Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?

[es] :: Video produkcija :: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 55999 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sinabl
Siniša Stjepanović
Akademija Umjetnosti
Banja Luka

Član broj: 153678
Poruke: 338
80.242.121.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?12.11.2007. u 14:12 - pre 199 meseci
Ma sve je to meni jasno, ja sigurno znam da cijenim kvalitet ali znate kakvi su nasi ljudi...
Naravno ima ljudi koji zele da to bude sto bolje i cijena ih ne interesuje, i ja sam jedan odnjih sto se tice nekih drugih poslova, ali ima snobova koji ce radije nekom rodjaku dati kameru u ruke da se igra nego platiti profesionalcu da mu to uradi kako valja... Ali nadam se da ce uvijek biti onih koji ce traziti kvalitet. Neka nam je sa srecom...:)
POzz
 
Odgovor na temu

Blagi
Željko Blagojević
Kamerman
Topola

Član broj: 20604
Poruke: 40
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?24.01.2008. u 23:59 - pre 196 meseci
Kolege kamermani, nema vas odavno. Kako ste proveli zimu, jel imalo posla?
Ja sam, pošteno govoreći, zadnju tezgu odradio 24. novembra 2007. Evo prošlo je dva meseca, napunio sam baterije i spreman sam za novu sezonu. Baš mi je prijao ovaj odmor.
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?25.01.2008. u 00:05 - pre 196 meseci
Radi se po malo. mada, polako prelazim na viši nivo od svadbarskog snimanja, tako da se ne zalim na slabiji posao što se tiče svadbi.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Blagi
Željko Blagojević
Kamerman
Topola

Član broj: 20604
Poruke: 40
213.137.127.*



+1 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?25.01.2008. u 01:35 - pre 196 meseci
Citat:
Misa_exclusive: Radi se po malo. mada, polako prelazim na viši nivo od svadbarskog snimanja, tako da se ne zalim na slabiji posao što se tiče svadbi.

Šta podrazumevaš pod tim "viši nivo" ???
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
212.200.212.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?25.01.2008. u 09:44 - pre 196 meseci
Spotovi reklame
 
Odgovor na temu

kazi
K.Alicic
bih

Član broj: 38591
Poruke: 2
*.team.ba.

ICQ: 708
Sajt: bi.net.ba


Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?29.02.2008. u 09:56 - pre 195 meseci
Svadbe radim vec deset godina.Trenutno radim sa Sony vx 1000 i Panasonic MD10000.Svadbe se dogovaraju fixno,
jedna kamera 150€,dvije kamere plus montaza 500€.U oba slucaja obavezno ide uvodna spica koja ce propratiti cijelu svadbu(zurnal),maksimalna duzina svadbe 3 sata.Klijent dobije 2 DVD sa originalnim omotom sa svadbe i sirove DV casete.Svaka naredna kopija svadbe kosta 10€.
Radite kvalitetno i drzite cijenu,tada ce i vas da cijene.Ako je klijent ozbiljan i zainteresovan,znat ce sam napraviti razliku izmrdju onoga sto dobija za 20-30€ i onoga sto mu ja nudim za 150€.Posao naravna sve vise pada,spustajuci vase cijene,sigurni budite da se zarada nece povecati,samo cete imati vise posla.
KA
 
Odgovor na temu

badza011m
Boban Stojiljkovic
Kamerman,Tv
Beograd,Mladenovac

Član broj: 197272
Poruke: 2
77.46.187.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?13.10.2008. u 16:02 - pre 187 meseci
Nabavio sam kameru Panasonic Panasonic AG-HMC72 snimanje na SDHCdali neko ima ovaj tip kamere i kako se pokazala sto se tice kvaliteta snimanja,sa Panasonic NV-MD10000 i Panasonic AG-DVC62 koje sam dosada koristio sam veoma zadovoljan
Badza011
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?13.10.2008. u 18:03 - pre 187 meseci
Jedan moj prijatelj je imao pomenutu kameru, bio je zadovoljan kvalitetom i sve, ali ju je vratio ! :S
Meni se licno ne svidja sto snima na karticu. Cini mi se da ima problema za 4:3 formatom. Da sam na tvom mestu ne bi je uzimao... Sta znam.. :)
Naravno, kazem svoje misljenje...

PozdraV !
 
Odgovor na temu

steva77
jedrenje uz vetar :)
Niška dolina

Član broj: 190033
Poruke: 19
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?31.10.2008. u 15:05 - pre 187 meseci
Kamermana ima na kilogram, ako bismo se merili. Evo i ja radim to od 1996 godine. Normalno da sam skoro kupio Digidalnu, konkretno sam za sada uzeo Panasonic MD 10000, uzasno je losa za nocna snimanja, nema bolje od SONY 2100. Ali prvo da se zaradi novac, pa onda neka dobra sa 1 lux. Nema druge. Snimao sam dosta veselja sa 2100.
Elem ne znam da li se iko javljao iz Nisa da prokomentarise ovde malo snimanje kod nas.
Uzas. toliko je jeftino i obezvredjeno da nema svrhe snimati. Svaka cast pojedinim kolegama koji snimaju.
Cena za snimanje proslava veselja u Nisu ide od dzabe, preko 10 eura po satu sa mogucnostu smanjenja cene ako se pogodi vise sati snimanja, pa do 20 eura. E to je vec plafon. Posto se pojedine nazovi kolege brane tezom da je bolje da nesto zarade nego da sede kuci i da im stoji kamera da ne hvata prasinu. Fora je i da se spusti cena snimanja, samo da bi se uzela tezga i to je prava istina, bez lazi. A za cenu fotografije za domacina da i ne govorim. 15. dinara se velikodusno
nudi samo da se pogodi posao i 25 eura 3-sata snimanja, sa montiranim snimkom. Pa vi vidite gde je Nis nisko pao sa snimanjem i fotografisanjem. Treba malo uvesti red u Nisu, nema druge.
 
Odgovor na temu

Aleksandar_A
Aleksandar Aleksovski
Elektronicar - serviser steady cam
operator, montazer, 3Ds animator,
fotograf
Skopje

Član broj: 123495
Poruke: 178
77.28.7.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?31.10.2008. u 16:59 - pre 187 meseci
Izgleda da je situacija katastrofalna na globalnom nivou. Stvaro mnogo jeftino a alat je veoma skup.
Ovde kod nas u poslednje vreme su poceli harati inspekcije za prodaju slike bez fiskalne smetke. Zatvorili su neka studija, ispokaznjavali... Mozda ce ovo povecati nivo kvaliteta usluge, mozda nece??? Videcemo.
Aleksandar
 
Odgovor na temu

somicom
Milos Rakic

Član broj: 77651
Poruke: 348
*.static.ikomline.net.



+1 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?09.11.2008. u 22:01 - pre 186 meseci
Ukoliko imate mogucnost da birate, SONY DVCAM 170 i nista drugo. To sto je DVCAM to je manje bitno za snimanje svadbi i ostalih veselja, a to sto je SONY (popularna "stosedamdesetica) to je najbitnije. Ne zavaravajte se sa HDV-ov i ostalim glupostima kad su veselja u pitanju.
Dakle, kako okom vidis tako kamera snimi i to je to. Velika je razlika izmenju nje i 2100 a mala u ceni. Jedina zamerka-teza je od 2100-ke zbog sirokougaonog objektiva koji se dobija uz nju. Inace, taj objektiv pored sirine daje i prijatniju sliku od varijante bez njega. To je moja preporuka i nista drugo. Radim sa njom od kako se pojavila i nikad nikakav problem. E sad, ko kako snima i po kojoj ceni to je druga prica. Tad kad sam je kupio bila je oko 3500 evrica, sad je oko 2700-2900 + punjac + velika baterija...
Ako nece, nemoj na silu, uzmi veci cekic !
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.rs.



+11 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?10.11.2008. u 00:29 - pre 186 meseci
Citat:
steva77: ...nudi samo da se pogodi posao i 25 eura 3-sata snimanja, sa montiranim snimkom. Pa vi vidite gde je Nis nisko pao sa snimanjem i fotografisanjem. Treba malo uvesti red u Nisu, nema druge.


25 € je malo ali ako može da se krka i pije onda nije loše :) Kako se to montira snimak sa svadbe?
 
Odgovor na temu

Aleksandar_A
Aleksandar Aleksovski
Elektronicar - serviser steady cam
operator, montazer, 3Ds animator,
fotograf
Skopje

Član broj: 123495
Poruke: 178
77.28.7.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?11.11.2008. u 13:31 - pre 186 meseci
Kako to mislis, kako se montira?
Aleksandar
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.rs.



+11 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?12.11.2008. u 02:08 - pre 186 meseci
Mislim šta tu ima da se montira....

Ja nisam gledao ni jedan snimak sa svadbe koji je montiran. Uglavnom su to snimci sa jednom kamerom i tu se ubaci neka animacija na početku ili ako je DVD neki meni i to je to.

Ne znam o kakvoj montaži je reč i zato pitam. Ako neko za 25 € uzme taj snimak pa izbaci neke smor delove i npr. ubaci neke potpise, grafiku ili tako nešto onda to stvarno nema smisla. Bolje džaba sedeti nego džaba raditi :)
Sa druge strane capture materijala i prebacivanje na odgovarajući medij uz spomenutu animaciju na početku ne bih nazvao montažom.
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.evizo.net.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?12.11.2008. u 03:44 - pre 186 meseci
Ima dosta toga da se montira i nije tacno da se samo nabacaju par potpisa i slicno. Najcesce musterije traze da se od kompletnog materijala (10 i vise sati) napravi jedan DVD "kao film". Najvise me nerviraju komentari tipa "nit' si or'o nit' si kop'o", a ti koji tako komentarisu nemaju pojma da taj kompletan materijal mora da se "prelista", pa da se odaberu najbolji i najznacajniji delovi, pa da se obrati paznja da se sve uklapa kako treba, pa da se naprave dobar uvod i zavrsnica... Nije to bas mali posao.

Pozarevac nije bas nesto sto se tice cena, i montaze se naplacuju od 50 evra po satu montiranog materijala. Snimanja idu od 10 evra po satu pa na gore. Sve zavisi kojom vrstom kamere se snima, i koji je zavrsni kvalitet materijala. Kamermana ovde ima na kilo i tacno je da rade svakako. Neki rade i za "dzabe", ali im je to samo fora. Jednog sam pitao koja ti je to fora sa besplatnim snimanjem i fotografisanjem, i gde ti je tu logika, a on mi je odgovorio da on samo uslugu pruza za dzabe a sve ostalo naplacuje. Na moje pitanje kako, rekao mi je "pa gledaj ja snimam i fotografisem za dzabe, ali zato naplatim dolazak i gorivo za auto, pa naplatim kasete, pa naplatim diskove, pa naplatim razvijanje filma (!!!)..." Pazi molim te razvijanje filma a slika digitalnim aparatom. Kad se sve sracuna on zaradi vise nego neko ko odmah kaze cenu svega u kompletu. I gde je tu lojalna konkurencija!? Naravno nas narod cim mu pomenes da neko nesto daje besplatno on se odmah pomami i ne gleda ono "napisano sitnim slovima". Cesti komentari kamermana i fotografa su "gledaj bre dao je tolike pare na muziku, a mnogo mu je da plati posteno odradjen posao", ali je fora u tome sto kad daje pare muzici to svi vide, a kad treba da se plate snimljeni materijali svi gosti su kod svojih kuca i moze da se izivljava kako god hoce a da ga ne bude blam pred bilo kim. Ma nas narod je cudo.

Najbolji nacin za ubedjivanje u kvalitet je sledeci. Postavite jednu sto bolju plazmu (TV) u prostoriju gde dogovarate poslove sa musterijama, pa kad se pobune kako im je cena velika, a vi im pustite VHS, pa zatim snimak sa nekog digitalnog krsa, a zatim snimak sa vase kamere. U vecini slucajeva ce te ih ubediti da je kvalitet ipak bitan i da vredi platiti tu razliku u ceni. Takodje je dobra fora da se uradi "sample DVD" odnosno DVD na kome ce biti pokazani vas kvalitet i mogucnosti i da se takav DVD deli potencijalnim musterijama. Naravno obavezno treba naglasiti potencijalnoj musteriji da takav promotivni DVD trazi i od konkurencije, ili da uporedi kvalitet vasih radova sa radovima vasih konkurenata. Nasi ljudi jedino svojim ocima veruju, i neki put od ubedjivanja da je nesto bolje nema nista.

Sto se tice "drzaca" odnosno "sedla" za kamere, postoje nekoliko modela koji nisu toliko skupi, a dosta pomazu za duzi rad i stabilizaciju slike. Na primer da bi se 2100-tka stavila na rame, postoji "sedlo" koje kosta oko 100 evra, koje ima kaiseve za ucvrscivanje, i oslonac sa sundjerom koji dolazi na grudi. Sa ovim "sedlom" bukvalno se moze raditi a da vam ruke budu slobodne. Ima ga kod vecih trgovaca foto video opremom.

Sta da vam kazem. Kvalitet ce uvek imati prodju, a da inspekcija radi svoj posao kako treba, nelojalna konkurencija ("divljaci" koji "ubijaju" cenu) bi odavno bila uklonjena.
 
Odgovor na temu

profimaximus
video editing
Beograd

Član broj: 52535
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?25.11.2008. u 09:12 - pre 186 meseci
AU ! To što ti montiraš svadbu to je kao sto tvoj kolega razvija film sa digitalnog fotoaparata. Isti ste.
Da li vi uopšte znate šta je montaža?
To je složen i kompleksan proces obrade video zapisa koji se ne radi u movie makeru, DVD creator-u i sličnim OFFICE programčićima
i to što se utrkujete sa modelima kamera je totalno bespotrebno kad ne umete da ukadrirate plan koji snimate ( naravno čast izuzetcima ,ako takvih ima) .

Mala edukacija za tzv. KAMERMANE

VI SEBE NAZIVATE KAMERMANIMA ?

DA LI ZNATE KO SU KAMERMANI ?

KAMERMANI jesu ljudi koji rade sa kamerom , ali ( OBRATITE PAŽNJU !!!!) ISKLJUČIVO I SAMO U STUDIJU (sa studijskom kamerom),
svi ostali koji rade sa kamerom ( van studija ) to su SNIMATELJI.

E sad svadbaroši nazivajte sebe kako hoćete samo da vam kaŽem da jedan dobar snimatelj (koji ne radi svadbe) u Beogradu zaradi oko 2000-3000 € mesečno.
Snimajući za produkcije i televizije ima honorar od 80 do 120 € za jedan snimajući dan.

Pozdrav do sledeće sezone svadbi (negde u aprilu).

Srdačno Vaš,
kolega MONTER
( bolje zvuči nego montažer, mogu da montiram i šatore za svadbe npr.)


 
Odgovor na temu

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.adsl-1.sezampro.yu.



+45 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?25.11.2008. u 09:42 - pre 186 meseci
sto si se bre iznervirao toliko
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?25.11.2008. u 18:22 - pre 186 meseci
Citat:
profimaximus:
Da li vi uopšte znate šta je montaža?
To je složen i kompleksan proces obrade video zapisa koji se ne radi u movie makeru, DVD creator-u i sličnim OFFICE programčićima
i to što se utrkujete sa modelima kamera je totalno bespotrebno kad ne umete da ukadrirate plan koji snimate ( naravno čast izuzetcima ,ako takvih ima) .

Mala edukacija za tzv. KAMERMANE

VI SEBE NAZIVATE KAMERMANIMA ?

DA LI ZNATE KO SU KAMERMANI ?

KAMERMANI jesu ljudi koji rade sa kamerom , ali ( OBRATITE PAŽNJU !!!!) ISKLJUČIVO I SAMO U STUDIJU (sa studijskom kamerom),
svi ostali koji rade sa kamerom ( van studija ) to su SNIMATELJI.


U potpunosti se slazem... Ovo oko kamermana i snimatelja... To je cesto koriscen pojam medju "ljudima koji rade sa kamerama :)) ".
Ja kad snimam neka veselja (retko to radim u zadnje vreme :) ) "obradjujem" (da ne kazem montiram) snimak u Adobe Premiere, kasnije radim Autoring u DVD Architectu. Zadnje snimanje, snimio sam 4 kasetice, tri i po za DZABE. To jest, 5 evra po satu :D. Snimao sam neki ispracaj u vojsku, ali mozda i nije bio cilj zaraditi na snimku, vec na fotografijama.... Snimam sa Sony HVR HD1000.
Celo "izdanje" je imalo:
Na pocetku spica, kasnije kratki spotic, montaza uvodnog dela i slicno, kompletan DVD Autoring, (galerija fotografija, izbor scena...) ali ja kad radim nesto, da ga radim za dzabe, ne bi ga "isfusario" zbog sebe... (nadam se da me razumete).
Ajd' da se i ja ne pravim mnogo pametan :)))

Pozdrav !

p.s. profimaximus, dosta se uzbudjavas oko ovoga... :) Samo smireno, i pomozi ljudima koji se bave slicnim poslom kao ti, ne budi drzak, nisu svi profesionalci ;) (mada se neki smatraju...)

mod edit: izbačena nepotrebna slika koja je off topic.



[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 30.11.2008. u 15:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aleksandar_A
Aleksandar Aleksovski
Elektronicar - serviser steady cam
operator, montazer, 3Ds animator,
fotograf
Skopje

Član broj: 123495
Poruke: 178
77.28.31.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?26.11.2008. u 10:12 - pre 186 meseci
profimaximus, a kad se snima i radi montaza sa 2 kamere (mozda i jedna), pa kad se vrsi korekciju boja, audija, rezovi prelazi.... i to nije montaza?
Mislim da si malo pogresio. Ovde na furum nema klasicnih "svadbara" kakvi sto ti pretpostavljas da smo. Takve neiteresira ih forum i da nauce nesto novo ili da razmene iskustva. Oni znaju gde je ON/OFF i REC dugme i to im je dovoljno, a mentalni sklop ljudima koje tu citas (99%) je mnogo drugaciji.

Pozdrav!
Aleksandar
 
Odgovor na temu

majabi
Milenko Birmancevic

Član broj: 29402
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?29.11.2008. u 16:58 - pre 186 meseci
Djordjevlasotince

Kako si napravio onaj uvodni deo...sa onom slikom..za ispracaj?

Pomocu koje kamere snimas?

Meni treba neka kamera koja ima dobru sliku...da mogu da snimam utakmice (fudbalske-partizan-zvezda itd) i da mogu da snimam po ispracajima,svadbama...nekim svecanim priredbama...itd...Koja je to kamera,i koliko kosta.Sta mi sve treba od dodatne opreme pored kamere za snimanje gore navedenog?I pomocu kog programa radite one uvodne delove sa slikama....i kako se pravi ono Galerija slika....Scene...Pusti film?Ako je neko "ljubazan i dobre volje" neka napise.
Uzgred,jel znate Vi da namestite da kada neko nesto prica..ono ispod stoji neka slika i ime i prezime nekoga...Kako se to radi?


[Ovu poruku je menjao majabi dana 29.11.2008. u 18:24 GMT+1]



[Ovu poruku je menjao majabi dana 29.11.2008. u 21:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao majabi dana 29.11.2008. u 21:25 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao majabi dana 29.11.2008. u 21:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 55999 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.