Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?

[es] :: Advocacy :: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40882 | Odgovora: 221 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?28.08.2007. u 01:28 - pre 202 meseci
A jel' ima neki interni modem da radi po defaultu na Windowsu? Ja sam stavljao nekih 10-ak internih u razne računare sa WinXP doduše, i za svaki sam morao da instaliram drajver. Prednost je zbog toga što proizvođač napiše drajver za Windows, dok za Linux nije mnogo bitno, zbog malog procenta korisnika. Ali recimo, ja sam imao Connexant HCF modem, kupio sam ga još tamo kada je aktuelan bio Windows 98, negde pred WinMe, i imao sam drajver za Win95 i Win98. Jedva sam našao drajver na internetu kad se pojavio XP, jer proizvođač nikada nije obezbedio drajver za XP. Jbg, meni bilo isto k'o na Linuxu.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2790 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?28.08.2007. u 04:56 - pre 202 meseci
Ivane, obzirom na znanje koje poseduješ, ne bi sebi smeo da dopustiš toliko frljanja kao u ovoj temi, pogotovu zato što se radi o tvojoj struci.
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
Sa druge strane, mnogi "obični" korisnici već uveliko koriste Linux u svojim mobilnim telefonima

To je tacno, samo potpuno neprimenljivo na desktop pricu, posto mobilni vendori koriste samo Linux Kernel (to jest, ne bas "Linux" kernel, vec bitno modifikovani kernel tipa MontaVista) - a sve ostalo su proprietary UI i aplikacije... tako da cinjenicu sto koristis Linux na telefonu mozes da zahvalis pre svega vendoru koji je razvio sve ostalo, a ne nekoj Linux komuni ili popularnosti ili pak stabilnosti.

Linux i nije ništa drugo osim tog kernela. Kakve crne UI aplikacije. Ni na Ubuntu Linuxu UI aplikacije nisu Linux. I sada treba zahvaliti nekome ko je nešto malo prčnuo po Linuxu i napravio MontaVistu, a "komunu" koja je razvila Linux i time odradila glavni deo posla, ko šiša. Što li ti frajeri nisu napravili MontaVistu od nule?
Citat:
Ivan Dimkovic: Vista je, inace, danas potpuno spremna da vrti sve text-mode POSIX aplikacije bez ikakvih dodataka, a takodje i svaka bitnija GNU aplikacija radi i pod Windowsom u njegovom "default" podsistemu zvanom Win32 (Apache, MySQL i sl...).

Otkad su Apache i MySQL GNU aplikacije? Inače su danas svi ludi za text-mode aplikacijama. No, kada smo kod text-mode aplikacija za GNU/Linux, možeš li da mi pokreneš QEPCAD? Baš mi treba. Ne znam da li je POSIX, samo znam da ga GNU/Linux i solaris vrte.

A to sa KDE-om je zasad (bar za mene) samo teorija dok neko ne napravi KDE za Windows sa instalacionim programom za koji će Ivan Dimković da kaže da nije imao problema sa njim, jer ja treba samo da ubacim Knoppix DVD da bih imao KDE. Da ne ispadne da treba biti neki ekspert, pa naterati KDE da radi pod cygwin-om.

No, i ja mislim da se taj dan bliži zajedno sa probližavanjem prve finalne verzije KDE 4, ali šta ćemo sa GNOME-om?

Što se mase tiče, naravno, misli se na procenat ljudi koji su uspeli da instaliraju Linux od onih koji su to uopšte pokušali.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?28.08.2007. u 08:49 - pre 202 meseci
Citat:

To je zbog zakonskih ogranicenja. Mint, koji je (skoro) isto sto i Ubuntu ima sve odmah, ali su cak i oni bili prisiljeni da naprave "ocerupanu" verziju za zemlje u kojima su ovi zakoni strogi. A modem ne radi jer je tesko davati na 1 CD drajvere za sve moguce modeme koji postoje po svetu.


Ovo za MP3?

Ako jeste.. o boze kakvih gluposti, znaci ne postoje zakonska ogranicenja za hiljade Freeware Windows paketa koji imaju MP3 funkcionalnost i dele se dzabe sirom Interneta, ali navodno postoje za Linux distribucije? :)

Ma kako da ne - stavar sa MP3 dekodiranjem je vrlo prosta:

a) Ako svoj proizvod prodajes, moras da platis patente
b) Ako svoj proizvod dajes za dzabe, ne moras da placas nista

Kako Ubuntu ne prodaje svoj proizvod, nego ga deli za dzabe, nema nikakve obaveze prema vlasnicima MP3 patenata. E, druga je stvar ako oni ne zele da stave MP3 dekoder iz nekih drugih razloga, u sta ne zelim da ulazim.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?28.08.2007. u 09:31 - pre 202 meseci
Ivane, upravo to što si napisao se ne uklapa u Ubuntu koncepciju.

Da bi oni ubacili dekoder, on mora biti slobodan, što pored ostalog znači da ga je dozvoljeno i prodavati. Oni ne žele da zabrane korisniku da proda kopiju Ubuntu diska, pa pošto mu to pravo ne mogu dati za MP3 dekoder, onda MP3 dekoder ne smeju da ugrade, a da ne promene uslove redistribucije na način koji im nije prihvatljiv.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?28.08.2007. u 09:45 - pre 202 meseci
Dobro, to je stvar Ubuntu-a - i nemojte mesati patente sa tim.

A i ne znam kako je to "zabranjeno" prodavati kopije Ubuntua sve i sa MP3 dekoderom, naravno kad se plate patenti koji kostaju isto za svakoga i daju se pod fer i nediskriminisucim uslovima :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?28.08.2007. u 10:00 - pre 202 meseci
Ubuntu želi da korisnici mogu slobodno da razmenjuju kopije Ubuntua, sa ili bez nadoknade i bez da ikoga išta pitaju. Korisnik ne sme da naplati Ubuntu disk sa MP3 dekoderom drugom korisniku, bez da ikoga išta pita, već mora da plati MP3 patente da bi naplatio isporuku takvog diska.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-189.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?28.08.2007. u 11:26 - pre 202 meseci
Meni modem prepoznaju i XP i Vista. Disk sa drajverima sam bacio.



[Ovu poruku je menjao zoran_dojkic dana 28.08.2007. u 12:46 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?28.08.2007. u 12:31 - pre 202 meseci
Meni Linux pušta ogg fajlove out of the box. Takođe, kompajlira C++ programe, ima OpenOffice.org, wxMaximu, MySQL, octave, pa čak i Layarus i to sve lepo out of the box.

Izvini što sam bio oštar, ali pazi da se ne pridružiš Axezu. Njemu izgleda nema više pomoći. Daješ previše kategorične izjave tipa "nikom živom Linux neće trebati na desktopu", ili
Citat:
zoran_dojkic: Ranije su slali gomilu istih diskova (Što je džabe i Bogu je drago.) umesto da pošalju jedan DVD sa kompletnim sistemom. Svaka nova verzija po sistemu štap i šargarepa. Instaliraj novu verziju, razočaraj se jer to nije ni blizu onome što pišu oni koji ga hvale na sva usta i gledaj kako ćeš sada da ga obrišeš, ukoliko je avantura sa instalacijom uspela.
To što Del instalira Linux ima sam jednu svrhu, da trgovac može da ga uključi računar pred mušterijom i da zakluče da radi i da može odmah dok je još u
radnji da bira XP ili Vista disk. Nezgodno je da namestiš Vistu, a kupac bi XP, ovako je elegantnije i u startu imaš manju cenu.

a i sam priznaješ da nisi stručnjak.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ljubak
Ljubomir Kurij
Beograd

Član broj: 116028
Poruke: 21
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?28.08.2007. u 14:14 - pre 202 meseci
Citat:
MladenIsakovic: kakve mašine? Da li je dobar CD, jesi probao checksum? Da li treba uključiti/isključiti ACPI? Gde si instalirao loader, u MBR diska, ili ...? Ako radi kao live, a neće nakon instalacije, to može da znači samo da disk nije dobro narezan, tj. da ne može da pročita nešto sa CD-a, ima neki bad sector, nešto nije prekopirao, 'bem li ga.

[Ovu poruku je menjao MladenIsakovic dana 28.08.2007. u 01:37 GMT+1]


Mislim da su mašine OK. U stvari na jednoj mašini da budem iskren, nisam ja lično instalirao PCLOS. Dao sam prijatelju moj disk da on sam instalira a ja sam pratio proces preko telefona (pravi tech support). Zakucavao mu je prilikom boot-a i to i sa LILO i sa GRUB. Dešavalo se sledeće: taman kad treba da se pojavi boot loader on zakuca i to na istom mestu u oba slučaja. Ipak pretpostavljam da je do samog instalacionog CD-a jer nije odrađen md5sum (u datom momentu nisam znao kako se koristi isti, ipak sam još uvek linux newbe). Na drugoj mašini sam lično ja instalirao i opet isto tako da još jedna činjenica ide u prilog tome da je najverovatnie CD u pitanju.

@brcha:
Na žalost bacio sam samo brz pogled na LFS, tako da sam stekao pogrešan pojam o načinu instaliranja istog. Evo ga još jedan školski primer da ne treba govoriti o nečemu o čemu nam je znanje površno. Mada nije baš strašno samo sam zbijao šalu :-)

A što se tiče onog GNU/Vista OS, pa imajući u vidu koliko je aplikacija prešlo sa Linuksolikih operativnih sistema na Windows možda bi M$ stvarno trebao da poradi na novom imenu. Nešto kao "Microsoft GNU Distribution with Vista Kernel". Možda ne baš GNU, možda samo "Microsoft Software Distribution" ili kraće "MSD" kao što je "Berkeley Software Distribution". :-) :-) :-)
Shut down the computer and when I wake up
tomorrow this Windows piece of junk will be replaced
by an Linux box that doesn't need to be re-booted
every two hours!
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?28.08.2007. u 14:59 - pre 202 meseci
Citat:
Nedeljko: Ubuntu želi da korisnici mogu slobodno da razmenjuju kopije Ubuntua, sa ili bez nadoknade i bez da ikoga išta pitaju. Korisnik ne sme da naplati Ubuntu disk sa MP3 dekoderom drugom korisniku, bez da ikoga išta pita, već mora da plati MP3 patente da bi naplatio isporuku takvog diska.


Citat:
Nedeljko: Ivane, upravo to što si napisao se ne uklapa u Ubuntu koncepciju.

Da bi oni ubacili dekoder, on mora biti slobodan, što pored ostalog znači da ga je dozvoljeno i prodavati. Oni ne žele da zabrane korisniku da proda kopiju Ubuntu diska, pa pošto mu to pravo ne mogu dati za MP3 dekoder, onda MP3 dekoder ne smeju da ugrade, a da ne promene uslove redistribucije na način koji im nije prihvatljiv.


Moram da priložim amandman na to što ti reče. To što Ubuntu Linux želi da poštuje se zove „Debian Free Software Guidelines“ i tako nešto nije izmislio Ubuntu nego Debian GNU/Linux. Tačka jedan DFSG-a kaže sledeće:

Citat:

1. Free Redistribution

The license of a Debian component may not restrict any party from selling or giving away the software as a component of an aggregate software distribution containing programs from several different sources. The license may not require a royalty or other fee for such sale.


Ok. To je to što si ti rekao i to je to čega se i Ubuntu drži. Ali, pojasni mi onda zbog čega na Debian GNU/Linux-u postoje paketi kao što je ovaj koji su direktno i bezobrazno namenjeni za „kršenje MP3 patenata“ jer „MAD is an MPEG audio decoder. It currently only supports the MPEG 1 standard, but fully implements all three audio layers (Layer I, Layer II, and Layer III, the latter often colloquially known as MP3.)“. Da li je to Debian GNU/Linux slučajno platio te patente i gluposti ili si ti možda slobodan da prodaješ i deliš Debian kome i kako god hoćeš, a ako baš i želiš da prodaješ nešto što je džabe, onda možda moraš i da se prilagodiš tome, pa da calneš i kintu za MP3 patent. A inače, ako se dobro sećam tog patenta, možeš ti i da prodaješ MP3 (de)kodere dokle god ne praviš profit preko neke cifre (mislim da je $100000 godišnje, ali nisam baš siguran). Tako da taj patent ne brani da ti ja prodam Debian GNU/Linux sa svojih 28 diskova (ako se uključi i source) za 200 din po disku, dokle god to ne radim suviše organizovano, tj. dokle god ne zarađujem suviše od toga.

Ajde sad probaj još jednom da mi pojasniš zbog čega to Ubuntu ne želi da distribuira nesrećne dekodere za MP3. Razumeo bih da je reč o koderima - kao slobodni format je ogg/*, pa želimo da stimulišemo ljude da ripuju svoje CD-ove u Ogg/Vorbis format (kao što ja npr. imam 20-30 GB muzike u Ogg/Vorbis formatu). Ali koja je fora da se ne stavi dekoder? Mislim, zbog čega onda ne isključe iz OpenOffice.org-a, Abiword-a i KOffice-a podršku za Micro$oftove omražene formate .doc, .xls, .ppt i slično? Siguran sam da to ne bi bilo preterano komplikovano za realizaciju i da bi se čak verovatno svelo na par svičeva u ./configure-u prilikom kompajliranja paketa.
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?28.08.2007. u 15:26 - pre 202 meseci
Nikada nisam instalitrao debian, pa me zanima da li se to nalazi na debianovim diskovima ili se opciono skida sa interneta. Malo je nezahvalno da ja pravdam debian i odgovaram na pitanja zašto je njihova politika ovakva ili onakva, ali reći ću šta ja mislim o tome.

1. MP3 patenti nisu priznati u celom svetu, tako da je slobodna redistribucija takvih paketa u tim zemljama zaista legalna.
2. Ovaj paket je pod GPL u kojoj jasno piše da je licenca neprimenljiva ukoliko se kosi sa zakonima i propisima koji su na toj teritoriji važeći.
3. Ako neki softver na nekoj teritoriji možeš da valjaš, bez da ikoga išta pitaš, sve dok pritom ne zarađuješ više od $100000, onda redistribucija tog softvera na toj teritoriji, strogo gledano, nije slobodna. Međutim, ukoliko zadovoljiš obe strane, i zakon i licencu, onda je sve u redu.
4. Iako je ubuntu zasnovan na debianu, niti ubuntu odgovara za postupke debiana, niti obrnuto.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?30.08.2007. u 13:38 - pre 202 meseci
Citat:
Dešavalo se sledeće: taman kad treba da se pojavi boot loader on zakuca i to na istom mestu u oba slučaja.


jel to kad se na boot-u pojavi LIL i tu stane boot?
ma to je sitnica, to se sredi bootovanjem sa diska (mountujes root particije gde je instaliran linux, a kernel se povuche sa diska), i instalira lilo ponovo sa opcijom -M da prepishe master boot record i to je to
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

zika.pavlovic

Član broj: 157069
195.65.93.*



Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?16.09.2007. u 23:01 - pre 202 meseci
sigurnost je "relativna"... sta hoces da zastitis, kako, sta, ko napada... itd..
ovo je izvadjeno iz kontexta jednog texta...
neki od "pogleda" na sigurnost....

Exposure Potential
1.You need physical access to the machine, but not a valid user login account.
2.You need physical access to the machine and must have a valid user login account.
3.You need a valid user login account, but do not need physical access to the target machine. Local network access (from inside the company network) is sufficient.
4.You need a valid user login account, but do not need physical access to the target machine. The target machine is accessible via the Internet from a remote location.
5.You can exploit a flaw remotely from the Internet without a valid login account for the target machine, but you cannot reach the flaw directly. Another barrier is in place, such as a router or firewall. This category is difficult to place in the correct order of severity, since a well-configured firewall may provide 100% protection, but not always. A poorly configured firewall may not present a barrier at all.
6.You can exploit a flaw remotely from the Internet without a valid login account for the target machine, but you cannot reach the flaw directly. Another less intrusive barrier is in place. This barrier may be another program (for example, the flaw is in Microsoft SQL Server, but must be exploited by embedding an ActiveX control or Javascript within a web page accessed by Microsoft Internet Information Server). In some cases, you must entice the user into an action in order to gain indirect access. For example, you must send a user an email that directs them to a web page that includes the malicious control or code. To use another common practice, the user is enticed to open an attachment to an email. The severity of this category varies depending on how cleverly the enticement is disguised as an innocent action.
7.You can exploit a flaw remotely from the Internet without a valid login account for the target machine, but you cannot reach the flaw directly. Nevertheless, the flaw is exploited indirectly but automatically. For example, a flaw in the Windows operating system is exploited immediately and automatically as soon as a user opens an email message in Outlook.
8.You can exploit a flaw remotely from the Internet simply by sending information directly to the target machine via the network. For example, one might be able to exploit a Denial Of Service (DoS) vulnerability simply by sending special network packets to a target web site, rendering that web site unavailable to other Internet users.

Exploitation Potential
1.The flaw exists but it has not yet been discovered. This flaw either requires infinite knowledge or a lucky accident to exploit.
2.The flaw requires expert programming skills and profound knowledge of the operating system, but its existence is not known well enough that many such attackers would be likely to exploit it.
3.The flaw is known by and requires attackers with expert programming skills and profound understanding of how the target software and operating system works in order to exploit.
4.The flaw requires expert programming skills, but someone has already created a virus, Trojan, or worm as a foundation. The programmer must only modify the code in order to exploit a new flaw, or modify the code in order to make the virus more dangerous.
5.The flaw required expert programming skills to create, but the code is available and it requires only mediocre programming skills to improve or modify the code in order to exploit the existing flaw, or future flaws.
6.The flaw requires only mediocre or novice programming skills, or rudimentary computer knowledge to exploit.
7.It is irrelevant how difficult it is to exploit the flaw, because someone has done the hard work of solving the means of exploiting the flaw, and made a intrusion kit publicly available for use by novices.
8.Anyone can exploit the flaw simply by typing simple text at a command line or pointing a browser to a URL.

Damage Potential
1.The flaw affects only the performance of another computer, but not significantly enough to make the computer stop responding.
2.The flaw only affects the attacker's own programs or files, but not the files or programs of other users.
3.The flaw exposes the information in co-worker's files, but not information from the administrator account or information in any system files.
4.The flaw allows an attacker to examine, change or delete a user's files. It does not allow the attacker to examine, change or delete administrator or system files.
5.The flaw allows an attacker to view sensitive information, whether by examining network traffic or by getting read-only access to administrator or system files.
6.The flaw allows an attacker to gain some but not all administrator-level privileges, perhaps within a restricted environment.
7.The flaw allows an attacker to either crash the system or otherwise cause the system to stop responding to normal requests. This is typically a Denial Of Service (DoS) attack. However, the attacker cannot actually gain control of the computer aside from stopping it from responding.
8.The flaw allows an attacker to change or delete all privileged files and information. The attacker can gain complete control of the target system and do virtually any amount of damage that a fully authorized system administrator can do.
 
Odgovor na temu

kreculj
Vojvodina/Sefkerin

Član broj: 104443
Poruke: 130
195.252.107.*

Sajt: kreculj.blogspot.com


+9 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?09.10.2007. u 11:12 - pre 201 meseci
Da je Windows dobar Microsoft bi radio film HALO na njihovom serveru a ne na LINUX-ovom


Pozdrav.... tek da i ja nesto kazem....
Kada Vam neko kaže da je nešto nemoguće, ZAPAMTITE
to su njihova ograničenja a ne Vaša !
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?10.10.2007. u 09:31 - pre 201 meseci
WOW e ako je tako onda je sigurno linux kvalitetniji i sigurniji :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?10.10.2007. u 09:37 - pre 201 meseci
ne, oni samo hoce da probaju linux, da vide kako radi...

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?10.10.2007. u 14:25 - pre 201 meseci
^Zato i ti samo probavaš Windows XP..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7174 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?10.10.2007. u 14:51 - pre 201 meseci
Hehe da, pingvini vec dugi niz godina probavaju XP i javljaju se sa njega ;-)

Mozda ih zeza drajver za mrezu ili DSL modem u Linuxu, ko ce ga znati :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?10.10.2007. u 15:07 - pre 201 meseci
Likove poput biotecha ne mozes ni uzeti ozbiljno.
Samo brukaju linux advokate kojih je izgleda svakog dana sve manje i manje.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?10.10.2007. u 18:30 - pre 201 meseci
ha ha...pa ja sam uglavnom na windowsu zbog prirode posla ali znam da je linux ok, ima svoje prednosti i zato ne pljujem po njemu
mozes da uradis sve, samo treba da znas kako.

ajde sad mi vi recite sto ne koriste windows servere?





 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40882 | Odgovora: 221 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.