Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 587956 | Odgovora: 1761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema16.08.2010. u 20:57 - pre 166 meseci
kako mi je "MAJSTOR" prosto objasnio :"curi ti ulje na donjem delu menjaca" ... sta god to znacilo!!! veruj mi ,samo tako. navodno da vozim, dosipam i ne razmisljam puno o tome. N E J A S N O!
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema16.08.2010. u 22:32 - pre 166 meseci
poz

Evo odgovor za moje pitanje.
Malo ispod razvodnika ka kabini postoji neki deo gde ulazi crevo od hladnjaka (donje crevo hladnjaka) i iz njaga izlazi cinimi se jos neko crevo.Nisam sad siguran ali slikacu pa cu okaciti.
Da nije to mozda termostat ili tako nesto.Taj deo se vezuje srafovima koliko se secam.
Znaci nalazi se odma ispod razvodnika i malo ka kabini vozaca.

Sto se tice menjaca verovatno ti curi na spajanju menjaca i motora barem tako vizuelno izgleda.
Na predhodnoj strani sam postavio sliku i menjaca i kako se menja ulje i proiverava.Na toj slici (sliak 1) to je onaj deo odakle menjac pocinje (prvi polukrug gledas sa leve na desnu)Tu postoji dihtung i to veliki.Meni je tu curelo ali jednostavnim stezanjem srafova
koji drze taj deo sve je to sanirano.Ali budi oprezan ako se za to odlucis da slucajno neki sraf ne pukne.Jer ako ti je majstor tako rekao verovatno je on pokusao to pa nije uspeo da sanira samo zatezanjem srafova.
Mislim da to mozes da sredis diht masom alo opet mora to sve da se skida (VELIKI posao).Proveri ulje u menjacu posle nekog vremena i vidi koliko gubi.Ako je drasticno
onda bi valjalo da se to sanira.

Okacio sam ti pa pogledaj da li je to to ...................

poz
POZDRAV OD ŽARKA
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema17.08.2010. u 08:58 - pre 166 meseci
Zarko to je termostat. Reci mi sta si uradio sa karburatorom? Jesi li ga sklepao sa sve vakumima? ;)
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema17.08.2010. u 09:09 - pre 166 meseci
da, to je to sto se tice menjaca. Ne gubi mnogo ulja (neznatno kaplje) tako da za sad ostaje na ovom s obzirom da sam nakon 10.000 km morao dosipati ulje. DRUGO, sto se tice srafova koji drze traverznu, 2-srafa su ostecena prilikom montiranja (osteceni navoji), neko je to srafio "pistoljem" a da pre toga nije zapoceo rukom nego je direktnim ubadanjem (verovatno malo ukrivo) drzao pistolj i zeznuo stvar. Koliko kao takvi srafovi mogu biti sigurni? DA LI JE OPASNO VOZITI ili mora da se sece patos na mestima gde srafovi "ulaze" i da se sve to nanovo radi? na jednom mestu (mislim da je na sredini) naknadno je zabuseno i ubacen je dodatni sraf. IMA LI TO SVRHU?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema17.08.2010. u 10:39 - pre 166 meseci
Sta ti je traverzna? Prednja viljuska ili...? Sto si to uopste dirao/menjao, kod nje to (ako je viljuska) nikad ne crkava kao ni silent blok unutra. Moja ima 230.000km i napred je sve utegnuto i nist' se ne cuje.
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema17.08.2010. u 11:42 - pre 166 meseci
TRAVERZNA ili MOST< povezuje ceo prednji trap (veza izmedju prednjih tickova) izvini al stvarno ne znam kako da ti objasnim N E S T R U C A N sam, kad sam menjao prednj nosac (drzac) menjaca a to sam morao jer vec postojeci nije bio original tojotin pa je auto imao vibracije na 50km/h, e taj MOST je morao da se popusti i skine nadole da bi taj drzac ( nosac ) menjaca bio zamenjen. Kad sam menjao set kvacila isti MOST je morao biti skinut, e tad su mi NIDZA i VLADA rekli da je vec neko upropastio srafove na TRAVERZNI. kad su sve to vratili na svoje ceo trap je tad nalego kako treba u odnosu na stanje pre toga. Sto se tice silen blokova menjao sam zadnje jer je levi puko, a prednji, kako kazu, gotovo da nikad ne crkavaju.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema17.08.2010. u 13:12 - pre 166 meseci
poz

Znaci termostat.Sta tu moze da masti od ulja.Lepo dize temperetutu pali ventilator kad treba.Sta je tu dihtung gumica ili..............????

Nisam nista uradio sa krb.
Stoji onako ociscen i ponovo skuplja prasinu.Ma nekoliko puta sam se kanio i hteo to da odradim ali nisam smeo da pocnem.Jer mi auto treba svakodnevno.
I nisam u mogucnosti da ga ostavim da lezi 7 i vise dana.Po svemu sudeci ostace ovako sa kecevim karb dok ne vidim sta cu ili mozad nadjem taj klasican i zamenim za ova dva.
Glavno pratio sam ono upustvo sto sam okacio i merio sve radi sve funkcionise i verovatno je ispravam.

"Most" ako je to ono sto mislim da jeste.Spaja se uzduz vozila i na njemu stoji glavni nosac motora.To je meni skidano kada sam predihtovako karter jer se nije moglo skinuti a da se to ne odpusti.Mislim da ima 3 srafa na jednoj i 3 na drugoj.Sa time se ne bi igrao.Svi danasnji mejstori koriste pneumatske pistolje za odvijanje i zavijanje svega i svacega.
Ako su srafovi VVT (visoko vredni) tj kvalitetni njih mozes da stezes koliko hoces nece puci, naravno ne preterano.A ako su obicni OT njih ne smes stezati toliko.
Ne znam kako ti je to odradjeno ali savetujem ti da to detaljno proveris kod majstora.Jos jedna stvar ako su ti oni to zeznuli naterao bi ih da sve vrate na svoje mesto.Kako si im i doterao auto.

Za silen blokove ja sam ih menjao napred i to one vece a manji su ok.Nazad sam takodje menjao na uzduznim stanglama.I naravno kugle i stabilizatore i gumice balans stangle.
Sada se auto ne cuje nema lupanja nema ljuljanja sve je ok.U krivini drzi extra jedino sto su meni gasni amortizeri pa su malo tvrdji pa po neravnom putu mora sporije da se vozi.

poz

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema17.08.2010. u 13:59 - pre 166 meseci
ma znam da ih koriste, trebalo je da pre nego li bilo sta zapocne s tim pistoljem, RUKOM zavije nekoliko puta kako bi sraf lepo nalegao (ima on svoju putanju) e posle neka radi s pistoljem sta hoce i koliko hoce... sto se tice karburatora, moj je imao takav problem da je ulivao vise benzina nego sto je potrebno, a to se narocito osecalo na prvo jutarnje palenje, auto imao "gusenje" pri cemu ako ne stisnem papucicu gasa (malo) dolazilo do nepravilnog rada na leru. Imao je i "KNEDLU" na pun gas, odradio NIDZA i sad je sve ok, nema knedla-super prima gas, mirno radi. neverovatno kako je startan auto na benzin, s obzirom na kubikazu... ide i na plin, mada...
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema17.08.2010. u 20:14 - pre 166 meseci
Zarko to ti je nesto oko razvodnika. Neki dihtung ili semering... Ne znam sta ima tacno jer nisam imao potrebu da cackam oko toga.
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema17.08.2010. u 20:25 - pre 166 meseci
ako se neko razume u instalaciju za plin, a problem je u sledecem: kada dam kontakt elektronski ventil se automatski otvara i cuje se karakteristican zvuk "CAK", u tom trenutku se puni plinom i kad se napuni (nakon 2 sec), zatvara se i opet se cuje "CAK" e, nakon drugog caktanja omoguceno je startovanje. Kod mene, taj zvuk zna da bude dosta prigusen-tih, i u tom slucaju ne mogu da upalim sve dok to caktanje ventila ne bude jako da ga mogu jasno cuti, sto znaci da nesto u tom "sistemu" nije odradilo posao kako trba te moram ponekad 10-ak puta davati kontakt... mozda je RELEJ u nekom problemu ili je stvar negde do kontakta u instalaciji... a mozda i ventil za plin. Na benzinu sve funkcionise bez greske
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema17.08.2010. u 22:33 - pre 166 meseci
Pazi, na pocetku mi se ucinilo da je u pitanju neki elektro ventil. Sto ne iskljucujem. Ali kako si opisao JAKO je moguce da te zeza neka zica. Prekontrolisi dzek koji se nalazi ispod volana. Na njemu se izmedjuostalog nalazi i zica od kontakt brave. Ako je on rastavljan, postoji mogucnost da nije dobro usla neka zica u zabicu, pa je los kontakt. Ako su uzimali struju sa razvodnika, probnu lampu i voltmetar u ruke i idi redom i proveravaj instalacije. Ako ne stojis bas dobro sa strujom, savetujem ti da ides u neki servis.
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema18.08.2010. u 10:52 - pre 166 meseci
sad sam stigao iz servisa, problem je u tome sto ne dobija dovoljno jaku struju pa elektromagneti ne odrade svoje, inace, povezano je preko bombine...e tu negde gubi struju. mora da se pojaca.
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema18.08.2010. u 11:28 - pre 166 meseci
Koliki napon dobijaju el ventili sad?
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema18.08.2010. u 11:52 - pre 166 meseci
nemam pojma covece, nisam pitao a eto mogao sam da budem u toku... samo znam da povremeno gubi jacinu struje (sto je pokazala lampica na uredjaju za merenje). Od akumulatora do el. ventila uvek ima struju, pokusao X-puta i uvek je ok, sto znaci da je problem od brave preko bombine...na tom rastojanju postoji smetnja. Zamenio na nekoliko mesta buksne gde god je pretpopstavljao da moze biti problem "ZICE" i kontakta...kaze da postoji mogucnost da se pojaca preko releja ili da ide direktno sa bos-brave (AKO SAM DOBRO RAZUMEO)!!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jaric_T_Zivadin

Član broj: 156870
Poruke: 100
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema18.08.2010. u 16:33 - pre 166 meseci
Mozes da uzmes struju sa brave. ( to ti je onaj dzek koji sam ti pominjao ) Prvo ti proveri bombinu za svaki slucaj. Pre ce biti da te ona zeza. Zato sam te pitao za napon...
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema18.08.2010. u 16:55 - pre 166 meseci
tako je, u pravu si, u servisu su mi rekli da kad je bombina u pitanju, nije nista neobicno da dodje do ovakvog problema, naravno da moze biti jos po nesto, ali, s obzirom da je povezano bas preko NJE, onda je to na prvom mestu pa sve ostalo. STA KAZES ZA MOJU TOJKU SA SLIKE?????
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 08:08 - pre 166 meseci
Poz

Lep ti je toyo.Da kucnem u drvo (kuc kuc) da je ne ureknem :))))))))

E ljudi juce ja odem na otpad, nesto usput trebalo burazeru za njegov auto.I naidjemo na otpad gde iam corolli.
Ja lepo pitam ima li ona plastika za zadnji dzep?Koja ti treba ja reko desna.E kaze nema ali ima leva. :(((((.Dobro.
Jel imas levu poziciju?E kaze nemam ima desna.:((((((((Dobro.
Jel imas sat koji pokazuje vreme?E imam dva.Ja ih prikacim oni ne rade.Kaze on meni aj daj kontakt.I ja mu kazem da bi on trebao da radi bez kontakta.Kad ono i tad ne radi.
Verovatno crkao.E sad kako je to kod vas?I jel imao neko iskustva sa popravkom i sta tu moze da bude?
Ako neko ima pomenute delove ili u blizini neki otpad neka javi cenu.

Poz
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
62.108.101.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 09:04 - pre 166 meseci
zax, ja sam isao u SURCIN i kupio troja vrata (samo prednja leva nisu valjala) pa njih nisam hteo, to nije auto otpad, momak skucao tojku pa je sad prodaje u delovima, moze i brza posta, imao pre toga jos delova za karoseriju pa je coveku poslao u Valjevo-kostalo manje od 500din (isto vrata), e sad, za nesto vise i vece isplati se brza posta POD USLOVOM DA TO STO POSALJE RADI I DA TI UMESTO DESNOG NE POSALJE LEVI>>> ako hoces ja mogu da ti posaljem brojeve telefona, imam ih puno, auto otpadi sirom "NASE LIJEPE" SRBIJE. mahom su uBG< dosta ih je CACAK< GORNJI MILANOVAC< uglavnom salju postom pa se dogovori s njima. AKO HOCES???
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 12:13 - pre 166 meseci
poz

Evo sad sam zvao jedan otpad, broj mi je dao "codeNO".Otpad se nalazi u surcinu i lik se zove Nebojsa.
Pitao za sve sto mi treba i covek kaze..........

Sat za vreme ima i kosta 1000 din.Ja?????????????

Leva pozicija ima i kosta 1000 din.Ja?????????????

A sto se tice plastike koja ide na zadnji desni dzep ona ne postoji ni na jednoj corolli.Na levoj ima i ona pokriva pola zadnjeg ruba a leva ne postoji.
Tacnije ima ali ona mala koju i ja imam ali sam mislio da se polomila i negde da je otpao onaj drugi deo.

Pa me interesuje da li je to cena ok,po meni je prevelika, i da li neko moze da se raspita ako zna neki otpad u svojoj blizini za ove delove.

Brks aj posalji mi na pm ostale brojeve i napisi koji je odakle da bi znao jer verovatno imas i ovaj koji sam upravo zvao.

poz


POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema19.08.2010. u 12:16 - pre 166 meseci
Taj lik u surcinu je da ne kazem sta. Meni je za far trazio 50 evra a far ko da je izvadio iz septicke jame. Nov je bio 30 evra i evo tajvanski far vec 4 godine savrseno radi.

Pozicija najskuplja NOVA je 900 dinara!!!

A sat... sat ne vredi ni 200-300 dinara...

@brks

Koliko si platio vrata jedna kod njega? Ako je vise od 30 evra to je onda....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 587956 | Odgovora: 1761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.