Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?

[es] :: Advocacy :: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 40521 | Odgovora: 221 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?17.10.2007. u 23:29 - pre 200 meseci
Citat:
Pošto je Dimković uredno popunio profil, slobodno može da se javi u Auto-elektronici, mislim da neće imati problema...


... i za 2 meseca na auto forumu cujes pricu Windows je bolji od Pioneer-a ili Sonyja ( hehe, dimkovic.com)
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?02.01.2008. u 03:06 - pre 197 meseci
Linux je sigurniji od Windowsa zato sto je to serverski, a ne desktop operativni sistem. On radi dobro ususkan iza usera i firewlolova dok je kod XP sve na izvolte. Medjutim ovo ce se menjati. Poredite kako je IE postao bolji, a FF gori cim je ovaj postao masovan na desktopu.

Inace, ko pocne da mi kaze Linsux ili Winblows, ja se odmah odmaknem i ne nastavljam se u komediju i zaludnu raspravu. Linux i Windows pametnom coveku koriste svaki na svoj nacin.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?02.01.2008. u 11:20 - pre 197 meseci
Linux je sigurniji od Windowsa za linuxovce jer isti ne koriste limited account.
Linux je sigurniji od Windowsa za linuxovce jer isti ne koriste AV na downloadima.
Linux je sigurniji od Windowsa za linuxovce jer isti ne prave niti koriste restore points nego reinstaliraju.

....

:))))

I BSODuje na pet minuta,dabome

:)))))
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?02.01.2008. u 11:21 - pre 197 meseci
Kako mislis ususkan iza korisnika? I odakle to da je linux serv OS kada
se ovde pricalo o desktop varijantama?
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?02.01.2008. u 12:50 - pre 197 meseci
Citat:
Pneos: Linux je sigurniji od Windowsa zato sto je to serverski, a ne desktop operativni sistem. On radi dobro ususkan iza usera i firewlolova dok je kod XP sve na izvolte. Medjutim ovo ce se menjati. Poredite kako je IE postao bolji, a FF gori cim je ovaj postao masovan na desktopu.


Alo bre, nemoj lupati ako si neinformisan. Iza kojih to fajervolova je ušuškan GNU/Linux? Istina, postoje distribucije koje dolaze sa upaljenim fajervolom (tj. ful zabranjenim dolaznim vezama + jošte neke cake & munje), ali većina dolazi bez ikakvih podešavanja fajervola, tj. dolaze sa otvorenijim mrežnim interfejsom nego što je to na Windowz „operativnom sistemu“. Stoga je mrežni interfejs, generički rečeno, na vanilla GNU/Linux-u mnogo nezaštićeniji od vanilla Windowz-a.

Pod dva, GNU/Linux dobro radi „ušuškan iza usera“. Ne bih komentarisao ovu rečenicu, pošto ne razumem baš tačno šta se njome želi reći. Da ne želiš možda da kažeš da windowz korisnici koriste windowz isključivo iz superjuzer naloga za razliku od GNU/Linux juzera koji piče iz ekstremno restrikovanih naloga koji bez sudo-a ne mogu ni cd drajv da otvore? To kanda jeste tačno za server instalacije GNU/Linux-a koje inače nisu vanilla (primerice, ja kad se ssh-ujem na sourceforge ne mogu da pustim muziku tamošnjem admin-u jer nemam prava za to, a da imam prava, to bi bilo krajnje čudna instalacija), ali nikako nije tačno za desktop vanilla GNU/Linux instalacije (desktop korisnik može da radi sve što je zamišljeno za superjuzera i jedino što ne može jeste da piše/briše po sistemskim direktorijumima, ali guess what, ne može ni na XP-u običan korisnik to da radi, samo admin).

Treće, IE vs FF? Nisam primetio da iz FF-a mogu da pišem po disku (van keša i kolačića brauzera), što jesam primetio da je moguće iz IE-a. Možda sam ja glup, ali donekle mi se čini da pisanje po disku od strane veb aplikacije nije najbolji primer sigurnosti veb brauzera (primer: imbecilni sistem za banku intezu onlajn). A kad već pričaš o tome kako je FF postao gori, budi ljubazan da pojasniš u kom smislu je gori postao, pošto ja to nisam primetio (doduše ne koristim IE osim za intezu i kad nisam kod kuće).

Citat:
Inace, ko pocne da mi kaze Linsux ili Winblows, ja se odmah odmaknem i ne nastavljam se u komediju i zaludnu raspravu. Linux i Windows pametnom coveku koriste svaki na svoj nacin.


Ajd’ bar u nečemu da se delimično slažemo. Linsux, Winblowz i slični nazivi ne služe ničemu do omalovažavanju nečijeg rada i truda bez ikakvih argumenata, što nije u redu. Mnogo ljudi je radilo na razvoju softvera koji se vrti po GNU/Linux distribucijama, a ne tako mali broj je bio uključen i u razvoj jednog od boljih hibridnih jezgara danas (ntkrnl) i nešto(?) lošijih juzerspejs aplikacija (čas izuzecima koji i ne dolaze uz windowz). Reći da je Linux slobodan softver, a Windowz zatvoreni korporativni softver firme kojoj se nije verovati zbog mogućih i dokazanih veza sa stranim špijunskim organizacijama, kao i zbog celokupnog prostituizovanog kapitalističkog modela proizvodnje koji je zasnovan na povlađivanju onome ko plati više, ima smisla, ali ni to nema smisla u ovoj diskusiji, pošto ovo nije sociološka diskusija, te uopšte o tome nije reč (osim delimično, pošto je sigurnost windows-a između ostalog zasnovana na poverenju prema majkro$oftu i veri da nisu ugradili bekdorove, što nije moguće proveriti).
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?02.01.2008. u 13:21 - pre 197 meseci
Citat:
brcha
veri da nisu ugradili bekdorove, što nije moguće proveriti


Ovo nije potpuno tacno - naime, moguce je izvrsiti analizu koda Windows OS-a ako spadas u grupe koje je Microsoft definisao kao povlascene za dobijanje (besplatnog) pristupa Windows OS izvornom kodu:

http://www.microsoft.com/resou...dsource/licensing/windows.mspx

* Enterprise Source Licensing Program (ESLP) -> Za velike, strateski bitne firme
* Government Security Program (GSP) -> Za vlade drzava
* Most Valuable Professional Source Licensing Program (MVPSLP) -> Za individualne korisnike koji su dobili titulu Microsoft Most Valued Professional (MVP)
* OEM Source Licensing Program (OEMSLP) -> Za OEM partnere (dovoljno bitne)
* Systems Integrator Source Licensing Program (SISLP) -> Za dovoljno bitne sistem integratore

Dakle, Windows OS izvorni kod imaju prilike da audit-uju svi bitni faktori u IT industriji (vlade, enterprise kupci, veliki OEM-i, veliki sistem integratori, MVP-ovi). To sto ti ili ja nemamo pristup nije neki bog zna kakav hendikep jer verujem da ni ti ni ja nemamo vremena a ni ekspertize da izvrsimo potpuno sigurnosno ispitivanje tolike kolicine koda.

Medjutim, fakat da Windows i dalje koriste vlade vecine drzava koje imaju pristup kodu, vecina velikih "enterprise" klijenata (banke, osiguravajuci zavodi, itd...) mi uliva milion puta vise poverenja nego prica da "ako je kod otvoren svima, to znaci garanciju da je siguran".

Osim toga, da Windows ima backdoor - taj backdoor bi se vec negde pojavio, i neki firewall bi ga vec do sad uhvatio ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?02.01.2008. u 15:51 - pre 197 meseci
Nisam nista lupio, ja mozda nisam tako upucen kao mnogi na ovoj raspravi, ali valda mogu nesto da kazem.

Prvo, hteo sam reci iza korporativnih hardverskih fajervolova. Uopste, windows je nastao za PC i odatle dalje njegova filozofija. On je uvek bio na izvolte jel tako. I danas je isto. Npr u Italiji, a verujem u Srbiji i drugde, uz aDSL prikljucak ljudima uvaljuju modem adsl. I ajde sad da pricamo o bezbednosti windowsa, kad hiljade, milioni obicnih korisnika su na izvolte. Masovnost korisnika W je ono sto najvise kompromituje njegovu bezbednost.

To sa Linuxom nije slucaj, ironijom sudbine, nemoguce ga je naterati (od strane obicnog korisnika) da se aktivira USB aDSL modem. Kupuje se modem koji vec ima SPI i NAT, uglavnom.

A hteo bih jos jednu stvar da kazem koju mozda zaboravljamo. Ljudi u Srbiji mozda nisu osetili pravu snagu i komfor rada sa Windowsom. ALI PRAVIM WINDOWSom ! Piratska verzija je samo to i nista vise. Hiljadu puta krpljena i hiljadu puta busena. Kupita markiran pc: Dell, Acer, IBM, uz njega ide XP, sad vec Vista za 60 tak evra, upalite akaunt, stavite ruter i pretplatite se na neki KAV, ZA ili OneCare i imajte osnovnu kulturu surfovanja i ne bojte se za bezbednost.

Sto se tice Linuxa, mene fascinira njegova snaga, a jednostavnost. Koristim Mandrivu i zadovoljan sam.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?02.01.2008. u 15:59 - pre 197 meseci
Da vidim da koristis Mandrivu :)
Prosipas se da nema dalje.

Evo ja sam sad na XP i trebalo bi da sam na izvolte jel?
Pa ajde , navali :)

Citat:

Sto se tice Linuxa, mene fascinira njegova snaga, a jednostavnost. Koristim Mandrivu i zadovoljan sam.

Kakva snaga? Cepa drva? Tovari dzakove? Valja balvane?

Citat:

A hteo bih jos jednu stvar da kazem koju mozda zaboravljamo. Ljudi u Srbiji mozda nisu osetili pravu snagu i komfor rada sa Windowsom. ALI PRAVIM WINDOWSom ! Piratska verzija je samo to i nista vise. Hiljadu puta krpljena i hiljadu puta busena.

Definitivno nemas pojma o cemu pricas.
Po cemu su tacno razlike izmedju te dve "verzije" koje si naveo?
Odakle ti to da u Srbiji nema legalnog softvera? Ako smo u Srbiji
ne znaci da smo informaticki neobrazovani.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?02.01.2008. u 16:05 - pre 197 meseci
Piratska verizija ne moze redovno da se updejtuje.

Nisam rekao da su Srbi nepismeni, ja svoj narod i zemlju ne vredjam.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

[REaS0n]

Član broj: 49101
Poruke: 195
217.169.219.*



+2 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?02.01.2008. u 19:34 - pre 197 meseci
Citat:
Pneos: Piratska verizija ne moze redovno da se updejtuje.


Što naravno,nije istina.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?02.01.2008. u 22:04 - pre 197 meseci
Citat:

Piratska verizija ne moze redovno da se updejtuje.

Izvini a odakle ti ta informacija?
Nemoj da pricas o necemu sto ne znas i sto nisi proverio,
brukas sebe.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?03.01.2008. u 08:46 - pre 197 meseci
Mozda bi ste mogli da mi objasnite kako. Zao mi je ali ja koristim samo originalnu verziju i ne verujem da se brukam.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?03.01.2008. u 09:39 - pre 197 meseci
@Pneos,

Windows jos od verzije XP SP2 (objavljene 2004 - dakle pre 3 godine) ima ukljucen firewall "by default". O Visti da ne pricamo.

Tako da, NAT ruter nije neophodna stvar, doduse ne moze da skodi - cisto zbog fakta da mi gomila imbecila ne opterecuje komp (vec ruter ;-) - jednom sam pogledao firewall log na mom ruteru koji je povezan na Deutsche Telekom mrezu... OMFG, bukvalno je 24/7 bombardovan kojekakvim sranjima - a svaki paket na mreznoj kartici generise interapt, tako da...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?03.01.2008. u 10:01 - pre 197 meseci
Ukljuci Windows Update Pneos. Sa nelegalnim Windowsom ogranicen si na security updateove (nema npr. IE7 za tebe).
 
Odgovor na temu

str-es

Član broj: 156460
213.244.208.*



Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?03.01.2008. u 10:05 - pre 197 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Izvini a odakle ti ta informacija?
Nemoj da pricas o necemu sto ne znas i sto nisi proverio,
brukas sebe.


Kako te nije sramota da toliko smaras sa tim windowsom a da koristis nelegalnu verziju .
Pre bih rekao da ti brukas sebe.

 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?03.01.2008. u 10:06 - pre 197 meseci
rekao bih da WF na ruteru pre odgovara SPI funkcija, nego NAT. Mislim da je NAT nesto drugo.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

seymour
student
Novi sad

Član broj: 57634
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.extrafull.com


Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?03.01.2008. u 10:21 - pre 197 meseci
Samo da dam repliku da Firefox ne moze da pise po disku. Firefox moze da pise po disku, cita fajlove sa diska, itd,itd i to uz pomoc tehnologije <a href="http://www.mozilla.org/projects/xpcom/">XPCOM</a>, koja predstavlja pandan toliko prozivanoj, a opet odlicnoj Microsoftovoj ActiveX tehnologiji.

Da bi XPCOM moglo da funkcionise, potrebno je da se u about:config Firefoxa postavi signed.applets.codebase_principal_support na true i prvi put kada Firefox upita za potencijalno security risk operaciju koju stranica sa odredjenog sajta zeli da izvrsi chekirati check box i kliknuti na Allow. Ovim se svaka sledeca takva operacija, bilo kog JavaScripta sa doticnog sajta automatski odobrava.
Code:

// file is nsIFile, data is a string
var foStream = Components.classes["@mozilla.org/network/file-output-stream;1"]
                         .createInstance(Components.interfaces.nsIFileOutputStream);

// use 0x02 | 0x10 to open file for appending.
foStream.init(file, 0x02 | 0x08 | 0x20, 0666, 0); // write, create, truncate
In a c file operation, we have no need to set file mode with or operation, directly using "r" or "w" usually.
foStream.write(data, data.length);
foStream.close();

"necu da budem hipster kao ovi arhitekti koji znaju svakom ime, sta je radio, gde zivi, gde mu je office, gde drzi predavanja i sl... I onda kada vidis neku gradjevinu prvi put treba da pogodis cija je na osnovu stila. Bljak!"
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?03.01.2008. u 11:00 - pre 197 meseci
Citat:

Ukljuci Windows Update Pneos. Sa nelegalnim Windowsom ogranicen si na security updateove (nema npr. IE7 za tebe).


Ko kaze da nema IE7 za tebe? IE7 ce se sasvim normalno skinuti preko redovnog apdejta
bas kao i bilo koji drugi hotfix/patch.

Citat:

Kako te nije sramota da toliko smaras sa tim windowsom a da koristis nelegalnu verziju .
Pre bih rekao da ti brukas sebe.

Gde sam ja tacno rekao da imam piratski Windows molio bih da navedes tu recenicu.
A i da koristim to apsolutno nema nikakve veze sa kvalitetom bilo kog od dva navedena
operativna sistema.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?03.01.2008. u 11:00 - pre 197 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @Pneos,

Windows jos od verzije XP SP2 (objavljene 2004 - dakle pre 3 godine) ima ukljucen firewall "by default". O Visti da ne pricamo.

Tako da, NAT ruter nije neophodna stvar, doduse ne moze da skodi - cisto zbog fakta da mi gomila imbecila ne opterecuje komp (vec ruter ;-) - jednom sam pogledao firewall log na mom ruteru koji je povezan na Deutsche Telekom mrezu... OMFG, bukvalno je 24/7 bombardovan kojekakvim sranjima - a svaki paket na mreznoj kartici generise interapt, tako da...


Hehe, true, true... Moj log (u mom racunaru) ima te iste pokazatelje, tako da mi eksterni fajervol ne bi skodio :)

Citat:
Pneos: rekao bih da WF na ruteru pre odgovara SPI funkcija, nego NAT. Mislim da je NAT nesto drugo.


Ja bih rekao da bi SDu na LRu vise odgovarala BME funkcija na XPS nego DRA na KLR. Sta ti mislis o tome?

Ruteru odgovara NAT funkcija, to mu je kanda osnovna funkcionalnost, don't you think? Ako ruter ima i integrisan fajervol, onda ima i fajervol kakav god on bio. Sta tebi znace WF i SPI, pojma nemam. SPI ima veze (u odredjenom kontekstu) sa fajervolovima i naravno da neki ruteri sadrze SPI, ali to je jedna od opcija fajervola, a ne sam fajervol. A sta je WF, jbg. nemam pojma. Objasni sta si hteo da kazes sa ovim skracenicama (i za SPI, posto ne znam da li sam pogodio na sta ciljas...).

Citat:
seymour: Samo da dam repliku da Firefox ne moze da pise po disku. Firefox moze da pise po disku, cita fajlove sa diska, itd,itd i to uz pomoc tehnologije <a href="http://www.mozilla.org/projects/xpcom/">XPCOM</a>, koja predstavlja pandan toliko prozivanoj, a opet odlicnoj Microsoftovoj ActiveX tehnologiji.

Da bi XPCOM moglo da funkcionise, potrebno je da se u about:config Firefoxa postavi signed.applets.codebase_principal_support na true i prvi put kada Firefox upita za potencijalno security risk operaciju koju stranica sa odredjenog sajta zeli da izvrsi chekirati check box i kliknuti na Allow. Ovim se svaka sledeca takva operacija, bilo kog JavaScripta sa doticnog sajta automatski odobrava.
Code:

// file is nsIFile, data is a string
var foStream = Components.classes["@mozilla.org/network/file-output-stream;1"]
                         .createInstance(Components.interfaces.nsIFileOutputStream);

// use 0x02 | 0x10 to open file for appending.
foStream.init(file, 0x02 | 0x08 | 0x20, 0666, 0); // write, create, truncate
In a c file operation, we have no need to set file mode with or operation, directly using "r" or "w" usually.
foStream.write(data, data.length);
foStream.close();


Postavlja se pitanje gde moze da pise? Da li pise u $HOME/.mozilla/... direktorijum ili pise u $HOME/MojeStvariNeDiraj? Ako pise u ovo drugo, onda to definitivno ne valja, ali ja cisto sumnjam da je tako. Ruku na srce, nije bas uobicajeno da se injektuju code snippeti u about:config, ali ako ti kazes da je to standardna opcija, verovatno pise i u tultipu za to polje u a:c. Takodje, ako uzmete kod iz svn repo-a (ili cvs, ne znam sta koriste, jbg) i injektujete while(1); na sto vise mesta, postignucete da se firefox ponasa mnogo, mnogo sporije (ako se uopste bude ponasao).

Usput, ako vec dajes takve nedokumentovane citate, bio bi red i da das izvor za svoje informacije kako bi one mogle da budu auditovane. Nadam se da nemas nista protiv odavanja svojega izvora.
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?03.01.2008. u 11:35 - pre 197 meseci
WF je Windows Firewall.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zasto je Linux mnogo sigurniji od Windowsa?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 40521 | Odgovora: 221 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.