Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?

[es] :: Video produkcija :: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 56004 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
77.105.27.*



+45 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?10.04.2009. u 09:20 - pre 181 meseci


Ovo mi izgleda kao kopija tripoda koji imam ja, Gitzo GT3541, od karbona...
Ne bih se slozio da su ovakvi tipovi tripoda slabi, super su kvaliteta i drzi na sebi bez problema Hvx200, Blade adapter, objektiv, matebox, folowfocus, shoulder support, i 2 rucke...naravno pricam o originalu, pojma nemam kako ova kopija radi...

[Ovu poruku je menjao jerryrain dana 10.04.2009. u 16:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

freak71
daniel nadarevic
so

Član broj: 78040
Poruke: 44
82.117.202.*



+1 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?10.04.2009. u 15:02 - pre 181 meseci
Ovaj dolly sistem ili ti taj pauk sa tockovima, na ravnoj povrsini, tipa plocica ili tome slicno cini cuda. slika je stabilna, bez ikakvih podrhtavanja. Ja sa ovako postavljenim stativom, bez problema snimam svatove, naravno samo u situacijam kada nema guzve na podijumu za igru. Tako da steadicam nije potreban. E sada, ako je guzva, onda tu ovom stativu nema mesta. Mada sam vec nabavio neke ideje i nacrte da sam napravim steadicam.
Sto se tice glave, ona je klasicna foto glava i zato ima toliko rucica. Kada sam kupovao ovaj stativ, nisu imali video glavu, mada i ova radi super.
Cena kompleta je bila 15000 dinara. Za ove novce, mislim da bolji neces naci.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Novi Student
Novi Student
JBB
Bihac

Član broj: 220018
Poruke: 20
92.36.247.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?19.04.2009. u 17:42 - pre 181 meseci
Zdravo!

Zanima me da li je moguće raditi u nekoj TV stanici kao kamerman ako nemaš fakultet za to zanimanje, a jako voliš taj posao i radiš ga bolje 1000 puta od onog koji ima fakultet za to?

Znači, da li ja mogu doći i ponijeti sav svoj materijal koji sam snimio i koji je super odradjen i tražiti posao bez fakulteta ili ga ipak moram zavrsiti, a stvarno tesko je upasti.

Hvala!
Novi Student
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?19.04.2009. u 21:38 - pre 181 meseci
Pa sad ne znamo dal oces da radis u PINKU ili u Lokalnoj TV ?
Hoces da radis kao kamerman ili snimatelj ?

zZ
 
Odgovor na temu

Novi Student
Novi Student
JBB
Bihac

Član broj: 220018
Poruke: 20
92.36.241.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?20.04.2009. u 10:23 - pre 181 meseci
Pa ja bih najviše volio raditi na Pinku kao kamerman (u studiju i po terenu, npr. Sve za ljubav i tako te emisije koje se snimaju napolju).
Primijetio sam da kamermanima iz "Sve za ljubav" kamera puno "šeta".

Ali bih u početku bio zadovoljan da dobijem posao u bilo kojoj TV stanici.


Novi Student
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?20.04.2009. u 11:43 - pre 181 meseci
Hm.... Nisam primetio da kamermanima nesto seta kamera (u sve za ljubav).... Snimateljima da... Ali to sam obicno primetio kada idu po nekim stepenicama, neravnim terenima sto je i normalno bez "pomagala" (npr steadycam).
Na lokalnoj TV mozes da dobijes posao bez fakulteta.... Prosetaj se, raspitaj, idi na konkurse.... Ipak neka ti to kaze neko iskusniji, ja nemam mnogo iskustva sa poslom :D

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

Novi Student
Novi Student
JBB
Bihac

Član broj: 220018
Poruke: 20
92.36.248.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?20.04.2009. u 14:20 - pre 181 meseci
To za stepenice ili kad hodaju je OK da se malo trese. To razumijem, ali kad god gledam "Sve za ljubav", kamera im se trese, a snimatelji miruju. Da li je to zbog toga sto su udaljeni od voditelja i sugovornika pa previse zumiraju ili jednostavno nemaju mirnu ruku - ne znam!

A da ne znas ti koga bih mogao kontaktirati za rad u lokalnim TV stanicama? :)

Puno ti hvala na ovim odgovorima.

Novi Student
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?20.04.2009. u 17:51 - pre 181 meseci
Pa otkud ja da znam. Jednostavno se prosetas do lokalne stanice, razgovaras sa odgovornim licem..... Jednostavno trazis posao, iako je to danas tesko....
Neka ti kazu iskusnije kolege ima ih ovde dosta, samo cekaj dok se jave na temu....

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

Novi Student
Novi Student
JBB
Bihac

Član broj: 220018
Poruke: 20
92.36.240.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?20.04.2009. u 19:57 - pre 181 meseci
Ja se nadam da će se neko javiti da me posavjetuje šta da radim. :(

Znači, što je najbitnije, obožavam snimati, već duže vrijeme snimam, zapažam detalje kada snimam, imam mirnu, čak i montiram, radim špice, ali nemam fax za to.

I šta sad? Da li je moguće da se negdje zaposlim?


Novi Student
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?20.04.2009. u 21:43 - pre 181 meseci
Ja sam eto na nasoj lokalnoj TV video oglas:
TRAZI SE SNIMATELJ.

Tako imas sigurno oglase. Ako kazes da radis spice i to, imas dosta snimljenog materijala, odi u neku lok. tv i ponesi svoj "portfolio" (svoje radove).
Ponesi spice, montaze i snimljeni materijal. Razgovaraj pa pogledaj. Znaci tu se raspitaj. Ne znam tamo sta ima od TV kod vas...


Pozdrav !
 
Odgovor na temu

Novi Student
Novi Student
JBB
Bihac

Član broj: 220018
Poruke: 20
92.36.251.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?21.04.2009. u 06:52 - pre 181 meseci
Ovdje ima OBN, PINK BH, HAYAT, FTV, BHT, ..., ali bih ja radije prvo pokusao tu u Srbiji. Mislim da imate puno bolje TV od naših, a i čuo sam da ovdje skoro svi koji se zaposle ubrzo dobiju otkaz. A sve te TV stanice koje sam nabrojao su u Sarajevu, a ja tamo ne bih ni mrtav živio, ako ne moram.
Zato cu prvo pokusati tu kod vas.

A to sam i mislio, ponijeti sve svoje "radove" i ici od TV do TV.
Valjda nadjem nesto. Ne mora to za pocetak ni biti neka TV. Bitno je samo da radim to sto volim.

:):):)
Novi Student
 
Odgovor na temu

mestar

Član broj: 4791
Poruke: 102
*.BRAS1.GLOBAL.net.ba.



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?28.04.2009. u 15:07 - pre 181 meseci
Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Imam kameru Sony HVR-HD1000E i zanima me da li Flycam5000 odgovara i za moju kameru pošto trebam da kupim neki steadicam pa mi se ovaj čini zgodan, a i nije nešto puno skup. Imate li možda neki prijedlog, koji steadicam za pomenutu kameru.

Lijep pozdrav.
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?28.04.2009. u 17:43 - pre 181 meseci
Ja mislim da je ok ! Mozes li da mi kazes koja je cena u pitanju >?>? I mene interesuju steadycamovi a imam HVR HD1000
pozZ
 
Odgovor na temu

mestar

Član broj: 4791
Poruke: 102
*.BRAS1.GLOBAL.net.ba.



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?28.04.2009. u 19:44 - pre 181 meseci
Pa cijena je na ebay od 400 pa na više $ + poštarina. U Zagrebu je bez prsluka oko 250€ a sa prslukom duplo skuplji (ne znam da li je PDV od 22% uračunat)
 
Odgovor na temu

pxotographer
mom mirkovic
Padova

Član broj: 145293
Poruke: 75
*.teol.net.



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?29.04.2009. u 06:49 - pre 181 meseci
Pozzzzzzzzzzzz,
ja imam flycam pro3000 sa prslukom, na prodaju je pa ako bi neko bio zainteresovan moze na PP..
PXOTOGRAPXER
 
Odgovor na temu

Novi Student
Novi Student
JBB
Bihac

Član broj: 220018
Poruke: 20
92.36.242.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?30.05.2009. u 01:24 - pre 180 meseci
Zdravo!

Imam mini DV Sonyjevu kameru i Adobe Premiere CS4 i sad imam jedan mali problem.
Kad prebacujem snimku s kamere, otvorim Adobe i odem na "CAPTURE" i snimka se prebaci, ali ne bude kao i na kameri.
Mada mi svi kazu da to ne primijete, ja primijetim itekako. Znaci, kada kamera miruje ili samo zumira, slika je ok, ali cim je pomjeram lijevo - desno, nesto kao da koci. Mislim ne zastaje, ali pokreti su cudni. Nisu kao na kameri, prirodni.

Može li mi iko pomoci?

Hvala!
Novi Student
 
Odgovor na temu

Blagi
Željko Blagojević
Kamerman
Topola

Član broj: 20604
Poruke: 40
*.telenor.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?04.06.2009. u 00:35 - pre 180 meseci
Citat:
Novi Student: Zdravo!

Mada mi svi kazu da to ne primijete, ja primijetim itekako. Znaci, kada kamera miruje ili samo zumira, slika je ok, ali cim je pomjeram lijevo - desno, nesto kao da koci. Mislim ne zastaje, ali pokreti su cudni. Nisu kao na kameri, prirodni.

Može li mi iko pomoci?

Hvala!



Vidi da li ti je podešen Adobe Premiere CS4 da radi capture sa frame rate 25 (pal) , hoće slika malo da štuca kada je frame rate podešen na 24 (film)
 
Odgovor na temu

Novi Student
Novi Student
JBB
Bihac

Član broj: 220018
Poruke: 20
92.36.250.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?04.06.2009. u 09:45 - pre 180 meseci
Jeste. Tako mi je podeseno. :(
Cak i kad prebacim snimku s kamere na DVD Recorder i kad taj VOB file pretvorim u MPEG i otvorim ga u Premieri, trza, ali puno manje. Stvarno ne znam do cega bi moglo da bude.
Novi Student
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?04.06.2009. u 17:17 - pre 180 meseci
Promeni softver . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

mestar

Član broj: 4791
Poruke: 102
*.BRAS1.GLOBAL.net.ba.



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?26.07.2009. u 11:23 - pre 178 meseci
malo kasnim ali probaj da ideš na video traci desni klik miša p ana propertis, pa tu negdje imaš opciju "FLICKER" tako nekako (nemam ovdje na ovom kompu instaliran program, pa ne znam točno reći kako se zove), to ukljući i neće biti problema, bar nebi trebalo biti. To ti je bukvalno rečeno kao neki "zatezac trake". Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 56004 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.