Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 587929 | Odgovora: 1761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 14:18 - pre 166 meseci
>COZMO< pre nego sto sam bilo sta preduzeo po pitanju limarijskih delova, najpre sam popricao sa komsiom koji je po zanimanju A U T O L I M A R, rekao mi je da, kad je tojota u pitanju, za vrata mogu (pazi sad, "MOGU")da mi traze i do 100 evra bas zato sto ih NEMA ,a da su dobra, dok su za njegovu vektru 2000 godiste vrata 30 evra zato sto ih ima u velikom broju, VERUJ MI NA REC da su mi u CACKU trazili za dvoja prednja 300 evra (doduse samo kod tog coveka, i samo u tom mestu), taj il' se zezao il mu u tom trenutku trebalo bas toliko para... kod ovog u Surcinu ( a nije auto-otpad ) momak zivi u KOSOVSKOJ ulici, cuknuo tojotu pa je prodaje u delovima, TROJA VRATA sa mehanizmima za otvaranje 140 evra, vrata u super stanju, kadice potpuno zdrave, malo pozutela ali nista strasno, e sad, negde na Miljakovcu (cini mi se) covek mi trazio 50 evra za zadnja leva i kaze da su u ODLICNOM stanju. Gde god sam pitao uglavnom kazu da se dobra tesko mogu naci i da, kad mi se ukaze DOBRA PRILIKA, ne razmisljam previse...naravno NE KAO U CACKU>>> mislim da do 50 evra (ako su dobra) ne treba praviti pitanje. (MOZDA GRESIM)???
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 14:39 - pre 166 meseci
Paz 50 evra je realna cena za metalik vrata u perfektnom stanju (bez troskova zamene). Mislim, to je staro 20 godina... jer pazi limarski da se urade vrata komplet i ofarbaju cena je slicna, mozda 60 evrica... ali onda su kao nova...
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 15:09 - pre 166 meseci
poz

Ovako ljudi sad ja okrecem milion brojeva.Hvala za br.
Znaci i otpada i svega i svacega.

Leva pozicija nema ispod 1400 din.Smesno?
Plastike nigde nema.Ili sam ja lud ili oni.Kazu da ta plastika nema na zadnjem desnom rubu.
Tj da ima ali da je mala 12cm sa 20 cm tako nesto i da nije ista kao na levom da prekriva sve do opruge.Na levom je to zbog cevi rezervoara.
Pa ljudi imte li vi tu plastiku na vozilu.Znaci zadnja desna strana i plastika koja pokriva pola ruba do opruge.IMATE LI VI TO?
Sat ima i kosta 800 din.Hahahaha.Ili sam ja ustao na levu nogu pa mi los dan ili je ovo uvek ovako skupo.
Do duse hvala bogu (kuc kuc) pa mi nije hitno za to inace samo da se covek krsti.

poz

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 15:16 - pre 166 meseci
>COZMO< ajd' ovako, tvoje misljenje za cenu sledeceg: moj (pomenuti) komsija, limar, trazi mi 500 evra da uradi sledece: cetvora vrata da zameni ( uzgred rasklopi stara i prepakuje mehanizme na "nova") sredi desno krilo (na tri mesta "bubuljice" ) sto mora da se "pecne", iznad kedera napred, pa celom duzinom soferke ispupcena farba (probilo ispod farbe kao prednje desno krilo) i to mora da se gituje ili vari, plus farbanje celog auta metalik farbom (njegov materijal). znaci, kompletno sredjivanje lima (gde i koliko treba) i na kraju farbanje uz potrebnu zastitu. rekao mi je da radi ispod cene za mene (komsijski) a koliko ispod ne znam, al me zanima koliko bi ovo inace kostalo?
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 15:20 - pre 166 meseci
ZAX ja ti napisah u poruci da momak iz surcina (dao sam ti njegov broj) ima pomenute plastike a sat je kod njega 500 din, osim ako nisi procitao samo tu poruku
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 15:27 - pre 166 meseci
sad sam gledao moju tojotu, PLASTIKA NE POSTOJI, POLOVINA DO OPRUGE JE LIM AUTA, mozda neko stvarno ima, a za cene sam ti rekao, ZNAJU DA BUDU BEZOBRAZNI
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 16:06 - pre 166 meseci
Poz

brks

Ma znam zvao sam ga ali vise nema.Hvala ti u svakom slucaju.
Ma da su bezobrazni vala bas.

Jel farbanje radi u komori ili?
Mislim da ti nije bas nesto ispod cene.Moje misljenje.Vidi raspitaj se negde kod drugog a uostalom videces jos neki komentar ovde pa sam proceni.
Ovo je sto se tice farbe i limarije.
Mozda ti je napravio cenu bez zamene mehanizma i montiranje vrata.I to je dovoljno, a uostalom i to mozes sam 1 dan polsa.

poz
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 16:47 - pre 166 meseci
Zarko i kod mene je isti slucaj sa plastikama. Doduse stvarno mi nema logike cemu sluzi ona kod zadnjeg desnog tocka, jer skoro da ama bas nista ne stiti. I ja sam eto do sad bio ubedjen da me lik krajcovao od koga sam kupio te plastike. Ako nadjes neko resenje za to, javljaj! Cuo sam da ima dobar otpad u jajincima ali nisam bio tamo nit imam br... Nego jel zna neko gde mogu da se nadju japansku komutatori i bombine? Neko je skoro pomenuo neku radnju, medjutim nisam nasao broj na netu. Zvao sam skoro neku drugu radnju i oni mi rekose da to vise ne drze jer su to poceli da rade kinezi i da to ne kupujem jer je tezak krsh. Navodno da rade tri meseca i da posle crknu. E sad ako ih stvarno vise nema kako sad naci dobar polovan? Jos uvek mi radi sve ali je varnica oslabila (zuta), pa se mislim da je bolje sad to da pojurim nego kasnije...
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 17:57 - pre 166 meseci
>ZIVADINE< ja sam bio u JAJINCIMA autootpad OVER DRIVE, nista posebno, prosle godine sam pokusao preko njih da nadjem vrata... ma idi covece, kao da sam trazio ne znam sta... sve se zavrsilo jednim pozivom i odgovorom " TO NECES LAKO NACI " a znam da moze, jer sam ih sam nasao kasnije. jos u JAINCIMA u blizini ovog otpada ima nesto kao prodavnica-magacin," AUTIKA " i tu sam bio, tu prodaju kojekave delove a imaju i neke nove limarijske, recimo KRILO za tojotu 3000 din, a u JAPAN X-u ( nedaleko od palate pravde) 2000, tu sam kupio prednja creva za kocnice 1300 din po komadu ( sto je jeftino ne znaci i da je dobro) narocito voditi racuna kad su kocnice y pitanju, ovo kupih po preporuci mehanicara koji mi je radio kocnice a video bas ta creva.
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 18:10 - pre 166 meseci
>ZAX< moj kolega hteo da ofarba skodu feliciu (samo farbanje) nista limarija, pa mu trazili 750 evra, kazu da je poskupelo i da je "PO POLJU" vise od 50 evra, pa sad, ko ce mu ga znati...

[Ovu poruku je menjao brks dana 19.08.2010. u 21:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Philus

Član broj: 249396
Poruke: 206
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 19:30 - pre 166 meseci
Uvek je bolje kupiti vrata,krilo,hauba koja nisu nikad radjena,
nego uraditi kod limara.
Sve sto se radi,posle par godina,postoji mogucnost i to velika,
da sve pocne da popusta,pojava rdje i ostalo.
Ako ulazete u auto koji ce biti jos godinama kod vas,bolje je staviti nesto sto nije radjeno.

Sto se tice farbanja,
ako je auto tu i tamo u dobrom stanju,limarija,
samo bi trebao da se ofarba, materijal izadje oko 200e,
plus ruke. Zavisi kod koga,negde od 200-300e za ruke.
Farbanje samo spolja itd.
Samo priprema i farbanje,bez peglanja,varenja itd.

 
Odgovor na temu

ninaub
vozac
Leskovac

Član broj: 256403
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 20:00 - pre 166 meseci
EVO BROJA SD JAPAN AUTO,RADNICKA 011/2520-119 POZZZ
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 20:03 - pre 166 meseci
slazem se, vrata koja sam ja kupio nikad nisu radjena, cist lim... predlagali su mi da odseku kadicu i rade novim limom, i tako na sva cetvora vrata... to nije trajno resenje, narocito ko ne koristi "CO" nego vari brenerom... plamen (pregrevanje uopste) unistava pocinkovani lim, menja mu strukturu pa jos i napravi vece zlo
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema20.08.2010. u 09:06 - pre 166 meseci
poz

Ljudi ja sam letos to sve sam radio.
Na prednjim vratima u cosku na krajevima vrata se pojavila korozija.I krenem ja sa calom da to ocistim i pojavi se rupa.
Ja pop.....
Kaze cale ma sad ce mo to da sredimo.Isecemo to a pre toga spremio prohronski lim 1mm debljine.I sve to odradim sa tim i jedna i druga vrata.Radjeno sa CO2.Pun var.
A unutra naprskam BODY 930 sprejom celu kadu.
Jedino sto se malo poznaje jeste farba jel nisam terao kod farbara vec sam sam premazao malom cetkicom.Ali bas nista strasno.

Nece to nikad da popusti ako se to odradi kako treba.Ako je dobar mastor i ne zakida na slojevima a pre toga dobro ocisti i zastiti.

Inace farbanje kod farbara parcijalno je od 50 e do 70 e po delu.Zavisno kako se radi.Komora ili ne.LJudi stalno idem na auto pijac i 100000000% sam siguran da sada nema sta da se kupi a da bude bolje od TOYE.Jedino neki novi auto 2000g pa na dalje i to neki "firmirani".
Ovako TOYO ostaje u mojim rukama sve dok imam para za odrzavanje.Drugi auto ne uzimam.

poz

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema20.08.2010. u 09:20 - pre 166 meseci
@NINAUB hvala za br ali izgleda da cu da jurim polovnu robu. U toj radnji je engleski komutator, a na kutiji od bombine pise: zemlja porekla Bugarska.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema20.08.2010. u 09:35 - pre 166 meseci
Najskuplja je hauba za farbanje - 80e.

Ostalo je 50-60e u komori.

Ja sad menjam sajtne i rubove i farbam cele zadnje stranice + sajtne, sredjujem prednja krila i neke pukotine na farbi na haubi pa sam resio da ofarbam i haubu i prednja krila.

Zamena oba ruba i obe sajtne, KOMPLETNA limarija ispod zadnjeg sedista, sta god treba da se uradi i u gepeku, farbanje zadnjih stranica celih, prednjih krila, haube, retrovizora u metalik boju, sredjivanje sitnog ulubljenja na vratima i saniranje oko coskova vrate je 580 evra sve ukupno.

Rade extremno odlicni majstori, sve seku, nema budzenja, radi se i sa kalajem preko kad se zavrsi, zastita, farba, nece covek da se smara uopste, sece mi blatobrane i stavlja nove - mnogo bolje nego da krpi ako ima sitnih rupica negde.

Krila se samo smirglaju i ciste gde treba (ima ispod rubova i malo bubuljica sa spoljne strane) i farbaju, hauba ima naprsnuce farbe od kamena koji mi je razbio soferku pre 3 godine, pa necu da se zezam s tim da budzim, nek ocisti i prefarba.

Coskovi prednjih vrata i to je to.

Sajtne su 1680 dinara, rubovi isto. Blatobrani su po 15 evra da ih napravi (neko to zove kosevi ali nisu kod nje su to "bombe" i to ne truli niti rdja, vec blatobrani koji su zavareni za tu bombu koja je na gredi pozadi)

Prednja nova krila, koga zanima, 3300 dinara.

Svi delovi su tajvanski (najbolji).
 
Odgovor na temu

Philus

Član broj: 249396
Poruke: 206
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema20.08.2010. u 12:05 - pre 166 meseci
Komora ili ne...

Farbanje
Kada su u pitanju manji poslovi,
Vrata,rubovi,pragovi itd.,nije potrebno nista specijalno.
Komora,u sustini,samo majstoru pomaze,vremenski,a sto se tice kvaliteta,
to nema veze sa vasim autom.
Cak i ako se pece farba,to samo ubrzava proces za majstora.
A retko ko pece farbu.
Majstori koriste komore za ubrzan rad,sto pre da preuzmu drugo vozilo,kinta...
Ja mogu da uradim auto u mojoj radionici,a da izgleda kao da je radjen u komori.
Razlika je u vremenu,duplo vise,nista drugo.
Pricamo o automobilima starosti od dvadesetak godina,
da je nesto novo,komora i ostalo,ali za korolu...
Mnogo vaznije je priprema i zastita,zbog starosti vozila nego komore i ostalo.

Ako ne farbate ceo auto,samo deo,najvaznije je nijansa boje.
Da se ne bi razlikovalo od ostatka automobila.
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema20.08.2010. u 15:44 - pre 166 meseci
>>>COZMO<<< gde se nalaze majstori kod kojih ces raditi limariju? Neko tebi poznat il si dobio preporuku?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema20.08.2010. u 18:19 - pre 166 meseci
Burazerovi ortaci iz Porschea (limar i farbar)... malo preko veze, sta cu. Nemam poverenja u ostale, a oni, posto su burazerovi ortaci, hoce da mi ucine i urade auto (brat radi s njima). Trajace 10 dana, ali neka... vredece.

Od ostalih radova na autu imam sledece:

- Spone zadnjih balans stangli
- Prednje amortizere
- semeringe (sva tri)
- zadnje kocnice pred registraciju (koce tacno po specifikaciji, ali su matore, 9 godina paknovi).

I to je sve.

Ja sam odlucio od kozmetike jos: dubinsko pranje, presvlake po meri, poliranje (30 evra), alu-felne.

 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema20.08.2010. u 20:21 - pre 166 meseci
>>>>COZMO<<<<< pazi sad, i moj komsija limar kaze desetak dana AL DA VALJA< garantovao mi da ce da bude kao u komori, nije sto mi je komsija, covek razbija kako radi lim, skoro sam bio kod njega, radio neki kombi i da ne poverujes PRETHODNI LIMAR TOLIKO LOSE RADIO da je moj komso izvadio, izmedju ostalog, T A N G E iz vrata, tacnije iz rupe koju je prosirio, e sad vidi kako mogu da urade pa zamazu gitom i nemas pojma cime zapusavaju rupe umesto da ih zavare, zastite... tako i sa patosom, ma sve je to napunjeno koje-kakvim papirima pa pistoljem nabacena zastita... ja sam nedavno zamenio sponice na balam stangli,gumice i silen blokove COVECE NISAM POSLE TOGA MOGAO DA PREPOZNAM AUTO< ne da cuci u krivini- ma cudo jedno. Ja sam cak zamenio i ono BAKARNO KOCIONO CREVO ( proteze se od prednjeg dela do zadnjih tockova)_ i bilo je trulo, ne bih nego jednom taksisti propala pedala zbog pucanja tog creva a imao musteriju u kolima...DOBRO SU PROSLI>>> e to mi je bio motiv da zamenim pomenuto crevo. Poslednjih desetak dana, vidjam u mom kraju tojotu kao moju, ne budem lenj pa se raspitam cija je... coveka znam onako iz vidjenja....ajde da popricam s njim i pitam ga koliko bi cenio automobil? A ON NI DA CUJE< KAZE NE DAM NI ZA 4000 evra, mislio sam da me zeza.... COVECE< KUPIO JE TOJOTU OD NEKOG DEDE (PENZIONERA) PLATIO NE VISE OD 1300 evra, AUTO PRESAO SAMO 29.000 km, ma kao nova, ZAMISLI TOJOTU 1990 KOJA NIJE PRESLA NI TRIDESET HILJADA>>>> jedino sto je razbijena zadnja leva stopaljka.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 587929 | Odgovora: 1761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.