: e to nam je sef od mm rekao, da mi sami unajmimo Steuerberatera za 100e, a treba drzava da nam isplati 200e. Glupost, i onda smo procitali na netu da firma koja ima manje od 10 radnika ne mora da uzme odgovornost na sebe. i sad mi ne znamo kako da odradimo sami taj proces, jer ne mozemo da racunamo na sefa.


Ako ne znate sami da popunite "Lohnsteuerkarte" onda treba nekome da se obratite za pomoć, firmin knjigovodja nema veze sa time. I ne mora da znači da će te da dobijete 200 evra nazad u stvari može da se desi da morate da doplatite

[Ovu poruku je menjao deedee5 dana 09.01.2014. u 16:47 GMT+1]


Oh ne, jos mi ta muka fali :D da mi nakarikaju jos da platim...
 
Odgovor na temu

toskiki

Član broj: 315827
Poruke: 33
*.dip0.t-ipconnect.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2014. u 20:15 - pre 125 meseci
Citat:
djomlacar:
Pozdrav svima,
pretrazih sve teme ali ne nadjoh odgovor na ono sto me zanima,a to je:posto sam ja trenutno u Nemackoj,odsedam kod prijatelja,i mogu tu da budem jos skoro 3 meseca na konto obicne turisticke vize,pokusavam da iskoristim to vreme za nesto korisno.Slao sam gomilu mailova sa CV-om trazeci praksu u Landshutu i okolini,ali dosad nisam dobio nijedan pozitivan odgovor.Posao ne verujem da mogu da dobijem odmah bez iskustva,koje nisam stigao da steknem,jer sam u oktobru zavrsio Master.Interesuje me da li je neko bio u slicnoj situaciji,tj. da je dosao na slepo u Nemacku i da pokusava da se snadje?Da napomenem da sam Master Inzenjer Masinstva po zvanju,smer informatika,ali da nije problem i da se okusam i u drugim disciplinama (slao sam npr. CV i nekim novinarskim redakcijama,kontam oni posao sigurno obavljaju na racunaru,pa bih se vec nekako snasao).Isao sam i u biro za zaposljavanje,ali tamo tvrde da niko od zaposlenih ne zna engleski pa je komunikacija prilicno neizvodljiva.Bilo kakava pomoc bi dobro dosla, hvala unapred!!

Da li si pokusao da stupis u kontakt sa agencijama koje traze posao iz Srbije za inostranstvo? Moja drugarica je dosla preko Biroa za rad, oni su joj nasli posao da radi kao medicinska sestra, ne znam kako je za ostale poslove...
 
Odgovor na temu

toskiki

Član broj: 315827
Poruke: 33
*.dip0.t-ipconnect.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2014. u 20:20 - pre 125 meseci
Citat:
Rina23:
Zvali su me iz ambasade dobila sam vizu da donesem pasos na viziranje. Da li neko zna koliki mi je rok da preuzmem vizu, posto sam planirala u aprilu da idem u Nemacku

Pa najbolje ti je da nazoves ambasadu i da se dogovoris sa njima... Meni su rekli kad mi je bila gotova viza, da dodjem sto pre da je preuzmem. Kad odneses pasos, zena te pita kad ces da putujes, i stavi ti u vizu, da ti viza vazi od tog zeljenog datuma.
 
Odgovor na temu

djomlacar
Student

Član broj: 187268
Poruke: 23
*.superkabel.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2014. u 22:01 - pre 125 meseci
Citat:
toskiki:
Citat:
djomlacar:
Pozdrav svima,
pretrazih sve teme ali ne nadjoh odgovor na ono sto me zanima,a to je:posto sam ja trenutno u Nemackoj,odsedam kod prijatelja,i mogu tu da budem jos skoro 3 meseca na konto obicne turisticke vize,pokusavam da iskoristim to vreme za nesto korisno.Slao sam gomilu mailova sa CV-om trazeci praksu u Landshutu i okolini,ali dosad nisam dobio nijedan pozitivan odgovor.Posao ne verujem da mogu da dobijem odmah bez iskustva,koje nisam stigao da steknem,jer sam u oktobru zavrsio Master.Interesuje me da li je neko bio u slicnoj situaciji,tj. da je dosao na slepo u Nemacku i da pokusava da se snadje?Da napomenem da sam Master Inzenjer Masinstva po zvanju,smer informatika,ali da nije problem i da se okusam i u drugim disciplinama (slao sam npr. CV i nekim novinarskim redakcijama,kontam oni posao sigurno obavljaju na racunaru,pa bih se vec nekako snasao).Isao sam i u biro za zaposljavanje,ali tamo tvrde da niko od zaposlenih ne zna engleski pa je komunikacija prilicno neizvodljiva.Bilo kakava pomoc bi dobro dosla, hvala unapred!!

Da li si pokusao da stupis u kontakt sa agencijama koje traze posao iz Srbije za inostranstvo? Moja drugarica je dosla preko Biroa za rad, oni su joj nasli posao da radi kao medicinska sestra, ne znam kako je za ostale poslove...

Znam za to preko Biroa,ali to je uglavnom za medicinare,nisam cuo da je neko iz moje struke tako otisao.Plus,ko sto rekoh,nisam siguran da ce mi bez prethodnog iskustva neko dati posao,mada jesam slao CV-je i za to.
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2014. u 22:02 - pre 125 meseci
Hvala Toskiki!
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
94.228.238.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.01.2014. u 15:50 - pre 125 meseci
Citat:
djomlacar:
Pozdrav svima,
pretrazih sve teme ali ne nadjoh odgovor na ono sto me zanima,a to je:posto sam ja trenutno u Nemackoj,odsedam kod prijatelja,i mogu tu da budem jos skoro 3 meseca na konto obicne turisticke vize,pokusavam da iskoristim to vreme za nesto korisno.Slao sam gomilu mailova sa CV-om trazeci praksu u Landshutu i okolini,ali dosad nisam dobio nijedan pozitivan odgovor.Posao ne verujem da mogu da dobijem odmah bez iskustva,koje nisam stigao da steknem,jer sam u oktobru zavrsio Master.Interesuje me da li je neko bio u slicnoj situaciji,tj. da je dosao na slepo u Nemacku i da pokusava da se snadje?Da napomenem da sam Master Inzenjer Masinstva po zvanju,smer informatika,ali da nije problem i da se okusam i u drugim disciplinama (slao sam npr. CV i nekim novinarskim redakcijama,kontam oni posao sigurno obavljaju na racunaru,pa bih se vec nekako snasao).Isao sam i u biro za zaposljavanje,ali tamo tvrde da niko od zaposlenih ne zna engleski pa je komunikacija prilicno neizvodljiva.Bilo kakava pomoc bi dobro dosla, hvala unapred!!


Mogu reci samo sto sam cuo od ostalih meni bliskih ljudi. Pravila nema, ali veoma su male sanse da se zaposlis ili cak i praksu da radis na taj nacin. Nije mi jasno zasto si odmah "poleteo" ako nisi naucio da letis? Iz ove zemlje za kvalifikovane poslove odlaze ljudi (ne bas tako lako kao sto se ovde pise) ali sa dobrim iskustvom. Nisu nasi ljudi glupi sto rade ovde za manje pare pa tek posle vise godina krenu van da rade za vise.

Jedan moj kolega koji je preko faksa dobio sansu za praksu u Hamburg, posle isteka te prakse Nemci ga poslali nazad kao i sve ostale. Radio je godinu dana. Znaci nije ima palo na pamet tipa: "Jao radio si praksu u Nemacku firmu evo tebi posla.". Decko vec 6 meseci pokusava da se vrati nekako ali ne uspeva.
Nemci vole ljude koji su se dokazali i dolaze sa dobrim znanjem a ti nemas nista da im ponudis. Pre ce primiti nekog Rumuna ili Bugarina pa i Hrvata nego tebe. A mislis da si ti jedini sto im salje CV, da im ne salju Madjari, sami Nemci (pa i oni moraju negde na praksu), Bugari, Hrvati....

Ja bih se iskreno iznenadio da si dobio sansu.

Naravno tvoje je da pokusas. Nikad se ne zna, mozda te neko bolje posavetuje.
 
Odgovor na temu

michaelk
Michael Kopljan
Software developer
Frankfurt am Main

Član broj: 85498
Poruke: 131
*.unitymediagroup.de.



+26 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.01.2014. u 21:57 - pre 125 meseci
Citat:
plavooka82:
Podzrav Deedee5, ako si vec upucen/a pomozi devojci oko pitanja!!!
Ja sam samo iznela svoje iskustvo i to da je svakog meseca moji muz dobijao 200€ zato sto je imao drugu Steuer klasu jer se ozenio zenom iz Srbije i ja sam bila na njegovom izdrzavanju dok sam isla u skolu i nisam mogla da zaradjujem sama jer nisam znala jezik. upravo je koliko sam razumela o tome diskusija. Naravno da na kraju godine ne mora da znaci da ces da dobijes povracaj poreza, nekad zna biti i drugacije :/


Pozdrav,

Koliko ja znam iz svog iskustva, za suprugu ako nije drzavljanin EU i ne zivi u Nemackoj (pod tim mislim da ima dozvolu boravka u Nemackoj) mozete traziti u Finanzamt-u "Freibetrag". Suprug dobija klasu I (jedan) iako je ozenjen. Freibetrag za godinu dana iznosi 4008e i mora se podneti dokaz da supruga i eventualna deca "zive" u Srbiji! Za decu (izdrzavanje) se mora ici kroz Steuer na kraju godine.

Kada supruga dobije dozvolu boravka kroz spajanje porodice i kada se prijavi, imate pravo traziti u Finanzamt-u promenu poreske klase (mora i supruga doci u Finanzamt) u III (trecu). Ako supruga ima pravo rada i radi onda mozete uzeti kombinaciju III-V ili IV-IV u zavisnosti kolika su vam primanja.
 
Odgovor na temu

djomlacar
Student

Član broj: 187268
Poruke: 23
*.superkabel.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2014. u 19:28 - pre 125 meseci
Citat:
zetaxx018:
Citat:
djomlacar:
Pozdrav svima,
pretrazih sve teme ali ne nadjoh odgovor na ono sto me zanima,a to je:posto sam ja trenutno u Nemackoj,odsedam kod prijatelja,i mogu tu da budem jos skoro 3 meseca na konto obicne turisticke vize,pokusavam da iskoristim to vreme za nesto korisno.Slao sam gomilu mailova sa CV-om trazeci praksu u Landshutu i okolini,ali dosad nisam dobio nijedan pozitivan odgovor.Posao ne verujem da mogu da dobijem odmah bez iskustva,koje nisam stigao da steknem,jer sam u oktobru zavrsio Master.Interesuje me da li je neko bio u slicnoj situaciji,tj. da je dosao na slepo u Nemacku i da pokusava da se snadje?Da napomenem da sam Master Inzenjer Masinstva po zvanju,smer informatika,ali da nije problem i da se okusam i u drugim disciplinama (slao sam npr. CV i nekim novinarskim redakcijama,kontam oni posao sigurno obavljaju na racunaru,pa bih se vec nekako snasao).Isao sam i u biro za zaposljavanje,ali tamo tvrde da niko od zaposlenih ne zna engleski pa je komunikacija prilicno neizvodljiva.Bilo kakava pomoc bi dobro dosla, hvala unapred!!


Mogu reci samo sto sam cuo od ostalih meni bliskih ljudi. Pravila nema, ali veoma su male sanse da se zaposlis ili cak i praksu da radis na taj nacin. Nije mi jasno zasto si odmah "poleteo" ako nisi naucio da letis? Iz ove zemlje za kvalifikovane poslove odlaze ljudi (ne bas tako lako kao sto se ovde pise) ali sa dobrim iskustvom. Nisu nasi ljudi glupi sto rade ovde za manje pare pa tek posle vise godina krenu van da rade za vise.

Jedan moj kolega koji je preko faksa dobio sansu za praksu u Hamburg, posle isteka te prakse Nemci ga poslali nazad kao i sve ostale. Radio je godinu dana. Znaci nije ima palo na pamet tipa: "Jao radio si praksu u Nemacku firmu evo tebi posla.". Decko vec 6 meseci pokusava da se vrati nekako ali ne uspeva.
Nemci vole ljude koji su se dokazali i dolaze sa dobrim znanjem a ti nemas nista da im ponudis. Pre ce primiti nekog Rumuna ili Bugarina pa i Hrvata nego tebe. A mislis da si ti jedini sto im salje CV, da im ne salju Madjari, sami Nemci (pa i oni moraju negde na praksu), Bugari, Hrvati....

Ja bih se iskreno iznenadio da si dobio sansu.

Naravno tvoje je da pokusas. Nikad se ne zna, mozda te neko bolje posavetuje.

Nije mi jasno sta je ovde tacno savet,vidim samo cudjenje,stilske figure u vezi letenja i pokusaj citanja misli,tako da prosto ne znam dal' da se zahvalim ili te zamolim da se iduci put uzdrzis od "saveta"...
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.01.2014. u 06:27 - pre 125 meseci
Citat:
toskiki:
Da li si pokusao da stupis u kontakt sa agencijama koje traze posao iz Srbije za inostranstvo? Moja drugarica je dosla preko Biroa za rad, oni su joj nasli posao da radi kao medicinska sestra, ne znam kako je za ostale poslove...

Jel bi mogla da nesto vise napises o tome kako je tvoja drugarica dosla u Nemacku (ovde na temi ili u privatnoj poruci, svejedno)? Ili ako ne znas, da mi makar na privatnu poruku ostavis njen mejl, posto moja kuma pokusava bas ovakvu stvar, pa da vidim kako to ide sve. Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.01.2014. u 06:53 - pre 125 meseci
Citat:
zetaxx018:
Citat:
djomlacar:
Pozdrav svima,
pretrazih sve teme ali ne nadjoh odgovor na ono sto me zanima,a to je:posto sam ja trenutno u Nemackoj,odsedam kod prijatelja,i mogu tu da budem jos skoro 3 meseca na konto obicne turisticke vize,pokusavam da iskoristim to vreme za nesto korisno.Slao sam gomilu mailova sa CV-om trazeci praksu u Landshutu i okolini,ali dosad nisam dobio nijedan pozitivan odgovor.Posao ne verujem da mogu da dobijem odmah bez iskustva,koje nisam stigao da steknem,jer sam u oktobru zavrsio Master.Interesuje me da li je neko bio u slicnoj situaciji,tj. da je dosao na slepo u Nemacku i da pokusava da se snadje?Da napomenem da sam Master Inzenjer Masinstva po zvanju,smer informatika,ali da nije problem i da se okusam i u drugim disciplinama (slao sam npr. CV i nekim novinarskim redakcijama,kontam oni posao sigurno obavljaju na racunaru,pa bih se vec nekako snasao).Isao sam i u biro za zaposljavanje,ali tamo tvrde da niko od zaposlenih ne zna engleski pa je komunikacija prilicno neizvodljiva.Bilo kakava pomoc bi dobro dosla, hvala unapred!!


Mogu reci samo sto sam cuo od ostalih meni bliskih ljudi. Pravila nema, ali veoma su male sanse da se zaposlis ili cak i praksu da radis na taj nacin. Nije mi jasno zasto si odmah "poleteo" ako nisi naucio da letis? Iz ove zemlje za kvalifikovane poslove odlaze ljudi (ne bas tako lako kao sto se ovde pise) ali sa dobrim iskustvom. Nisu nasi ljudi glupi sto rade ovde za manje pare pa tek posle vise godina krenu van da rade za vise.

Jedan moj kolega koji je preko faksa dobio sansu za praksu u Hamburg, posle isteka te prakse Nemci ga poslali nazad kao i sve ostale. Radio je godinu dana. Znaci nije ima palo na pamet tipa: "Jao radio si praksu u Nemacku firmu evo tebi posla.". Decko vec 6 meseci pokusava da se vrati nekako ali ne uspeva.
Nemci vole ljude koji su se dokazali i dolaze sa dobrim znanjem a ti nemas nista da im ponudis. Pre ce primiti nekog Rumuna ili Bugarina pa i Hrvata nego tebe. A mislis da si ti jedini sto im salje CV, da im ne salju Madjari, sami Nemci (pa i oni moraju negde na praksu), Bugari, Hrvati....

Ja bih se iskreno iznenadio da si dobio sansu.

Naravno tvoje je da pokusas. Nikad se ne zna, mozda te neko bolje posavetuje.


@zetaxx018: Ako neko duže radi u Srbiji i ima neke godine radnog iskustva, to uistinu može da bude olakšavajuća okolnost kasnije kada se u Nemačkoj konkuriše za posao, jer se čovek može eventualno zvati kakvim takvim ekspertom u toj oblasti. Ali to neće ništa mnogo da donese tom ko je u Srbiji radio tih nekoliko godina za manje para nego što bi dobijao u Nemačkoj. Sa tim iskustvom takođe postoji gomila EU građana koji će isto da konkurišu. Tako da je sa moje tačke gledišta skoro pa identična muka konkurisati za posao u Nemačkoj odmah nakon studija ili posle nekoliko godina rada u Nemačkoj. Pre će primiti Rumuna ili Bugarina od prvog januara tekuće godine, jer su im dozvolili pristup tržištu rada. Koliko znam, Hrvati još izvesno vreme neće imati tu dozvolu. Naravno, sve je tu samo stvar pitanja - imaš li ili nemaš radnu dozvolu. Nisu Srbi gori radnici od Rumuna, Bugara ili Hrvata.

Što se tiče praksi u Nemačkoj, ja znam primere ljudi koji su posle praksi ostali u Nemačkoj, jer im je poslodavac ponudio da ostanu - što direktno ponuda za posao, što produžetak stipendije i nakon toga ugovor o radu. Naravno da slučajevi kada posle prakse ne bude nikakve ponude za posao su češći slučajevi, ali nije baš da nema slučajeva da neko i ostane da radi. Zavisi to sve mnogo od firme, kao i pozicije na kojoj se taj neko praksa i bitnosti te pozicije za firmu.

@djomlacar: Dva osnovna problema u startu su: neimanje radne dozvole za Nemačku i nepoznavanje nemačkog. Ti ovo prvo koliko vidim nemaš, a sa nemačkim ne znam kako stojiš. Nije nemački nekada presudan uopšte, pogotovo u IT struci, mada naravno sve zavisi. Većina firmi traži i nemački da se zna. Iskreno (iz iskustva raznih drugara koji su pokušavali, pa i moje sadašnje supruge pre nego što smo bili venčani) - nemoj se previše nadati da će te neko pozvati. Naravno, nije isključeno da imaš sreće i nađeš nešto. Ne odbijaju tebe Nemci zbog toga što te smatraju nestručnim ili zato što ti je loš CV ili zbog bilo čega vezanog za tvoje znanje i kvalifikacije. Odbijaju te, jer ti u CV stoji da si iz države za koju znaju da njihovi državljani nemaju radnu dozvolu za Nemačku. Supruga je tako slala nekoliko prijava za posao (dok još nismo bili venčani i ona nije bila prijavljena u DE) sa adresom i telefonom iz Srbije u CV-u. Svi su je odbijali bez izuzetka. Onda smo mi hteli malo da se zavitlavamo sa njima i da vidimo jel je odbijaju zbog toga što stoji da je iz Srbije i stavili za adresu adresu našeg stana u Nemačkoj, broj telefona naš nemački broj i sklonili stavku "državljanstvo" iz CV-a. Poslali posle toga 3 prijave, jednu odbili, preostale dve dobili odgovor sadržine otprilike: "Jaoj, jako smo zainteresovani i činite nam se kao odgovarajući kandidat za ovo mesto. Pre nego bismo zakazali intervju sa vama, imamo samo jedno pitanje za Vas - da li imate radnu dozvolu za Nemačku?". Kada im je supruga tu odgovorila ne, oni su rekli - e, ništa onda, ali nam se javite kada budete imali radnu dozvolu. Da napomenem isto da je supruga to slala isto sa 0 godina radnog iskustva.

Tako da to ti je moj jedini savet - napiši neki nemački broj u CV, adresu svog prijatelja kod koga si trenutno kao svoju trenutnu adresu i možda se neko od Nemaca pomami. :) Mimo toga, treba ti dosta sreće da nađeš firmu koja je voljna da zapošljava strane državljane kojima treba radna dozvola.
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
94.228.237.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.01.2014. u 07:44 - pre 125 meseci
Citat:
djomlacar: Nije mi jasno sta je ovde tacno savet,vidim samo cudjenje,stilske figure u vezi letenja i pokusaj citanja misli,tako da prosto ne znam dal' da se zahvalim ili te zamolim da se iduci put uzdrzis od "saveta"...



Citat:
Interesuje me da li je neko bio u slicnoj situaciji,tj. da je dosao na slepo u Nemacku i da pokusava da se snadje? Bilo kakava pomoc bi dobro dosla, hvala unapred!!


Ja nisam ovde procitao rec savet, a ti? Mislis da moj post nije direktan odgovor na tvoje pitanje? Ja mislim da jeste.



Obrisao sam deo poruke za biro jer si iznad vec dobio odgovor koji vise pojasnjava.

[Ovu poruku je menjao zetaxx018 dana 13.01.2014. u 10:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zetaxx018 dana 13.01.2014. u 10:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zetaxx018 dana 13.01.2014. u 10:49 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zetaxx018 dana 13.01.2014. u 10:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1188489 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.