Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dilema: XP ili Vista?

[es] :: Advocacy :: Dilema: XP ili Vista?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 55461 | Odgovora: 234 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?26.07.2007. u 15:27 - pre 204 meseci
@boki

To što si naveo su unapređenja OS-a, a ne odgovor na moje pitanje. Ono zapravo znači "Koji posao ja mogu da obavim na visti, a ne mogu na XP-u?".
Citat:
degojs: Mislim da je suviše rano očekivati Vista-only aplikacije. Zašto bi bilo ko pravio takve aplikacije (ako baš ne mora, kao u slučaju DX10), ako može da napravi aplikaciju koja će da radi i pod starijim verzijama i tako imaš mnogo više potencijalnih kupaca.

Upravo zato je pametnije sačekati dok ti vista zaista ne zatreba, a dotle će joj pasti cena.

Šta ti je to TxF?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
77.46.202.*



+4 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?26.07.2007. u 15:50 - pre 204 meseci
Pitanje nije XP ili Vista, već pre XP ili Windows 2003?


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?26.07.2007. u 16:13 - pre 204 meseci
nisam rekao da za one koji imaju XP da sad trebaju da kupuju Vistu vec ako uzimate novu masinu ipak je logicnija vista.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?26.07.2007. u 16:59 - pre 204 meseci
Citat:
Nedeljko:Upravo zato je pametnije sačekati dok ti vista zaista ne zatreba, a dotle će joj pasti cena.


Ne verujem da će cena bitnije da se menja. Ja bih pre sačekao iz nekih drugih razloga - kompatibilnost, drajveri, bagovi, etc.

Citat:
Šta ti je to TxF?


Ima i Previous Versions, što je baš prva liga. Aha, ima i noviji IIS. I još kad izađe SP1 (navodno ove godine) Vista treba da dobije IIS7 iz Windows 2008 Servera. E to je onda već mnogo prijatelju.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?27.07.2007. u 09:49 - pre 204 meseci
Citat:
degojs: Ima i Previous Versions, što je baš prva liga. Aha, ima i noviji IIS. I još kad izađe SP1 (navodno ove godine) Vista treba da dobije IIS7 iz Windows 2008 Servera. E to je onda već mnogo prijatelju.

Dakle, to je odgovor na pitanje
Citat:
Šta ti je to TxF?

Hvala. Sad mi je jasno šta je TxF.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?27.07.2007. u 13:18 - pre 204 meseci
Citat:

(z@re, ne beše te neko vreme? )


Jest, evo sad mi se svadja, pa sam tu ;)

Citat:

Ja imam samo jedno jedino pitanje - sta se to moze u famoznoj Visti sto se u XP ne moze?


Trenutno, za jednog desktop / workstation usera; nista. Kasnije cemo vidjet. Vista je potpuno nov sistem u srzi.

Citat:

Ne možeš i nemoj da za***avaš i pricaš koješta - npr. da možeš :) Druga je stvar ako tebi te stvari ne trebaju.


Ajd daj mi jedan zdrav primjer korisnicke aplikacije.

Citat:

Ako se uzima nova masina logican izbor je vista posto ako se ima vise od GB memorije (sto sa danasnjim cenama nije problem) razlika u performansama se ne primecuje.


Performansama cega? Samog OS-a? Ja cijelo vrijeme govorim, da znam radit u programima, koji ce rado pojest koliko god imao fizicke memorije u kompjuteru. Meni znaci hoce li OS sam od sebe zauzet 100 ili 300 mega rama.

Citat:

Cekaj, ti hoces da kazes da zaista citas knjige na ekranu mobilnog? Zato sto imas PDF+ pa da se ne baci? Yeah, right... :) Oftamolog ce ti se zesce obradovati za par godina :) Ti koristis N91 zato sto je nov i fancy... citanje PDF knjige sa mobilnog ti u zivotu treba kao piletu sise. Da se ne lazemo.


Ajd sad mi mozes proanalizirat i seksualni zivot, pa mi daj savjet oko vanbrodskog motora kojeg zelim nabavit, a sve to na temelju dva-tri posta koja sam napisao ovdje. Joj, kako mi je falio Advocacy, i svi psihoterapeuti ovdje, koji znaju bas zasto sam ja uzeo to ili to. De molim te...

Ako te bas interesira, amo ovako. Prvo, N91 je daleko od fancy mobitela. Kutija od nehrdjajuceg celika koja je velika ko po cigle a tezi kao cijela. Fancy, yeah right. Kupio sam ga zbog kolicine interne memorije, mogucnosti spojivosti koje mi trebaju. A sta se tice citanja PDFa, pa jbt ne proucavam doktorske dizertacije na njemu. Konstantno citam barem jednu knjigu at-the-time u e-formatu, na "normalnom" ekranu. Zasto ne bi, dok cekam nesto, procitao poglavlje ili dva na mobitelu? Nece me ubit. Imam i PocketPC i laptop. Hocu li teglit PPC sa sobom na kafu zato sta mi moze cefnut da citam, ili vadit laptop van iz borse? Necu. Uzet cu mobitel i procitat 4-5 stranica.

Mislim, ova prica je krajnje glupa. Usporedjujes N-series vs GSM aparat sa kraja proslog tisucljeca. Paralela je krenula u pravcu, da svi koriste N-series zato sta su fancy, iako im 5110 pruza iste mogucnosti, kao 2K vs Vista. Ma daj molim te. Usporedjujes Yuga i BMW 7. Jest, oba imaju istu namjenu; vozila su na cetiri kotaca sa motorom koji radi na principu unutrasnjeg sagorijevanja. I to bi bilo to, sta se tice slicnosti izmedju njih.

Citat:

Mislim da si ovim pokazao koliko zapravo poznajes Vistin memory management... Ova tema definitivno nema poentu, bolje bi bilo da neki mod napise "top 10 zabluda o Visti" FAQ i topuje ga...


Fascinantna stvar kod ovog foruma jeste, ako ne napises u postu elaborat od 5 stranica oko necega, nego samo sazmes nesto na dvije recenice, svi kontaju da nemas pojma i pises pi**arije. Amo ovako : ako mislis na superfetch, zaboravi. Ako mislis da superfetch radi dobro na programu koji ima varijabilnu potrosnju memorije ovisno o subprocesima koji su povezani preko proprietary API-a, razmisli opet. Govorim o tome da jedan projekt u Cubase-u moze zauzet 100 MB rama, a da drugi projekt moze imat povezane subprocese VSTova od kojih svaki ima svoj image u memoriji, uzmimo samplere za primjer, pa projekt moze tezit 1GB u memoriji. Posto se radi o jako kompleksnoj programskoj strukturi, nije jedan program, nego je tu doslovno miljun stvari izpovezano, nikakav algoritam za prefetching ili nekakav ultra-pametni MM nece radit. Jako jednostavno, sta imas vise slobodne memorije, tim bolje.

Sad da se vratim na zadnju recenicu, cak i da maknes superfetch iz Viste, maknes sve, ma gol golcat sistem, opet ce tezit minimum duplo vise nego W2K. A taj program o kojem pricam radi na W2K 100%. Opet govorim - svaki megabajt zna bit dragocjen.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?27.07.2007. u 17:22 - pre 204 meseci
Pa SuperFetch nije zamena za RAM. Cak sta vise SuperFetch tek dolazi do izrazaja kad imas mnogo RAM-a.
I to tvoje (diskutabilno) pljuvanje SF-a nema veze sa onim za sta te je boccio kritikovao...


Inace kad se iskljuci dwm vista jede nekih 100tinak MB vise od XP-a sto sa danasnjom cenom memorije ne predstavlja nista.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?27.07.2007. u 18:18 - pre 204 meseci
Citat:
z@re:
Ajd daj mi jedan zdrav primjer korisnicke aplikacije.


Nemoj da menjaš priču sada. Ja sam odgovorio na tvoje da "sve sta ti mozes na Visti trenutno, mogu i ja na W2K." Ne možeš, druga je stvar da li ti je bitno ili ne.

A zašto bi priču ograničavali na "korisničke aplikacije"? Pa nismo svi "obični" korisnici. Npr. neko ko održava mrežu kompjutera, verovatno će da ima prednosti od novog formata "slika" sistema, kako se "održavaju" offline, itd. Jesu li DX10 igrice "korisničke aplikacije"?

I da, pomenuti "Previous Version" jeste u biti korisnička aplikacija, nego šta je?

Na kraju, ovde 1GB košta oko $40 (CAD). Ufff.. big deal, šta misliš.

(Da se razumemo: Vista nije bez svojih problema.)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?27.07.2007. u 18:30 - pre 204 meseci
COvek poredi win2k koji je izasao davnih godina kada je prosecna masina imala 128mb memorije
- sa vistom koja je izasla 2007 god kada je prosecna kolicina memorije 512mb .
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
77.46.203.*



+4 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?27.07.2007. u 18:52 - pre 204 meseci
Žao mi je što niko nije prokomentarisao moje zapažanje, ali nema veze, zamlaćeni ste pomalo. Šalim se, naravno.

Nego, posle vesti da Microsoft odlaže SP1 za Vistu za 2009. godinu, definitivno se isplati ostati na XP-u, mada bih ja najiskrenije predložio Windows 2003 zbog njegove daleko veće stabilnosti.


http://www.windowsxlive.net/?p=1309


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?27.07.2007. u 19:07 - pre 204 meseci
Ne treba se smarati koliko memorije imaš, već koliko košta.

Npr. da bi imao sistem koji nema problema zbog memorije:

2002. je trebalo memorije za $100. (XP na 512MB)
Danas treba memorije za $80. (Vista na 2GB)


Kako sad to? Fol Vista treba mnogo memorije?

(Cifre su za primer, ali mislim da nije daleko od tačnog.)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?27.07.2007. u 19:13 - pre 204 meseci
Citat:
Kosta:
Nego, posle vesti da Microsoft odlaže SP1 za Vistu za 2009. godinu, definitivno se isplati ostati na XP-u, mada bih ja najiskrenije predložio Windows 2003 zbog njegove daleko veće stabilnosti.
http://www.windowsxlive.net/?p=1309


Ta "vest" uopšte nije potvrđena nigde. Većina sajtova i dalje komentariše da se SP1 očekuje krajem ove godine. Videćemo :)

A ovaj, pa imaš i Windows Update.. ne moraš baš da čekaš SP1 da staviš zakrpe na sistem??
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?27.07.2007. u 19:55 - pre 204 meseci
Citat:

I da, pomenuti "Previous Version" jeste u biti korisnička aplikacija, nego šta je?


Mehanizam koji radi kopije dokumenata prije nego sta ih krenes modificirat. Jao jao, mora da su 10 godina razvijali taj dio OS-a! Moram prec na Vistu hitno...

Nema poante s vama pricat. Cijelo vrijeme spominjete cijene memorije, ovoga onoga. Evo primjer;

Citat:

Inace kad se iskljuci dwm vista jede nekih 100tinak MB vise od XP-a sto sa danasnjom cenom memorije ne predstavlja nista.


Gledaj, tih 100 mega fizicke memorije ti moze znacit puno ako radis u heavy-usage programima. Cijela poanta moje price jeste, da ljudi koji koriste kompjuter za obavljanje nekog konkretnog posla kroz productivity programe nemaju nikakve prednosti sa Vistom, osim novog UI-a. Prica ce se okrenut kad pomenuti programi pocnu koristit Vista-only APIe, i sve novotarije koje dolaze sa Vistom, za sada nije tako.

Za 75% korisnika kompjutera koji se bave konkretnim poslom, Vista je dodatni trosak, OS sam od sebe trosi vise resursa, dakle ostane manje za programe koji sluze tom konkretnom poslu, a posao radis u programu koji je isti kao i na XP/2K. I cemu onda Vista, u ovom momentu?

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?27.07.2007. u 20:02 - pre 204 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Nego, posle vesti da Microsoft odlaže SP1 za Vistu za 2009. godinu, definitivno se isplati ostati na XP-u, mada bih ja najiskrenije predložio Windows 2003 zbog njegove daleko veće stabilnosti.

Sta je to Windows 2003 ? Ja jedino znam za 2003 server, sta to ima za desktop?
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?27.07.2007. u 20:12 - pre 204 meseci
Citat:
Gledaj, tih 100 mega fizicke memorije ti moze znacit puno ako radis u heavy-usage programima.


ma apsolutno su presudni. eej.. pa to je cak 1/20 mog ukupnog rama !

Danas ce ti retko koja aplikacija praviti razliku izmedju 1GB i 2GB rama.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?27.07.2007. u 21:04 - pre 204 meseci
Citat:
Mehanizam koji radi kopije dokumenata prije nego sta ih krenes modificirat. Jao jao, mora da su 10 godina razvijali taj dio OS-a! Moram prec na Vistu hitno...


Imaš ti to na Win2000 ili nemaš? Koga interesuje što tebi to ne treba? Meni je jako korisno i voleo bih da na poslu imam sličnu stvar, na XP. Tako da zajebi tu priču da drugim ne treba zato što tebi ne treba.

Sistem je inače "prenesen" sa Windowsa 2003. A sad, da nikom ne treba.. ne znam: eno i Mac će uskoro da dobije nešto slično (mada dosta lošije koliko sam razumeo) - Time Machine.

Citat:
Nema poante s vama pricat. Cijelo vrijeme spominjete cijene memorije, ovoga onoga. Evo primjer;


Pomenuo sam ja dosta drugih stvari koje je Vista donela i koje su jako korisne, ali ti ih naravno ignorišeš ili odgovaraš tipa "meni ne treba" :))) Ajd pali, stvarno nema poente :)

Citat:
Za 75% korisnika kompjutera koji se bave konkretnim poslom, Vista je dodatni trosak, OS sam od sebe trosi vise resursa, dakle ostane manje za programe koji sluze tom konkretnom poslu, a posao radis u programu koji je isti kao i na XP/2K. I cemu onda Vista, u ovom momentu?


haha sad je već: "Za 75% korisnika.."

:))))


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?27.07.2007. u 23:29 - pre 204 meseci
Verovatno nam je svima tih 100mb zaretovih presudno za uspeh u zivotu ;-))
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?28.07.2007. u 01:20 - pre 203 meseci
Ma da, bitno je uhvatiti se za reč, a ne na suštinu onoga što je čovek pričao. Advocacy je spao na igru gluvih telefona, postalo je bezrazložno više pričati o bilo čemu
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?28.07.2007. u 03:45 - pre 203 meseci
Citat:

Imaš ti to na Win2000 ili nemaš?


Da. Otvoris Windows Explorer, kliknes na, recimo, PSD fajl, pa brzo CTRL-C, CTRL-V, pa dobijes "copy of taj PSD fajl", pa onda udaris enter i otvoris original za editing.

Operacija je vremenski zahtjevna koliko i desni klik pa klik na "previous version".

Mislim, sad smo se poceli hvatat za neke minorne automatizacije unutar OS-a. Smjesno.

Citat:

Pomenuo sam ja dosta drugih stvari koje je Vista donela i koje su jako korisne, ali ti ih naravno ignorišeš ili odgovaraš tipa "meni ne treba" :))) Ajd pali, stvarno nema poente :)


Meni ne moras objasnjavat da je Vista apsolutno nov sistem sa 1001 novotarijom. Medjutim, za sada, rijetko koja korisnicka aplikacija koristi ista od toga. Nemam kristalnu kuglu, ne bavim se fazolom pa nemogu kazat sta ce bit za (x) vremena.

Da palim? Sta bi vi onda radili ovdje, pricali kako je Vista savrsena...em bi vam narastao nos ko kod pinokija, em bi vam ubrzo dopi*dilo. ;)

Citat:

haha sad je već: "Za 75% korisnika.."


Ostalih 25% spada u stovatelje fancy interfejsa, ona Alienware ekipa i slicno.

Citat:

Danas ce ti retko koja aplikacija praviti razliku izmedju 1GB i 2GB rama.


Yeah, right.

Citat:

Verovatno nam je svima tih 100mb zaretovih presudno za uspeh u zivotu ;-))


Ne, nego vasa Vista je meni presudna u zivotu. Nije stvar u 100mb, stvar je u principu. Pogledaj sta je Mladen napisao iznad ovog posta.

Ustvari, tih 100 mega meni zna bit presudno. A vi kako hocete. Nije mi se desilo samo jedanput da sam radio final touch na nekom projektu u Cubaseu, samo idem upicanit malo zvuk sa jos par sampleova, a ono poruka od Proteusa, "out of memory". Onda mi je tih 100 mb bitno.

Koliko god imao memorije u kompjuteru, zelim je optimalno iskoristit za trenutnu stvar koju radim. Jel to toliko j*beno tesko za shvatit?


Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Dilema: XP ili Vista?28.07.2007. u 07:10 - pre 203 meseci
Citat:
Da. Otvoris Windows Explorer, kliknes na, recimo, PSD fajl, pa brzo CTRL-C, CTRL-V, pa dobijes "copy of taj PSD fajl", pa onda udaris enter i otvoris original za editing.

Operacija je vremenski zahtjevna koliko i desni klik pa klik na "previous version".

Mislim, sad smo se poceli hvatat za neke minorne automatizacije unutar OS-a. Smjesno.


Što naravno nije ni blizu isto kao "Previous Versions."

1. Prvo, ti ovako kreiraš kopije čitavih fajlova, "Previous Versions" to ne radi, tj. značajno štedi prostor.
2. Drugo, ovako gomilaš kopije fajlova (u istom folderu? Zamisli da imaš projekt u Visual Studiju, pa jedno 10 kopija jednog te istog fajla??? Lepo, nema šta..).
3. Treće, moraš sve da radiš ručno. Sa "Previous Versions" ja uopšte ne moram da vodim računa kada menjam neki fajl da prvo napravim kopiju i slično..

Znam, tebi to ne treba. Tebi verovatno ni Recycle Bin ne treba, možeš da kopiraš fajl negde, pre nego ga obrišeš.

To što ti nazivaš "minorna automatizacija" je upravo ono što od kompjutera očekujem.

Citat:
Koliko god imao memorije u kompjuteru, zelim je optimalno iskoristit za trenutnu stvar koju radim. Jel to toliko j*beno tesko za shvatit?


Well, šta to znači? Što Relja jednom reče, da nisi od onih što u svakom trenutku moraju znati gde im je žena, auto, novčanik.. i memorija :) Pa prijatelju, onda lepo kreni redom da brišeš fajlove iz Windowsa - one za koje znaš da ti u biti ne trebaju. Mislim, treba i tu biti oprezan i štedljiv, nije ni disk beskonačnog kapaciteta :))

E, ja ću bez problema da platim nekih $40 za dodatnih 1 GB memorije i da uživam sa svim tim stvarima. Da je u pitanju $200, ne bi mi bilo svejedno, ali ljudi oko memorije sa Vistom prave problem tamo gde ga nema. Cena je takva da je to glupo toliko raspravljati.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Dilema: XP ili Vista?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 55461 | Odgovora: 234 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.