Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?

[es] :: Video produkcija :: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56002 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blagi
Željko Blagojević
Kamerman
Topola

Član broj: 20604
Poruke: 40
77.46.200.*



+1 Profil

icon Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?17.08.2007. u 20:15 - pre 201 meseci
Bavim se ovim poslom već desetak godina. Snimam svadbe, ispraćaje, krštenja, punoletstva, itd.
Nema hleba u ovom poslu. Danas svaka šuša može da kupi kameru i da snima, kako sve to ispadne nema veze, važno je da je jeftinije. Imam kameru Panasonic AG-DVC62.
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?17.08.2007. u 21:21 - pre 201 meseci
Da, u pravu si. Najgore sto konkurenciju prave oni koji samo znaju da pristisnu rec/stop.
Ja imam kameru Sony 2100. Kupio sam je pre svega "za merak" jer volim to i planiram da studiram kameru, ali počeo sam da snimam svadbe i sl. Što je najgore, ovde u leskovcu su ljudi toliko zaostali da ne vide i ne umeju da cene kvalitet, već sam,o kvantitet. Ovde se još uvek u većoj meri koristi VHS i ljudima je bitno da je jeftino i količinski: Kao: "oću 3 kasete (9 sati) da se zna kad ja pravim svadbu"
I u ovakvim uslovima, kad ja nekom kažem cenu koja je minimalna za to što bi im uradio - oi me gledaju u fazonu "dal si ti normalan, pa ja za te pare ću dovedem KAMERMANA"
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Blagi
Željko Blagojević
Kamerman
Topola

Član broj: 20604
Poruke: 40
77.46.200.*



+1 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?17.08.2007. u 21:38 - pre 201 meseci
Koja je cena snimljenog sata, digitalnom kamerom, u Leskovcu?
Ovde se kreće 20-25e po satu.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?17.08.2007. u 22:25 - pre 201 meseci
U Crnoj Gori koliko znam svadbe su oko 150e, ljudi se dogovaraju unaprijed a niko ne radi po satu :)
Ja nisam kamerman ali se "igram" sa Sony DCR-DVD608E.
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?17.08.2007. u 22:46 - pre 201 meseci
Ovde je 1 sat 20 e i to moraš potencijalnog klijenta da moliš i da mu objašnjavaš da je mnogo bolje od VHS
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Blagi
Željko Blagojević
Kamerman
Topola

Član broj: 20604
Poruke: 40
77.46.200.*



+1 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?17.08.2007. u 23:06 - pre 201 meseci
Ima jedan lik ovde u kraju koji snima 10e po satu, snima na VHS pa zatim nareže DVD od te kasete. Ja ne mogu da objasnim ljudima da taj snimak nema nikakav kvalitet, da to nije pravi DVD, ali ljudi to ne vide, vide samo duplo manju cenu.
 
Odgovor na temu

freak71
daniel nadarevic
so

Član broj: 78040
Poruke: 44
*.static.so.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?24.08.2007. u 17:50 - pre 201 meseci
Vidim da niste bas zadovoljni poslom, ustvari, pre bi rekao zaradom.
Mozda sam ja jedan od retkih koji u ovome svemu vidi i dobru zaradu i zadovoljstvo. Uglavnom radim u Novom Sadu, svaka subota obavezno a desi se , kada je sezona da radim i subotu i nedelju. Cena: 130 evrica - 3 sata. mislim da je cena sasvim ok.
Snimam sonijevom 2100. obavezno kompletna montaza, animirani izborni meny........ i svi zadovoljni.
Jeste da se malo namucim zbog kompletne montaze, ali vredi. Ipak kvalitet na kraju ispliva.
a ovih sto rade za sitne pare, mislim da se ne treba bojati. Kad tad dodju na los glas.
Ne znam, mozda je tako kod vas, ali ovde na severu, ljudi su poceli da traze kvalitet.
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?24.08.2007. u 22:42 - pre 201 meseci
Da, znam da na severu su ljudi prosvećeni. Ovde na jugu ne samo što je standard niži (to je čak najmanje bitno) nego su ljudi mnogo zaostali i ne umeju da cene a ni da vide kvalitet. Ja bih licno voleo kad bi mi svako trazio sa montazom (jeste da bih se namucio oko montaze, ali bi mi srce bilo na mestu). Ovde, nažalost, ljudi ako se odluče da svoje veselje snimaju digitalnom kamerom - za njih je SKUPO i sirovo snimanje, a za montažu ne žele ni da čuju.
Nažalost, ovde je takva situacija.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

freak71
daniel nadarevic
so

Član broj: 78040
Poruke: 44
*.static.so.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?26.08.2007. u 14:32 - pre 201 meseci
Da li ste pokusali prezentovati im kako to izgleda kada je izmontirano i upakovano kako zapravo treba da izgleda jedna izmontirana svadba?
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?26.08.2007. u 16:40 - pre 201 meseci
^Da, i oni ne vide kvalitet. Kažu: "Aha... lepo... al mi ocemo samo snimanje". E o tome ja pričam.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

phantomr
bg

Član broj: 20533
Poruke: 4
194.247.218.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?29.08.2007. u 08:10 - pre 201 meseci
Imam 62-ku i md 9000
sa 62 kom 3 sata montiranog materijala 150 e
sa md 9000 3 sata montiranog materijala 120 e
dodatni sat 40 e

dobijaju 3 kopije sa sa štampom omota i štampom na dvd-jevima

beograd

btw jeste li gledali koliko to kosta na zapadu ?
jeste da rade sa min dve kamere + mikrofoni ali to su nevidjene cifre.


 
Odgovor na temu

the best on net
Igor Arsov

Član broj: 155480
Poruke: 8
89.185.199.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?29.08.2007. u 18:33 - pre 201 meseci
HA HA ja snimam svadbe vec 10 godina i sada su najmanje cene. kod nas je snimanje besplatno i to sa digitalnom kamerom aneke restorante cak traze da platis ako snimas. UZAS. I musterija dobije svadbu na dvd besplatno i moze da je iskopira gde hoce cak i kod kuce. PRAVA LUDNICA. Inace snimao sam sa canonom Panasonicom 9000 Panasonicom 10000 i Panasonicom 62 i najbolja i najlesnija za rad je Panasonic 62. Ali se vise neproizveduje (ne znam zasto?) pozdrav iz makedonije
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?03.09.2007. u 13:41 - pre 201 meseci
Ovde u NS ljudi rade i za 100€ kompletnu montažu i špice. Prošle sezone sam montirao svadbe u jednom video studiju, svašta sam video pa i žalbe fotografa na gnev domaćina kada je ovaj tražio još novca za dodatno snimanje a na snimcima se vidi kako bacaju pare pred muziku. Bilo je i cenkanja za snimanje a u lux hotelu im pevaju zvezde granda.
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?03.09.2007. u 16:46 - pre 201 meseci
^@ Cile
... zvezde granda i Haris Dzinovic :)

Ma da, eto ja bih ljudima i za 100 eura radio svadbu sa montažom, na 3 sata (2 dvd-a) ali im je to mnogo :) Mnogo im je i 20 eura po satu sirovog materijala, a kao što cile reče, razbacuju se parama, daju gomilu para sisatim pevaljkama, zakupe veliki rstoran da pozovu celo selo da se pokažu, a cenkaju se za snimanje.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Petar Kovacevic

Član broj: 138260
Poruke: 31
212.62.51.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?09.09.2007. u 00:12 - pre 201 meseci
Gde ste ljudi!? Secate me se? Petar, FDU, filmska rezija..... Misa bi trebalo da me se seca! :) Snimanje filma uveliko traje, petnaest glumaca, sponzori, medijski pokrovitelji.... Moze da pogledas na sajtu dnevnih novina DANAS i BLIC, postoje clanci o nama! Ah da, i VECERNE NOVOSTI!!!

Nego, ja sam za potrebe filma kupio Panasonic MD 9000, i prilicno sam zadovoljan. Montiram u Vegasu, snimak hvatam preko Uleada, za efekte, tu je Particle Illusion....

Trebalo bi da pocnem sa snimanjem svadbi, rodjendana, krstenja...Jedini problem mi je kako da udjem u taj posao. Pomisljao sam da svratim u jedan foto video studio koji je specijalizovan za takve stvari i jednostavno pitam: "Treba li Vam kamerman" :)

Kako ste vi usli u taj posao, da li ste poceli samostalno ili sa nekim...itd.
Petar Kovacevic
 
Odgovor na temu

Blagi
Željko Blagojević
Kamerman
Topola

Član broj: 20604
Poruke: 40
217.24.21.*



+1 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?18.09.2007. u 05:55 - pre 200 meseci
Ja sam počeo tako što sam snimao prijateljima i rođacima, dok se nije naučilo i dok se malo nije ušlo u štos. Nisam nešto ni profitirao u početku, ali moj rad nije prošao nezapaženo. Topola je malo mesto, vesti se brzo šire, onda je jedna fotografska radnja htela da sarađujem sa njima i tako je sve počelo.

U tvom slučaju bih ti predložio da snimiš nešto, neka to bude i za Dž, nekom prijatelju, rođaku, poznaniku,... izmontiraj to lepo, napravi lep DVD meni, DVD omot i to poneseš sa sobom kad kreneš u neku fotografsku radnju, pokažeš im svoj rad i onda pitaš "Treba li vam kamerman?"
Bez obzira kako ti snimaš danas niko nikom ne veruje na reč.
 
Odgovor na temu

arvin
KG

Član broj: 137719
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?19.09.2007. u 20:55 - pre 200 meseci
pozdrav svima..ja ne snimam svadbe ali u svom radu koristim kameru, PHILIPS DVCPRO icja kaseta od 66 minuta kosta 17eura i kad bi nekom rekao da ga 3 sata kosta 60e samo materijala-taj bi pobegao...

al sta sam hteo da kazem..za nisku cenu krivu su licno kamermani koji iste svadbe i snimaju...sami su spustii cenu samo da budu jftiniji od konkurenata i sad nak treba da kupe nove kamere, shvate da sa datom cenom i novom investicijom, posao im je zagarantovana propast..zato se opet okrenu varijanti..ma kad nece da plate kvalitet ja cu i dalje da snimam sa mojom Super VHS koja je extra....nazalost tako je...e a akd bi se braca Srbi (kamermani) malo slozili pa naprave dogovor da je cena ista i da ne ide ispod nekog minimuma..onda ili ce neko da plati ili neka snima sam...
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?19.09.2007. u 21:07 - pre 200 meseci
Citat:
Petar Kovacevic:Snimanje filma uveliko traje, petnaest glumaca, sponzori, medijski pokrovitelji....


Cestitke...

Citat:

Trebalo bi da pocnem sa snimanjem svadbi, rodjendana, krstenja...Jedini problem mi je kako da udjem u taj posao.


Eh sa filma na svadbe i rodjendane :)

Ja sam licno poceo samostalno (ljudima se dopalo kako radim i tako) radim uglavnom reklame i postprodukciju...

 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?19.09.2007. u 22:00 - pre 200 meseci
Prvo, čestitke Petru za film! Nadam se da ćemo mi sa ESa biti u prilici da isti vidimo.

Arvine, potpuno si u pravu. Situaciju komplikuje nelojalna konkurencija. Tu su i razne "gratis usluge" kao npr: Ja ti dajem besplatnu montažu (za tih 20/sirov sat). E sad, što se seckanje snimka na 3 mesta i ubacivanje svadbarskih 3D tranzicija zove montaža - to nije bitno. Bitno je da kad ja kažem koliko košta sirovo, a koliko sa potpunom montažom, sa full DVD izdanjem - oni kažu: "Pa kod tog_i_tog imamo besplatnu montažu..."
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

ibroinuna
Novi Pazar

Član broj: 102438
Poruke: 139
89.216.251.*

ICQ: 10101971


Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?20.09.2007. u 12:17 - pre 200 meseci
U Novom Pazaru 90% snima na digitalnim kamerama i to najčešće na sonijevoj 2100-tki i svi rade montažu po njihovom.
A kada su cene u pitanju uvek se nađe po jedan ili dva studija da zeznu stvar sa jeftinim panasonikom 10000 spuste cenu pa nastaje problem.Ali se ipak uglavnom traži kvalitet.
Cene su od 80-130 eura a sa dve kamere 150 eu 3 sata na dva dvd-ija.
Mislim da nepostoji manji grad a da ima više studija (kamermana)
Ibro
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56002 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.