Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MacBook Air vs. Commodore SX-64

[es] :: Advocacy :: MacBook Air vs. Commodore SX-64

Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155465 | Odgovora: 1042 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6426.02.2008. u 11:12 - pre 196 meseci
Citat:

-Ivane nisam video Vistu; to je znaci nesto novo za Vas?.


Komican si, Vista je u ponudi od Novembra 2006 - dakle "tricavih" godinu dana i 4 meseca. Pitao si da li neki "feature" postoji i ocekuje si da si bar u toku sa razvojem u poslednjih godinu i kusur dana :)

Dakle, da - mozes da kucas tekst i otvorice ti se dokument ili program koji sadrzi taj tekst.

Cela ta Apple apologetika je urnebesna - "da li moze ovo", "da li moze ono" - mislim da, kada bi napisali listu stvari koje Windows PC moze a Mac ne moze dosli do zakljucka da je Windows ipak malkice bogatiji funkcionalnoscu od Mac OS-a :)

A najveca prednost je sto nisam hardverski taoc Gurua iz Cupertina i njegove politike pakovanja mediokritetskog hardvera u skupu sasiju... Bas kao sto je Guru trovao masu da su PowerPC procesori neuporedivo bolji od Intela, pa je na kraju morao da radi RDF re-programiranje lobotomisane mase (secam se momenta zbunjenosti i osecanja da te je neko prodao na forumima kada je Steva oglasio vest o prelasku na Intel ;-) - ocigledno je Steva nadmasio sva ocekivanja, posto je uspeo bez problema u par meseci da re-programira svoju bazu tako da zaborave da je PowerPC ikad postojao :)

Uostalom treba pogledati Mac ispod haube - sve sto se u macu nalazi je nastalo na PC trzistu (procesor, graficka kartica, display tehnologija) i to slobodnom konkurencijom koju je PC kao otvorena platforma doneo.

Bas zbog te mogucnosti izbora imate dobar procesor u Macu ili dobru graficku karticu a ne jeftinu pricu da je nesto "kvalitetnije" (a nije). Da je Apple-ov biznis model nasminkane, a skupe, zatvorene platforme preovladao - danas bi i dalje ljudi ziveli u Amiga i Apple svetu, cekajuci da im neki Guru "donese na svet" novi skupi hardver svakih N godina bez ikakve mogucnosti slobodne konkurencije u razvoju.

Na srecu, pa ne zivimo u takvom svetu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6426.02.2008. u 11:47 - pre 196 meseci
vidim, pogledao si sta je Quick Silver....

i ja bash pricam obrnuto: Mac moze mnogo, mnogo vise nego PC ;)

slobodno kreni sa pisanjem "sta moze PC a Mac ne" :P

ja sam vec napisao gomilu stvari koje Mac moze a PC ne. mozda cete se sloziti da sam u pravu mozda ne


"Uostalom treba pogledati Mac ispod haube - sve sto se u macu nalazi je nastalo na PC trzistu (procesor, graficka kartica, display tehnologija) i to slobodnom konkurencijom koju je PC kao otvorena platforma doneo. "

ovo bi se desili i bez PCja i to mnogo brze i bolje - Amiga je imala Zero configuration kartice pre PCI-a...

srecom pa nisu svi vizionari nestali u moru PC mediokriteta ;)

ja ne znam odakle ti ta iskrivljena ideja da bi sve bilo zatvoreno da nema PCja ?!?!???

evo i danas se desava nesto interesantno: "tvoj" Silverthorn http://www.anandtech.com/cpuchipsets/intel/showdoc.aspx?i=3230
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6426.02.2008. u 12:12 - pre 196 meseci
Ma da - Amiga je imala globalni efekat na industriju periferija i komponenti... :) Samo sto ovde ima nas koji smo imali Amigu i ziveli u to vreme, pa da znamo da je to bilo niche-trziste koje je bilo odrzavano tim pricama o superiornosti.

Sto se Silverthorne-a tice, ja zaista ne znam u cemu je problem tebe sa njim - u stanju je da uradi bas ono sto je Intel reklamirao - sa cipsetom koji ga prati i akceleratorom integrisanim u njega mozes uraditi ama bas sve sto ti treba za kucnu high-end multimediju koristeci termanlnu envelopu od svega nekoliko W za celu soluciju. I celo to dekodiranje radi bez ikakvih hladnjaka i headsinkova - mozes prst na njima da drzis ako hoces, bez da moras da ga sklonis.

Interesantno je primetiti da na Silverthorneu moze da trci Vista - Windows Vista na 800 MHz procesoru sa vrlo uskim bandwidthom za instrukcije i prilicno osisanom cipsetu.. Ko bi rekao ;-) 0 (nula) rekompajliranja koda, nula minuta inzenjerskog vremena - playback radi bez problema, i bez ikakvog maltretiranja sa raspisivanjem koda od nule za ARM arhitekturu - bojim se da je to jedna od prednosti koju ARM nece moci da pruzi.

Svako ko je uopste citao Intel-ov roadmap zna da je ovo tek druga i to rana iteracija te ultra-mobile arhitekture koja uopste nema za cilj da "pobedi" ARM, vec da ucestvuje u specificnom trzistu sa odredjenim stvarima koje Intel smatra kao prednosti u odnosu na ARM, i po svemu sudeci radi "as advertised".

Sto se, naravno, ne bi moglo reci za naslednike Silverthorne-a - koji, ako budu takvi u praksi kao u roadmap-u, brisu pod sa drugim konkurentnim arhitekturama po performansama po vatu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6426.02.2008. u 20:05 - pre 196 meseci
Citat:
vec sam Vas pitao kako mogu da startujem program na PrCu samo kucanjem?

-Ivane nisam video Vistu; to je znaci nesto novo za Vas?... (ili ste ranije morali da trpate sve programe koje hocete da startujete kucanjem u neki folder koji se vidi iz RUN-a u Windowsu :P)


Šta? Programčića tog tipa ima i za XP, od pamtiveka valjda.

Opet izmišljate toplu vodu..

Ti bi trebao da odeš na neki Windows Desktop forum i to neki za početnike, pa da se tamo raspitaš oko ovakvih stvari.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6427.02.2008. u 11:24 - pre 196 meseci
Citat:
degojs: Šta? Programčića tog tipa ima i za XP, od pamtiveka valjda.

Opet izmišljate toplu vodu..

Ti bi trebao da odeš na neki Windows Desktop forum i to neki za početnike, pa da se tamo raspitaš oko ovakvih stvari.


ne nego degojs idi na QuickSilver i pogledaj sta on moze - to ce tek doci na Windows pa bolje idi i proveri sta je to ;)

jel mozes da poseljes dokument na neciji email kucanje "AMS profaktura 89 mailto Petar Petrovic" <enter> ? :P

da li mozes da upises u npr. google kalendar novi event kucanjem "sastanak sa Petrovicem at 13:00 tomorrow"

obrati paznju da ove operacije izvedes za cca 2 sekunde - mnogo brze nego bilo kakvim kliktanjem misem!
-startovanje programa je bila osnovna stvar i vidim da ste je uspesno savladali ;)

jel vidis o cemu se radi:

prvo su neki ko debili ponavljali "GUI je s*****, sta ce nam mis, to mi u zivotu ne treba..."

i onda ste dobili mis i GUI.

danas imamo opet istu situaciju: postoji bolji sistem i vi opet ponavljate "to je bezveze, stace nam to; ili: mi to vec imamo (?!?)" ...

... kao sto sam rekao sve te stvari ce doci i na Windows ali ce trebati neko vreme ;)
ko ne zeli da ih ceka moze odmah danas kupiti Mac :)

inventivnost -10
kratkovidost +10
tvrdoglavost +10

i to je sve, ali sve sto radi M$ - kopira druge.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.vdial.verat.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6427.02.2008. u 11:29 - pre 196 meseci
Tja nesto me ne privlaci da kupujem mac-a, niti mi ista od pobrojanih extra mogucnosti bilo sta znaci.
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6427.02.2008. u 11:38 - pre 196 meseci
Citat:
degojs: Šta? Programčića tog tipa ima i za XP, od pamtiveka valjda.

Opet izmišljate toplu vodu..

Ti bi trebao da odeš na neki Windows Desktop forum i to neki za početnike, pa da se tamo raspitaš oko ovakvih stvari.


hocu li tamo naci i program za BT kontrolu racunara i Gestures za ceo sistem :P


nemas pojma; to sam sve probao da PC pre godinu dana i kad sam video kako ti "radi" kupio sam Mac - vise se covek nervira nego sto mu koriste.

mozes pricati do sutra kako to sve postoji za PC!

Da li ti koristis to? ili si makar probao a ne samo procitao da to "moze"?
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6427.02.2008. u 16:32 - pre 196 meseci
Citat:
pri3rak: Tja nesto me ne privlaci da kupujem mac-a, niti mi ista od pobrojanih extra mogucnosti bilo sta znaci.


bas lepo pitanje prirak:

da li znas nekog ko je sa Mac-a presao na PC???

a sa PC-ja na Mac?!



... btw to su isto konstatovali PCjevci na Sezamu
u svadji izmedju PCjevaca i Atarista ;)
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6427.02.2008. u 16:35 - pre 196 meseci
i komentar na silverthorn i Anandov tekst: http://www.anandtech.com/cpuchipsets/intel/showdoc.aspx?i=3230
(sa drugog foruma)

nisam ni poceo da ga citam a vec mi se svidja recenica: "yet hardly anyone is talking about it"...

ja mislim da ce ovo biti najveci bum, mnogo znacajnije od highend procesora jer vec sam rekao: u buducnosti svi ce voziti uredjaje sa ovim lowpower procesorima, highend ce koristiti samo odabrani odnosno sigurno svi clanovi bench foruma

EDIT:
xexexe... kakav je kralj ovaj Anand..
- "I've often referred to Silverthorne as the processor Apple wanted to use in the iPhone"
... stvarno treba da testira komponente sa stopericom i to je to ! Kao sto se nalupetao oko Cell procesora pa je do kraja sklonio clanak ako se neko seca... i naravno pobrisao sve komentare. ali jos uvek imam negde na harddisku screenshootove toga


- "Mobile Internet Devices, or MIDs, they are small devices that can be used to browse the web, check email, use chat clients, play music, view photos, etc.."

izgleda da su nemci bili u pravu kad su rekli da iPhone nije telefon vec da je to skup usluga
i izgleda da je Apple opet prvi - reinvented phone. (ovo ovde je velika tacka - sve ce se lepo videti za par godina; bas me interesuje sta ce reci hejteri koji su pricali: "iPhone nema MMS hahaha, kakvo smece od telefona" )


- "These MIDs will either run Vista or Linux, the majority being Linux due to lower system requirements and cost."

a zasto ne bi vozili Windows CE ? jer je to corsokak??


- "Silverthorne based MIDs will be able to run the "full Internet" including Flash, whereas the iPhone can't."

e sad ga je bash lupio! vec su ljudi iz Adobea rekli samo da cekaju SDK; Apple nije mogao sam da ga implementira iz pravnih razloga - tj. Adobe mu najverovatnije ne bi dao source a oni sami (Adobe) nisu imali SDK.
"Full internet including Flash" - ARM11 u iPhoneu trenutno radi na 400MHz (412MHz od verzije 1.1.2), sam chip u iphoneu moze da ide do blizu 700MHz; iPhone nema Javu - ARM11 u iPhoneu ima Jazelle DBX (Direct Bytecode eXecution).

dok su drugi pricali nema MMS (i ne znam koje jos gluposti...) ja sam samo govorio da nema Flash i Javu i da su to jedini pravi nedostaci (osim fizicke tastature ) a kako se stvari odvijaju dobice i jedno i drugo svaka im cast!

joj kako volim kad sam u pravu...


- "The problems with UMPCs (Ultra Mobile PCs) were numerous; you need a custom UI for a device that small, most of the devices failed miserably in this regard. The Vista UI just doesn't scale well down to that small of a size. "

cini mi se da Apple vec ima jedan novi UI...
i onda kao nisu inovatori... c c c
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6427.02.2008. u 19:33 - pre 196 meseci
Cek,

Meni nije jasno sa cim ti imas problem - sa iPhone-om, AnandTech-om ili Silverthorne-om - ili sa svim po malo? :)

Vidi, kada budes trebao da dizajniras ultra portabilan sistem koji trosi manje od 10W, moze da dekodira full HD i ima visok nivo binarne kompatibilnosti sa mainstream kodom, mislim da ces imati samo par resenja - od kojih ni jedno nije ARM.

To ocigledno nije mobilni telefon, i jasno je da Intel nije uopste ni pomisljao da puca na taj segment - ali automobilska industrija, industrija ultra portabilnih racunara i sl... moze i te kako profitirati od ovoga :)

Citat:

a zasto ne bi vozili Windows CE ? jer je to corsokak??


Teoretski bi mogli... doduse CE nije bas planiran kao x86 sistem, ali ne vidim sto da ne... Doduse nije "sexy" kao Vista ili Linux u marketinskom slengu, pa ga ne pominju - iskreno ja bih se drzao dalje od Viste (a bogme i Linuxa) na takvim masinama i koristio QNX ;-)

Citat:

sam chip u iphoneu moze da ide do blizu 700MHz; iPhone nema Javu - ARM11 u iPhoneu ima Jazelle DBX (Direct Bytecode eXecution).


I sta da radis sa tim Jazelle DBX-om... da vrtis kvazi kompatibilne mobilne java aplikacije kojih ima, ma sve smo zasuti istim :) Lepo je John Carmack na svom blogu opisao sav bol razvijanja mobilnih java aplikacija - dodjes do toga da taj sistem nije kompatibilan ni sa samim sobom, a ono sto sam video od mobilnih java aplikacija izgleda kao vremenska kapsula iz 1999-te.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6427.02.2008. u 20:50 - pre 196 meseci
dimkovicu, dimkovicu...


Citat:
Ivan Dimkovic:Vidi, kada budes trebao da dizajniras ultra portabilan sistem koji trosi manje od 10W, moze da dekodira full HD i ima visok nivo binarne kompatibilnosti sa mainstream kodom, mislim da ces imati samo par resenja - od kojih ni jedno nije ARM.



ARM za pustanje HD materijala mozes vec danas imati, ne moras cekati na intel i 10W !!

"On2 Technologies je predstavio hardverski video dekoder za mobilne telefone koji bi trebao da omogući reprodukciju 1080p video signala. Kompanija On2 Technologies je ovaj čip predstavila u Barseloni na manifestaciji posvećenoj predstavljanju novih dostignuća u sferi mobilne telefonije, kao i novih modela mobilnih telefona svih kompanija. Hantro 8190, kako glasi njegova oznaka, podržava H.263, H.264, MPEG-2, MPEG-4, VC-1, Sorenson Spark i VP6 video formate, a podržava i JPEG slike do rezolucije od 16 megapiksela. Prema tvrdnjama kompanije On2, ova naprava se lako može integrisati sa ARM, MIPS i drugim embedded CPU i DSP jezgrima. Podržana je reprodukcija H.264 video zapisa u 1080p rezoluciji pri 30 fps pri kloku jezgra od samo 165 MHz. Trenutno je Hantro 8190 dostupan za licenciranje, a nema najava kada bi trebalo očekivati pojavljivanje naprava sa ovim dekoderima."

http://benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=156394



i sto se tice kompatibilnosti softwarea - nebitno !

jer u buducnosti sve lezi na internetu i sve sto je bitno je web browser a ne OS i prateci programi vec web servisi!




Citat:
Ivan Dimkovic:I sta da radis sa tim Jazelle DBX-om... da vrtis kvazi kompatibilne mobilne java aplikacije kojih ima, ma sve smo zasuti istim :) Lepo je John Carmack na svom blogu opisao sav bol razvijanja mobilnih java aplikacija - dodjes do toga da taj sistem nije kompatibilan ni sa samim sobom, a ono sto sam video od mobilnih java aplikacija izgleda kao vremenska kapsula iz 1999-te.

mi u firmi koristimo Java program na PocketPC Qtek-cima za narucivanje artikala direktno na terenu. Prednost nad native Windows PocketPC aplikacijom je jer moze da radi na bilo kom uredjaju koji ima Javu - dakle ljudi smartaju da je Java iznad Windows - univerzalnija sto i jeste sutina Jave (dok ne doje M$ pa izmeni VirtualnuMasinu u windowsu i unisti kompatibilnost! - ne i nisu kocnica IT-a... c c c ... stvarno treba biti slep kod ociju pa ne videti kako posluju i sta rade.)
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.vdial.verat.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6427.02.2008. u 21:20 - pre 196 meseci
Citat:
calimero: bas lepo pitanje prirak:

da li znas nekog ko je sa Mac-a presao na PC???

da

Citat:
calimero:
a sa PC-ja na Mac?!

da

Citat:
calimero:
... btw to su isto konstatovali PCjevci na Sezamu
u svadji izmedju PCjevaca i Atarista ;)

sta to?

mnogo si bre retro koga zivog zabole i za atari i za amigu i ostale masine od pre hrista

oko iphone, onog casa kada od njega budu napravili meni upotrebljiv uredjaj i kada bude imao ono mi treba necu imati nista protiv ideje da ga pazarim, ovo sada je obican tehnoloski isprdak za kojeg je (imajuci u vidu klasu uredjaja kojoj pripada) tuzno sto je napustio R&D, a to da je apple rediscover the phone bice da je samo po ko zna koji put rediscover the marketing ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6427.02.2008. u 21:28 - pre 196 meseci
Citat:
mozes pricati do sutra kako to sve postoji za PC!

Da li ti koristis to? ili si makar probao a ne samo procitao da to "moze"?


Probao i skontao da mi ne treba. Imam prečice jedno 10-tak aplikacija koje najčešće koristim tamo pored Start dugmeta u onom Quick Launch delu taskbar-a i sasvim mi je dovoljno. I da, postoji to za Win, a ti pričaj da nema, kao i za onaj File Selector i slično. Mislim.. ako nije izmišljanje tople vode, onda je rupa na saksiji :) I to sve naravno, da pričamo o Win-u pre Viste...

Citat:
a sa PC-ja na Mac?!


Da, ali koliko vidim ovde, većina ih i dalje tera i Windows, bilo kao dual-boot ili kroz VM, tako da... rekoh već - mačku o rep te priče. Prešli su na Mac, ali tu je Win i dalje :) Pa zajebi tu priču onda.. Osim toga, kada neki sistem ima npr. 95% tržišta, a drugi npr. 5%, onda je nekako za očekivati da će ovaj sa 5% da raste, a ne ovaj sa 95%. A i taj rast broja Mac korisnika - Win je i kod njih na kompjuterima, uglavnom, pa ti vidi..

A koliko korisnika tera OSX pored Windowsa na svojim kompjuterima? Pa uglavnom su to Mac vlasnici. Oni ljudi kojima je Win primarno okruženje, uglavnom OSX ne trebaju. Obrnuto baš i nije slučaj, bar kako vidimo ovde na ovoj temi sa vlasnicima Mac-a.

O da, vama ne treba Win kad čitate novine i radite crop i autofix :) Izuzetna upotrebna vrednost OSX i Maca znači. Koji to drugi sistem nudi, takve mogućnosti LOL
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6428.02.2008. u 07:14 - pre 196 meseci
Citat:
calimero
i sto se tice kompatibilnosti softwarea - nebitno !

jer u buducnosti sve lezi na internetu i sve sto je bitno je web browser a ne OS i prateci programi vec web servisi!


Nadam se da znas koliko je vec ovo godina mantra nekih ljudi? :) Da te podsetim, prvi je tu ideju imao Netscape neke daleke 1997-me, pre 11 godina - "ubice desktop sistema" pricale su biznis novine, i nista... Onda smo imali jos nekoliko takvih "ubica" i najava propasti rich-UI aplikacija na hostu - i opet nista.

Ja ipak zivim u nekom drugom svetu izgleda...

Ou bradr.

Citat:

mi u firmi koristimo Java program na PocketPC Qtek-cima za narucivanje artikala direktno na terenu. Prednost nad native Windows PocketPC aplikacijom je jer moze da radi na bilo kom uredjaju koji ima Javu - dakle ljudi smartaju da je Java iznad Windows - univerzalnija sto i jeste sutina Jave (dok ne doje M$ pa izmeni VirtualnuMasinu u windowsu i unisti kompatibilnost! - ne i nisu kocnica IT-a... c c c ... stvarno treba biti slep kod ociju pa ne videti kako posluju i sta rade.)


- Java aplikacije su generalno daleko nazadnije po pitanju UI-a od prirodnih

- Java univerzalna? BWAHAHHAA pa probaj nesto malo bogatije od jednostavnog UI-ja za unos podataka pa se vrati da pricas o "univerzalnosti" na mobilnoj platformi. Pa J2ME je toliko siromasan sa onim MIDP specifikacijama da je to stvarno postalo smesno ako zelis da napravis ista iole ozbiljnije ili bogatije u funkcionalnosti, a da - sad ce svako da pravi svoje kvazi-MIDP "profile" sa bogatijim stvarima... kul, samo gde je tu kompatibilnost onda? Pa promenom VM-a ti aplikacija nece raditi bre, kakva crna kompatibilnost :)

- Microsoft koci bla bla, opet? A kamo Symbian, i tamo ljudi cesce prave Native aplikacije... Videcemo i taj iPhone OS, ali cini mi se da ce ljudi ipak preferirati objektni C i Cocoa-u :) Neki ljudi su slepi kod ociju pa im samo Microsoft stoji ispred istih...

Microsoft svakako nije kocnica "mobilne Jave" - tek od skora je .NET upotrebljiv na njihovoj mobilnoj platformi a sama WinCE/Mobile platforma je jako malo bitna na celom trzistu (7-8% smartphone trzista koje je opet jedva 15-tak% mobilnog trzista) - nisu oni imali sta da koce.

Mobilna Java je imala "cist teren" svih ovih godina da postane neki faktor, i nije postala - zato sto je besmisleno spora, nekompatibilna i skoro neupotrebljiva za bilo sta ozbiljnije.

Sad im treba izgovor - pronacice ga u zlom Microsoftu, nije nego.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6429.02.2008. u 00:10 - pre 196 meseci
E samo jedna "mala" ispravka, vezana za File Selector na Visti: ne koriste sve aplikacije ovaj novi. Kako koja, nisam to ni primetio pre. Čisto da ne bude da sam lagao namerno :) Bio sam probao u Firefoxu, Paint.NET, Office, VS i sve su imale novi selektor, ali nije uvek slučaj - sad sam nešto radio sa ImgBurn i koristi stari selektor.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bigvlada
bgd

Član broj: 41095
Poruke: 325
*.beogrid.net.



+94 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6402.03.2008. u 08:03 - pre 196 meseci
@madamov

Citat:
Meni pričaš o Atariju ST? B) Jeadn takav 1040 ST je bio u mom posedu od 1987. do 1993, obiogaćen Megadrive hard diskom tokom 1990.-e. Istovremeno sam imao Mac IIci, tako da znam iz prve ruke šta je bolje. B)


Čekaj, ne porediš valjda ozbiljno mašinu sa 68000 na 8MHz i mašinu sa 68030 na 25MHz? I koliko puta je taj Mac bio skuplji? Ja sam rekao da si na Atariju mogao da koristiš mac softver, ne i da je on brži od bilo čega od Mac-a II nadalje.

Btw. za Apple platformu postoji erp softver: od open source ERP-ova tu je SQL-Ledger i OpenMFG dok su komercijalna rešenja PowerEasy ERP Enterprise i HansaWorld. Mada, ovo je smešno u odnosu na SAP, Oracle, MS i ostala rešenja sa PC-a. Apple i dalje ne cilja na najveći segment tržišta, poslovnu primenu. Uostalom pogledajte spisak softvera (mada samo onog koji ima članak na wikipediji, tj. onaj najpopularniji), lista chat programa je duža od liste 3D/CAD softvera

http://en.wikipedia.org/wiki/L...sh_software#CAD.2C_3D_graphics
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6402.03.2008. u 13:56 - pre 196 meseci
Citat:
bigvlada:Btw. za Apple platformu postoji erp softver: od open source ERP-ova tu je SQL-Ledger i OpenMFG dok su komercijalna rešenja PowerEasy ERP Enterprise i HansaWorld. Mada, ovo je smešno u odnosu na SAP, Oracle, MS i ostala rešenja sa PC-a. Apple i dalje ne cilja na najveći segment tržišta, poslovnu primenu. Uostalom pogledajte spisak softvera (mada samo onog koji ima članak na wikipediji, tj. onaj najpopularniji), lista chat programa je duža od liste 3D/CAD softvera :D

http://en.wikipedia.org/wiki/L...sh_software#CAD.2C_3D_graphics


SAP je angazovao nekoliko hiljada programera da prebace SAP na webbased okruzenje tako da ce ono raditi i na Mac-u. O da, buducnost je u Web-u ;)

ako nekog interesuje link mogu da ga iskopam...

uzviajte sa svojim PrC sistemima - nadam se da je makar neko procitao sve ove stranice i uvideo koje su prednosti Mac racunara - Windows je samo jedna od aplikacija na njima!

sve sto imate na PC-ju imate i na Mac-u ali dobijate jednostavnost i lakocu koriscenja Mac OS X;
nemate viruse, nemate podesavanja sistema, nemate problema sa driverima; nije jeftin kao sto PC moze da bude ali ako novac nije probelem onda jednostavno nema boljeg izbora.

kao Bang&Olufson ! ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6402.03.2008. u 14:02 - pre 196 meseci
Citat:
calimero
SAP je angazovao nekoliko hiljada programera da prebace SAP na webbased okruzenje pa ce ono raditi i na Mac-u. Buducnost je u Web-u.


Da, buducnost je u webu - za biznis aplikacije.

Cek... pa vecina biznis aplikacija su web-based i danas, dakle - sadasnjost je u web-u, za biznis aplikacije ;-)

Sto se ostalih aplikacija tice - ja bih ipak zamolio web servis ekipu da prvo skoci pa onda kaze hop... Vec nekih 12 godina slusamo tu mantru, od Netscape-a koji je planirao Web-Based desktop OS pa do dana danasnjeg - medjutim, jedino sto smo videli do sad je migracija jednostavnih (u pogledu korisnickog interfejsa) aplikacija kao sto su biznis aplikacije i to je to...

Jednostavno, web platforma ima previse nedostataka u danasnjem stanju tehnike da bi bila konkurentna PC-ju - od latencije koja se meri desetinama a nekad i stotinama milisekundi (vs. mikrosekunde na PC-ju), daleko vece nepredvidivosti u pogledu vremena kompletiranja RPC poziva pa sve do psihologije - ljudi, koliko god u Google-u mislili, ipak nisu bas 100% OK sa idejom da se njihovi podaci i aplikacije drze na nekom serveru.

Mozda jednog dana u buducnosti, ali za sad je ogromna vecina softvera bazirana na lokalnom hardverskom resursu. Ja prvi necu editovati poslovne dokumente na nekom Google Document Editoru - i verujem da to vazi za ogromnu kolicinu ljudi kojima je stalo do bezbednosti podataka.

Citat:

kao Bang&Olufsen ! ;) (dizajn, funkcionalnost i jednostavnost - sve je svedeno i ispolirano do krajnjih granica - nema alternativu)


:) Ma da, B&O bas nema alternativu - zato su valjda i proizvodjac u niche sektoru... preskupih a lepo dizajniranih uredjaja :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6402.03.2008. u 14:10 - pre 196 meseci
http://www.heise.de/ct/08/03/006/
http://www.heise.de/ct/08/03/138/

EDIT:
jesi li ti to sad menjao svoju poruku? malo je ublazio po pitanju web apliakcija...? :P

a i da ne sirimo pricu na tu stranu.

danas meni Mac pruza izuzetno mnogo lepih sati rada, bez ikakvih problem; pored toga slusanje muzike preko WiFi mi je vise i nego dovoljno da otpisem sve druge proizvodjace PC opereme. Upotreba 802.11n Wireless mreze takodje otpisuje sve druge proizvodjace PC opreme - vise od godinu dana koristim izuzetno brz Wireless - bezi od kabla! Sve one druge stvari da i ne spominjem koje jednostavno ne postoje ili ne rade na Windowsu/PCju.

A sve sto mi nedostaje sa PC-ja mogu da imam jer je kompletan Windows samo jedna aplikacija na Mac-u (Windows se startuje na Mac-u za cca. 4 sekunde - brze nego sto traje inicijalizacija BIOS-a na bilo kom PCju! ...da ne pricamo o vremenu potrebnom za ucitavanjem Windowsa!)
plus ako se windows zaglupi sa 3 klipa mogu da ga vratim u prethodno stanje uz pomoc TimeMachine-a.

koliko god da se trudim, ne vidim ni jedan, ali ni jedan razlog za kupovinu PC racunara danas. PC je jednostavno troma i prespora platforma za bilo koji posao danas.

Mac tradicionalno pomera granice, ide napred dok ga PC sledi; ono sto danas imate na Mac-u na PC ce postati standard za par godina.
Tuzno je ali tako je.
Vecina korisnika racunara kupi danas nov PC koji je vec zastareo.
Nove tehnologije se uvek prvo pojave na Mac-u.

-EFI danas
-USB prvo na Mac-u, onda na PC-ju
-FireWire standard na svakom Mac-u
-GUI u 1984 godini!
-802.11n pre godinu dana
-Kompozitni nacin prikaza prozora
-...


[Ovu poruku je menjao calimero dana 02.03.2008. u 15:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6402.03.2008. u 14:16 - pre 196 meseci
Hajd ovako...

Koje ti to "web aplikacije" koristis u dnevnom radu? (a da nisu biznis aplikacije tipa SAP)

Evo moj slucaj...

1. Editovanje dokumenata? Office. Ne pada mi na pamet da mi dokumenti stoje na nekom Google serveru. Voleo bih da vidim "web" zamenu za Visio i PowerPoint takodje ;-)

2. Mailovi i PIM? Office. Opet, ne pada mi na pamet da mi Google cita mailove (imam gmail nalog za zajebancije) i zna rasporede

^ da ne zaboravimo fakat da Google ima pravo da procesira sve te podatke radi marketinskog profilisanja i unapredjivanja svoje baze... Za dzabe, naravno, uz pomoc mojih podataka. No thx.

3. Multimedia playback? Ja koristim Foobar2000/Media Player Classic... Doduse, to moze biti i iTunes/Winamp/MediaMonkey, stagod... MP3/video fajlovi su na mom disku, to mi se vise svidja - vise mi se svidja i da mi aplikacija bude kompaktna i brza (Foobar) nego da mi vucara nesto sa neta


Eto, ja sam neki "obican korisnik" - pa ne koristim ni W od web aplikacija. Niti mi pada na pamet u skoro vreme, niti mislim da ce ovo gore imati adekvatnu zamenu u sledecih 5 godina. A zamisli tek naprednu upotrebu - razvoj softvera, CAD/CAM i sl...

Citat:

A sve sto mi nedostaje sa PC-ja mogu da imam jer je windows samo jedna aplikacija na Mac-u (Windows se startuje na Mac-u za cca. 4 sekunde - brze nego sto traje inicijalizacija BIOS-a na bilo kom PCju! ...da ne pricamo o vremenu potrebnom za ucitavanjem Windowsa!)


Vidi, i noviji PC-ji imaju Hybrid Sleep, moj laptop se dize za 0.5 - 1 sec, nema prolaza kroz BIOS i sta ti ja znam :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: MacBook Air vs. Commodore SX-64

Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155465 | Odgovora: 1042 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.