Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7946683 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2013. u 16:42 - pre 128 meseci
Knjiga za medicinare a mogu i farmaceuti i uopsteno zdravstvo koje uci "fagspråk" u elektronskoj formi:
Link: http://legemiddelhandboka.no/

E sada,ne bi bilo lose da Nesko skine ovo odavde i pridoda svojoj arhivi da sve bude na jednom mestu.To nije felleskatalogen,to su opisane razne bolesti na norveskom,nacin lecenja itd...Kazem odlicna je za ucenje "fagspråk"-a za medicinare ali je za neki malo stabilniji i visi nivo znanja dakle nije za slucaj "på vei" vec malo vise ako se odmaklo sa ucenjem.Pa probajte citajte...
Ta knjiga je u upotrebi sirokoj naravno manje nego felleskatalogen ali u upotrebi i sefica mi pre neki dan prebaci u elektronskoj formi i siljnu na mejl.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

marijana25
Marijana Stamatovic
Bergen,Hordaland, Norge

Član broj: 305752
Poruke: 35
81.29.35.*



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2013. u 17:07 - pre 128 meseci
Evo mene ponovo... Ima nekih desavanja-poitivnih ,ali jos nije 100% sigurno,pa cu o tome za neki dan, da ne baksuziram! Znate kako je...

Elem,posto vec nekako mora da se ubije vreme,a i po savetu nekih dobrih ljudi resih da se registrujem na Søknadsportalen-u i skratim vreme nakon sto dobijem sudbonosno DA! E sad naravno imam pitanja...
Nisam bas najsigurijna kako da popunim onaj deo o obrazovanju,pa ne bih da pogresim. Probacu da objasnim. Tamo se trazi da se da nivo obrazovanja i relevantno iskustvo. E sad ja cu traziti dozvolu kao helsefagarbeider, naravno,i tome odgovara srednja skola i iskustvo od 7 godina. S'druge strane,imam zavrsenu visoku skolu za rendgen tehnicara tj. zvanje mi je strukovni medicinski radiolog (180 poena) sto opet nije relevantno u ovoj situaciji.. E sad ono sto meni nije jasno da li se pitanje o obrazovanju odnosi na generalni nivo obrazovanja ili na ono na osnovu koga trazim dozvolu? Ima li to veze i moze li da utice? Uh! Nadam se da razumete sta je pesnik hteo da kaze... Konkretno pitanje: Sta da pisem? Znam da vas ima koji ste(bili) u mojoj situaciji,sta ste naveli?

I jedno drugo pitanje: Da li je na ugovoru mora da bude adresa (moja) ona koju cu navesti u policiji kao mesto boravka? Na semi za Arbeidstilbud i ne postoji polje za to,ako sam dobro shvatila njih ne zanima moj ugovor,vec ova sema koju poslodavac treba da popuni? Tako da,moze li na ugovoru da mi stoji jedna adresa,a da prilikom trazenja dozvole navedem drugu?
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2013. u 17:13 - pre 128 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Knjiga za medicinare a mogu i farmaceuti i uopsteno zdravstvo koje uci "fagspråk" u elektronskoj formi:
Link: http://legemiddelhandboka.no/

E sada,ne bi bilo lose da Nesko skine ovo odavde i pridoda svojoj arhivi da sve bude na jednom mestu.To nije felleskatalogen,to su opisane razne bolesti na norveskom,nacin lecenja itd...Kazem odlicna je za ucenje "fagspråk"-a za medicinare ali je za neki malo stabilniji i visi nivo znanja dakle nije za slucaj "på vei" vec malo vise ako se odmaklo sa ucenjem.Pa probajte citajte...
Ta knjiga je u upotrebi sirokoj naravno manje nego felleskatalogen ali u upotrebi i sefica mi pre neki dan prebaci u elektronskoj formi i siljnu na mejl.



e ovo je za deset , usput se i obnovi gradivo
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2013. u 17:16 - pre 128 meseci
Sta ti je isabeau, ti ako nastavis ovako dobices titulu veciti emigrant junior :D
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2013. u 17:27 - pre 128 meseci
Tebe tu niko ne moze nadmasiti.Suvereno drzis poziciju i cuvas je.
Bog ti pomogao.Amin.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2013. u 17:29 - pre 128 meseci
pa zato ce i biti junior,jedan je glavni i suvereni :D
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2013. u 17:31 - pre 128 meseci
Citat:
marijana25:
Evo mene ponovo... Ima nekih desavanja-poitivnih :D ,ali jos nije 100% sigurno,pa cu o tome za neki dan, da ne baksuziram! ;) Znate kako je...

Elem,posto vec nekako mora da se ubije vreme,a i po savetu nekih dobrih ljudi resih da se registrujem na Søknadsportalen-u i skratim vreme nakon sto dobijem sudbonosno DA! :) E sad naravno imam pitanja...
Nisam bas najsigurijna kako da popunim onaj deo o obrazovanju,pa ne bih da pogresim. Probacu da objasnim. Tamo se trazi da se da nivo obrazovanja i relevantno iskustvo. E sad ja cu traziti dozvolu kao helsefagarbeider, naravno,i tome odgovara srednja skola i iskustvo od 7 godina. S'druge strane,imam zavrsenu visoku skolu za rendgen tehnicara tj. zvanje mi je strukovni medicinski radiolog (180 poena) sto opet nije relevantno u ovoj situaciji.. E sad ono sto meni nije jasno da li se pitanje o obrazovanju odnosi na generalni nivo obrazovanja ili na ono na osnovu koga trazim dozvolu? Ima li to veze i moze li da utice? Uh! Nadam se da razumete sta je pesnik hteo da kaze... :) Konkretno pitanje: Sta da pisem? Znam da vas ima koji ste(bili) u mojoj situaciji,sta ste naveli?

I jedno drugo pitanje: Da li je na ugovoru mora da bude adresa (moja) ona koju cu navesti u policiji kao mesto boravka? Na semi za Arbeidstilbud i ne postoji polje za to,ako sam dobro shvatila njih ne zanima moj ugovor,vec ova sema koju poslodavac treba da popuni? Tako da,moze li na ugovoru da mi stoji jedna adresa,a da prilikom trazenja dozvole navedem drugu?


Zaboravi to za Visoku skolu vec pisi Helse i videregående nivå zato sto se tvoja dozvola odnosi za taj nivo skole.
A ovo za adresu,nije mi bas najjasnije.Kada popunjavas na portalu UDI-a pitaju te da li zelis odgovor da dobijes u Norveskoj i ti kazes DA,i stoji adresa u Norge i nevedes adresu.Oni ce ti na toj adresi poslati dozvolu.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

fap
fap priboj

Član broj: 94480
Poruke: 30
80.93.243.*



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2013. u 17:37 - pre 128 meseci
Ako moze neko da okaci link ili da navede stranicu ako je vec kaceno sa nekim srpsko-norveskim kursem za download.ako toga uopste ima. ja imam ovaj pa vei kako li se vec zove ali to je samo na norge. hvala unapred
 
Odgovor na temu

marijana25
Marijana Stamatovic
Bergen,Hordaland, Norge

Član broj: 305752
Poruke: 35
81.29.35.*



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2013. u 18:08 - pre 128 meseci
Hvala Mirka! Tako sam i mislila ali 'ajde da proverim,da ne bude posle: a sto nisam pitala kad sam imala koga!


@fap

U "potpisu" korisnika Nesh-co imas link za pravo malo bogatsvo materijala za ucenje!
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2013. u 18:09 - pre 128 meseci
http://www.mediafire.com/?dc2aibbypdahz#2nw63c8hzwky6

idi na Kursevi


imaju cini mi se dva neka kursa norvesko-srpski,nemas tu nekog izbora bas u toj kombinaciji srpsko-norveskog
 
Odgovor na temu

Dzordz85

Član broj: 316541
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2013. u 18:19 - pre 128 meseci
Citat:
dekky.m:
E pa, od danas jedan licencirani farmaceut vise... Dobio licencu posle tacno 4 meseca. Skål! :D

Cestitam!!! :)
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.uib.no.

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2013. u 23:00 - pre 128 meseci
Ajd sad najnebuloznije pitanje na celom forumu:

Da li iko koristi mycall prepaid karticu (nemam je ja, slao mail ali ne odgovaraju)? U koliko "da", zanima me da li je moguće da se na njoj podesi govorna poruka u koliko nisam dostupan tipa "više ne korsitim taj broj, molim vas, pozovite na neki drugi broj"? Takođe, u koliko ovo može, da li se to naplaćuje nešto ekstra ili ne?

Hvala vernim članovima
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2013. u 23:11 - pre 128 meseci
Ne znam za karticu, ali imaš opciju u telefonu (smartphone) da preusmeri pozive na broj koji ukucas. Nisam sigurna, ali čackanjem po telefonu sam našla tu opciju, nikada nisam probala. Jezik govorne pošte je na jeziku našem i eng ako je naša kartica, za njihove ne znam, ali verovatno ima i na eng. Ovo je ideja, probaj, možda upali.
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2013. u 23:27 - pre 128 meseci
Hvala, ali nije to ono što mi treba, preusmeravanje u galvnom košta. Mene zanima da li sama mreža dozvoljava tu govornu poruku. Nije moja kartica, radi se o referenci koju koristim na svom CV-u, i koja je koristila tu karticu, ali je sada prešla na drugi br. Nije mi problem za novi CV, već sam na dosta oglasa slao CV gde se nalazi stari broj, pa bi bilo neozbiljno da neko okrene taj broj, i dobije poruku da "mobilni korisnik trenutno nije dostupan"
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.208.174.156.getinternet.no.



+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.11.2013. u 06:47 - pre 128 meseci
Citat:
cikaKosta: Hvala, ali nije to ono što mi treba, preusmeravanje u galvnom košta. Mene zanima da li sama mreža dozvoljava tu govornu poruku. Nije moja kartica, radi se o referenci koju koristim na svom CV-u, i koja je koristila tu karticu, ali je sada prešla na drugi br. Nije mi problem za novi CV, već sam na dosta oglasa slao CV gde se nalazi stari broj, pa bi bilo neozbiljno da neko okrene taj broj, i dobije poruku da "mobilni korisnik trenutno nije dostupan" :)


Pozdrav,

evo ovde koliko vidim mreza dozvoljava.

http://en.mycall.no/kundeservice/faq?c=2

http://en.mycall.no/kundeservice/faq?c=1

Samo po meni ne trebas brinuti, jer ne verujem da ce oni zvati reference pre nego sto tebe kontaktiraju. A tada im uvek mozes reci "doslo je do promene broja..." i das im novi broj ako hoce.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.11.2013. u 09:12 - pre 128 meseci
Na tim linkovima sam i gledao, vidim da se "može" ali rekoh, da neko to nije probao u praksi, i da li za tu poruku skina neki dodatni novac :) Hvala svakako, videću da to odradimo koliko već večeras :)

Hvala :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.11.2013. u 09:21 - pre 128 meseci
Danas je dan oceva u Norveskoj.
10.novembar.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-223-70-222.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.11.2013. u 09:52 - pre 128 meseci
Dejane,Strefanko je prosvetar na ovom forumu.Mnogo postova je covek napisao na temu prosvete.Iscitajte njegove postove za pocetak.
Evo vam dva linka:
NOKUT: http://www.nokut.no/ kao korak jedan i prva adresa u slanju dokumenata.
Link broj 2 koji je jednako vazan je UDIR: http://www.udir.no/ takodje za dalje autorizovanje diplome.
Ovo je pregled oglasa poslova na najvecem pretrazivacu http://www.finn.no/finn/job/fu...138401008927806591961462598102 i to sam vam stavila na deo gde su poslovi za obrazovanje pa vi procenite.Na norveskom su sajtovi pa prebacite na engleski,ako niste jos poceli da ucite norveski.
Pisite ovde na temu kao odgovor jer vi ste svojim postom otvorili novu zasebnu temu.
Ali iscitajte sve Stefankove postove,puno ce vam slucaj biti jasniji.Clan Stefanko23.
Lep pozdrav za Bosnu.



Ima li neka posebna caka za popunjavanje ovih CV aplikacija,jer gledam tj.popunjavam za suprugu zbog EU passporta,i kada sam na Finn,svaka komuna trazi da se posebno registrujes i sve ispocetka da popunis,Ako ima javite a ako nema onda nastavljam pesaka.
Ima li negde link sa spiskom ovih komuna u Norveskoj.

[Ovu poruku je menjao jedy023 dana 10.11.2013. u 12:40 GMT+1]
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.11.2013. u 12:27 - pre 128 meseci
Probaj ovde na ovom linku opstina: http://snl.no/Kommuner_i_Norge
Ima sigurno i neki bolji link ali nije ni ovaj los,probaj ovde da nadjes,pobrojane su po abecednom redu...
Posluzice...imas i fylke pobrojano...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-223-70-222.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.11.2013. u 12:59 - pre 128 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Probaj ovde na ovom linku opstina: http://snl.no/Kommuner_i_Norge
Ima sigurno i neki bolji link ali nije ni ovaj los,probaj ovde da nadjes,pobrojane su po abecednom redu...
Posluzice...imas i fylke pobrojano...

Hvala,
Bogami imaju vise komuna nego stanovnika...
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7946683 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.