Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko sinus - cosinus

[es] :: Matematika :: pomoc oko sinus - cosinus

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30230 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
93.86.169.*



+46 Profil

icon Re: pomoc oko sinus - cosinus04.06.2009. u 17:51 - pre 181 meseci
Citat:
holononi: Oko 50 puta godišnje promenim operativni sistem na mojim računarima...

Tebi bas nije dosadno
Ja imam Pentium I iz 1996.god. na kome je instaliran Win95 i nije ni jednom radjena reinsalacija a aktivno je koriscen do pre 4-5 godina.
Instalirao sam i deinstalirao puno toga (mada vodio sam racuna), leteo po Internetu brzinom od 14 400 kbs godinu-dve, i danas je potpuno operativan.
Sve sam odradjivao na njemu i bas me je posluzio.
Sa sadasnjih 3 racunara se ne mogu bas pohvaliti na svakom sam za ovih 4 god. morao po jednom da radim reinstalaciju

Citat:
holononi: ... U medjuvremenu sam "vrtio" openSUSE 11.1, Vistu, Knopix, openSUS11.0 i na kraju Ubuntu 8.10. Pitate se zašto? Pa morao sam jer nisam mogao da obavim neke posloive korišćenjem samo jednog operativnog sistema. ...

Pa bas se pitam. Jel mogu da se znaju koji su poslovi u pitanju? Zivo me interesuje (nadam se da ti ne smeta moja radoznalost)
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.85.*



+5 Profil

icon Re: pomoc oko sinus - cosinus04.06.2009. u 18:48 - pre 181 meseci
Ako pokušavaš da nateraš različite uredjaje da rade na različitoj opremi, ne samo na jednom računaru, već i na računarima sa različitim operativnim sistemima, da rade na drugoj opremi koja nije klasičan računar, na primer na DVD rekorederima i plejerima, na mobilnoj opremi itrd, onda moraš da preturiš mnoge fajl formate i standarde. Na primer, kad je u pitanju DVD postoje na desetine različitih formata snimanja. Većini je poznato DVD+R,RW i DVD-R,RW. Ali iza te naivne predstave se krije more varijanti i standarda. Većina ljudi uopšte ne zna da postoje DVD RAM diskovi a još manje je njih radilo sa njima. Svaki operativni sistem ima svoje domete. Tako i Windows i Linux. Još veći je problem što uredjaji koji koriste savremenu mikroprocesorsku tehnologiju nisu standardizovani pa proizvodjači takve opreme "ad hok" razvijaju operativne sisteme za potrebe sopstvenih uredjaja. Takvi operativni sistemi traju dok traje uredjaj, eventualno serrija uredjaja jednog proizvodjača. Na tom polju je stanje otprilike kao u vreme Spectrum-a i Commodore-a. Pravi krkljanac. Zato nam ostaje da se snalazimo kako znamo i umemo.
 
Odgovor na temu

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
79.101.166.*



+46 Profil

icon Re: pomoc oko sinus - cosinus04.06.2009. u 18:56 - pre 181 meseci
A ha, testras hardverske uredjaje siroke potrosnje na razlicitim platformama. Fin posao, i verovatno uzasno dosadan a narocito kad treba da se pronadje uzrok zasto neki uredjaj ne radi na nekom operativnom sistemu. Koristis samo metod probe, ili ima i nekih sofisticiranijih metoda i alata?
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
91.148.85.*



+5 Profil

icon Re: pomoc oko sinus - cosinus04.06.2009. u 19:45 - pre 181 meseci
Pa, ako u User Manual nekog uredjaja piše da radi samo sa diskovima koji su FAT32 formatirani, uzmeš Windows i formatiraš bez problema, priključiš i konstantuješ da ne radi. Šta ti onda i preostaje? Diskova imam po kući na bacanje ali ni jedan ne radi tamo gde mi treba. Ali navikao sam. Slušao sam i po šest sati algebre odjednom.
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.vdial.verat.net.



+5 Profil

icon Re: pomoc oko sinus - cosinus04.06.2009. u 20:23 - pre 181 meseci
Citat:
holononi: Ne razumem ovo, dele XP studentima?


Ne. Umesto gomile softvera, na računarima od „značajnijih stvari“ sada postoji samo to što sam nabrojao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: pomoc oko sinus - cosinus

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30230 | Odgovora: 104 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.