Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1124049 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dakara
David Stanisic
nezaposlen
Backa Palanka, Srbija

Član broj: 312562
Poruke: 3
176.108.32.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.02.2013. u 13:48 - pre 136 meseci
Ocu, naravno. Hvala puno. Ali gledao sam ove linkove i slabe su nam sanse... :( :(
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.02.2013. u 19:43 - pre 136 meseci
Pozdrav svima,
Zanima me vase misljenje. Naime, prijavio bih se za E.O.I. za subclass 190 ili subclass 489 pa vas molim za savet.
Moja profesija je Senior Recruitment Consultant – 223112 (ASRI), na listi je u South Australia, time se bavim od januara 2009. dakle 4 godine – (5 poena) . IELTS 8 – (20 poena), na age 25 poena, imam Bachelor sa Difa u Beogradu (potencijalnih 15 poena, pitanje je da li za to uopste mogu dobiti poene posto nije u vezi sa profesijom?) Ukoliko bih bio nominovan od South Australia – (5 poena) nedostajalo bi mi jos 5 poena da bih sakupio 60 poena za subclass 190, sto je jos jedna godina iskustva ukoliko ne priznaju diplomu. Koje su sanse da mi priznaju kvalifikacije u skladu sa ovim - You may be able to receive points for a qualification that is not related to your nominated occupation??
Sa druge strane, rodjena sestra moje supruge je PR u Vic, designated area. Ona bi mogla da nam bude sponsor - You or your partner must be related to your sponsor as:
• a brother or sister – including adoptive or step-sibling
gde bih dobio 10 poena I sakupio 60 za subclass 489 i bez kvalifikacija. Da li je moguce da ona bude sponsor iako je PR u Victoria a ja bih aplicirao za South Australia (posto Recruitment Consultant nije na listi u Victoria)?
I na kraju, verovatno najvaznije:Recruitment Consultant - This occupation has a level of skill commensurate with a bachelor degree or higher qualification. At least five years of relevant experience may substitute for the formal qualification. Da li ja moram da imam minimum 5 godina iskustva da bih uopste aplicirao za skill select?

Svaka informacija je dobrodosla.
Hvala svima i srecno
 
Odgovor na temu

gmarkoni
Marko Grozdanovic
arch.
Perth

Član broj: 302309
Poruke: 45
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.02.2013. u 07:19 - pre 135 meseci
Da bi aplicirao za bilo koju vizu iz skill grupe, moraces da imas pozitivan skill assesment. Proveri sa institucijom koja radi skill assesment za to zanimanje (Senior Recruitment Consultant – 223112 (ASRI)), da li radno iskustvo moze da zameni kvalifikaciju. Posalji im mail i imaces najtacniji odgovor. Ukoliko ne dobijes pozitivan odgovor, neces moci da aplicras ni za 190 niti za bilo koju drugu skill vizu.
 
Odgovor na temu

hardtodigit
Niš

Član broj: 312696
Poruke: 1
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.03.2013. u 07:44 - pre 135 meseci
Pozdrav svima! Pročitao sam Booklet 6, pregledao brojne stranice i forume, ali ima još nekih stvari koje mi nisu jasne, pa vas molim za pomoć i sugestije. Izvinjavam se unapred ako ću biti nešto opširniji, ali od ovoga će zavisiti šta ćemo supruga i ja dalje raditi po pitanju aplikacije za vizu.

1) S obzirom da ima veće šanse, supruga će definitivno biti nosilac vize. Ona je diplomirani filolog za engleski jezik, a zanimanje teacher u raznim varijantama postoji na SOL (schedule 1) i na CSOL (schedule 1 i 2). Međutim, moje zanimanje je samo na CSOL (na schedule 2). Za koju vizu možemo da podnesemo EOI? Pretpostavljam da za independent (subclass 189) ne možemo, ali nisam siguran da li možemo samo za 489 ili možemo i za 190.

2) Pošto sam ja već na schedule 2, da li prilikom svoje nominacije supruga treba da odabere teacher varijantu takođe sa schedule 2, ili može sa schedule 1? Ili to zavisi od vize za koju se odlučimo?

3) Formalno obrazovanje i zanimanje mi se ne poklapaju. Da li može da se nominuje zanimanje samo na osnovu iskustva, bez obrazovanja? Konkretno, imam radni staž od 7 godina u medijima, a koliko sam uspeo da vidim na sajtu DIAC-a petogodišnje iskustvo može da zameni formalno obrazovanje. Sa druge strane, uzeo sam VI stepen na Ekonomskom fakultetu u Beogradu (to je associate level, kao viša škola), ali nisam siguran da li mogu da nominujem neko od ekonomskih zanimanja jer za sve traže bachelor degree, ako sam dobro pročitao.

4) Ako bih kojim slučajem ja bio nosilac vize, da li bih na osnovu iskustva mogao da nominujem neko od novinarskih zanimanja, a da pored toga uzmem i poene za obrazovanje koje sam naveo?

5) Ima li još neke razlike između državnog sponzorstva za subclass 190 i 489 osim u broju poena koje donose aplikantu?

6) Na kraju, da li sa ovakvim kilavim kvalifikacijama i iskustvom da jurimo vizu, ili da još malo nabildujemo iskustvo i škole, pa da to učinimo za par godina?


Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Moracikus
DNA
Melbourne

Član broj: 299208
Poruke: 10
*.brodm3.vic.optusnet.com.au.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.03.2013. u 11:05 - pre 135 meseci
Dobiti assessment za teachera je malo tricky jer studije moraju imati najmanje 45 dana skolske prakse. Nasi ljudi uglavnom nemaju takvu vrstu kvalifikacije. Zato moraju da studiraju razliku predmeta i imaju skolsku praksu u Au
OI OI OI
 
Odgovor na temu

begeristajn
nezaposlen
nema
Beograd

Član broj: 312704
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.03.2013. u 11:46 - pre 135 meseci
Pozdrav svima! Naravno da sam procitao BOOKLET 6 i da sam proverio CSOL listu. Treba samo da mi otklonite neke nedoumice.

1. U cemu je razlika izmedju VETASSESS i ICAA tj zasto je bolje ako mi je zanimanje u VETASSESS?

2. Da li za 189 vizu zanimanje mora da bude iskljucivo iz SCHEDULE 1 ili moze i iz SCHEDULE 2?

3. Da li je za 190 vizu za oblast West Australia potrebna novcana garancija od 3 meseca i koliko ona iznosi?

4. Da li postoji neki odredjeni princip kako se vrsi SkillSelect Invitations Rounds tj da li se u okviru dva datuma u toku meseca obrade svi podneti predmeti u okviru limitiranog broja (950 za 189 i 50 za 489)?

Hvala unapred svima na pouzdanim odgovorima.

 
Odgovor na temu

kotush
Srdjan Kotush
Nastavnik fizike
Osnovna Skola Sveti Sava
Novi Sad Srbija

Član broj: 312739
Poruke: 2
*.dynamic.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.03.2013. u 16:09 - pre 135 meseci
Pozdrav svima,
Tokom prosle godine sam radio na tome da odem u AU preko studentske vize za Phd studije, medjutim nisam dobio stipendiju (na Swinburne university of technology sam bio blizu-rekli su mi da sam bio deseti na listi, a primaju 5 studenata). Nastavio sam da se angazujem oko studentske vize, medjutim mislim da je vreme i da se oprobam za iseljenicku vizu, jer imam informcaiju da stipendiju mnogo lakse dobijaju AU drzavljani, pa me zanima kakve su mi sanse za to.
1. Zavrsio sam osnovne studije astronomije sa astrofizikom i master studije nuklearne fizike.
2. Imam nesto vise od 3 godine radnog staza u gimnaziji i malo manje od godinu dana u osnovnoj skoli.
3. Polagao sam TOEFL zbog konkursa na studije i imao sam 100 poena (29 listening, 28 reading, 22 speaking i 21 writing), znam da bi trebalo da polazem IELTS, ali sam ovo cisto postavio zbog informacije o mom znanju engleskog.
4. Imam 29 godina
5. Imam suprugu od 31 godinu i sina od 4.

Hvala,

Srdjan
 
Odgovor na temu

Moracikus
DNA
Melbourne

Član broj: 299208
Poruke: 10
*.brodm3.vic.optusnet.com.au.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.03.2013. u 00:22 - pre 135 meseci
Pozitivan assessment za nastavnika ne mozes dobiti jer nemas uciteljski fakultet sa 45 dana skolske prakse u toku studija.
OI OI OI
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.static.kate-wing.si.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.03.2013. u 09:17 - pre 135 meseci
Da li neko zna ili je vec radio skill assessment za zanimanje iz Srbije - Elektrotehnicar elektronike? Koje zanimanje sa liste bi trebalo da se izabere? Malo sam proveravao kakvi su smerovi u australijskim skolama i to bi trebalo da bude slicno ovome [url=] http://www.eti.wa.edu.au/tafe-...ommunications-engineering.html [/url] plus u Srbiji se uz to uci i programiranje.
 
Odgovor na temu

kotush
Srdjan Kotush
Nastavnik fizike
Osnovna Skola Sveti Sava
Novi Sad Srbija

Član broj: 312739
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.03.2013. u 17:04 - pre 135 meseci
Citat:
Moracikus:
Pozitivan assessment za nastavnika ne mozes dobiti jer nemas uciteljski fakultet sa 45 dana skolske prakse u toku studija.


Odakle ti ta informacija? Da li je to sigurno? Ako jeste, da li nekako mogu da nakupim tih 45 dana i kako?

Hvala unapred!

Srdjan
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.03.2013. u 09:51 - pre 135 meseci
@begeristajn:

Citat:
1. U cemu je razlika izmedju VETASSESS i ICAA tj zasto je bolje ako mi je zanimanje u VETASSESS?

Koliko ja razumem to su samo 2 različite institucije za skills assessment. Ne znam gde si našao informaciju da je jedna institucija "bolja" od druge? I šta znači bolja, da se manje plaća i kraće čeka na odluku ili...??

Citat:
2. Da li za 189 vizu zanimanje mora da bude iskljucivo iz SCHEDULE 1 ili moze i iz SCHEDULE 2?

Za 189 samo iz Schedule1 a Schedule2 samo u situacijama koje su opisane ovde: http://www.immi.gov.au/skilled/sol/ pod sekcijom "Consolidated Sponsored Occupation List (CSOL)", što sam već odgovorio ovde: http://www.elitesecurity.org/t180029-97#3250054, što znači da nisi ni čitao forum, barem zadnjih nekoliko stranica...

Citat:
3. Da li je za 190 vizu za oblast West Australia potrebna novcana garancija od 3 meseca i koliko ona iznosi?

Za ovo nisam 100% siguran ali mislim da sve oblasti osim NSW traže te novčane garancije i svaka oblast ima napisan potreban iznos na svom sajtu, ali koliko sam čuo od ljudi to baš i ne proveravaju, samo kažeš da imaš toliko i to je to. Molim nekoga ko je bolje upućen u ovo da me popravi ako grešim.
Inače, uguglaš "western australia regional sponsorship" i dobiješ sajt gde verovatno imaš sve informacije: http://www.migration.wa.gov.au.

Citat:
4. Da li postoji neki odredjeni princip kako se vrsi SkillSelect Invitations Rounds tj da li se u okviru dva datuma u toku meseca obrade svi podneti predmeti u okviru limitiranog broja (950 za 189 i 50 za 489)?

Ajde preformuliši pitanje pošto mi nije najjasnije šta pitaš.

Pozz

[Ovu poruku je menjao knyazs dana 04.03.2013. u 11:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Moracikus
DNA
Melbourne

Član broj: 299208
Poruke: 10
*.brodm3.vic.optusnet.com.au.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.03.2013. u 10:02 - pre 135 meseci
http://www.aitsl.edu.au/verve/...ation_Guide_-_January_2013.pdf
Ovdje su glavni uslovi za dobijanje assessmenta.
Uz ljekare, zubare, psihijatre i psihologe najtezi skill assessment.
Za nas Jugovice, nemoguce je dobiti pozitivan odgovor bez 1 godine dodatnih 'teaching' studija u AU.
Uslov za Engleski je takodje znatno vishi nego za ostale profesije.
OI OI OI
 
Odgovor na temu

begeristajn
nezaposlen
nema
Beograd

Član broj: 312704
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.03.2013. u 14:09 - pre 135 meseci
Citat:
knyazs:
@begeristajn:

Na samom pocetku moram da ti se zahvalim na odgovoru, svaki savet i instrukcija su mi od ogromnog znacaja!

Citat:
1. U cemu je razlika izmedju VETASSESS i ICAA tj zasto je bolje ako mi je zanimanje u VETASSESS?

Koliko ja razumem to su samo 2 različite institucije za skills assessment. Ne znam gde si našao informaciju da je jedna institucija "bolja" od druge? I šta znači bolja, da se manje plaća i kraće čeka na odluku ili...??

Sto se ovoga tice, nije rec o placanju. Ne radi se ni o cekanju oduke, sve je to relativno brzo, u par meseci. Radi se o dokumentaciji koju zahteva jedna odn druga institucija. ICAA zahteva Academic IELTS sa sedmicom u svim oblastima, a to nije slucaj u VETASSESS. Ispravi me ako gresim, molim te.

Citat:
2. Da li za 189 vizu zanimanje mora da bude iskljucivo iz SCHEDULE 1 ili moze i iz SCHEDULE 2?

Za 189 samo iz Schedule1 a Schedule2 samo u situacijama koje su opisane ovde: http://www.immi.gov.au/skilled/sol/ pod sekcijom "Consolidated Sponsored Occupation List (CSOL)", što sam već odgovorio ovde: http://www.elitesecurity.org/t180029-97#3250054, što znači da nisi ni čitao forum, barem zadnjih nekoliko stranica...

Naravno da sam citao sve postove, narocito tvoje i NOSKICH-ove. Ovo pitanje je bilo vise usmereno u pravcu da mi potvrdis ono u sta sam vec bio skoro sasvim siguran. Dakle, 189 samo sa SCHEDULE 1.

Citat:
3. Da li je za 190 vizu za oblast West Australia potrebna novcana garancija od 3 meseca i koliko ona iznosi?

Za ovo nisam 100% siguran ali mislim da sve oblasti osim NSW traže te novčane garancije i svaka oblast ima napisan potreban iznos na svom sajtu, ali koliko sam čuo od ljudi to baš i ne proveravaju, samo kažeš da imaš toliko i to je to. Molim nekoga ko je bolje upućen u ovo da me popravi ako grešim.
Inače, uguglaš "western australia regional sponsorship" i dobiješ sajt gde verovatno imaš sve informacije: http://www.migration.wa.gov.au.

Ok. Mada, sve cu snage usmeriti na 189 vizu tako da se nadam da necu morati da se dodatno opterecujem sa 190.

Citat:
4. Da li postoji neki odredjeni princip kako se vrsi SkillSelect Invitations Rounds tj da li se u okviru dva datuma u toku meseca obrade svi podneti predmeti u okviru limitiranog broja (950 za 189 i 50 za 489)?

Ajde preformuliši pitanje pošto mi nije najjasnije šta pitaš.

Da, tek sada i ja vidim koliko je ovo konfuzno sroceno. Pokusacu da uprostim sto je vise moguce. Da li postoje privilegovani u obradi viza? Ako neko ima 70 bodova, da li ce prvo da se radi njegov slucaj u odnosu na onog koji ima 60? ili mozda ima veze sa prioritetom zanimanja? Ovo sam vise usput pitao jer u svakom slucaju oni moraju da donesu odluku u zakonskom roku (za 189 je 12 meseci cini mi se).

Pozz

[Ovu poruku je menjao knyazs dana 04.03.2013. u 11:15 GMT+1]


Na kraju bih ti postavio jos par pitanja s obzirom da si stvarno u tematici i prosao si kroz sve ovo.
Zasto si isao na 190 a ne na 175? Da li je razlog samo vreme koje je potrebno za obradu vize ili nesto drugo? Ovo te pitam iz razloga sto se verenica i ja lomimo izmedju 189 i 175.
S obzirom da je u mom slucaju verenica nosilac aplikacije, a 3 godine radnog iskustva stice tek za 7 meseci, da li je moguce pre tog vremena poslati zahtev za proveru zanimanja nekoj od institucija ili se mora sacekati?
Kada se vrsi gore pomenuta provera zanimanja, da li ta institucija kontaktira poslodavca i na koji nacin? Kakva su pitanja? Ili mozda proveru vrsi ambasada tek posto se udje u proces za vizu? Da li mozda dolaze licno da proveravaju? Ovo me zanima jer mora da se pripremi teren u firmi tj kontakt osoba da bude spremna da pruzi informacije na pravi nacin a ne da otalja razgovor ukoliko nije u toku.
Na koji nacin ja kao partner mogu da doprinesem sa onih 5 bodova? Da li je to samo na osnovu zanimanja ili mozda na neki drugi nacin?
Evo, poslednje pitanje vezano za IELTS (ako znas slucajno). Academic i General se razlikuju u dve oblasti, Writing i Reading. Moje pitanje glasi, da li moze da se polaze Academic a da se onda isti taj isti test iskoristi i u eventualnoj situaciji gde se trazi General?

Jos jednom da ti se zahvalim na prethodnim odgovorima a i na ovim buducim. Bez zurbe i tenzije, znam da imas precih stvari u zivotu.
Svako dobro.

Milos
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.03.2013. u 14:40 - pre 135 meseci
Citat:
Zasto si isao na 190 a ne na 175? Da li je razlog samo vreme koje je potrebno za obradu vize ili nesto drugo? Ovo te pitam iz razloga sto se verenica i ja lomimo izmedju 189 i 175.

Prvo sam išao na 189 ali posle prvog kruga "izvlačenja" sam se malo uplašio da me neće izvući tj. da će popuniti kvotu od 5160 ljudi istog zanimanja pre nego me izvuku, pa sam za svaki slučaj predao zahtev i za 190. Na kraju sam dobio poziv za obe vize u roku od par dana i odlučio se za 190 najviše zbog brzine: dobio sam je u roku 2 meseca od pokretanja postupka! Btw, viza 175 više ne postoji, njena "naslednica" je 189...

Citat:
S obzirom da je u mom slucaju verenica nosilac aplikacije, a 3 godine radnog iskustva stice tek za 7 meseci, da li je moguce pre tog vremena poslati zahtev za proveru zanimanja nekoj od institucija ili se mora sacekati?

Uvek možete da probate sa "laganjem" ali vam to baš i ne preporučujem, jer u nekim slučajevima znaju da pošalju svoje ljude iz ambasade da provere te navode iz preporuke poslodavca o vremenu koje tvoja žena radi kod njih i poslu koji obavlja. Ako te na'vataju da lažeš, dobiješ 2. godine zabrane. E sad, mene niko nije proveravao ali znam ljude koji su bili proveravani, pa čak i one koji su dobili zabrane, tako da nije zajebancija. Radije pričekajte...

Citat:
Kada se vrsi gore pomenuta provera zanimanja, da li ta institucija kontaktira poslodavca i na koji nacin? Kakva su pitanja? Ili mozda proveru vrsi ambasada tek posto se udje u proces za vizu? Da li mozda dolaze licno da proveravaju? Ovo me zanima jer mora da se pripremi teren u firmi tj kontakt osoba da bude spremna da pruzi informacije na pravi nacin a ne da otalja razgovor ukoliko nije u toku.

Kao što rekoh, nekad proveravaju, nekad ne... Žena naravno uvek može da zamoli šefa da lepo priča o njoj šta je radila, čak to može i da laže ali oko datuma rada od-do šef mora neki papir da da. Nekih pitanja osim datuma od kad do kad je radila i nema, jer ipak ne mogu oni biti eksperti u svakoj oblasti pa da postavljaju specifična pitanja šta je neko radio negde :)

Citat:
Na koji nacin ja kao partner mogu da doprinesem sa onih 5 bodova? Da li je to samo na osnovu zanimanja ili mozda na neki drugi nacin?

To zavisi od vize za koju aplicirate. Recimo, za moju 190 / 189 vizu žena nije mogla da doprinese nikako jer joj zanimanje nije među traženima (SOL lista). Taj podatak se, inače, nalazi u booklet-u 6 koji kažeš da si, naravno, pročitao, zar ne?

Citat:
Evo, poslednje pitanje vezano za IELTS (ako znas slucajno). Academic i General se razlikuju u dve oblasti, Writing i Reading. Moje pitanje glasi, da li moze da se polaze Academic a da se onda isti taj isti test iskoristi i u eventualnoj situaciji gde se trazi General?

Može jer Academic "nadjačava" General ali ti ne preporučujem jer je test sam po sebi teži zato što imaš isto vreme za odgovore a recimo u Reading-u imaš 3 ona velika teksta, dok u General imaš samo jedan taj veliki test i dva kraća koja se mnogo brže završe. Ako ste sposobni da uradite Academic Reading-e za jedan sat i za podjednako dobru ocenu kao General - onda slobodno.


-->
Primetio sam i pre i opet vam ponavljam - nemojte da ste lenji i da vam je mrsko da čitate kao da se ne radi o vašoj budućnosti! Meni nije problem da odgovorim svakome, ali je nekako smarajuće pisati iste stvari koje su napisane pre mesec/dva a pogotovo pisati o stvarima za koje kažete da ste pročitali a ustvari niste. Naravno da ne treba da čitate neke forume od prve do zadnje strane, ali pogledajte barem zadnjih par (svežih) strana i čitajte dokumente koje imate na raspolaganju, jer u njima sve piše! Pored toga, imigracioni zakoni se menjaju brzo a vrlo je moguće da postoje i neke druge opcije za vizu koje meni a i većini ljudi na forumu nisu trebale a vama mogu dobro doći ali nećete saznati za njih jer NE ČITATE!!!

Pozz

[Ovu poruku je menjao knyazs dana 04.03.2013. u 15:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao knyazs dana 04.03.2013. u 15:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

begeristajn
nezaposlen
nema
Beograd

Član broj: 312704
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.03.2013. u 18:21 - pre 135 meseci
Hvala jos jednom na brzom odgovoru.

Posto kazes da 175 vise ne postoji onda cemo da predamo za 189. 190 nam ne odgovara iako je brza jer njenog zanimanja nema u WA, a mi bas tamo zelimo da idemo.

Nema laganja i potrebe za zabranom. Devojka mi radi u jednoj od vecih kompanija u Srbiji. Dakle, samo treba da sacekamo da napuni 3 god staza.

Naravno da sam procitao booklet 6. Nisi primetio da sam trazio samo da mi potvrdis da mogu bodovno da doprinesem samo deficitarnim zanimanjem.

Academic za devojku nije nikakav problem jer perfektno zna engleski, posao joj je vezan za isti i vec je polozila IELTS (pre 5 godina) sa prosekom 8.5

Izvini ako smatras da se nisam dovoljno udubio kao da nije moja buducnost u pitanju. Izvini i ako ti je ovo predstavljalo napor. Meni su tvoji odgovori definitivno otklonili neke SUMNJE koje sam imao a ne apsolutne DEZINFORMACIJE. Ipak, ti si prakticno prosao kroz sve sto pise.

Hvala ti jos jednom i svako dobro.
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.03.2013. u 19:36 - pre 135 meseci
Begeristajn, i mi smo u procesu istraživanja, pa nas baš zanima da li ljudi iz udruženja (za naš slučaj je nadležan Engineers Australia) da zovu poslodavca da se raspituju.

Što se tiče IELTS-a, on važi tri godine za potrebe vize 189.

Zašto ste izabrali baš WA?

 
Odgovor na temu

johnny beg
Nikola Milanović
Niš, Srbija

Član broj: 311342
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.03.2013. u 22:19 - pre 135 meseci
To i mene zanima pošto se dvoumim između WA i NSW za 190...
 
Odgovor na temu

begeristajn
nezaposlen
nema
Beograd

Član broj: 312704
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.03.2013. u 22:53 - pre 135 meseci
Citat:
Hedgehog:
Begeristajn, i mi smo u procesu istraživanja, pa nas baš zanima da li ljudi iz udruženja (za naš slučaj je nadležan Engineers Australia) da zovu poslodavca da se raspituju.

Što se tiče IELTS-a, on važi tri godine za potrebe vize 189.

Zašto ste izabrali baš WA?



Stvarno ne znam odgovor na tvoje pitanje. Knyazs mi je u prethodnom postu napisao da nema pravila. Dakle, mogu da pozovu poslodavca a i ne moraju.
Znam da IELTS vazi 3 godine. Nekada je vazio svega dve.
WA sam izabrao jer mi rodjena sestra u Pertu zivi sa porodicom vec 4 godine.
 
Odgovor na temu

begeristajn
nezaposlen
nema
Beograd

Član broj: 312704
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.03.2013. u 22:54 - pre 135 meseci
Citat:
johnny beg:
To i mene zanima pošto se dvoumim između WA i NSW za 190...


Kao sto sam vec odgovorio Hedgehogu, WA sam izabrao zbog rodjene sestre koja zivi dole vec 4 godine.
 
Odgovor na temu

DjV
Djordje V
Beograd

Član broj: 312815
Poruke: 3
*.bvcom.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.03.2013. u 09:41 - pre 135 meseci
Postovanje svima. Hteo bih da pitam par stvari, nadam se da neko moze da mi odgovori. Isao sam na national visas australia i prosao online assessment. Poslali su mi mail da sam taj deo uspesno prosao, da imam dovoljan broj bodova, pise 60, meni se cini malo al' ajde i pise da odem na drugi deo gde pisem svoje podatke, status, radno mesto, iskustvo, zdravstveno stanje itd... Moje pitanje sada glasi, da li da uzmem nekog agenta ili da i dalje nastavim sam da popunjavam pa sta bude? Ne bih voleo negde da pogresim, da se zeznem... Jel imate neki predlog sta da radim? Kome da se obratim, gde da idem, sta kako... :) Inace po zanimanju sam frizer, gledao sam sajtove za posao i vidim da u oglasima saloni traze iskusnog frizera... Poz i hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1124049 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.