Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?

[es] :: Video produkcija :: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 56003 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?11.03.2009. u 12:03 - pre 182 meseci
Sta mislite o ovom stativu za Sony HVR HD1000.... Da li je preporucljivo uzeti ga.... To jest, ima li smisla uopste...?
Da li se s njim moze raditi neki poslovi, ne toliko "ozbiljni"...

PROFESSIONAL MULTI 3D TRIPOD

• Profesionalni stativ za fotoaparate i kamere
• Maksimalna visina rasklopljenog stativa: 152 cm
• Minimalna visina sklopljenog stativa: 59 cm
• Težina (2.6 kg)
• Max. opterecenje (3 kg)
• 100% metalni stativ
• Repro funkcija
• Centralni stub moze da bude monopod max. visine 154 cm
• Mogucnost pomeranja glave u 3 smera
• Pomeranje glave pomocu rucice
• Podesiva visina centralnog stuba
• Horizontalno i vertikalno (zavrtanjem rucice) fiksiranje položaja glave
• Mogucnost vertikalnog snimanja (max vertikalni ugao 90 stepeni)
• Metalne noge iz tri dela sa gumenim navlakama protiv proklizavanja
• Libela za precizno poravnanje stativa
• Izmenljiva plocica za navrtanje kamere i fotoaparata sa standardnim navojem
• Boja: tamno siva
Cena 7700.00 dinara...

 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.kladovonet.com.



+2 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?12.03.2009. u 10:25 - pre 182 meseci
imam ja jedan slican tom na slici... doduse krsina neka hama ali obavlja posao... mislim da neces da se pokajes ako ga uzmes... mozda jedino sto nije dovoljno visok

 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?12.03.2009. u 11:16 - pre 182 meseci
Pa eto, vec sam ga uzeo, stigao juce.... Nisam nesto odusevljen :), visina stativa me je razocarala.... Mnogo mi je nekako nizak, ali... Boze moj. Zavrsavace posao... koliko toliko. Ne svidja mi se sto su mu "nogice" veoma tanke, ali, drzi kameru super !
Ima meke prelaze i kakav sam stativ do sad imao, ovaj je super :)

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.kladovonet.com.



+2 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?13.03.2009. u 21:43 - pre 182 meseci
kolko si ga platio??? jer su cvrste te nogice jer na ovom mom nogice su stadilne ko nitroglicerin u autobusu

 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?13.03.2009. u 23:22 - pre 182 meseci
Ma platio sam ga 7,700 valjda... Tako nesto, ali ne dopada mi se... bas su NOGICE, tanke, nekako mi je nestabilan, ali za moje potrebe, opet kazem, dobar ! Jedino me nervira sto je nizak, ali... jbg sad...

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

freak71
daniel nadarevic
so

Član broj: 78040
Poruke: 44
82.117.202.*



+1 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?14.03.2009. u 16:56 - pre 182 meseci
Ne bih da hvalim Kineze, ali sam nabavio jedan njihov stativ sa sve onim paukom na tri tocka. Bez pauka, maksimalna visina je oko 180 cm, a sa paukom preko 200 cm. Dobro je to sto se moze montirati i foto i video glava. Masivan je i dobar za rad. Kada koristim pauka, moze se lepo kontrolisati ceo stativ. Jednostavno stativ je super. Sam stativ je kostao 10500 din, a pauk 4500.
Mislim da se moze videti na sajtu Monete.
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.ath.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?17.03.2009. u 19:54 - pre 182 meseci
Koje je marke bio taj stativ? Mi ovde kod mene u firmi dovlacimo iz Kine SECCED stative i mogu ti reci da su se odlicno pokazali.Od ostalih uglavnom koristimo MANFROTTO, ali provuce se tu i tamo i poneki drugi...

Ne bih da zvuci kao reklama, i uz rizik da me moderator obrise, postavicu jedan link prema sajtu firme Secced, da vidite o kojim se stativima radi:


http://www.secced.com/products2a.asp

A evo i aluminijumski.Ultra lagan, izuzetnog kvaliteta:



Pogledajte i ostale, ima zanimljivih stvari...
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?18.03.2009. u 13:36 - pre 182 meseci
I koliko si ga platio, to jest, koliko kosta ovakav jedan...?
zzZ
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.ath.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?18.03.2009. u 20:25 - pre 182 meseci
Pa poslacu ti na PP link moje firme, posto se mi bavimo prodajom polovne i nove broadcast opreme, pa ce to SIGURNO biti reklama.Znaci, ocekuj PP

Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.kladovonet.com.



+2 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?18.03.2009. u 21:36 - pre 182 meseci
posalji i meni.... i mene interesira nesto

 
Odgovor na temu

freak71
daniel nadarevic
so

Član broj: 78040
Poruke: 44
82.117.202.*



+1 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?22.03.2009. u 12:23 - pre 182 meseci
Ovako izgleda taj moj kinez :)

http://www.moneta.co.rs/?id=10...ngine=vukovac&pgr=107:24:2

i pauk


http://www.moneta.co.rs/?id=31...2_xx&grlo=razno&pid=15
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?22.03.2009. u 17:16 - pre 182 meseci
Pa ja sam se opasno sjebo... Da me izvinite... Ovo je za onaj moj, CUDO !

PozZ
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.ath.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?22.03.2009. u 18:34 - pre 182 meseci
Meni taj tripod sto si uzeo ne izgleda nesto cvrsto.Mislim, nema sanse da mu montiras jedan klasicni setup kao sto je recimo jedna Sony D30 kamera sa sve viewfinderom i ostalo.To mu zbirno izadje preko 10kg...

Ovaj :

http://www.moneta.co.rs/?id=31...2_xx&grlo=profi&pid=51

Mi izgleda dosta ozbiljnije, ali ipak je ocigledna kopija Manfrotto tripoda, a oni su poznati po slabasnim lamelama koje ucvrscuju noge, pa posle par godina koriscenja stativ pocne da klizi i da se sam spusta.Znam sta govorim jer je nama pala jedna kamera zbog takvog stativa i napravila 12000 eura stete
Doduse dobra strana je sto postoje rezervni delovi pa se da popraviti, nemora se kupovati ceo nov...


Sto se Dolly-ja tice, i to mi je malo bezveze zbog onih srafova kojima se ucvrsti tripod.Na sajtu pise da je univerzalan, ali nema sanse da bi recimo mogao da stavis jedan Secced tripod sa siljastim nogama...
A i treba mu dosta vremena da se montira/demontira.

E sad, ako su taj tvoj tripod i dolly par, i nemas neku tesku kameru, onda verujem da jako dobro sluzi.Ajde napisi malo o tome kakva je glava...

Kako je izvedena amortizacija pokreta, koliko stepena podesavanja ima, ima li libelu ugradjenu, itd...
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?22.03.2009. u 20:05 - pre 182 meseci
Ma gde D30 :).... Za takvu kameru, ja bi i tripod iznajmio....
Zadnji par nogu mu je veoma slab, cega se i bojim ! Ne bi mogao da izdrzi setup, meni se cini kao da jedva izdrzava i kameru. Nije bas jedva, ali, bojim se da je ostavim samu kada je skroz rasklopljen. Na leto radim neke ozbiljnije projekte, tako da sigurno uzimam neki bolji tripod.... Za sad, ne koristim ni viewfinder cak ni reflektor :), tako da mi ovaj za sad i nije toliko los.
Moja kamera je teska oko 2 kila. SONY HVR HD1000.
Ako mislis na moj stativ.. ? Nema Dolly. Mada ovaj Dolly mi je nekako bezveze, nesiguran mi je, mislim da nije to to.....

Moj stativ, pre svega najveca mana sto se mene tice je ta slabost i veoma je nizak. (pise gore u karaktersitikama..., par posta iznad)
Ima ugradjenu libelu. Moze da se okrece i za 90 stepeni u stranu. Posebno se vadi i kao Monopod.
Trzaji.... Nije lose :). Posto je dosta tezak moze ad se kaze da je stabilan za ovakvu kameru....
I dosta mi smeta sto je rucka veoma kratka !! Svega... dvadesetak cm.
Znaci, ako nameravate da uzimate nesto, bolje dajte malo vise novca, ali... uzmite bolje :), ali i ovaj, opet kazem nije los !
zZ
 
Odgovor na temu

HappyIndividuals
Željko Toševski
Požarevac

Član broj: 166623
Poruke: 88
gw.evizo.net.

Sajt: https://www.youtube.com/u..


Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?05.04.2009. u 23:51 - pre 182 meseci
Već neko vreme planiram uzeti stativ za moju Sony 2100 pošto ovaj plastikaner hama sav škripi i mnogo me nervira a i to je za očekivati za proizvod u cenovnom rangu ispod 50 eura. E sad kao rešenje naravno da se nameće najpopularniji Manfrotto, ali jedan kvlitetni komplet sa glavom nov sigurno je preko 200 eura. Kakvo je vaše mišljenje i da li ima neka sredina ili Manfrotto, pošto nisam pratio to tržište ne znam na šta bi trebalo najviše da se obrati pažnja i ostale karakteristike. A pošto planiram kupovinu za drugu polovinu godine naravno da ću odvojiti i malo vremena i nadam se upoznati se bolje sa tehnologijom kako bi našao nešto prigodno
 
Odgovor na temu

freak71
daniel nadarevic
so

Član broj: 78040
Poruke: 44
82.117.202.*



+1 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?06.04.2009. u 14:36 - pre 182 meseci
Ovaj moj 'kinez' je kao stvoren za 2100. Verujte mi, sa svojih 5 kg je dosta robusan i stabilan.Naravno da na njega ne bi ni u snu stavljao nesto teze i skuplje, ali za ovako laganu kameru je super.
Vidite, za pravi i kvalitetan stativ treba izdvojiti velike novce i tu nema sta da se prica. Platis par stotina evra i ne bolite glava. Ali kao neku alternativu, za manje i jeftinije kamere, ovi kinezi na monetinom sajtu su pravo resenje. Nije da ih ja tu nesto reklamiram, ali za one sa ogranicenim budzetom.........uostalom, dao sam vam adresu, pogledajte, pa odlucite.
 
Odgovor na temu

HappyIndividuals
Željko Toševski
Požarevac

Član broj: 166623
Poruke: 88
gw.evizo.net.

Sajt: https://www.youtube.com/u..


Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?06.04.2009. u 20:23 - pre 182 meseci
E hvala puno na odgovoru. Razmotriću. U svakom slučaju na slici izgleda sasvim pristojno, a vidim da ima i još modela za plići i dublji džep. Svakako je naljbolje probati ih malo kako "paše" kamera pre kupovine
 
Odgovor na temu

freak71
daniel nadarevic
so

Član broj: 78040
Poruke: 44
82.117.202.*



+1 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?10.04.2009. u 00:30 - pre 181 meseci
Evo kako to izgleda sa kamerom.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

freak71
daniel nadarevic
so

Član broj: 78040
Poruke: 44
82.117.202.*



+1 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?10.04.2009. u 04:19 - pre 181 meseci
I sama glava
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?10.04.2009. u 08:32 - pre 181 meseci
Uh... U odnosu na onaj moj, ovaj je bas, cini mi se cvrst. Koliko bese kosta ovaj ??
Svidjaju mi se i tockici, mogu da koriste u nekim situacijama :).
Jedino mi se ne svidjaju ovoliko rucke ove, jel mogu da se skidaju ? :)

zZ
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 56003 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.