Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mac ili PC (programiranje)?

[es] :: Macintosh :: Mac ili PC (programiranje)?

[ Pregleda: 10755 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola V.

Član broj: 39155
Poruke: 9
*.beotel.net.



Profil

icon Mac ili PC (programiranje)?12.01.2005. u 23:19 - pre 233 meseci
Posto bi se bavio programiranjem zamima me da li je Mac bolji od PC-a za programiranje ili je PC bolji od Mac-a za programiranje?
Ja imam Pentium III i hteo bi da ga zamenim za neki bolji PC ili ako je Mac bolji za programiranje da uzmem njega.
Takodje ma zanima da li na Mac-u mogu da se koriste svi programski jezici koji se koriste na PC-u?
I koje su prednosti Mac-a u udnosu na PC i obrnuto,vezano za programiranje.

Unapred hvala na odgovorima
 
Odgovor na temu

neo11yu
Beograd

Član broj: 22857
Poruke: 44
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: presta-ecommerce.com


+1 Profil

icon Re: Mac ili PC (programiranje)?13.01.2005. u 10:27 - pre 233 meseci
I ja sam imao istu dilemu... Odlucio sam se za mac, ali ga jos nisam uzeo... Nadam se da ce da izbace eMac sa G5 procesorom... Ako ne, onda ce biti onaj eMac ili eventualno ovaj novi mini...
Pogledaj ovo: [url]http://www.elitesecurity.org/tema/85676[/url]
 
Odgovor na temu

juzznjak
Strahinja Stankovic

Član broj: 22160
Poruke: 114
212.200.96.*

Sajt: www.strahinja.com


Profil

icon Re: Mac ili PC (programiranje)?13.01.2005. u 16:54 - pre 233 meseci
posto mi se dopada sto se u zadnje vreme cesce pominje programiranje na macu, da vas podstaknem samo jednim tekstom:

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Looking for a team of developers who are very familiar with the MacOS X 10.3 environment and building "add-on" applications for Mail.app.

The Abuse Reporter add-on is a piece of software that docks within the toolbar of Mac OS X Mail. The software acts as a simple e-mail sorting (by adding filtering rules into OSX Mail) & reporting engine (http post to our existing remote server) for our employees who work in our internal abuse department.

Project deadline is 1 month. This means you KNOW WHAT YOU ARE DOING AND ARE NOT LEARNING AS YOU GO SO BID only if your team is capable of this productivity level.

We have a full design document, describing how the software should look and how it should work. The design document is available upon request to SERIOUS BIDDERS ONLY.

Succesful completion of this project will guarantee further projects. This is a good oportunity for a serious team. We prefer a build done in XCode (http://www.apple.com/macosx/features/xcode/).
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

eto, ima `leba i od programiranja na mac-u :) inace budget za ovaj projekat je bio sasvim solidan, nazalost moje mogucnosti nisu na tom nivou, a i nemam ekipu, za takve projekte... pa, samo napred :)
 
Odgovor na temu

Nikola V.

Član broj: 39155
Poruke: 9
195.252.86.*



Profil

icon Re: Mac ili PC (programiranje)?13.01.2005. u 19:13 - pre 233 meseci
I ja bi uzeo Mac mini,zato sto je dobra ponuda i sve to.
Ali mene zanima kad budem radio na fax-u Pascal ili c#.net,Delphi i slicne programske jezike,da li cu je moci to isto da radim na Mac-u?

Ako neko moze da odgovori bio bih mu zahvalan.
 
Odgovor na temu

BlueIce
Marko Marić
Novi Sad

Član broj: 4448
Poruke: 215
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Mac ili PC (programiranje)?13.01.2005. u 19:28 - pre 233 meseci
Microsoft Virtual PC 7 is such a bless :)
 
Odgovor na temu

juzznjak
Strahinja Stankovic

Član broj: 22160
Poruke: 114
212.200.96.*

Sajt: www.strahinja.com


Profil

icon Re: Mac ili PC (programiranje)?13.01.2005. u 19:55 - pre 233 meseci
Citat:
Ali mene zanima kad budem radio na fax-u Pascal ili c#.net,Delphi i slicne programske jezike,da li cu je moci to isto da radim na Mac-u?


Znas kako, taj pascal/delphi koji ti uces naucice te necemu sigurno,ali tesko da ces u praksi to kasnije koristiti. Ja sam poodavno ovde napisao da je framework cudesan koncept (da ne trazim post) tako da samo radi c#. Ne znam da li ucite javu za koju je mac raj, jer se kroz nju jako lepo uci OOP.

Najzad, ja licno mac koristim najvise za web aplikacije koje ne spadaju u "heavy" programming, a kako vec imam i FreeBSD ispod nemam o cemu da se razmisljam.
 
Odgovor na temu

GuJa_NeBeSkA
United States of Novi Sad

Član broj: 152858
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 497553485
Sajt: www.ftn.ns.ac.yu


Profil

icon Re: Mac ili PC (programiranje)?01.10.2007. u 17:28 - pre 200 meseci
Ne znam da li je negde druga tema o ovome otvarana, ali mene zanima sledece:

Veoma uskoro ce mi za potrebe fakulteta trebati programiranje u C-u.

Imam MacBook i Mac OS X 10.4.

Da li moze da se C radi na Mac-u i moze li mi neko objasniti kako?

Hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: Mac ili PC (programiranje)?01.10.2007. u 18:15 - pre 200 meseci
Upališ terminal, kažeš
Code:
gcc imeIzvornogFajla.c -o imeBinaryOutputa
i na konju si :)

Čini mi se da sam negde načuo da gcc ne dobiješ out of the box nego da moraš da instaliraš Xcode (ne znam iz prakse jer sam Xcode instalirao odmah čim mi je stigao računar), a kako isti imaš na instalacionom DVD-u nije i neki cim.

Ako je vaša izvedba C-a išta slična kao naša (RAF), teraće vas da radite na Linux-u, gde ćete isto da koristite gcc - tako da nemaš razloga za brigu...
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

kefaja
Aca Faca
Propalitet
Beograd

Član broj: 14966
Poruke: 33
89.216.222.*

Sajt: www.buba-beograd.com


Profil

icon Re: Mac ili PC (programiranje)?01.10.2007. u 18:23 - pre 200 meseci
U Xcode imas sve sto ti je potrebno za programiranje koje se radi na fakultetima (koje se ne moze svrstati u ozbiljno). Ako nemas instalacioni disk (sto je kod mene bio slucaj), mozes da skines besplatno sa apple-ovog sajta....
Sta da kazem a da zvuci pametno...
 
Odgovor na temu

GuJa_NeBeSkA
United States of Novi Sad

Član broj: 152858
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 497553485
Sajt: www.ftn.ns.ac.yu


Profil

icon Re: Mac ili PC (programiranje)?02.10.2007. u 20:38 - pre 200 meseci
Ma, mislim da se progamiranje u C-u na faksu obavlja u Ubuntu-u, mislim 6.10 verziji.
Nije meni problem to, koristio sam Ubuntu. Ali imam OS X i zanimalo me da li mogu da iste procese u C-u obavljam na OS X-u kao i na faksovom Ubuntu-u.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Mac ili PC (programiranje)?02.10.2007. u 23:52 - pre 200 meseci
Da, naravno. OSX je POSIX kompatibilan.

OSX ti je "bolji Unix od Unix-a", tako da nemash tu problema.
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: Mac ili PC (programiranje)?

[ Pregleda: 10755 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.