Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest

[es] :: Advocacy :: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 19123 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest31.03.2008. u 18:51 - pre 195 meseci
Uhh... Ja jesam student, ali bih tako voleo da vec sada na Linuxu imam neki IDE kao sto je na Windowsu Visual Studio. :(
Imam OpenOffice, koji mi radi posao, ali je spor i ruzan. :( Preko faksa sam dobio Office 2007 Standard za neke smesne pare. Radi posao, daleko brzi od OO.o-a, i jebacki prijatan interfejs. WoW sam podesio da mogu da ga igram iz Linuxa, ali fontovi su mi neobicno mutnjikavi, nisu bas cisti. :(

Gledam sad na marketshare hitslink kol'ko parce ima Linux... Pa ako se ovako nastavi, za 10 godina ce mu market share skociti za 2-5% u najboljem slucaju. :(

U teoriji, ideja open source-a mi je fantasticna, ali u praksi, sve je tako traljavo i sporo... :(

[Ovu poruku je menjao BrokeBody dana 31.03.2008. u 21:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest31.03.2008. u 20:35 - pre 195 meseci
Citat:
BrokeBody: Uhh... Ja jesam student, ali bih tako voleo da vec sada na Linuxu imam neki IDE kao sto je na Windowsu Visual Studio. :(
Imam OpenOffice, koji mi radi posao, ali je spor i ruzan. :( Preko faksa sam dobio Office 2007 Standard za neke smesne pare. Radi posao, daleko brzi od OO.o-a, i jebacki prijatan interfejs. WoW sam podesio da mogu da ga igram iz Linuxa, ali fontovi su mi neobicno mutnjikavi, nisu bas cisti. :(

Gledam sad na marketshare hitslink kol'ko parce ima Linux... Pa ako se ovako nastavi, za 10 godina ce mu market share skociti za 2-5% u najboljem slucaju. :(

U teoriji, ideja open source-a mi je fantasticna, ali u praksi, sve je tako traljavo i sporo... :(

[Ovu poruku je menjao BrokeBody dana 31.03.2008. u 21:04 GMT+1]

He... Trazis IDE? Nisi bio dovoljno uporan. Ako Linux nije developer friendly OS, onda ne znam koji sistem je bolji po tom pitanju. OOo je mozda ruzan, ali toliko sporiji of MSO-a nije. Sto se tice funkcionalnosti, cak u nekim segmentima mislim da je superiorniji: OO Math Editor je fleksibilniji, robusniji i brzi od MS Equation Editora. Writer vs. Word: tu stvarno ne vidim razliku. Calc vs. Excel: Excel je de facto industrijski standard kada su u pitanju spreadsheet aplikacije, mada je i sam Calc prilicno dobar ekvivalent. Konkretno kod stvari koje ja radim, ne primecujem razliku. I uvek ti fontovi... Na Arch Linux-u koji furam vec duze vreme, ne primecujem "muljavost" fontova, a stvarno nisam nista drndao niti podesavao. Doduse, MS TTF fontove nisam ni instalirao, tako da je verovatno to razlog sto se sve jasno vidi. Pokrenuo sam Ubuntu 8.04 sa CD-a (eto reko' da probam i to), pa ni tamo nisam mogao da primetim drljave fontove. Nemoj da ocekujes cuda kada je OS market share u pitanju. IT trziste je prilicno intertno i dok neka stvar postane prihvacena, treba da prodje neko vreme. Dobra stvar je sto Linux napreduje na trzistu desktop OS-a. Do prosle godine je bilo nezamislivo kupiti desktop racunar sa preinstaliranim Linux-om. Sada je to postala skoro normalna stvar kod nekih proizvodjaca, dok su neki drugi jos uzdrzani, ali mislim da ce to vrlo brzo da postane uobicajena stvar kod svih.
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest31.03.2008. u 21:29 - pre 195 meseci
Citat:
Sir_Oliver: He... Trazis IDE? Nisi bio dovoljno uporan. Ako Linux nije developer friendly OS, onda ne znam koji sistem je bolji po tom pitanju.


Heh, da, u teoriji jeste vrlo developer friendly, medjutim, kad treba da se odradi nesto, uff... :)

Jesam uporan. Anjuta-u dok podesis ima da rodis mecku. Ne znam nikog kome je radila odmah po instalaciji. Eclipse, NetBeans? Jbt, razvojno okruzenje da mi se vucara preko Jave?! Forget it! Tako da i to otpada. Mono mi je, 'ajde, ok. Da ne nabrajam jos IDE-ova, jer ih ima brdo. Od ovih popularnijih koje sam naveo, nista mi se ne svidja.

Citat:
Sir_Oliver: OOo je mozda ruzan, ali toliko sporiji of MSO-a nije.


O, naravno da jeste. :) E, moram da pozajmim neku kameru i da snimim kako MS Office sije OO.o u performansama. :) Bah, kakve performanse da ocekujes od tako velikog paketa, kojeg bicuje JRE? :-)

Citat:
Sir_Oliver: Sto se tice funkcionalnosti, cak u nekim segmentima mislim da je superiorniji: OO Math Editor je fleksibilniji, robusniji i brzi od MS Equation Editora.


Slazem se da je ovde superiorniji. Ipak, kao sto rekoh, oba mi dobro rade posao. Inace, MS Office ima mnogo vise feature-a, ali retko kad da mi zatreba nesto u OO.o a sto MS Office vec ima.

Citat:
Sir_Oliver: Na Arch Linux-u koji furam vec duze vreme, ne primecujem "muljavost" fontova, a stvarno nisam nista drndao niti podesavao.


Nemam ni ja "muljave" fontove na Ubuntuu, i takodje nista nisam drndao i podesavao. Rekoh da su mi fontovi u WoW-u pod Linuxom mutnjikavi. No, WoW nije ni pravljen za Linux.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest31.03.2008. u 21:52 - pre 195 meseci
Citat:
Eclipse, NetBeans? Jbt, razvojno okruzenje da mi se vucara preko Jave?!


Boga mi, ovde grešiš. Ni Eclipse ni NetBeans se ne vucaraju kao nekada, pod uslovom da se koriste poslednje verzije istih u kombinaciji sa poslednjim verzijama Jave. Iskreno, Eclipse se nije baš vucarao ni pre, a i NB teško da će nekog da smori kao pre par godina, pogotovo ako se ima iole pristojna konfiguracija, što ti svakako treba i sa VS-om.

Da se razumemo, nije da sve blješti od brzine ;) ali rekao bih da je NetBeans 6.x sasvim OK, a pošto je Eclipse uvek bio nešto brži od istog mislim da nema problema sa bilo kojim..


[Ovu poruku je menjao degojs dana 31.03.2008. u 23:05 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest31.03.2008. u 22:05 - pre 195 meseci
Citat:
degojs: Ni Eclipse ni NetBeans se ne vucaraju kao nekada, pod uslovom da se koriste poslednje verzije istih u kombinaciji sa poslednjim verzijama Jave. Iskreno, Eclipse se nije baš vucarao ni pre, a i NB teško da će nekog da smori kao pre par godina, pogotovo ako se ima iole pristojna konfiguracija, što ti svakako treba i sa VS-om.


lntel Pentium4 2.0GHz, Kingston 1GB 266MHz, Maxtor 7200rpm - masina nije standardna kanta, slaba je.

Ipak, VS mi radi glatko i brzo, sto uopste ne mogu reci za ova dva. Kad bih imao standardnu konfiguraciju, mozda bih i bio zadovoljan.

Ah, da, Java aplikacija mi rade osetno brze na Winu. :) I dalje sporo, ali brze. :) Koristim poslednje verzije JRE-a na oba OS-a.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest31.03.2008. u 22:10 - pre 195 meseci
Eeee... vidiš :)

Ja sam imao pre AMD 2000+ 1.66 GHz sa 1.5 GB na WinXP/2003 i NetBeans 5.x mi je radio na granici podnošljivog, tj. ipak me više nervirao nego ne.

U međuvremenu, NB je imao nekoliko izdanja (poslednje NB 6.1 beta), kao i Java (1.6) gde su, igrom slučaja ili ne, u oba proizvoda poboljšali baš taj deo - GUI.

E sad, u međuvremenu sam i ja prešao na nešto jaču konfiguraciju (AMD X2 4200+, 3GB) i mislim da je stvar sasvim zadovoljavajuće rešena (u stvari i kupio sam taj kompjuter najviše zbog NetBeansa 5 i Jave 1.5) sa ovim poslednjim verzijama. Jeste sporije od VS 2008, mada, iskreno, ni VS ne deluje tako brzo kao nekad, bar na toj istoj konfiguraciji. Sretni su bili dani sa VS 6.0 :)

Čisto da se razumemo, na Linuxu je to sve (NB, Java) nekako bilo i sporije i ružnije nego na Windowsu :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 31.03.2008. u 23:25 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest01.04.2008. u 00:40 - pre 195 meseci
Citat:
BrokeBody: Heh, da, u teoriji jeste vrlo developer friendly, medjutim, kad treba da se odradi nesto, uff... :)

Jesam uporan. Anjuta-u dok podesis ima da rodis mecku. Ne znam nikog kome je radila odmah po instalaciji. Eclipse, NetBeans? Jbt, razvojno okruzenje da mi se vucara preko Jave?! Forget it! Tako da i to otpada. Mono mi je, 'ajde, ok. Da ne nabrajam jos IDE-ova, jer ih ima brdo. Od ovih popularnijih koje sam naveo, nista mi se ne svidja.

OK. Za koji programski jezik ti treba IDE? C, C++,...? Eclipse sam nekoc probao i meni je bio prilicno sluggish, ali je to kako bi rekli Ameri "most versatile" IDE sa kojim sam se susreo. Posto ne zivim od programiranja, uglavnom pisem neke programcice za resavanje nekih svojih problema, KDevelop mi je top notch. Pretpostavljam da si upoznat sa time: JRE ima veze sa OOo isto koliko i VB sa MSO. Usput, poslednja verzija OOo 2.4 koja je izasla pre neki dan ima prilicno poboljsane performanse u odnosu na prethodne verzije.
Citat:
BrokeBody: lntel Pentium4 2.0GHz, Kingston 1GB 266MHz, Maxtor 7200rpm - masina nije standardna kanta, slaba je.

Ipak, VS mi radi glatko i brzo, sto uopste ne mogu reci za ova dva. Kad bih imao standardnu konfiguraciju, mozda bih i bio zadovoljan.

Ah, da, Java aplikacija mi rade osetno brze na Winu. :) I dalje sporo, ali brze. :) Koristim poslednje verzije JRE-a na oba OS-a.

Na poslu radim na tarabi Intel Celeron 2.4GHz, 512Mb sa WinXP SP2. MSO2003 radi podjednako slabo kao i OOo 2.3. A o varijanti kada je pored Writera/Worda pokrenuta jos neka aplikacija, tipa Messenger ili Firefox, necu da raspravljam puno. Efekat je kao da gledam slide show sa podizanjem i spustanjem prozora.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest01.04.2008. u 08:23 - pre 195 meseci
Interesantno - evo ja bas sad sedim u vozu, laptop u power-saving modu koristi Core 2 Duo na 700 MHz (sedam stotina megaherca) - Office 2007 (Outlook, Word) se dize >trenutno<

Pod >trenutno< mislim <0.5 sec. Rad i switching izmedju aplikacija (Word, Outlook, Psi IM, PowerPoint) takodje trenutan.

Pretraga po kljucnim recima moje baze od 2 GB mailova traje ispod 1 sec.

Ceo komp se dize iz (hybrid)sleep moda za manje od sekunde - uopste nema potrebe za gasenjem, vec moze nedeljama da radi u sleep ciklusima.

I, da, ovo definitivno radi brze od Windowsa XP zbog superfetchera koji je potpuno dizajniran za "laptop" nacin upotrebe... Ko ne veruje, mogu da snimim video, da ne bude opet da ja izmisljam stvari ;-)

Ne znam... mozda ja imam neku specijalnu verziju Windowsa - doduse jesam uklonio kojekakav bloat, ali sve sto treba je tu: Aero, Windows Search, Superfetch.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest01.04.2008. u 08:33 - pre 195 meseci
Kod mene se na XP-u Word 2007 upravo podigao za 2 sekunde. Takodje koristim hibernaciju, a verujem da bi mi na Visti bio jos brzi, upravo zbog prefetch-a. Jos samo da kupim novu masinu. :]

U svakom slucaju, i ovako sam zadovoljan. Ja na mnogim masinama jos ne videh da Office 2007 radi sporo.
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest01.04.2008. u 10:14 - pre 195 meseci
A sta bi s Linuxom? Jel' oboren vise? :/
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest01.04.2008. u 10:47 - pre 195 meseci
Citat:
BrokeBody: A sta bi s Linuxom? Jel' oboren vise? :/

Hehe... Pa nisu to bile igre bez granica. Ako se ne varam nadmetanje je zavrseno i niko nije uspeo da pokupi nagradu za Ubuntu.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
91.185.121.*



+4 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest01.04.2008. u 13:15 - pre 195 meseci
Citat:
degojs: Ozbiljno, a od cega to cistis Windows? I sta ce ti uopste Win? :)

A komentar da Linuxu nedostaju samo igrice je u najmanju ruku smesan: mozda je to tako u tvom slucaju, ako ti se upotreba kompjutera svodi na igrice i citanje novina i mp3/divx. Oooo, znaci Linux koristis za novine, mp3 i divx, pa sjajno? :)


A ti bi mogao da se malo ostavis trolovanja

Za "mp3,igrice i novine te divx" ako ti je kojim slucajem promaklo koriste ljudi nasiroko i Windows i to da ne bude zabune-u ogromnoj vecini,jer je broj prosecnih korisnika i najveci :P
Tesko da sys admini,programeri,profesionalni fotografi i ljudi slicnog profila cine vecinu te populacije :D


Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.adsl.beocity.net.



+2790 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest01.04.2008. u 14:41 - pre 195 meseci
Citat:
BrokeBody: Heh, da, u teoriji jeste vrlo developer friendly, medjutim, kad treba da se odradi nesto, uff... :)

Jesam uporan. Anjuta-u dok podesis ima da rodis mecku. Ne znam nikog kome je radila odmah po instalaciji. Eclipse, NetBeans? Jbt, razvojno okruzenje da mi se vucara preko Jave?! Forget it! Tako da i to otpada. Mono mi je, 'ajde, ok. Da ne nabrajam jos IDE-ova, jer ih ima brdo. Od ovih popularnijih koje sam naveo, nista mi se ne svidja.


A šta fali IDE-u koje radi preko Jave? Kakav je to argument.

No, ova tema odavno otišla u off topic, tako da bi je trebalo zaključati.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest01.04.2008. u 17:12 - pre 195 meseci
Citat:

A šta fali IDE-u koje radi preko Jave?


Da se razumemo - poslednji put sam se baktao sa IDE-ima pisanim u Javi pre jedno 3 godine - tako da se mozda nesto promenilo od tada.

Ali tada je to bilo toliko sporo da je bilo pateticno (NetBeans) - a o bagovima da ne pricamo, promenis opcije projekta i one ostanu iste kad otvoris da ih pogledas sledeci put.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest01.04.2008. u 17:35 - pre 195 meseci
Hteo sam samo (malo) da se vratim na temu, i kazem nesto oko DEP-a i slicnih stvari pisanih ovde u ovoj temi.

Vazno je to sta je default. I onaj firefox exploit mogao bi da se spreci, ako user instalira noscript i dozvoli javascript samo na trusted stranicama. Ista argumentacija je bila za DEP. I isto moze svaki exploit da se spreci, samo kad bi user uradio nesto pre toga.


ps: malo pre dobio link
http://www.osnews.com/story/19...untering_Misinformation/page1/

[Ovu poruku je menjao mulaz dana 01.04.2008. u 19:33 GMT+1]
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.adsl.beocity.net.



+2790 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest02.04.2008. u 13:43 - pre 195 meseci
@Ivan Dimkovic

Zašto mjisliš da su u ovom slučaju bagovi u vezi sa izborom programskog jezika?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest02.04.2008. u 13:50 - pre 195 meseci
Pa jednostavno, u pitanju je bio IDE za Javu i imao je cudo bagova - C++ IDE okruzenja su obicno stabilnija jer su mnogo zrelija iz prostog razloga sto su duze na trzistu a i problem dosta managed jezika je sto sam OS nije kreiran za njih (do skoro) pa moras imati medju-sloj koji prevodi zahteve te aplikacije u UI API OS-a.

Inace ja sam veliki protivnik tih managed jezika - ali, eto, jbg - znam da sam u manjini ;-) Microsoft je ceo svoj WPF bazirao na .NET-u i time upucao performanse Aero-a zarad lakseg razvoja aplikacija u buducnosti. Performanse su bile zrtva ulaganja u efikasnije programiranje - i to je stvar pogleda na svet, sta je kome bitnije.

Ja bih daleko vise voleo da su WPF uradili u C++-u kao ekstenziju DirectX-a.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

rafa
Beograd

Član broj: 159275
Poruke: 20
85.222.135.*

ICQ: 292436418


Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest02.04.2008. u 15:16 - pre 195 meseci
@degojs

Koristim još mnogo toga na linuksu ali ovde smo pričali o prosečnom korisniku što znači net, multimedija, malo ofisa i po koja igrica. ;)
Linuks ima nedostataka svakako, ipak je to skup entuzijasta koji rade na njemu, ali se konstantno razvija i poboljšava. ;) U nečemu je bolji a u nečemu lošiji što je i normalno. Ono o čemu smo pričali je sigurnost, a činjenica je da je linuks po defaultu dosta sigurniji iz mnogo razloga. Ipak, od giganta kao što je Microsoft ne mogu da očekujem i opravdavam propuste, pogotovo što njihovi proizvodi koštaju. Imam utisak da neke stvari (propuste) namerno ostavljaju samo da bi imali šta da rade. :D

Mada, sama sigurnost dosta zavisi i od korisnika jer apsolutne zaštite nema. Stavi budalu za bilo koji "napucan" sistem i napraviće s*****.. ;)
Debian Srbija
Registrovani Linux korisnik #445717
 
Odgovor na temu

Nemanja_666
Nemanja Tatic
Gradiska

Član broj: 116292
Poruke: 221
217.23.204.*



+19 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest02.04.2008. u 16:26 - pre 195 meseci
Meni je cudno sto je flash puko kad M$ gura silverlight.

 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest02.04.2008. u 16:42 - pre 195 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Da se razumemo - poslednji put sam se baktao sa IDE-ima pisanim u Javi pre jedno 3 godine - tako da se mozda nesto promenilo od tada.

Ali tada je to bilo toliko sporo da je bilo pateticno (NetBeans) - a o bagovima da ne pricamo, promenis opcije projekta i one ostanu iste kad otvoris da ih pogledas sledeci put.


Opet sve zavisi koja verzija jave, i koja verzija IDE-a, primera radi skinite jre 6 i eclipsu 3.3+ pa mi samo kazite da je to sporo :). Opet sa druge strane da ta eclipsa ne valja nicemu, ne znam onda sto se poprilican broj kompanija(nokia, adobe za flash, HI Tech za njihov Pic C kompajler, borland takodje JBuilder bazira na eclipsi itd...) uhvatio da koristi bas nju pored svega moguceg na trzistu sto postoji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Mac is the first to fall in Pwn2Own hack contest

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 19123 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.