Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MacBook Air vs. Commodore SX-64

[es] :: Advocacy :: MacBook Air vs. Commodore SX-64

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155747 | Odgovora: 1042 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.co.yu.



+73 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6422.02.2008. u 02:41 - pre 196 meseci
Citat:
Džeronimo: to opet ne može da se uzme kao neki precizan prikaz zastupljenosti na tržištu jer se tu gleda samo kako se neki Internet browser identifikuje, a poznato je da i Opera i FireFox (za FireFox ima taj dodatak) mogu da se identifikuju kao IE (pa onda ispada da se Win i IE više koriste).


Moze se uzeti sa skoro apsolutnom preciznoscu.Takvih decijih bolesti odavno nema. Sta vise, danas se IE pod Wineom na Linuxu prepoznaje kao IE pod Linuxom, a identifikacija Firefoxa i Opere pod Windowsom ili Linuxom nema nikakvih problema. Trenutno ne mogu da nadjem relevantne linkove za ovo, ali u svakom slucaju, tih problema sa identifikacijama browsera gotovo da vise nema. Kad smo vec kod ovog off topica:

Browser Market Share for January, 2008


Anyway, back on topic... :)

[Ovu poruku je menjao BrokeBody dana 22.02.2008. u 03:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6422.02.2008. u 03:05 - pre 196 meseci
Citat:
Pa eto, koristim ovu PC kantu samo za ono najosnovnije (Internet, slušanje muzike i još po nešto) jer nemam programe koji mi trebaju.


Drugim rečima, isto to bi radio i na Macu.. Moj sinovac, ako ćeš ti da plaćaš Mac da bi čitao novine, alal ti vera.

Citat:
To je opet bliže onom što sam ja rekao (oko 10%), nego onome što degojs priča stalno (on priča da Mac ima samo par posto).


Gde sam ja to rekao? Nešto se ne sećam, pa ako može da mi pokažeš.. odmah ću da se ispravim ako je tako.

A i od tih 7.57%, koliko ih, dodatno pored OSX, tera i Windows kao dual-boot ili pod nekom VM? Velika većina, sudeći prema ovoj temi. Tako da.. obesi mačku o rep te statistike.

Citat:
Al' to opet ne može da se uzme kao neki precizan prikaz zastupljenosti na tržištu jer se tu gleda samo kako se neki Internet browser identifikuje, a poznato je da i Opera i FireFox (za FireFox ima taj dodatak) mogu da se identifikuju kao IE (pa onda ispada da se Win i IE više koriste).


LOL A ti korisnici, kojima je stalo da koriste Mac zbog te navodne lakoće korišćenja, sve lete u Operu i Firefox pa menjaju user-agent identifikaciju.. Kako da ne. Ta mogućnost postoji, ali baš da to ljudi rade nešto masovno - ne bih rekao, a ti veruj da je tako, ako ti je lakše.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Član broj: 17289
Poruke: 499
89.216.78.*

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6422.02.2008. u 12:22 - pre 196 meseci
IPhone:
http://www.youtube.com/watch?v=3h5-VZoEhi0

HTC Touch tries (and fails) to match Apple iPhone:
http://www.youtube.com/watch?v=ivxGe2znZQI

Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.vdial.verat.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6422.02.2008. u 14:13 - pre 196 meseci
Citat:
Džeronimo:
Nemam nameru da raspravljam o tome koji je Linux bolji.

Napisao sam "Za server je dobar i neki besplatan Linux (na primer, neki Debian ili Gentoo)", što znači da sam te dve dristribucije naveo samo kao primer (zato pi piše "na primer").
[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]


pa nije istina da je neki besplatan linux dobar za server cak ni kao primer, da je to istina niko normalan ne bi kupovao sles i rhel ...

Citat:
Džeronimo:
Već si dobio odgovore na to tvoje pitanje u prethodnim porukama. Počinješ da smaraš sa jednim istim pitanjem.

Za ovu diskusiju je potpuno nebitno da li je nešto razvijao Apple ili NeXT.

Da ponovimo: NeXT je osnovao Jobs (isti onaj Jobs koji je sada glavni u Apple), a kad je NeXT postao deo Apple-a, onda su tehnologije koje je Jobsova kompanija NeXT razvijala upotrebljene za razvoj OS X-a.

Jobs je upotrebio tehnologije koje je njegova firma NeXT razvijala da napravi OS X.

Šta ti nije jasno tu?


A to što kažeš za WinNT... pa pogledaj ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_NT


[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]

ne smaram nego ti neces da priznas da je os x kernel pisan po nekom uzoru nego copy/paste/modify

aj leba ti nadju mi kako je to nt razvije kao modifikacija gotovog projekta


Citat:
Džeronimo:
Vidiš šta piše?
[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]


vidim al gde ti vidis da je cutler prekopirao pa modifikovao gotov projekat

Citat:
Džeronimo:
Gde si ti video da je neko napisao da razvijaju softver samo kao neku pratnju za svoj hardver?

Prestani da izvrćeš skoro svaku rečenicu na koju odgovaraš samo da bi imao neki argument.


OS X se razvija da bi Mac računari bili u prednosti nad svim PC računarima jer PC računari nemaju takav OS.


[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]

izvinces al ti si rekao da je apple hw kompanija a ne softverska i usao u prilicno maglovitu raspravu oko prirode apple kompanije

i izem ti prednost, jel mozda oslikana u vecoj korisnickoj bazi, u vecem izboru hw i sw, u vecem broju ljudi koji su skolovani za odrzavanje tih sistema, da kojim slucajem apple nema obrazovni sistem kao i m$? ili se sve svodi na video produkciju ui i fenseraj?

Citat:
Džeronimo:
QuickTime ide uz iTunes (jer je potreban iTunesu), a iTunes za Win je tu zgog iPoda, iPhonea i AppleTV-a.

Safari je verovatno tu zbog ljudi koji prave sajtove, da bi mogli da testiraju sajt i u Safariju ili da bi se Safariju povećao marketshare.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]


ma idi, a kako tumacis da se quicktime moze i zasebno skinuti i instalirati bez itunes-a, a kako to da je quicktime postojao i pre ipoda iphone i apple tv-a i tog itunes-a cemu je onda sluzio?

i da vidi bogamu, pa zar nije vecina web developera na superiornom sistemu os x, mislim zar onim gejacima sa windowsa da udovoljavaju?

Citat:
Džeronimo:
A zašto uopšte da podržavaju PC?

Misliš da bi tako velikoj kompaniji bio problem da napravi verziju za PC da hoće?

Zašto bi pravili verziju za PC kad bi od toga samo konkurencija imala fajdu?

Pa ni jedna normalna firma ne bi sama sebi pravila konkurenciju i time išla protiv svojih interesa i interesa svojih investitora.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]


pih sunce mu a pre ste se hvalili kako vam odrzavanje kontrolisanog hw-a ubrzava os development koji je prilican problem za ms zbog raznolikosti hw koji pod njim ide, a sada vam na jednom nije problem da razvijate os x i za pc al necete da sami sebi pravite konkurenciju ...

Citat:
Džeronimo:
Ako je ekran od plastike, onda i plastična čačkalica može da ostavi ogrebotine na ekranu ako se stalno koristi.

Ogrebotine mogu da nastanu od trenja.

Isto tako se i metal brusi kamenom, iako je metal tvrđi od kamena.
[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]


pa vidi ono nasao si divno poredjenje, da li ti mislis da neko od nas ore ekran i jel to zelis da mi kazes da se vrh cackalice trosi kao kamen koji brusi metal?

Citat:
Džeronimo:
Pa to je nešto kompresovano u 3gp sa nekom dosta malom rezolucijom.

To nije ni približno kvalitetu klipova na iPhone.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]

a bice da ipak radi i bez dedicated player-a

i da ajd mi reci koliko je bitna rezolucija videa na poslovnom telefonu, i koliko je bespalatan streaming van open hot spotova za takvu akciju, ovo sa manjim kvalitetom ti je cak i bolje sa stanovista ulozenog novca, pa majku mu pogledaj sve m.(domen) site-ove ...optimizovani su za mobilne uredjaje znaci i za brzinu (koja pod raznim uslovima moze da varira) i za cenu usluge, ali je apple fanovima skroz kul da daju novac na amaterske video snimke sa youtube-a

Citat:
Džeronimo:
Ne izvrći skoro svaku rečenicu na koju odgovaraš jer niko nije ni rekao da je to isto.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]


ja sam rekao da nema 3g ti si rekao da ima edge, to je kao da kazem auto nema klimu a ti kazes ali zato ima ventilator

Citat:
Džeronimo:
Koji zaključak? Šta pričaš bre? Pa gde si ti video da je neko napisao da je EDGE i UMTS isto???

Prestani da izvrćeš rečenice na koje odgovaraš, samo da bi imao neki argument.

Napisao si:
Citat:
jel to ocekuju nagli rast ili je bilo blam izbaciti 2007me godine gprs telefon?


i na to si dobio odgovor da iPhone ima i GPRS i EDGE, pošto si ti izgleda po nekoj logici zaključio da nema GPRS jer nije UMTS telefon.

Niko nije ni rekao da su GPRS i EDGE isto što i UMTS.

A ti si taj koji je stavljao GPRS i UMTS u isti koš kad si napisao to.


[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]


procitaj malo sta pises, ja sam pitao jel to ocekuju nagli rast ili je bilo blam izbaciti 2007me godine gprs telefon? a ti si odgovorio sta vec aludirajuci da je edge kao dostojna zamena za umts

Citat:
Džeronimo:
Apple Lisa nije PC.

http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lisa

Na PC se osamdesetih godina koristio uglavnom DOS, a DOS to nije imao.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]


a je li, a ovaj windows tada uopste nije postojao, ili je fora u tome sto se uglavnom koristio dos (a windows nije postojao upste pa na pc nije uopste radio copy/paste)

samo sorry trebao sam ipak da kazem je copy/paste radio i u editorima iz 70 tih godina

Citat:
Džeronimo:
Pa šta to ja ignorišem kad sam VEĆ ODGOVORIO? Kolko puta treba da ti se odgovara na jedna ista pitanja, koja u skoro svakoj poruci ponavljaš????

Već sam ti odgovorio da na Google može da se nađe da ljudi pričaju da Mac MOŽE da se nakači na GPRS preko nekog mobilnog telefona koji to podržava i da to LEPO RADI. Potraži na Google nešto na tu temu ako ne veruješ.

Kako si tako siguran da Mac "ne može" da se nakači na GPRS preko nekog mobilnog telefona ako nikad nisi ni koristio Mac, niti si pogledao na Google da li to može???


A što se upgradeovanja tiče... za to sam TAKOĐE ODGOVORIO, samo što ti to ignorišeš. Napisao sam da se NE RAZUMEM toliko u te najnovije SE telefone i one džepne Win mašine, tako da NE ZNAM kakva je situacija s upgradeovanjem tih telefona.

Nego, kolko je to kao "bitno"? Pa ni na PC ne korisnik ne može sâm da upgradeuje većinu telefona jer većina telefona to ni ne podržava, tako da to mora da radi ovlašćeni servis.

Evo komšija ima P800 i uz njega nije dobio ama baš ništa za upgrade, niti taj telefon podržava da ga korisnik sâm upgradeuje.

A one džepne Win mašine koje si pominjao... pa šta će to nekom ko koristi samo Mac? Šta će nekom Mac korisniku džepna Win mašina?
Pa valjda je logičnije da će da ima iPhone, a iPhone MOŽE da se upgradeuje.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]


kucaj ovo na google-u

Citat:

+"mac os x " +p990i +gprs


pa javi kako ide sa gprs-om jel to tebi lici na profesionalnu podrsku kakva postoji za win ili na muljanje sa third party skriptovima koji cak i ne rade?

i da vecina sem vecine iole modernijih telefona to ne podrzava, kazi komsi da je p800 debelo mator telefon i da upgrade radi i na p990i i na m600i i na p1 a to su sve aktuelni telefoni, a da ne pominjem nokia-u i njihove iole novije serije, i da koliko znam to vam uopste ne radi, znaci cak ni uz pomoc os x hax0r-a


Citat:
Džeronimo:
Koliko Symbian telefona uopšte i podržava da ih korisnik sâm upgradeuje?

Je l' ih ima "tolko puno" da mogu da se nabroje na prste?

Po tvojoj logici, većina Symbian telefona nije podržana ni na Win.


A za džepne Win mašine nije ni bitno da li mogu da se upgradeuju preko Mac.

Što bi neko ko koristi samo Mac kupovao džepnu Win mašinu???


[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]


pa vecina modernih, evo komplet SE gama smart telefona koji su sada aktuelni kao i nokia smart telefona ...

a zasto bi mac user kupovao bilo sta sem iphone-a pa mozda zbog umts-a mozda zbog hsdpa-a mozda zbog veceg broja aplikacija, mozda zbog veceg izbora samih telefona, mozda zato sto ne mora da se obavezuje nikakvim ugovorom sa telekom kompanijom, mozda zato sto ne mora da nosi telefon u servis da bi zamenio bateriju mozd zato sto i copy/paste radi ...

ili je fazon ako spavas bez jabuke na gacama nisi pravi mac user ...
Citat:
Džeronimo:
I kako to "dokazuje" da taj drajver radi???

Pa je l' znaš ti engleski uopšte ili samo ne čitaš ono što citiraš?

Čovek piča da mu ne radi štampač na 64-bitnom WinXP-u (ni ne spominje 64-bitnu Vistu) i da je probao i neke druge drajvere, ali da štampač štampa neku greške.

Je l' vidiš da je na kraju napisao i "Please help!"?

Po kojoj to logici "Please help!" znači da "drajver radi"?


[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]


Citat:
Džeronimo:
Pa već si nam rekao da postoji drajver i već si dobio odgovor da ukucaš na Google "hp laserjet 1010 64-bit vista" i da pogledaš šta piše za taj drajver... prvo što Google nađe kad se ukuca to je stranica sa naslovom "HP LaserJet 1010 don't work in Vista since Beta2" i ljudi koji koriste taj štampač pričaju da ne radi.

Koja je korist od toga što drajver postoji ako ljudi koji imaju taj štampač pričaju da im taj drajver ne radi?
[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]


kralju

elem ono sam ti naveo jer se dobija na tvoj upit i rekao sam ti da pricaju o tome ponajvise u 2006 i da to danas ne vazi (a i tu glupost je izbacio na tvoj upit)

to sinec beta-2 ne radi ...LOL pa neces valjda ocenjivati podrzanost hw-a dok je os u beta fazi razvoja, elem verovao ili ne vista je izasla iz beta-2 faze i driver radi....

Citat:
Džeronimo:
A šta su onda oni PC korisnici koji masovno obilaze sajtove i forume s Mac tematikom i ostavljaju komentare u stilu "Sve što možete da radite na Mac, na PC možete da radite mnogo bolje" ili "To ništa ne valja, vidi kako je tanko, to se lomi..."?

Eno na Tehnopolis u delu za Mac skoro da nema članka o Mac-u ili OS X-u, a da se ne pojavi neki PC korisnik da izjavi tako nešto... a u delu za PC nešto nema komentara u kojima se pominje Mac.

Dešava se i ovde na ES da povremeno ode neki PC-jevac u Mac deo foruma i da ubeđuje ljude da kupe PC.

Kad neko otvori temu u Mac delu foruma i kaže da se razmišlja da pređe na Mac, valjda je jasno da neće PC, al' opet se dešava da se pojavi neki PC-jevac da ga ubeđuje da ostane na PC, to jest da umesto Maca kupi PC...


Mac korisnici bar ne obilaze masovno sajtove i forume s Win tematikom da bi ubeđivali nekog da kupi Mac.


[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]


a je li jel to znaci da apple ne vodi negativnu medijsku kampanju i potura one gluposti i nastelovane testove? i ko koga bombarduje glupostima sa youtbe-a?

Citat:
Džeronimo:
Koji to "mnogi drugi" brandovi desktop računara postoje, a da nisu PC?

Džabe da ima i na hiljade PC brandova, ako su svi ti PC-jevi skoro isti.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]


a jel, sad ispade da postoje dva brand-a mac i pc, ajd mi nadji taj brand zvan pc

i opet informacije radi mac=pc danas to vazi pa se ne razlikujete mnogo od dell-a hp-a i itd. sorry kukajte stevanu sto koristite intelove procesore ...

Citat:
Džeronimo:
Koje su to "budalaštine"?

Je l' miš isto bio budalaština?

Je l' kanta za đubre (recycle bin) isto budalaština?

Je l' prepoznavanje govora isto budalaština?

Ima još puno takvih "budalaština" koje su mnogi PC korisnici ranije ismejavali, a sad ih koriste svakodnevno.


[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]


mis rece, apple nije niti izmislio misa, niti ga je prvi izbacio na trzite

recycle bin ni dan danas ne koristim, nit mi treba

a apple je garant izmislio prepoznavanje govora i ono kojim se busate iz 93 ce je radilo superiorno i bez mane?

a apple newton i cube jesu li i to bila epohalna otkrica?

Citat:
Džeronimo:
Aha... čim nešto ne diže Win i Linux u nebesa, onda je to "negativna kampanja" jer ako porede Leopard i Vistu, onda kao treba da se prećuti da je Leopard brži od Viste i da je lakši za korišćenje... treba kao samo da pričaju o tome šta je bolji izbor za Win-only programere...

Ma da... objektivno je samo kad neko ko je Mac video samo na slikama raspravlja o nekoj superiornosti PC-ja...

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 22.02.2008. u 03:32 GMT+1]


a zbog cega bi iko dizao win i lin u nebesa, ni jedna od te dve platforme nije bez problema ali za razliku od vas koji korisite os x mi barem mozemo da kazemo da nije sve idealno,ali vama to ne pada na pamet, vama i apple izmet mirise kao cvet, i to je ono sto stalno zelim da kazem a to je da ste prilicno nekriticni

ja vam nikad nisam rekao da je apple platforma losa ili cak gora od win za multimedia-u i kupovina njega za tu posebnu namenu jeste opravdana, kupovina za obicne poslove je isto opravdana ako je prati razlog "meni se svidja", ali kupovina neceg sto je prlicno skupo radi sta znam slanja poste i surfovanja slusanja muzike opravdana superironoscu platforme i "way of life" i kojekakvim IT filozofijama je prilicno nekriticna ...
 
Odgovor na temu

bigvlada
bgd

Član broj: 41095
Poruke: 325
*.beogrid.net.



+94 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6423.02.2008. u 10:22 - pre 196 meseci
@madamov

Citat:
Nije bilo upućeno direktno tebi, a vidiš da je upalilo pa je bar neko otišao i da pročita šta piše na linku. Kakve veze ima suđenje zbog HyperCarda sa ovim što ti implicaraš da je Apple pokrao Xerox? Da nije sada i HyperCard ukraden od Xeroxa?


Svidele su mi se sličice ekrana, to ranije nisam video. Vidi, Apple (kao i svaka druga IT kompanija) ne može da se posmatra nezavisno od cele industrije. Sasvim je normalno da se preuzimaju (kradu, pozajmljuju, licenciraju) ideje i dobra rešenja. Apple nema monopol na inovacije. U tom kontekstu sam naveo primer za Hypercard. Jednostavno, više kompanija je razvijalo nešto veoma slično i otud suđenja. (btw, Apple je taj spor dobio, radilo se o programu pod imenom Zoomracks http://en.wikipedia.org/wiki/Zoomracks)

Citat:
A ko je doneo GUI među obične smrtnike? Bili i Balmer? Tramiel?

Hmm, da, to je uradio Sem Tremiel, bar što se tiče Evrope (sećaš li se slogana Atarija? - power without the price), Atari 1040ST je bio prva mašina sa megabajt ram-a koja je koštala 1000 dolara. Koliko ljudi je imalo novca za mek? A na tom Atariju si mogao da koristiš mek softver. Apple je uvek gajio određeni elitistički imidž, iako on nije uvek bio opravdan. Marketing čini čuda, u skoro svim boljim filmovima koriste uglavnom mekove (meni je bilo interesantno da vidim prvi Mac Portable u Twin Peaks-u).

Citat:
U Mac svetu sam punih 20 godina i ovo je prvi put da čujem da su se prodavali Macovi sa BeOS-om.


I ja sam počeo da koristim kompjutere krajem osamdesetih i dalje me oduševljavaju neke mašine za koje nisam znao
Elem, mac klon sa Be OS-om:
In 1997, Power Computing began bundling BeOS (on a CD for optional installation) with its line of PowerPC-based Macintosh clones. These systems could dual boot either the Mac OS or BeOS, with a startup screen offering the choice. http://en.wikipedia.org/wiki/Be_OS

@Dzeronimo
Citat:
Ajde za miša OK, al' što tastaturu i monitor da kupuje neko za laptop?

Mislio sam kada čovek radi kući a laptop mu je jedina mašina, ako finansijski može, svako će uzeti veći monitor i neku bežičnu ergonomsku tastaturu, jednostavno, tako je duži rad prijatniji.

@Calimero

Vidim da ti je poznata rasprava o komuniSTima i atariSTima Ipak su i oni bili u nečemu u pravu - ljudi su ipak počeli češće da koriste miša umesto kuckanja komandi u DOS-u.


Ono što mene intrigira je zašto Apple nije jače zagrizao u poslovni segment tržišta. Da objasnim, npr. pravim novu kompaniju ili imam zastarelu opremu i treba mi nešto novo. Apple ima klijent i server verziju svog os-a, pravi desktop mašine kao i servere (Xserve).
Ovo je pitanje, ne znam odgovor.

Da li bi Apple mogao da ponudi jedno integrisano rešenje, silčno MS-ovom Total Solution Financingu? http://www.microsoft.com/dynam.../total_solution_financing.mspx

Dakle, dođem u Apple, dobar dan, dobar dan, ovo je moja lista potreba koje softver i hardver treba da zadovolje, možete li mi napraviti rešenje bazirano na vašim tehnologijama? Hardver i sav neophodan softver (os-evi, office paketi, erp - znam da Apple to ne pravi, ali da li SAP ili nešto drugo rade na OS X-u? ) kao i različite modalitete nadgradnje, licenciranja i održavanja?

Da li neko zna kompaniju koja koristi (sem erp-a i office-a) isključivo Apple rešenja? (duhovite odgovore da je to sam Apple izbegavajte , iskreno me zanima)
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Član broj: 17289
Poruke: 499
89.216.78.*

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6423.02.2008. u 14:22 - pre 196 meseci

Iako vam se možda čini da su sličnih veličina premotajte ovaj video na 2:00 min i videćete razliku u veličini X300 i AirBook-a:
http://www.youtube.com/watch?v=nTNkt82r84E

Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6423.02.2008. u 14:36 - pre 196 meseci
Pa X300 je veci naravno, ali je daleko mocniji laptop. Mislim, X300 ima nekoliko USB portova, DVD player, jaci CPU, tastaturu koja daleko vise lici na desktop tastaturu i sl...

ThinkPad serija je vec duzi niz godina poznata kao laptop izbora za odredjenu grupu ljudi - IT profesionalce, inzenjere i sl... dakle potpuno drugacija ciljna grupa od MacBook-a, i ThinkPad u toj grupi ima i te kako dobru reputaciju kao vrlo robustan i mocan laptop - sto se inace jako tesko zaradjuje.

Dakle, ThinkPad se kupuje kada ti treba jak laptop bez kompromisa bez obzira na dizajn - to kupuju mrezni inzenjeri, programeri i sl. IT profesionalci. To nikad nije bio "fancy" laptop za marketing i sales managere, umetnike i sl... - sto pokazuje dizajn od koga IBM a sada i Lenovo ne odstupaju godinama - svi ThinkPad notebooci izgledaju kao masine iz sredine 90-tih po bojama i izgledu tastature, ali takodje u isto vreme imaju najmanje kompromisa u odnosu na desktop masine.

MacBook Air, Sony Vaio TZ i sl... su notebooci sasvim druge namene - sluze za ultra-portabilnu upotrebu, gde na put treba da se nosi sto manje a da bude i dalje funkcionalno. Oni zakidaju na vise ili manje stvari da bi bili ultra tanki, mali i lepo dizajnirani.

Porediti ThinkPad i Air je porediti babe i zabe - naravno to svi sad rade zbog Apple-ovog RDF marketinga koji je Air ubacio u fokus svih novina i web sajtova koji se bave laptopima, ali u stvarnosti ThinkPad i Air nemaju ama bas nista zajednicko i kupuju ih potpuno razlicite grupe kupaca.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6423.02.2008. u 15:44 - pre 196 meseci
Citat:
bigvlada: Hmm, da, to je uradio Sem Tremiel, bar što se tiče Evrope (sećaš li se slogana Atarija? - power without the price), Atari 1040ST je bio prva mašina sa megabajt ram-a koja je koštala 1000 dolara. Koliko ljudi je imalo novca za mek? A na tom Atariju si mogao da koristiš mek softver. Apple je uvek gajio određeni elitistički imidž, iako on nije uvek bio opravdan. Marketing čini čuda, u skoro svim boljim filmovima koriste uglavnom mekove (meni je bilo interesantno da vidim prvi Mac Portable u Twin Peaks-u).


mene samo nervira sto ovo g**** od Windowsa predstavlja sinonim za racunare.
Kako da instaliram/deinstaliram aplikaciju? : bacis je u kantu (eto prirak da koristis Mac trebala bi ti kanta :P)
ili kako da bacim dokument koji neka aplikacija trenutno koristi pa je dokument zakljucan (ili se Win zaglupeo :D)?

- zbog ovakvih stvari je Mac OS X je bolji od PCja

zakomplikovali su racunare do besvesti, napravili su gomilu problema i ogromnu pratecu industriju (hint: virusi, malware, spyware...)

Mac danas koristim jer ekvivalentan PC ni ne mogu da kupim sve i da hocu!

Citat:
bigvlada:
@Calimero

Vidim da ti je poznata rasprava o komuniSTima i atariSTima :D Ipak su i oni bili u nečemu u pravu - ljudi su ipak počeli češće da koriste miša umesto kuckanja komandi u DOS-u. :)


nisam te bash razumeo ... ? mislis: AtariSTi su bar u necemu bili u pravu - ipak smo svi poceli cesce da koristimo mis umesto kucanja DOS naredbi???
(da li si na ovo mislio?)

btw jesi li ucestvovao u toj raspravi na Sezamu u to vreme?
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.vdial.verat.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6423.02.2008. u 16:22 - pre 196 meseci
Citat:
calimero:
mene samo nervira sto ovo g**** od Windowsa predstavlja sinonim za racunare.

pa sad...kako kome ...

Citat:
calimero:
Kako da instaliram/deinstaliram aplikaciju? : bacis je u kantu (eto prirak da koristis Mac trebala bi ti kanta :P)

al ne koristim pa mi ne treba

inace ja to resavam sa klikom na uninstall (aplikacija) i nekako se vec resi samo, obaska sto ne primecujem tu neke posebne komplikacije i tezinu ...

Citat:
calimero:
- zbog ovakvih stvari je Mac OS X je bolji od PCja

LOL!

Citat:
calimero:
zakomplikovali su racunare do besvesti, napravili su gomilu problema i ogromnu pratecu industriju (hint: virusi, malware, spyware...)


toliko su komplikovani da i moj brat od 11 godina na njima radi bez ikakvog problema

a najpopularniju platformu ce uvek pratiti "pratecja industrija" ko god tu platformu potpisao


Citat:
calimero:
Mac danas koristim jer ekvivalentan PC ni ne mogu da kupim sve i da hocu!

ni ja ne mogu ekvivalentan mac sve i da hocu ...
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6423.02.2008. u 17:05 - pre 196 meseci
neka tvoj buraz i dalje uziva uz igrice i viruse.

i dalje deinstaliraj programe pomocu uninstallera i dalje resavaj probleme pomocu reinstalacije OSa...

have a nice day ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6423.02.2008. u 17:14 - pre 196 meseci
Citat:

i dalje resavaj probleme pomocu reinstalacije OSa...


To moze da radi samo neko ko veze sa zivotom nema - takvi verovatno resavaju i Mac probleme na isti nacin :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6423.02.2008. u 17:30 - pre 196 meseci
90% planete jer ljudi NE ZNAJU drugacije da rese probleme koje imaju sa PCjem...
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.vdial.verat.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6423.02.2008. u 17:59 - pre 196 meseci
Citat:
calimero: neka tvoj buraz i dalje uziva uz igrice i viruse.

i dalje deinstaliraj programe pomocu uninstallera i dalje resavaj probleme pomocu reinstalacije OSa...

have a nice day


za igrice ima ps2 a dobice i ps3 ... viruse nema, nod32 ima ...

ne znam mozda pricam zidovima, ali nisam reinstalirao xp od oktobra 2006te ...

I have a nice day,because I don't have os frustration


Citat:
calimero: 90% planete jer ljudi NE ZNAJU drugacije da rese probleme koje imaju sa PCjem...


ne bih ulazio u statisticke analize, ali dobar deo planete je i nepismen, a postoji i deo populacije koji je nekako pismen pa ni ne zna sta je racunar ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6423.02.2008. u 18:36 - pre 196 meseci
Citat:
Calimero
90% planete jer ljudi NE ZNAJU drugacije da rese probleme koje imaju sa PCjem...


Jel?

Mogu da se zakunem da vecina ljudi koji imaju OEM Windows nemaju instalacioni disk... pa tesko da mogu tako da resavaju problem sve i da hoce.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bigvlada
bgd

Član broj: 41095
Poruke: 325
*.beogrid.net.



+94 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6424.02.2008. u 09:44 - pre 196 meseci
Calimero, po drugi put, nisam učestvovao u toj raspravi Samo sam je pratio u Računarima. I da, Ataristi su bar u nečemu bili u pravu.

Hoće li mi neko odgovoriti na pitanje o Apple-u i poslovnoj primeni?
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6424.02.2008. u 10:01 - pre 196 meseci
Je l' može neko da mi kaže kakva je podrška za Mac u Srbiji? Ozbiljno razmišljam o migraciji na tu platformu, pa me zanima kako stoje stvari po tom pitanju.

Konkretno:
1. Kakva je servisna podrška? Da li se Macovi popravljaju ovde, na licu mesta, ili se šalju u neki regionalni centar? Ovo mi je važno jer ne bih želeo da ostanem bez produkcione mašine na duže od par dana.
2. Koliko je razgranata distributerska mreža? Da li postoji tržišna konkurencija? Da li su cene Mac računara kod nas drastično više nego u USA?
3. Kakav je izbor softvera? Da li, na primer, mogu da se nađu Merlin 2 i Parallels kod naših prodavaca?

Unapred se zahvaljujem za odgovore na ova pitanja.

P.S.
Možda će na prvi pogled ova pitanja delovati off-topic, ali mislim da u diskusiji PC vs Mac ne bi bilo loše da proanaliziramo stanje na domaćem tržištu.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.vdial.verat.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6424.02.2008. u 10:24 - pre 196 meseci
Citat:
Buum: Je l' može neko da mi kaže kakva je podrška za Mac u Srbiji? Ozbiljno razmišljam o migraciji na tu platformu, pa me zanima kako stoje stvari po tom pitanju.

Konkretno:
1. Kakva je servisna podrška? Da li se Macovi popravljaju ovde, na licu mesta, ili se šalju u neki regionalni centar? Ovo mi je važno jer ne bih želeo da ostanem bez produkcione mašine na duže od par dana.
2. Koliko je razgranata distributerska mreža? Da li postoji tržišna konkurencija? Da li su cene Mac računara kod nas drastično više nego u USA?
3. Kakav je izbor softvera? Da li, na primer, mogu da se nađu Merlin 2 i Parallels kod naših prodavaca?

Unapred se zahvaljujem za odgovore na ova pitanja.

P.S.
Možda će na prvi pogled ova pitanja delovati off-topic, ali mislim da u diskusiji PC vs Mac ne bi bilo loše da proanaliziramo stanje na domaćem tržištu.


ajd mogu delimicno nesto da kazem ali appleovci mogu to sigurno bolje

1.ne vidim zasto bi ista slali van srbije, a koliko dugo ces ostati bez racunara u slucaju kvara to ne mozes da predvidis tako lako, no mac je prilicno kvalitetno uradjen pa je mala verovatnoca da ce te to zadesiti
http://www.apple.co.yu/scr/support/
2. http://www.apple.co.yu/scr/apple/wheretobuy/
ne znam sta ti je merilo drasticnosti ali svakako jesu vise, za moj ukus dovoljno, ali i (skoro) sva druga it oprema je ovde skuplja nego u usa
3. ovo mozes i sa neta da kupis nije frka
pogledaj i ovo http://www.apple.com/uk/downloads/macosx/

a za dalje informisanje oko apple u srbiji imas http://www.apple.co.yu
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Član broj: 17289
Poruke: 499
89.216.78.*

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6424.02.2008. u 11:25 - pre 196 meseci
Citat:
Buum: Je l' može neko da mi kaže kakva je podrška za Mac u Srbiji? Ozbiljno razmišljam o migraciji na tu platformu, pa me zanima kako stoje stvari po tom pitanju...


Najbolje bi bilo da postaviš ovo isto pitanje na elitesecurity/macintosh http://www.elitesecurity.org/f89
Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6425.02.2008. u 14:14 - pre 196 meseci
Citat:
Hmm, da, to je uradio Sem Tremiel, bar što se tiče Evrope (sećaš li se slogana Atarija? - power without the price), Atari 1040ST je bio prva mašina sa megabajt ram-a koja je koštala 1000 dolara. Koliko ljudi je imalo novca za mek? A na tom Atariju si mogao da koristiš mek softver. Apple je uvek gajio određeni elitistički imidž, iako on nije uvek bio opravdan. Marketing čini čuda, u skoro svim boljim filmovima koriste uglavnom mekove (meni je bilo interesantno da vidim prvi Mac Portable u Twin Peaks-u).

Meni pričaš o Atariju ST? B) Jeadn takav 1040 ST je bio u mom posedu od 1987. do 1993, obiogaćen Megadrive hard diskom tokom 1990.-e. Istovremeno sam imao Mac IIci, tako da znam iz prve ruke šta je bolje. B)
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6426.02.2008. u 09:50 - pre 196 meseci
Citat:
bigvlada: Calimero, po drugi put, nisam učestvovao u toj raspravi :) Samo sam je pratio u Računarima. I da, Ataristi su bar u nečemu bili u pravu. :)


"bar u necemu..." :D :D :D

jok Dejan Ristanovic je bio u pravu :P

izjavio je da mu miš nikada neće biti potreban jer se sve može mnogo bolje uraditi iz komandne linije, za GUI je izjavio "da neće da ga mašina tretira kao idiota" i slično...


...

...

na konte te price da nece da koristi misa i da je brze kucanjem >

vec sam Vas pitao kako mogu da startujem program na PrCu samo kucanjem?

-Ivane nisam video Vistu; to je znaci nesto novo za Vas?... (ili ste ranije morali da trpate sve programe koje hocete da startujete kucanjem u neki folder koji se vidi iz RUN-a u Windowsu :P)


Quick Silver moze mnogo, mnogo vise od ovoga: integrises se u preko 300 programa/servisa... mozete sve da kontrolise samo kucanjem. Ja ga npr. koristim za upisivanje u Google kalendar samo kucanjem.
uostalom pogledajte http://www.blacktree.com ...mada ne znam zasto bi gledali kad ga jos uvek nema za PrC, ili ipak malo da zavirite u buducnost :P
neko je rekao 802.11n?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: MacBook Air vs. Commodore SX-64

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155747 | Odgovora: 1042 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.