Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest

[es] :: Advocacy :: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 19117 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest02.04.2008. u 16:53 - pre 195 meseci
Citat:
BrokeBody:
Heh, da, u teoriji jeste vrlo developer friendly, medjutim, kad treba da se odradi nesto, uff... :)

Jesam uporan. Anjuta-u dok podesis ima da rodis mecku. Ne znam nikog kome je radila odmah po instalaciji. Eclipse, NetBeans? Jbt, razvojno okruzenje da mi se vucara preko Jave?! Forget it! Tako da i to otpada. Mono mi je, 'ajde, ok. Da ne nabrajam jos IDE-ova, jer ih ima brdo. Od ovih popularnijih koje sam naveo, nista mi se ne svidja.


tebi samo covek moze da kaze BUR ili KEK, pre svega mono radi mnooooogo sporije nego java na linuxu. Drugo java u danasnje vreme radi veoma brzo, i ti mitovi o sporoci jave su mi vec poprilicno ofucani stereotipovi. Java nakon verzije 6 je poprilicno optimizovana za desktop GUI aplikacije.
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.poen.net.



+10 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest03.04.2008. u 14:45 - pre 195 meseci
Citat:
rafa:
Stvari koje su meni smetale na linuxu u neke dvije nedelje koristenja u januaru:

1. cim imas bilo kakav noviji hardware, instalacija je nocna mora
2. posto sam koristio gnome, pokretanje KDE programa vjecnost
3. namjestim (muljave) fontove u gnome-u, neki programi preuzmu ,a neki ne
4. rezolucija se povremeno menjala sama od sebe
5. nedostatak TOAD-a ,za Oracle
6. nedostatak flash playera za 64-bitni sistem
7. nautilus je rijetko ubog file manager


Da ne ne biste shvatili pogreshno, uopshte ne zhelim da se prepirem, ali eto zalijepih se za ovu poruku.
Svakodnevno koristim windows, linux koristim za server po defaultu.
Shto se tiche hardware-a na kojem gonim linux:

# cat /proc/meminfo
MemTotal: 1035324 kB

# cat /proc/cpuinfo
model name : AMD Athlon(tm) XP 2000+
cpu MHz : 1664.237

diskova je mnogo, da ih ne nabrajam. Ipak, na takvom hardware-u gonim poslednji centos, redovno update-ovan.

Graf. kartica je 7500 ATI Radeon.

Na svemu tome radi compiz, brzinom neuporedivom sa vistom i njenim aerom.

1. nikad nisam naishao na problem sa novim hardware-om, ili sam imao srecje ili je to chinjenica, ali u prvih mjesec dana izlaska novog hardware-a linux je imao spremne drivere.
2. gnome koristim uvijek i nemam zamjerki na brzinu (ako treba video nabacicju), chak naprotiv
3. linux vecj odavno podrzhava TTF fontove, na centosu mi to nikad nije bio problem, ili kod mene nisu muljavi, ili je to stvar ukusa
4. nemadoh tih problema na centosu
5. mozhda, ali pitaj oracle na chemu najvishe voli da trchi...
6. ne vidjeh ga ni na windowsu, kad sam ga probao instalirati na 64-bitni IE rekao je da nema podsrhku za taj browser
7. slazhem se, ali opet, meni je to stvar navike, svo prebacivanje, brisanje itd. radim iz shella jer je mnogo brzhe, pogotovo sa TAB-om, koji windows josh uvijek nema, odnosno ima ali kao i da nema

Moj moto je "uzmi najbolje od oba svijeta". U vecjini sluchajeva ljudi pljuju po "protivnichkom sistemu" iz chiste potrebe da napishu neshto pametno (ne odnosi se na bilo koga ovdje, malo generalizujem).

Shto se tiche sigurnosti i podeshavanja, svaki sistem trazhi da bar neshto znash o njemu. Ako ne znash zovni nekoga ko zna. I novi auto trazhi da mu npr. redovno mijenjash ulje, pa odesh u radionicu i platish ljudima da to urade. Jel' neko trazhi od tebe da to znash uraditi sam? Prigovarash li proizvodjachu automobila chinjenicu da s vremena na vrijeme morash pregledati automobil? Da li to znachi da automobil ne valja? Cijela ova rasprava vishe lichi na reklamu pojedinih sistema nego na bilo shta drugo. Josh kad biste dobili pare za reklamu bilo bi sjajno. :)

I na kraju napomena: nisam s vama do sada prichao i molim da me ne shvatite kao nekog "nadmenog pametnjakovicja". Nisam htio nikoga uvrijediti i ako jesam izvinjavam se unaprijed.

[Ovu poruku je menjao Schmidt dana 03.04.2008. u 20:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest03.04.2008. u 21:25 - pre 195 meseci
Da se vratimo na temu..

'Linux Ignored, Not Immune,' Says Hacker Contest Sponsor


People shouldn't read anything into the fact that of the three laptops set up for last week's 'PWN to OWN' hack challenge, the only one left standing was running Linux, said the security expert who oversaw the contest.

"There was just no interest in Ubuntu," said Terri Forslof, manager of security response at 3Com Corp.'s TippingPoint subsidiary, which put up the cash prizes awarded at the contest last week at CanSecWest. "A contest such as this is not a measure of relative security between operating systems. It's not an accurate barometer."

[Ovu poruku je menjao degojs dana 03.04.2008. u 22:48 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.poen.net.



+10 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest03.04.2008. u 22:44 - pre 195 meseci
:LOL: srushio bi te samo da sam htio :LOL:
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest03.04.2008. u 23:41 - pre 195 meseci
Pa evo šta kažu:

Citat:
According to Forslof, the Flash vulnerability Macaulay exploited on the Vista SP1 notebook is multiplatform and is present, for example, on both Mac OS X and Linux.


Citat:

"Shane had to use some tricks to get that exploit to work on SP1."

Among those tricks, said Forslof, was Macaulay's use of Java and JavaScript "to get some stuff going." She declined to be more specific, citing TippingPoint's policy of not divulging details of the vulnerabilities exploited at PWN to OWN until the affected vendor issues a patch.


http://www.computerworld.com/a...cleId=9074102&pageNumber=2
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest04.04.2008. u 01:26 - pre 195 meseci
Citat:
degojs: Da se vratimo na temu..

'Linux Ignored, Not Immune,' Says Hacker Contest Sponsor


People shouldn't read anything into the fact that of the three laptops set up for last week's 'PWN to OWN' hack challenge, the only one left standing was running Linux, said the security expert who oversaw the contest.

"There was just no interest in Ubuntu," said Terri Forslof, manager of security response at 3Com Corp.'s TippingPoint subsidiary, which put up the cash prizes awarded at the contest last week at CanSecWest. "A contest such as this is not a measure of relative security between operating systems. It's not an accurate barometer."

[Ovu poruku je menjao degojs dana 03.04.2008. u 22:48 GMT+1]

Lepo je sto si citirao doticnog zvanicnika CanSecWest-a. Koliko sam shvatio nagrada nije bio Ubuntu, vec $10k + Sony Vaio (lep komad hardvera, zar ne?). Ovo jos ispade lepa reklama za Ubuntu.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest04.04.2008. u 03:26 - pre 195 meseci
Pa koga sam trebao da citiram?

Lepo kazu da taj propust nije specifican za Win, vec da radi i na Linuxu i OSX. Isto tako rekose da su ljudi mnogo vise bili zainteresovani za probijanje zastite na Macu i Windowsu - zbog publiciteta, procitaj sam.

Da li je dobra ili ne reklama, ne znam - ljudi nece da diraju kupusaru ni za lepe pare, ocigledno. Davno samo ovde rekao: ma ne bih to koristio ni da mi plate :)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.adsl.beocity.net.



+2790 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest04.04.2008. u 09:38 - pre 195 meseci
Očigledno da neki neće ni Sony Vaio ni da im plate. Pravo da ti kažem, Sony-jeve proizvode neću ni ja, ni CD/DVD medijume, ni CD/DVD uređaje, ni monitore, ni kompjutere, niti televizore, niti bilo šta što dolazi iz te kuće, ali nema veze, razlozi su sasvim druge prirode.

No, ovde je dokumentovano da se full patched Vista može ohakovati pomoću "kaubojskih" plug-in-ova (budući da se Adobe ne može nazvati uglednom firmom), dok nije dokumentovano da se full patched Ubuntu može hkovati na pomenuti način. Ne kažem da je Linux neprobojan (takvog sistema nema), već samo da je ovaj put rezultat takmičenja ispao takav kakav je ispao.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest04.04.2008. u 14:27 - pre 195 meseci
^Ne znam, ako isti propust radi na svim sistemima, onda je tako kako jeste, a ti vidi sad da ispričaš priču drugačije. Nije nego. Čovek reče da je propust primenjiv na svim sistemima, e sad jedino ako laže ili lupeta..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
212.200.177.*

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest04.04.2008. u 14:36 - pre 195 meseci
Citat:
degojs: ljudi nece da diraju kupusaru ni za lepe pare, ocigledno. Davno samo ovde rekao: ma ne bih to koristio ni da mi plate


Eh sad - baš tako li je?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest04.04.2008. u 14:53 - pre 195 meseci
Propust verovatno radi na svim sistemima ako autor tako kaze, ali se autor ocigledno fokusirao na obaranje Viste.

Koji su razlozi za to je vec neka druga stvar - fakat jeste da je Vista pukla a ne Linux (o Mac OS X i ne treba trositi reci)

Opet, sa druge strane - ako cemo iskreno, Adobe Flash nije nesto sto je deo OS-a pa bez obzira koja je masina pukla to se ne bi moglo okarakterisati kao bag OS-a. Boga pitaj koliko drugih Adobe proizvoda imaju katastrofalne buffer-overflow propuste. Kompanije kao sto su Adobe, Symantec i sl.. su prokletstvo za IT industriju - prodaju over-bloatovano djubre koje se kupuje zbog njihove reputacije.

Treba samo videti sta je Adobe uradio sa odlicnim programom za editovanje zvuka - Cool Edit... unistili su ga, povecali su hardverske zahteve bez ikakvih bitnih novih feature-a, smanjili su real-estate space za koristan rad sa njihovim tupavim prenatrpanim UI-jem i sl...

Neko ce mozda isto reci za Vistu - ali fakat je da Vista na nekim sistemima zapravo radi brze od XP-a, kao recimo na mom laptopu. Medjutim, ako korisnici iskacu iz nekog specificnog "use-casea" moze lako da se desi da im Vista radi nenormalno sporo u odnosu na XP.

Da se ne varamo - isto prokletstvo stize i Linux, novi Linux distro-i zahtevaju N puta jaci hardver od distroa iz 2000-2001.

Buducnost IT industrije je u jos vecem bloatu... hteli mi to ili ne :( Svaki jebeni program bi da zauzme jos resursa, da instalira jos servisa, da se konektuje automatski i proverava da li ima nove verzije i sl...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.adsl.beocity.net.



+2790 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest04.04.2008. u 16:16 - pre 195 meseci
Pitanje je da li radi na full patched Linux-u. Možda radi na Linux-u bez nekih zakrpa, a na full patched Linux-u ne radi. O tome nemamo nikakvu informaciju, a to svakako nije isto. Znamo samo da Visti nije nijedna zakrpa pomogla.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest04.04.2008. u 16:33 - pre 195 meseci
^Ja ne znam šta ti sad izmišljaš? Čovek reče da propust radi na svim sistemima, a ti sad pitaš - pitanje je da li radi na full patched Linuxu? Pa svi su bili full patched.

Mislim, otkud sad tebi da ne radi, na osnovu čega to tako zaključuješ, ako je već jedina informacija koju sada imamo to što je tip rekao, a rekao je da propust radi na svim sistemima.

Mislim, ne znamo detalje, pa može biti i da ne radi, videćemo, ali za sada je informacija da radi na svim sistemima..

Citat:
Znamo samo da Visti nije nijedna zakrpa pomogla.


Kako se uzme: Linuxu već 15 godina ništa ne pomaže, osim činjenice koja je eto i sada potvrđena od strane organizatora: sistem jednostavno nikom nije interesantan (osim ljudi kao ti).

A Visti i ne ide tako loše, pogotovo po pitanju sigurnosti: ovo je propust u softveru druge kompanije i čak i kada se izvrši nema privilegija admina, koliko sam razumeo. Šta znam, i nije tolika katastrofa, bar po meni. A ako DEP sprečava propust, onda i nije tačno da nema efikasne zaštite.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest04.04.2008. u 18:48 - pre 195 meseci
Citat:

Pitanje je da li radi na full patched Linux-u. Možda radi na Linux-u bez nekih zakrpa, a na full patched Linux-u ne radi. O tome nemamo nikakvu informaciju, a to svakako nije isto. Znamo samo da Visti nije nijedna zakrpa pomogla.


Jebes predpostavke.

Citat:

Kako se uzme: Linuxu već 15 godina ništa ne pomaže, osim činjenice koja je eto i sada potvrđena od strane organizatora: sistem jednostavno nikom nije interesantan (osim ljudi kao ti).


Ti ces ostat vuna izgleda - citav zivot.
Sa tim svojim ultra-mega-giga subjektivnim zadrtim misljenjem.
Il se mozda plasis da za neko izvjesno vrijeme ne izvisis, kao sto se MS plasi pa fuduje po netu sa lejm prichama o patentima i stokakvih bajki sto su ispricali u zadnjih godinu dana, covjek se vise ni sjetit ne moze.
I sklapa partnerstvo sa novellom.
I stvara OS sa poboljsanom (u odnosu na ostale verzije Windowsa) konzolom - Windows server 2008 ?
I imitira Linux, sudo, powershell, ...
I kopira mac os GUI (aero, il sta vec bi... ako neko smatra da nije tako, okacicu youtube video sa usporedbom).
I pokusajem upadanja u web 2.0 biznis - a velika je stvar ako ponude onoliko para koliko su ponudili, i jos se zaduze, tu nesto smrdi.
Tacnije .... slabo su oni sta inovativno uradili, osim pod inovativno ako se smatra kupovina i kopiranje.

Druga stvar, Linux ... pa ti to prihvatio ili ne, sve vise uzima trzista, i ako to ocajno sporo ide, naravno, jer je MS toliko dobar u fudovanju, marketinskim trikovima, manipulacijom - u cemu su, ako smijem da dodam, tate - da guse Linux.
Tipa ona prica .. sto je Linux trebao da zavrsi na racunarima nekog fakulteta u americi (mnogo racunara), pa je Windows podplatio da se koristi .NET platforma za studente da uche, i podrazumjeva se... da se koristi MS Windows kao OS.

Generalno, zagovaram - right tool for the right job, ali ovakve priche poguba raznoraznih, jednostavno ne mogu da prodju. Da ljudi toliko mogu biti ograniceni, is beyond me.

Ako se ti bavis Informatikom, i zaradjujes direktno zbog Windows OS-a, to je ok. Hljeb je hljeb.

Citat:

Da se ne varamo - isto prokletstvo stize i Linux, novi Linux distro-i zahtevaju N puta jaci hardver od distroa iz 2000-2001.


Istina ... medjutim, imas i drugu stranu, koja fali Windowsu. - Uvjek imas mogucnost da instaliras neku vanilla distribuciju koja ce prepoloviti resource use, za razliku od distribucija poput Fedore koja jede malu dijecu.
U slucaju da neko zeli da ima OS na nekom krsh starom racunaru.
Pa onda imas mogucnost, da ne koristis KDE/Gnome ... vec nesto mnogo lakse, tipa XFCE, Icewm, flux/black-box .. itd. Sto isto tako Windowsu fali.
Ne kazem ja da je ovo sve ultra produktivno, ali generalno... mozes to da uradis, i da koristis racunar za neke basic poslove, tipa surfanje, ircanje, slusanje muzike .. gledanje filmova.
Pa cak i da zaradjujes pare, programiranje ... administracija, nebitno.

Fino je imati opcije.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest04.04.2008. u 19:50 - pre 195 meseci
Citat:
Il se mozda plasis da za neko izvjesno vrijeme ne izvisis


Ni najmanje. Kad vidim kakvi bolidi koriste Linux (doduše da pinguju localhost ceo dan i noć), zaista se ne brinem ako jednog dana budem trebao da koristim isti za život. A dok se to desi, valjda će i taj Linux da liči konačno na nešto normalno.

Sve u svemu, zime nema: OS, sam po sebi, nešto mi nije briga.

Ako je već do tog, više bih gledao da učim neku drugu tehnologiju tipa PHP, Ruby i slično, nevezano za OS. I kada sam radio Javu, nisam imao problem, da čisto iz radoznalosti, prebacim čitavu aplikaciju na Linux/Tomcat i pokrenem je tamo, sve sa MySQL-om. Big deal.

A i za desktop, u tom slučaju, nešto se ne bih brinuo za posao: NetBeans mi je radio kako na Windowsu, tako i na Linuxu kad sam ga probao onomad. Ista stvar je i sa ostalim alatima tipa Eclipse, itd.

Dakle, sve skupa, meni je bitnije znati tehnologije u smislu alata kao Java, MySQL, .NET, C#, Ruby, Visual Studio, NetBeans.. a sam OS, šta tu ima uopšte proučavati mnogo - nisam ja nikakav administrator, dizajner kernela i željan čeprkanja po konfiguracionim fajlovima ne bi li mi video kartica konačno proradila u potrebnoj rezoluciji, niti to želim da budem.

Citat:
I stvara OS sa poboljsanom (u odnosu na ostale verzije Windowsa) konzolom - Windows server 2008 ?
I imitira Linux, sudo, powershell, ...


Ovaj, da nećeš da mi kažeš da je Linux "izmislio" te stvari? Šta znam, ja sam čuo da je Unix postojao i pre Linuxa, recimo i onaj Microsoftov Xenix, koji je svojevremeno bio najpopularniji Unix za x86, tako da.. ne znam o čemu pričaš. Što se PowerShella tiče, ne vidim da je imitacija bilo čega sa nix sistema.

Isto tako, da nećeš da mi kažeš da kopiranje ideja i slično ne ide i u drugom pravcu? Npr. vezano za GUI i slično.. eh.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 04.04.2008. u 22:58 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest04.04.2008. u 19:51 - pre 195 meseci
Citat:
pa ti to prihvatio ili ne, sve vise uzima trzista, i ako to ocajno sporo ide, naravno, jer je MS toliko dobar u fudovanju, marketinskim trikovima, manipulacijom - u cemu su, ako smijem da dodam, tate - da guse Linux.


Interesantno, pa Mac i OSX nešto nemaju tih problema, naprotiv :)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest05.04.2008. u 09:25 - pre 195 meseci
Citat:

Ni najmanje. Kad vidim kakvi bolidi koriste Linux (doduše da pinguju localhost ceo dan i noć), zaista se ne brinem ako jednog dana budem trebao da koristim isti za život. A dok se to desi, valjda će i taj Linux da liči konačno na nešto normalno.


Nisam ni mislio u tom smislu da ne bi mogo skontat, vec u smislu da ne izvisis zbog fanatickog ponasanja vezano za MS, i anti-linux propagacije koju mnogi odavde vrshe, zadnjih 5 godina, a na kraju ... MS puko :)

Jasno da nije, ali Linux to ima od pocetka, jer je derivat Unixa, a Windows se hvalio sa GUI fazonima, point and click prichom - nikad nisu ni imali naprednu konzolu, pa sad lagano pipkaju da vide sta ce biti, a odziv ce sigurno biti bolji. Onaj ko hoce server i zna sta radi, on uzima OS bez ikakvih GUI-a.

Citat:

Isto tako, da nećeš da mi kažeš da kopiranje ideja i slično ne ide i u drugom pravcu? Npr. vezano za GUI i slično.. eh.


Ja iskreno da ti kazem, ne primjecujem bas da Linux kopira featurse Windowsa, kako ne GUI-a, tako ni svega ostalog, obicno je bilo obrnuto, jer je Linux prije 5 godina imo napredniji desktop od Windowsa, samo je imao svoje mane i probleme (mane i probleme za krajnje korisnike) pa je to odbilo dosta ljudi od istog.

Citat:

Interesantno, pa Mac i OSX nešto nemaju tih problema, naprotiv :)


Kako nemaju ? Pa koliki market share ima Mac i OSX, i od kad postoji ?
I kad vec gledas, provjeri koliki market share sad ima Windows.
Na desktop polju, naravno.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest05.04.2008. u 10:20 - pre 195 meseci
Citat:

Ja iskreno da ti kazem, ne primjecujem bas da Linux kopira featurse Windowsa, kako ne GUI-a, tako ni svega ostalog, obicno je bilo obrnuto, jer je Linux prije 5 godina imo napredniji desktop od Windowsa,


Hahahahaha pa ovo je stvarno...

Mislim KDE je bio klon Windows UI-ja sa sve idejom startnog menija - ono totalni verbatim copy (kome je trebalo nekoliko godina da dobije jednostavni clipboard). Linux je skup kloniranih funkcionalnosti iz Unixa, Windowsa i Mac OS X-a od samog starta kada je Linus raspisao jeftini Minix klon bas sa tom idejom - da bude jeftina zamena za Unix. Filozofija razvoja Linuxa je sledeca:

- "Zla korporacija (Apple, Microsoft, SUN) je napravila nesto - hajde da mi to sad iskloniramo i objavimo kao GPL"

- Par godina kasnije, imas polu-funkcionalni feature koji je nakalemljen, samo spolja lici na "pravu stvar" i totalno smesno izgleda jer je na njemu radilo N ljudi, sa razlicitom idejom kako to treba da izgleda. Pogledati recimo startni meni i raspored i nazive stvari u KDE-u - ko da je neko geek dete to pisalo bez ikakvog razuma za usability i nivo znanja desktop korisnika... Kzljnj, Kovo, Kono, duplirane funkcionalnosti u razlicitim menijima (za podesavanje sistema) - jednom recju, haos :)

Sta covek ovde nece procitati... Pa Linux je tokom 1996-2002 u svakoj inkarnaciji krao nesto od Windowsa i Mac OS-a kako bi dobio efikasniji UI - mislim, ja nemam zaista nista protiv toga, ali reci da firme koje imaju citave medjunarodne razvojne timove za UI kradu nesto od tog nakalemljenog klona je ravno ludilu. Da nije bilo kontribucija iz par velikih kompanija koje su pomogle Linuxu da dobije konacno posten SMP u Kernelu, jos bi se danas vucarali sa pateticnim konceptima iz 70-tih.

Jos malo pa ko sto je Veliki Leka ovde rekao pre 4-5 godina da je sve bitno nastalo na Linuxu, C++, IPv6... LOL :)

Check your facts...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest05.04.2008. u 11:18 - pre 195 meseci
Citat:

Hahahahaha pa ovo je stvarno...

Mislim KDE je bio klon Windows UI-ja sa sve idejom startnog menija - ono totalni verbatim copy (kome je trebalo nekoliko godina da dobije jednostavni clipboard). Linux je skup kloniranih funkcionalnosti iz Unixa, Windowsa i Mac OS X-a od samog starta kada je Linus raspisao jeftini Minix klon bas sa tom idejom - da bude jeftina zamena za Unix. Filozofija razvoja Linuxa je sledeca:

- "Zla korporacija (Apple, Microsoft, SUN) je napravila nesto - hajde da mi to sad iskloniramo i objavimo kao GPL"



KDE je klonirao fundamentalne stvari Windowsa (ili da li nekog drugog OS-a?) (desktop look, na prvi pogled) prije 10 godina kad je kde i napravljen, il prije koliko vec tacno.
Znaci - Desktop, Taskbar, Start - To je to.
Sve ostalo, nema veze sa Windowsom, i daleko je ispred Windowsa i njegovog GUI-a - mogucnosti koje su ti pruzene kao korisniku, a realno i objektivno receno, protiv toga ne mozes da pricas, apsolutno.

Pa pobogu ... zalim ljude koji imaju jedan workspace (Windows) i svaka im cast sto mogu da rade tako... To je na linuxu bilo od kad pamtim da postoji isti.. i u KDE i Gnome i svim ostalim. I svako ko je 10 dana radio sa 4 desktopa (recimo) shvatio je prednosti u odnosu na rad na jednom desktopu i sirenje taskbara do polovine monitora...
To je sitnica, al imho veoma bitna sitnica, izmedju gomile ostalih..

Citat:

- Par godina kasnije, imas polu-funkcionalni feature koji je nakalemljen, samo spolja lici na "pravu stvar" i totalno smesno izgleda jer je na njemu radilo N ljudi, sa razlicitom idejom kako to treba da izgleda. Pogledati recimo startni meni i raspored i nazive stvari u KDE-u - ko da je neko geek dete to pisalo bez ikakvog razuma za usability i nivo znanja desktop korisnika... Kzljnj, Kovo, Kono, duplirane funkcionalnosti u razlicitim menijima (za podesavanje sistema) - jednom recju, haos :)


Par godina ? Ok, bilo je tako. Pogledaj danas.
Imena aplikacija generalno su glupa, i kako kazes geeky. Sto jes' jest, kome smeta to u odnosu na kvalitete, onda je taj malo poremecen.
Druga stvar, ono sto je potrebno vecini korisnika su aplikacije koje nisu direktno vezane za KDE ili Gnome, vec su third party aplikacije poput:
Firefox, Xchat, Gaim, Thunderbird (ili sta ja znam, sylpheed), OpenOffice, ...
To je ono scim se korisnik svakodnevno susrece, prema tome ta glupost o imenima ti isto otpada.

Ako se program za rezanje zove k3b .. pa sta ? Mislim, jel mi treba da ima neko neat ime poput nera, ili da mi reze cd/dvd-ove ?

Citat:

Sta covek ovde nece procitati... Pa Linux je tokom 1996-2002 u svakoj inkarnaciji krao nesto od Windowsa i Mac OS-a kako bi dobio efikasniji UI - mislim, ja nemam zaista nista protiv toga, ali reci da firme koje imaju citave medjunarodne razvojne timove za UI kradu nesto od tog nakalemljenog klona je ravno ludilu. Da nije bilo kontribucija iz par velikih kompanija koje su pomogle Linuxu da dobije konacno posten SMP u Kernelu, jos bi se danas vucarali sa pateticnim konceptima iz 70-tih.


Jeste, pomogli su i pomazu i danas.
I za 10 godina ce pomagati jos vise, i vise firmi ce pomagati.

Ko ce MS-u pomagati ? - Niko, naravno. - A ako ti mislis da ce MS moci da se drzi, kad i ako se to desi, sa tolikim komjunitijem - onda si lud.
Jos ih Adobe i slicne firme koje proizvode end-user aplikacije, drze u zivotu, i to je sve.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest05.04.2008. u 12:00 - pre 195 meseci
Citat:

Sve ostalo, nema veze sa Windowsom, i daleko je ispred Windowsa i njegovog GUI-a - mogucnosti koje su ti pruzene kao korisniku, a realno i objektivno receno, protiv toga ne mozes da pricas, apsolutno.


Vidi, ni posle posle 17 godina Linux nije u stanju da ima objektni desktop gde je moguca razmena podataka bez a priornog znanja bilo cega o aplikaciji - Windows to na desktopu ima od verzije 3.11 - to je "ono" to omogucava da Corel Draw crtez ubacis u MS Word dokument i da mozes uvek da nastavis da ga editujes iz Worda kao da si u Corelu. Zove se OLE.

To je prva i osnovna funkcionalnost koju svaki napredni desktop mora da ima - pricati o KDE-u koji je "ispred Windowsa" po funkcionlnosti je stvarno...

Primeti da postoji gomila stvari - od crtanja naprednijeg mreznog dijagrama, kolaboracije u pisanju dokumenta iz vise aplikacija preko pripreme za stampu koristeci standardne alatke pa sve do raznih enciklopedija, igrica koje jednostavno ne mozes na Linux Desktopu da uradis. Produktivnost - do mojega - moze, ako je "produktivnost" pisanje ne-HTML mailova, slusanje muzike i surfanje netom... za sta svaki OS moze da posluzi.

Citat:

Pa pobogu ... zalim ljude koji imaju jedan workspace (Windows) i svaka im cast sto mogu da rade tako... To je na linuxu bilo od kad pamtim da postoji isti.. i u KDE i Gnome i svim ostalim. I svako ko je 10 dana radio sa 4 desktopa (recimo) shvatio je prednosti u odnosu na rad na jednom desktopu i sirenje taskbara do polovine monitora...
To je sitnica, al imho veoma bitna sitnica, izmedju gomile ostalih..


Vidi, da je to tako neophodno kako pricas, to bi sigurno vec bilo u Windowsu - evo imam gomilu aplikacija na desktopu i nikad nisam osetio potrebu da imam vise desktopa... stavise, to bi mi bilo sasvim naporno jer bih morao da menjam desktope kako bih znao sta radi aplikacija, dok u Windowsu to mogu da vidim sa Win+Tab.

Citat:

Par godina ? Ok, bilo je tako. Pogledaj danas.
Imena aplikacija generalno su glupa, i kako kazes geeky. Sto jes' jest, kome smeta to u odnosu na kvalitete, onda je taj malo poremecen


Koje crne kvalitete? Mogu da menjam rezoluciju u Konfiguratoru (ili necem slicnom) i u jos nekom control panelu koji su samo jedan meni udaljeni jedan od drugog?!?!. Zasto? Sad ide najjaci deo - opseg rezolucija nije isti - dakle, u jednom moze 1366x768, u drugom ne moze! :) Mandriva. Kakva crna prednost? To je kupus. Da je Linux firma, taj product manager koji je to napravio bi imao ozbiljan problem.

Citat:

Druga stvar, ono sto je potrebno vecini korisnika su aplikacije koje nisu direktno vezane za KDE ili Gnome, vec su third party aplikacije poput:
Firefox, Xchat, Gaim, Thunderbird (ili sta ja znam, sylpheed), OpenOffice, ...
To je ono scim se korisnik svakodnevno susrece, prema tome ta glupost o imenima ti isto otpada.


Sta ako covek hoce nesto da namesti u OS-u - da nije slucajno lakse zvati OS komponente po imenu onoga sta rade a ne po nekom idiotskom imenu projekta koje je palo na pamet nekom developeru? Sta mislis o tome?

Citat:

Ko ce MS-u pomagati ? - Niko, naravno. - A ako ti mislis da ce MS moci da se drzi, kad i ako se to desi, sa tolikim komjunitijem - onda si lud.


Lud ili ne, drzi se Microsoft vec sve ovo vreme - a Linux tapka u mestu sto se desktop segmenta tice, cak opada. Bice da je od silnog kvaliteta i zalaganja "komjunitija".

Ne treba "komjuniti" da razvija softver, vec ljudi koji su placeni za taj posao i koji mogu da odgovaraju za ono sto naprave. Hobi je uvek hobi, a ne profesionalno uradjen posao.

Da li kad treba da sazidas kucu zoves zidara koji to radi "iz hobija" ili coveka placenog za posao? Ne vidim sto bi bilo drugacije za softver.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 19117 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.