Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7845737 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoki123
Zoran Milutinovic
Doktor

Član broj: 303713
Poruke: 30
*.dynamic.kdsinter.net.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.08.2012. u 13:45 - pre 142 meseci
Citat:
mada77:
Danas je moja supruga dobila autorizaciju!!!Radosna vest pa da je podelim sa svima,jos samo jezik,koji napreduje polako, i dolazimo...:-)
Ako nekog zanima vreme obrade papira,papire smo poslali 10.aprila,a uplatili 1430 kr 30.maja!
Autorizacija je poslata 13,avgusta a stigla danas!
Normalno dobila je autorizaciju za bolnicara ( helsefagarbeider)!!!


CESTITAMO NEKA JE SA SRECOM !!!

Jedno pianje ako moze odgovor, da li ste uz ostale paire slali LICENCU iz Srbije za dobijanje autorizacije u NO ,da bi se resili tog balasta
mislim na licencu o kojoj se ovde dosta komentarisalo koju izdaje komora medicinskih sestrara i zdr. radnika srbije
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.08.2012. u 13:53 - pre 142 meseci
Citat:
zubarica:
Citat:
medicman:
Citat:
zubarica: Ovo je jedini jedini forum na koji sam se i ja usudila nesto natisati i pitati i iznenadila sam se kako sam brzo dobila odgovor.A moram procitati sve ispocetka jer je more informacija pa se brzo zaboravi sta je sve napisano.Ja sam stomatolog po struci,dobila sam odgovor sto se tice diplome(sta i kako),interesuje me kakva je potraznja za tim kadrom?Mada sam se pomirila s cinjenicom da cu,ako se odlucim za Norvesku,najlakse proci sa diplomom medicinske skole.Jedino je problem sto nemam odradjen volonterski staz i polozen drzavni ispit za medicinsku sestru :-(.
Eto cini mi se da sam vec pitala nesto i zradila tu kafu,ako nije dovoljno,naci cu ja jos nesto :-), :-), :-)


Opisano ti je malo ranije kakav je put stomatologa u Norge, u sustini dosta tezak, neizvestan i trom, ali se cilj i te kako isplati. U sustini kao sto rece Zorica, sada ti je najbrzi put staziranje sa srednjom i drzavni ispit, i dolazak ovde, hjelpepleier posao dok zavrsavas za stomatologa u No. Moja drugarica je upravo na tom putu, ona skoro dve godine radi kao bolnicar. A i sam poznajem par ljudi koji su lekari, a isto tako u pocetku rade kao helsefagarbeideri.

P.S. Do sad si zaradila polovinu te kafice, jer je pitanje ponovljeno. :-)
Dodaj jos, pa da zaokruzimo na celu. A ako mislis i sok da dobijes, fale ti dva pitanja jos i jedan odgovor. :-) Heheheh...


Uh....dva pitanja....Ajde dobro....treba mi vremena da iskopam nesto,ali za kafu i sok...isplati se.
P.S.ja sam pitala treba li stomatologa u NO,mislim moze li se lako naci posao u struci,naravno kad prodjem sve to sto treba,od posla bolnicara,med.sestre pa dalje(skontala sam da treba sve po redu)
Nisam jos sigurna,mislim,ovaj Norveski mi izgleda tezak.
Pozzzdrav!



Posao se moze naci, i moze se raditi i te kako dobro, samo moras savladati sve prepreke na tom putu. A jezik... U pocetku ti bude odvratan, nelogican, stur i skrt na opisima, cudnog stila... A kasnije se naviknes i kazes sebi da ovo i nije tako lose.
Dalje ja licno ne poznajem ni jednog stomatologa u Norge, osim drugarice koja je na putu sad da postane jednog dana.

Kafa i pola soka do sada. :-)
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.08.2012. u 13:56 - pre 142 meseci
Citat:
mada77: Danas je moja supruga dobila autorizaciju!!!Radosna vest pa da je podelim sa svima,jos samo jezik,koji napreduje polako, i dolazimo...:-)
Ako nekog zanima vreme obrade papira,papire smo poslali 10.aprila,a uplatili 1430 kr 30.maja!
Autorizacija je poslata 13,avgusta a stigla danas!
Normalno dobila je autorizaciju za bolnicara ( helsefagarbeider)!!!



MUSTULUK... Sto kaze Del Boj, da Bog da iduce godine u ovo vreme budete milioneri. :-)
Hajde sad pakujte prnjice polako, pa rezervacija aviona. Samo da se zna, ako dolazite u Rogaland, svi se mi ovde na forumu smatramo pozvanim na rakijicu. :-)
Salim se. Jos jednom, pozdrav og lykke til.
 
Odgovor na temu

cvele202
informaticar, vs
beograd

Član broj: 306076
Poruke: 1
37.19.110.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.08.2012. u 16:03 - pre 142 meseci
pozdrav svima i cestitam nekima koji su uspeli da savladaju prvu prepreku, cao Srbijo i dobar dan Noreveska:)
Supruga i ja smo cvrsto resili da idemo u NO, inace sam dipl.ing informatike, pa me interesuje kako autorizovati diplomu i kakva je ponuda poslova za IT sektor?

koliko je otprilike vremena potrebno zavrsiti sa papirima i otici?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.08.2012. u 16:06 - pre 142 meseci
Citat:
cvele202:
pozdrav svima i cestitam nekima koji su uspeli da savladaju prvu prepreku, cao Srbijo i dobar dan Noreveska:)
Supruga i ja smo cvrsto resili da idemo u NO, inace sam dipl.ing informatike, pa me interesuje kako autorizovati diplomu i kakva je ponuda poslova za IT sektor?

koliko je otprilike vremena potrebno zavrsiti sa papirima i otici?
Pozdrav


Dokumenta od fakulteta saljes u NOKUT , njihovu agenciju za priznavanje visokog obrazovanja stecenog van granica Norveske .Proces traje oko 4 meseca.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.08.2012. u 16:07 - pre 142 meseci
Citat:
mada77:
Danas je moja supruga dobila autorizaciju!!!Radosna vest pa da je podelim sa svima,jos samo jezik,koji napreduje polako, i dolazimo...:-)
Ako nekog zanima vreme obrade papira,papire smo poslali 10.aprila,a uplatili 1430 kr 30.maja!
Autorizacija je poslata 13,avgusta a stigla danas!
Normalno dobila je autorizaciju za bolnicara ( helsefagarbeider)!!!


Bravo, srećno nadalje. Barem ste skinuli jednu veliku brigu.
Pitanje za one koji se sećaju, vreme se meri od momenta pristizanja uplate na njihov račun, odnosno tad kreću sa obradom jel tako?
Mi smo dobili potvrdu od njih da je uplata legla 15. maja. Još uvek čekamo.

 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.08.2012. u 16:34 - pre 142 meseci
Za one koji vec rade u Norveskoj u medicini.....
Skoro je godinu dana kako sam vec ovde u Norveskoj,a vec drugi put radim testiranja na MRSA (meticilin rezist.stafilokok aureus), VRE (vankomicin rezistentni enterokok) i ECBL ili kako vec ovo poslednje u pm...Zanima me jel su i ostali radili ta ispitivanja ili je to samo tako u bolnici...Osim TBC na pocetku,jednom mom drugu koji radi u sykehjemu nisu ni spomenuli ovako nesto,a meni vec drugi put...polako postaju dosadni sa tim!!!!
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.08.2012. u 18:06 - pre 142 meseci
Citat:
cveyoni: Za one koji vec rade u Norveskoj u medicini.....
Skoro je godinu dana kako sam vec ovde u Norveskoj,a vec drugi put radim testiranja na MRSA (meticilin rezist.stafilokok aureus), VRE (vankomicin rezistentni enterokok) i ECBL ili kako vec ovo poslednje u pm...Zanima me jel su i ostali radili ta ispitivanja ili je to samo tako u bolnici...Osim TBC na pocetku,jednom mom drugu koji radi u sykehjemu nisu ni spomenuli ovako nesto,a meni vec drugi put...polako postaju dosadni sa tim!!!!



Druze, SVI stranci bez izuzetaka rade tuberkulinske probe u No, jer je TBC iskorenjena u No, i oni se vise ne vakcinisu protiv tuberkuloze. Tako da im je sto se toga tice, kontrola vrlo rigorozna. Dalje, MRSA, ili kako i sam rece, meticilin rezist. stafilokok aureus je njihova sledeca provera. Caka je u tome sto norvezani kazu da pri radu sa starima i osetljivijim pacijentima, i sama infekcija saprofitima moze biti letalna za njih. Pa stoga traze i ovu kontrolu. Pazi da nije. A kao da i sam pacijent ne moze imati MRSA na kozi... Mislim da sam procitao podatak da u proseku 80% nemackih zdravstvenih radnika je pozitivna na MRSA.
E sad pazi jos goru glupost: NIGDE u svetu prisustvo MRSA nije ogranicavajuci faktor ni za sta. MOzes biti hirurg, ortoped... itd, dakle mozes se baviti bilo kojom operativom, raditi sa otvorenim ranama itd itd sa MRSA, uz mere prevencije, dalja kontaminacija nije moguca. E jedino je u ovvom sistemu to neki ogranicavajuci faktor, i to da se setas popodne sa dedom i starnjaka... Ali eto... MI smo dosli u No, nije No kod nas, pa se odmah zna ko diktira pravila, a ko ih postuje.

P.S. Ako imas problem sa MRSA u brisu grla i nosa, kutija eritromicina resava stvar. Provereno kod par prijatelja koji su imali te muke, ja sam srecom bio negativan na sve pretrage koje su mi radili. Kazem da sam uvek u zivotu maler, samo me negativne stvari prate. :-)
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.8.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.08.2012. u 21:34 - pre 142 meseci
Licencu nismo slali posto je u to vreme supruga nije ni imala,a i da je imala mislim da nema razloga da se salje!
Sto se tice vremena pa valjda se racuna od tad kad njima legne lova na racun,mislim da je tako,nama je trebalo tri meseca i petnaest dana od uplate\dospeca!
Hvala svima na lepim zeljama i nadam se uskoro mozda i vidimo s nekim u Norveskoj!
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.08.2012. u 21:42 - pre 142 meseci
Citat:
mada77:
Licencu nismo slali posto je u to vreme supruga nije ni imala,a i da je imala mislim da nema razloga da se salje!
Sto se tice vremena pa valjda se racuna od tad kad njima legne lova na racun,mislim da je tako,nama je trebalo tri meseca i petnaest dana od uplate\dospeca!
Hvala svima na lepim zeljama i nadam se uskoro mozda i vidimo s nekim u Norveskoj!
Pozdrav

Valjda 2 meseca i 15 dana? Ako si dobro napisao datume.
Jer mi čekamo preko 3 meseca.

 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.08.2012. u 22:20 - pre 142 meseci
Citat:
medicman:
Citat:
cveyoni: Za one koji vec rade u Norveskoj u medicini.....
Skoro je godinu dana kako sam vec ovde u Norveskoj,a vec drugi put radim testiranja na MRSA (meticilin rezist.stafilokok aureus), VRE (vankomicin rezistentni enterokok) i ECBL ili kako vec ovo poslednje u pm...Zanima me jel su i ostali radili ta ispitivanja ili je to samo tako u bolnici...Osim TBC na pocetku,jednom mom drugu koji radi u sykehjemu nisu ni spomenuli ovako nesto,a meni vec drugi put...polako postaju dosadni sa tim!!!!



Druze, SVI stranci bez izuzetaka rade tuberkulinske probe u No, jer je TBC iskorenjena u No, i oni se vise ne vakcinisu protiv tuberkuloze. Tako da im je sto se toga tice, kontrola vrlo rigorozna. Dalje, MRSA, ili kako i sam rece, meticilin rezist. stafilokok aureus je njihova sledeca provera. Caka je u tome sto norvezani kazu da pri radu sa starima i osetljivijim pacijentima, i sama infekcija saprofitima moze biti letalna za njih. Pa stoga traze i ovu kontrolu. Pazi da nije. A kao da i sam pacijent ne moze imati MRSA na kozi... Mislim da sam procitao podatak da u proseku 80% nemackih zdravstvenih radnika je pozitivna na MRSA.
E sad pazi jos goru glupost: NIGDE u svetu prisustvo MRSA nije ogranicavajuci faktor ni za sta. MOzes biti hirurg, ortoped... itd, dakle mozes se baviti bilo kojom operativom, raditi sa otvorenim ranama itd itd sa MRSA, uz mere prevencije, dalja kontaminacija nije moguca. E jedino je u ovvom sistemu to neki ogranicavajuci faktor, i to da se setas popodne sa dedom i starnjaka... Ali eto... MI smo dosli u No, nije No kod nas, pa se odmah zna ko diktira pravila, a ko ih postuje.

P.S. Ako imas problem sa MRSA u brisu grla i nosa, kutija eritromicina resava stvar. Provereno kod par prijatelja koji su imali te muke, ja sam srecom bio negativan na sve pretrage koje su mi radili. Kazem da sam uvek u zivotu maler, samo me negativne stvari prate. :-)



Ma da,sto se TBC tice to sam uradio par nedelja nakon dobijanja posla,a i supruga i dete dve nedelje nakon dobijanja borav.dozvole...Hvala Bogu,bio sam negativan na ispitivanja,mada cepidlace samo tako....znaci ista prica je i u star.domu....
 
Odgovor na temu

zoki123
Zoran Milutinovic
Doktor

Član broj: 303713
Poruke: 30
*.dynamic.kdsinter.net.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.08.2012. u 22:25 - pre 142 meseci
Citat:
mada77:
Licencu nismo slali posto je u to vreme supruga nije ni imala,a i da je imala mislim da nema razloga da se salje!
Sto se tice vremena pa valjda se racuna od tad kad njima legne lova na racun,mislim da je tako,nama je trebalo tri meseca i petnaest dana od uplate\dospeca!
Hvala svima na lepim zeljama i nadam se uskoro mozda i vidimo s nekim u Norveskoj!
Pozdrav

Hvala na odgovoru i informacijama sada je sve mnogo jasnije vezano za licencu, srecno til videre!
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.dialup.ice.net.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.08.2012. u 07:54 - pre 142 meseci
E bas da i ja pitam kad smo vec kod MRSA iliti zlatnog stafilokoka, moja cerka ga je prvi put dobila ovde u NO, nikada ranije nije imala problema sa tim, prosle zime negde od novembra-decembra pa sve dok nismo otisli u Srbiju a to je bilo jula meseca. Prvo smo se mi lecili sami, pokusali da resimo problem, i tu je proslo nekih mesec dana. Kad smo videli da ne umemo -otisli kod lekara, uradjen bris, i ispostavi se da je to MRSA . Morali smo da obavestimo zubara da to imamo i ako bi ikada zatrebali bolnicu rekli su nam da POD OBAVEZNO MORAMO da kazemo da to imamo. Lecili su nas nekim kremama koje se ovde u NO mogu naci, a to su samo dve kreme, Fucidin 2% i Bactroban 2%, obe smo mazali po mesec dana, bude malo bolje ali se ponovo vrati. Onda su joj izvadili krv i u medjuvremenu dok ceka rezultat dali joj Daktacort da maze. Tu zadnju kremu nije nesto ni koristila, otputovali smo u Srbiju i kao rukom odneseno!!! NISTA!!! Kako smo krocili u SRB, svi problemi nestali ! U medjuvremenu stigne rezultat krvi gde se ispostavilo da ima izuzetno nizak nivo vitamina D i da mora da ga unosi vestacki. E sad, mene zanima, da li je to moguce da je uzrok-nizak vitamin D- a drugo, ako se to ponovo vrati ove zime, sta da radimo, da li mozemo doneti iz SRB taj eritromicin i da li su to kapsule ili ima i krema? Inace za sve to vreme dok je ona imala MRSA ja sam muku kucila sa zvalama, da li je to isto to? Hvala u napred !!!
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.dialup.ice.net.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.08.2012. u 07:57 - pre 142 meseci
E da, nisam napomenula da je ona to imala na uglovima usana, sa obe strane, pa zato mislim da li je to isto sto i zvale, sa tim da moje zvale nisu ni blizu izgledale kao njene, ona je imala zute velike kraste u uglovima usta a ja samo male ranice.
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.08.2012. u 10:33 - pre 142 meseci
Citat:
vikibjorg:
E da, nisam napomenula da je ona to imala na uglovima usana, sa obe strane, pa zato mislim da li je to isto sto i zvale, sa tim da moje zvale nisu ni blizu izgledale kao njene, ona je imala zute velike kraste u uglovima usta a ja samo male ranice.

nek me neko ispravi ako gresim,ali ja mislim da MRSA i nema neke izrazene simptome...i odakle ti to da ti cerkica u Srbiji nije imala mrsu???jel si radila test ili na osnovu "zvala" si to zakjucila???
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.08.2012. u 10:46 - pre 142 meseci
MRSA je u osnovi skoro pa saprofit. I ukoliko je prisutna ne izaziva nikakve probleme. E sad, logicno je da dodje do njene aktivacije u slucajevima smanjenog imuniteta, kao kod herpes simplex-a, kondiloma...
Tako da je moguce da je dete imalo simptome u No, promena zemlje, klime,mozda i stres, osta læøvlja drugove, rodbinj..., pa kontam da je moglo da se odrazi na imunitet. A i sto kazes, te "zvale" su lokalna, povrsinska reakcija. Ma sve se uklapa... :-)
U sustini MRSA nikada necemo eliminisati. Ni mi niti bilo ko drugi. Samo da norvezani skontaju da je to mizerija...
Prijatan vam dan, odoh ja da doradim malo, pa da brisem kuci...
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.8.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.08.2012. u 14:25 - pre 142 meseci
Citat:
Nesh-co: Valjda 2 meseca i 15 dana? Ako si dobro napisao datume.
Jer mi čekamo preko 3 meseca.

Tri meseca i petnaest dana pogresio sam datum uplate\dospeca tacan datum je 30.april!!!
Hvala na sugestiji!!!
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.08.2012. u 14:27 - pre 142 meseci
Upravo smo dobili obaveštenje od SAFH-a na email. Supruga je takodje dobila autorizaciju za helsefagarbeidera.
Piše da je izdata 16.08. i da važi do 2054. godine.
Sad samo još da stigne poštom, pa idemo dalje. Srećno svima ostalima koji je čekaju, da je što pre dobiju.


 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.08.2012. u 14:38 - pre 142 meseci
Vidim da ste malo pomiješali lončiće što se tiče bakterija i gljivica pa da ponovim gradivo:

Što se tiče MRSA iliti meticilin rezistentnog zlatnog stafilokoka:
Prirodno mu je prebivalište čovjekova koža te površina brojnih drugih sisavaca i ptica, a može se naći i na sluznicama te u crijevu kao prolazna flora. U slučaju oštećenja kože ili sluznice, stafilokoki dospijevaju u tkivo i ondje izazivaju lokalnu infekciju. Prisutni su i na predmetima opće uporabe, ali i u mlijeku te drugim prehrambenim proizvodima.
Tipični oblici stafilokoknih infekcija su lokalne infekcije na koži (furunkul, karbunkul, impetigo, celulitis), a vrlo česte su i postoperativne infekcije kirurških rana. Iz svakoga lokalnog žarišta infekcija se može širiti te izazvati sepsu i udaljenu gnojnu upalu bilo gdje u organizmu. Pri širenju infekcije često nastaje osteomijelitis dugih kostiju i endokarditis. Stafilokoki mogu izazvati i tešku upalu pluća u operiranih bolesnika ili kao komplikaciju virusne respiratorne infekcije, osobito gripe i gnojnog meningitisa. Najčešći su uzročnici trovanja hranom.
Znači nisu nimalo bezazleni naročito za imunološki kompromitirane bolesnike ( ca, transplatacija organa, stari i iscrpljeni).

Žvale nemaju veze sa MRSA, uzrokuju ih gljivice, najčešće candida albicans, zato su brzo prošle od Dactacorta koja je kombinacija antimikotika i kortikosteroida. ( prve dvije su antibakterijske masti )

I treće: eritromicin a ni jedan drugi antibiotik koji se uzima per os ne može i ne smije se koristiti na koži jer je kože glavni put senzibilizacije na određeni antibiotik. Tako su se nakon otkrića penicilina masovno koristile i penicilinske masti pa su ljudi često završavali u bolnici s teškim alergijskim reakcijama.
Danas se za lokalnu upotrebu na koži koriste isključivo antibiotici i antimikrobni lijekovi koji su toksični per os, najčešće nefro- i ototoksični.

I četvrto:
cveyoni u pravu si



 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.08.2012. u 15:30 - pre 142 meseci
Zajednicki nam je stav da MRSA moze prouzrokovati infekciju prilikom smanjenja imunuteta, i u specificnim situacijama.
E sad, obzirom da si napisao: "Prirodno mu je prebivalište čovjekova koža te površina brojnih drugih sisavaca i ptica, a može se naći i na sluznicama te u crijevu kao prolazna flora." moje pitanje je kolika je sansa da neko ima na kozi MRSA? Dosta velika, da ne kazem skoro pa obavezna. E sad, kakav osecaj ce imati neko kada mu kazu da ne moze raditi u No, i da se mora vratiti nazad zbog bakterije koju skoro svaki covek ima prisutnu? Sigurno veoma los i razocaravajuci.

Isto tako kao sto neko ko ima MRSA moze ugroziti recimo starog pacijenta u domu, koji je zasao u desetu deceniju zivota, tako i ostali stanari u tom domu SIGURNo imaju MRSA. TJ. neko od njih ima, zbog proste proporcije, tako da konkretna analiza MRSA za pojedinca koji ce raditi sa grupom sto kolega sto korisnika usluga nema nikakvog smislam jer su svi oni vec bili izlozeni dejstvu MRSA. Dalje, norvezani ne rade te testove. Znaci oni mogu da ih imaju, a stranci ne mogu. O tome je ovde rec...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7845737 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.