Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7856272 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
213.160.237.*



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.08.2013. u 20:25 - pre 130 meseci
@isabeau917
Nemoj da se praviš glupa kad nisi. Bolje upotrijebi energiju da zaista nekom pomogneš umjesto da troluješ forum.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.08.2013. u 20:41 - pre 130 meseci
Ovaj forum se polako pretvara u onaj kakvi su 90% ostalih,rasprave i prepucavanja oko nicega

Jel ima nekoga da je skoro dobio posao kao helsefagarbeider,ili jel ima nekoga da je uopste dobio posao u zadnje vreme,ne pamtim kad se neko zadnji put javio da se zaposlio
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.08.2013. u 21:02 - pre 130 meseci
"... ko prolazi u norveskoj, inzinjeri i medicinari...ja ne cuh jos uvek za nekog nastavnika, ekonomistu, frizera, pravnika, filozofa, sociologa, novinara, arhitektu, politicara il diplomatu, shofera, bravara, stolara, pa ni vodoinstalatera i da ne nabrajam dalje... NAZALOST... "


Stefanko pliz dodaj ovde da se zapošljavaju nastavnici i učitelji kao asistenti....već me hvata frka :(
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2013. u 02:05 - pre 130 meseci
blok, ne mogu to da dodam je ne ide tako...pazi ovako dolazi se u Norvesku kao skilled worker, dakle posao mora da bude vezan za obrazovanje... asistenti spadaju u UNSKILLED WORKRS, dakle ne treba ama nikakva posebna skola za to, bilo koja srrednja je ok...dakle to ne prolazi ukoliko nemas EU pasos...

evo reci cu ti zadnje iskustvo moje drugarice... pozvali je na razgovor za posao asistnta u vrticu... od njih 140 izabrali su njih 16 za intervjue... neko je pisao ma ti imas pasos samo dodji i eto ga posao asistenta... ne ide bas tako nazalost... ali neko kao nastavnik tj. ucitelj se nadam ima vise sanse da dobije nego neko sa srednjom...ali i zavisi sta posloidavac zeli... mene verujem da mnogi nisu zvali na intervjue jer vide da imam master, a za vaspitaca treba bachelor 3 god, a ja imam 5 i po... tu ide i veca plata automatski...znaci mnogo toga igra ulogu... pisem ti pp sutra sad mi se spavaaaaa pozz
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2013. u 09:18 - pre 130 meseci
Citat:
blok63:
"... ko prolazi u norveskoj, inzinjeri i medicinari...ja ne cuh jos uvek za nekog nastavnika, ekonomistu, frizera, pravnika, filozofa, sociologa, novinara, arhitektu, politicara il diplomatu, shofera, bravara, stolara, pa ni vodoinstalatera i da ne nabrajam dalje... NAZALOST... "


Stefanko pliz dodaj ovde da se zapošljavaju nastavnici i učitelji kao asistenti....već me hvata frka :(



Istina jeste da najbolje prolaze inzinjeri i medicinari(koliko vidim citajuci po netu i na ovom forumu),ali ipak i pored njih Norveskom drustvu takodje trebaju i svi gore navedeni majstori,soferi ,vodoinstalateri....Bas briga nekog gore doktora ili inzinjera (osim ako nije sa nasih prostora pa ce popravlja sam :)),)da otpusava WC solju ili slivnik u sudoperi.Treba im i neko da ih osisa i neko da im popravi stolariju.Hebiga ne mozemo svi da budemo doktori i inzinjeri ,neko mora da radi i druge poslove koji zivot znace.


pozzz drugari
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2013. u 10:02 - pre 130 meseci
Mislim da je irelevantno koliko i cega od profesija fali u nekoj zemlji vec kolike su sanse da do takvog posla dodjete,mislim da ne postoji zemlja na svetu za koju ne mozete napraviti listu deficitarnih zanimanja ali doci do posla u realnom zivotu zna biti nemoguce,od USA do Australije uvek imate deficitarna zanimanja pa to ne znaci da mozete do posla,pa i u Srbiji postoji deficitarnih zanimanja,fali oko 2000 medicinskih sestara npr pa opet eno ih 11000 na birou,fali,treba al nema para,i koga briga sto ih treba:) U Norveskoj ih fali 5000 al samo ako zavrsite ispocetka njihovu skolu inace nista,tako da....dzabe meni info da u USA fali to i to,u Norveskoj to i to ako ti imas uslove koji su nemoguci pocevsi od skolovanja nanovo,preko finansijskih i papiroloskih uslova.....pricaju da ce EU do 2050. faliti 2 miliona zdravstvenih radnika u ovih 28 drzava pa opet na prste mozes nabrojati u koje od njih mozes otici jer ispuniti papiroloske uslove je sci-fi....sve su to neki trouglovi i lavirinti iz kojih zna biti tesko naci izlaz,jos uvek
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2013. u 10:55 - pre 130 meseci
Drugari jel ovaj aplication form za autorizaciju-General recognition?


http://www.nokut.no/en/Student...pplicants/General-recognition/

 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2013. u 11:15 - pre 130 meseci
Evo lepo napisali ljudi :) ako neko ima nedoumica oko adrese iz pasoša ili neke druge.

http://www.nokut.no/Documents/.../Guide_application_form_en.pdf
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2013. u 11:47 - pre 130 meseci
samo da overim sutra u opstinu dokumenta i u toku nedelje saljem za nostifikaciju ... kako ce moja master diploma masinstva proci (poslacu i diplomu inzinjera masinstva, diplomu srednje skole - obe su na srpskom, a master je na engleskom), recicu vam cim dobijem odgovor.
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2013. u 22:24 - pre 130 meseci
@Viking ljakse ... meni su norvezanke bas ok ... evo primer rukometasice koje su u decembru bile u Beogradu na evropsko prvenstvo (a doci ce i ove godine na svetsko) su bas extra: plave, zenstvene, lepe ... sto se tice ostalog komentara, necu reci da "lupetas" jer se vidi da si dobro "studirao" stanovnike evrope, ali greska je sto si pomenuo samo lose osobine nacija (svuda ima raznih .. i dobri i losi) ... sto se tice norvezana, tacno je da je njih pokrenulo otkrice nafte, ali drzava je i jedan od najvecih izvoznika ribe, it tehnologija i dr... e sad da se nebi prepucavali (jer ovaj deo foruma treba da opise zivot u Norge) ja cu da zamolim i tebe i ostale da vise ne komentarisemo ovakve konsultacije ... ako se nekome ne svidja, ne mora uopste da razmislja da ide bilo gde ... nekome je Beograd - centar sveta i vise mu ne treba nista ... ali kao sto rekoh ima raznih ljudi, pa nekome je Norveska idealna za porodicni zivot, a nekome ne. E za one koji bi da odu u Norvesku, dajte da malo pisemo o tome. Evo neke adrese:

saveti za imigrante
http://jobbisikte.cappelendamm.no/

vlada norveske i ministarstva:
http://www.regjeringen.no

besplatna obuka za pocetak biznisa
http://www.karrieretroms.no
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2013. u 23:34 - pre 130 meseci
da li ima neko norsk nå! knjigu ?
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2013. u 01:48 - pre 130 meseci
Citat:
delija_sever031:
Ovaj forum se polako pretvara u onaj kakvi su 90% ostalih,rasprave i prepucavanja oko nicega

Jel ima nekoga da je skoro dobio posao kao helsefagarbeider,ili jel ima nekoga da je uopste dobio posao u zadnje vreme,ne pamtim kad se neko zadnji put javio da se zaposlio


Jeste,Dragana Dimitrijevic,supruga clana "Mada77",prvo je dobila na tri meseca a onda i produzetak na godinu dana(sada pre neki dan).Uvek ima novih ljudi koji dolaze,citaju pasivno forum,hvataju informacije,ali prosto nece da se oglasavaju kao sto je to slucaj sa suprugom "Mada77".
Devojka koja je prosle godine radila u Ålesundu sommerjobb,sada je dobila ugovor na godinu dana takodje u Ålesundu.
Sve su to poslovi za helsefagarbeider-a.Sigurno ima jos ali ne postoji obaveza javljanja na forumu,neko hoce da podeli iskustvo neko ne zeli i to je razumljivo.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2013. u 06:03 - pre 130 meseci
http://www.serbiancafe.com/lat...a-sazna-sta-misle-glasaci.html


Kao kod nas jel?
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2013. u 08:04 - pre 130 meseci
Citat:
zokiruma:
da li ima neko norsk nå! knjigu ?


Eee... imam ja... Jel ti treba samo knjiga pa da skeniram na xeroxu u PDF i ripujem CD?
Uz to idu i one neke vezbanke i cuda... ali to sam ja vec onako solidno isarao :P

 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2013. u 08:15 - pre 130 meseci
Citat:
gogi77: Eee... imam ja... Jel ti treba samo knjiga pa da skeniram na xeroxu u PDF i ripujem CD?
Uz to idu i one neke vezbanke i cuda... ali to sam ja vec onako solidno isarao :P


salji

sa sve ripovanim CD om

jel neko zna koje su knjige za B1 pored Stein på stein, Bo i Norge i Nøkler til Norge? Ove knjige radim a neke sam i zavrsio pa reko da na vreme nabavim jos jednu


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2013. u 08:24 - pre 130 meseci
Citat:
zokiruma: salji :D

sa sve ripovanim CD om

jel neko zna koje su knjige za B1 pored Stein på stein, Bo i Norge i Nøkler til Norge? Ove knjige radim a neke sam i zavrsio pa reko da na vreme nabavim jos jednu :D


I bre... pa onda ce ti norsk nå biti mlogo dosadno... to ti je ono "Jeg heter debil" i tako to... i realno cini mi se På vei bolja knjiga...

Ali skeniracu i okacicu ovde pa mozda nekome drugome pomogne....
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2013. u 08:31 - pre 130 meseci
inace danas sam konacno dobio onu byggekort, posle 4 meseca jurnjave. svi zaposleni u gradjevinskom sektoru norveske moraju ta imaju tu karticu.

na byggekort imate vise o tome kako se dobija i ko je izdaje. ovo je inace potvrda da vasa firma koristi generalne ugovore za gradjevinsku industriju tj da mora da se pridrzava generalnih pravila.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

nana13oslo

Član broj: 315755
Poruke: 6
*.dialup.ice.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2013. u 11:01 - pre 130 meseci
Da li neko ima original "Her på berget", koriscen da mu ne treba (samo da nije kopija) ?
 
Odgovor na temu

Viking ljakse

Član broj: 316792
Poruke: 5
212.33.150.*



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2013. u 13:03 - pre 130 meseci
Samo da unapred izjavim saučešće svima koji iskreno veruju da kod Norvežana postoji ijedno zrno tog famozog išta i ičega koje vredi prepisati i primeniti u bilo kojim drugim okolnostima.

Prvi Pakistanac u šangajkama će dobiti posao pre tebe sa 2 fakulteta i vasionskim CV-em, bez obzira što on obavlja fiziološke potrebe na trotoaru u centru, a ti imaš manire dostojne bukvalno kraljevskog dvora i superioran-na na svaki merljivi način, bez obzira na sve.

Papir je veći od tebe. Čak i bivše kolonije imaju trostruko bolji start, a civilizovani su tek toliko što stoje na dve noge, ni po jednom drugom kriterijumu nisu homosapiensi, apsolutni tucači kamena i nizašta drugo(što se i vidi na svakom koraku, nisam se ja uhvatio za detalj).

Da su bar birali školovane, pa da kažeš nema veze ako je i sa Marsa, jer će kad-tad doprineti opštem dobru, kad ono medjutim, dovukli one zadnje probisvete.

Sve što sam hteo da kažem prethodnom porukom je to da je svuda u EU neverovatno prisutan taj fazon "više rase domaćina" i da to nije palo sa neba pre 5 ili 10 godina, nego su takvi vekovima, a suštinski su sve degeni i imbecili, eksperti za otvaranje prozora i tehničari okretanja kvake na vratima, tačno 1 u 10000 ako ima gram mozga možda, ovo ostalo prosto troši kiseonik i pijeću vodu. Žalosno, ali tako je.
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.85-200-249.bkkb.no.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2013. u 13:24 - pre 130 meseci
sva sreca pa je na balkanu drugacije pa se nemci i norvezani sele na balkan trbuhom za kruhom, nece valjati kad univerzumi budu u kontra-paraleli pa bude sve izgledalo obrnuto, ili isto, zavisi iz koje paralele gledas
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7856272 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.