Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)

[es] :: ISP :: ADSL :: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)
(TOP topic, by djricky)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 112149 | Odgovora: 169 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran_KS
Krusevac

Član broj: 58770
Poruke: 217
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)26.02.2010. u 22:49 - pre 172 meseci
To sam vec i uradio,napisao sam gore.
Danas sam dobio informaciju da ipak oni nisu lepo povezali u centrali , :( ,i da ce to kao biti do sutra ujutru biti popravljeno,ali za sad jos uvek nije.
Dal ce biti sutra otklonjeno videcemo.Znam samo da sam ja sto se mene i instalacija u mojoj kuci tice odradio sve po PSU. :)
 
Odgovor na temu

Zoran_KS
Krusevac

Član broj: 58770
Poruke: 217
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)01.03.2010. u 20:20 - pre 172 meseci
Samo da javim da je problem otklonjen i da je problem bio do NJIH i njihovog povezivanja u centrali.
Znaci ja 15 dana nisam mogao da koristim lepo net zbog NJIH.
I za to vreme sam izgubio legalan RS nalog zbog NJIH !!! (koji sam na svu srecu uspeo da povratim saljuci Rapidshare-u logove rutera gde se vidi konstantni rekonekt).
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+105 Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)28.04.2010. u 21:31 - pre 170 meseci
Da li mogu da podesim ruter HG520 ako nije spojen kablom, znaci samo bezicno, prvi put ?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)28.04.2010. u 21:42 - pre 170 meseci
Ako je wireless uključen i bez zaštite, neće da bude nekih problema. Koliko znam, u poslednje vreme Telekom deli rutere sa isključenim.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+105 Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)28.04.2010. u 22:24 - pre 170 meseci
Ja sam dobio ovaj najnoviji hg520s i ne vidi se nista ! Ovi njihovi kablici mi ne rade poso, imam jedan od 20+ metara, al sad ne mogu da ga nadjem!Moracu da pojurim nekoga sa laptopom.
Inace, kako da spojim 2 telefona i adsl ruter, imam onu zidnu uticnicu sa 2 izlaza, ako na jedan prikljucim prvi telefon, a na drugi spliter za adsl i drugi telefon, prvi ima sustanje, sto mi je jasno po uputstvu sa prve strane. Koje je resenje, neki spliter za vise telefona+adsl?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)28.04.2010. u 22:56 - pre 170 meseci
Možeš da staviš spliter pre te utičnice ili da nabaviš filter pa ga postaviš prema telefonu koji ne ide iza splitera.
 
Odgovor na temu

m.igor87
Novi Sad

Član broj: 280439
Poruke: 12
*.mynsn.net.

Sajt: www.dizajn24.com


Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)25.02.2011. u 08:20 - pre 160 meseci
Može se spojiti ovako i radi normalno.
Poenta je u tome da svaki telefonski uređaj mora biti isfiltriran sa Spliterom ili Filterom.
ADSL spliter na sebi ima jedan ulaz koji se Zove LINE, i dva izlaza, Jedan je ADSL ili kod nekih DSL a drugi je PHONE ili telefon.
ADSL ruter ne sme biti filtriran i samim tim ako probate da na spliteru poveűete obrnuto stavite na utiénicu PHONE ADSL modem ili ruter neáete dobiti Liniju dok áe telefon raditi i u slučaju kada ga priključite na ADSL izlaz na spliteru.
Kada ne stavite filter na telefon može doći do šuštanja, krčanja i sličnih smetnji kada podignete slušalicu ili se može prekinuti internet u trenutku kada podignete slušalicu.
Kada je ne ispravan SPLITER ili FILTER može se desiti upravo gore navedene mada se u nekim slučajevima desilo da ljudi nemaju internet i kada podignu slušalicu dobiju internet.
Slika 2 pokazuje ispravno povezanu instalaciju ali ne zbog toga što SPLITER ima više izlaza već zato što se ili SPLITER postavio na ulazu telefonske linije u kućnu instalaciju (Obično na tavanu ko ima vazdušne vodove), ili se posle splitera stavio razdelnik za više telefona koji može da se nadje za male za neku siću.
Slika 3 je slučaj kada nije postavljen SPLITER na ulazu već kod samog ADSL modema, dok je na svaki od telefonskih aparata postavljen poseban spliter što je skuplja varijanta po meni.
Ako imate neka pitanja slobodno pitajte.
 
Odgovor na temu

mtopic

Član broj: 94669
Poruke: 141



+10 Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)26.02.2011. u 20:33 - pre 159 meseci
Ja od pre par dana imam problem sa sustanjem telefona i rekonektovanjem ADSL rutera.
Sve je pocelo jedno vece kada se drasticno pogorsalo stanje u ruteru (SNR, Attenuation) i poceo net da se prekida.
Prvo sto sam uradio je da sam poiskljucivao sve telefone i ostavio samo ruter da radi ali je stanje ne promenjeno. Potom sam izvukao sve telefonske kablove sto su razvedeni do rutera i zamenio sa novim (puna parica), zamenio utikac u zidu, kablice sto idu od utikaca do splitera i od splitera do rutera i nista. Potom sam pokusao bez splitera da nakacim modem ali opet stanje isto, jako varira brzina u samom modemu i greske (CRC, HEC, FEC) su nenormalne. Takodje sam probavao da iskljucim ruter i nakacim telefon (Panasonic bezicni i neki stari iz nemacke centrale :) direktno bez splitera ali oni i dalje suste...
Na kraju pozvao Telekom i prijavio smetnje ali nista jos nisu uradili, jedino sto mi telefon nije radio jedan dan.

Interesuje me samo da li smeta telefonu kada se nakaci na paricu, gde je aktiviran ADSL, bez splitera tj. da li se javlja sustanje iako nije modem ustekan?
Kupio bih novi spliter, ali kontam da nije do njega cim telefon zeza i direktno uboden.

Da napomenem da koristim ADSL od Telekoma oko 4 godine i nikada nisam imao ovakvih problema. Ruter HG520C.

 
Odgovor na temu

m.igor87
Novi Sad

Član broj: 280439
Poruke: 12
*.mynsn.net.

Sajt: www.dizajn24.com


Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)26.02.2011. u 22:54 - pre 159 meseci
Spliter će rešiti probleme jer iako nije modem nakačen ADSL u parici postoji. Ali problem sa lošim signalom neće. Trebaš da probaš da ga prikačiš na sam ulaz telefona u kuću samo njega i da proveriš signale. Kada budeš to radio ukoliko je moguće isključi kućnu mrežu tj otkači kabel koji ide od kutije dalje u kućnu instalaciju. Ukoliko je signal i dalje isti moraš nazvati telekom više puta dok ne dodju. Moguće je da je i modem oslabio ali je malo verovatno sobzirom da je Telekom u pitanju. Inače spliter nemoj kupovati to treba isto oni da ti zamene bez novčane nadoknade.
 
Odgovor na temu

mtopic

Član broj: 94669
Poruke: 141



+10 Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)26.02.2011. u 23:11 - pre 159 meseci
Pokusavao sam i to, na sam ulaz kabla u kucu sam direktno kacio ADSL ruter i isto je stanje. Signal nije konstanto nizak nego varira sam od sebe, a kada koristim i adsl i telefon istovremeno onda tek opadne i greske rastu kao lude...
Lakse mi je da sam kupim spliter, ako je do njega, nego da zivkam Telekom jos 3 puta... Dobiti operatera je postala prava umetnost.
 
Odgovor na temu

m.igor87
Novi Sad

Član broj: 280439
Poruke: 12
*.mynsn.net.

Sajt: www.dizajn24.com


Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)26.02.2011. u 23:57 - pre 159 meseci
Koje su vrednosti? Ako promenis spliter samo ces izbeci prekid ADSL-a kada pricas telefonom. ako je linija losa i dalje ces imati lose vrednosti
 
Odgovor na temu

mtopic

Član broj: 94669
Poruke: 141



+10 Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)27.02.2011. u 01:29 - pre 159 meseci
Trenutno:

Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 23296 / 1032
Bandwidth Down/Up(kbps) 6144 / 1023
SNR Margin Down/Up(dB) 28.3 / 9.5
Attenuation Down/Up(dB) 19.0 / 10.1
Power Down/Up(dBm) 20.3 / 12.3
CRC Down/Up 0 / 17
FEC Down/Up 3 / 0
HEC Down/Up 0 / 0

Skoro mi se resetovala konekcija pa je stanje solidno.

 
Odgovor na temu

m.igor87
Novi Sad

Član broj: 280439
Poruke: 12
*.mynsn.net.

Sajt: www.dizajn24.com


Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)27.02.2011. u 13:19 - pre 159 meseci
Ovo su odlicne vrednosti. Moralo bi da radi savrseno u tom sliucaju samo zameni spliter i neces imati problema sa prekidom interneta prilikom podizanja slusalice telefona.
 
Odgovor na temu

mtopic

Član broj: 94669
Poruke: 141



+10 Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)28.02.2011. u 16:15 - pre 159 meseci
Sredili su mi Telekomovci.
Danas dodjose dva vozila sa 7-8 ljudi i oko 3h su nesto merili, cackali dok nisu namestili da radi bez smetnji.
Tako da je ipak spliter dobar i nije do mene bilo, vec do telekomovih kablova u zemlji...
 
Odgovor na temu

m.igor87
Novi Sad

Član broj: 280439
Poruke: 12
*.mynsn.net.

Sajt: www.dizajn24.com


Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)28.02.2011. u 22:21 - pre 159 meseci
To je djubrad nevidjena.
Ja u firmi prijavim smetnju da ne radi, i dobijemo odgovor da je sve u redu da smo mi nesto zeznuli a ljudima dodju i poprave i kao od jednom sve samo radi. Znaci jednom od 30 puta ispadne da je opravdano prijavljen kvar a ostalo kao nije.
 
Odgovor na temu

mp3player
Mica Kekic

Član broj: 287819
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)14.07.2011. u 12:09 - pre 155 meseci
Pozdrav svima,

Ovako, imao sam problem sa ADSL vezom. Kad god bih se javio na telefon ili kada bih ja nekog zvao ADSL veza bi se prekinula. Posto imam telefonsku uticnicu sa 2 ulaza nisam koristio spliter. Onda sam citajuci ovu temu mislio da ce mi stavljanje splitera pomoci ali nije mi pomoglo ista stvar se desavala. Onda sam danas uradio sledece, kabl za ADSL sam ukljucio direktno u uticnicu, a kabl za telefon u spliter(onaj drugi prikljucak na spliteru koji je namanjen za modem je prazan) i evo sada radi, nista ne prekida. Pa me zanima, mozda je glupo pitanje ali ajde da budem siguran, da li je to ok tj. da li je uredu da se tako poveze? Bez nekih posledica? :-D

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)14.07.2011. u 12:34 - pre 155 meseci
To bi trebalo da je isto, mada je čudno da ne radi ako modem zakačiš na spliter gde mu je mesto. Možda sam spliter nešto brlja. Ako nemaš neki treći telefon, onda bi trebalo da sve bude u redu.
 
Odgovor na temu

mp3player
Mica Kekic

Član broj: 287819
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)14.07.2011. u 12:39 - pre 155 meseci
Ne, nemam to je jedini telefon na tom spratu... Hvala :-)
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)14.07.2011. u 13:03 - pre 155 meseci
^ A na nekom drugom spratu? Na istoj tel. liniji?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

mp3player
Mica Kekic

Član broj: 287819
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)14.07.2011. u 13:18 - pre 155 meseci
^ Imam tri sprata u kuci i sva tri su na istoj telefonskoj liniji. Jedino sto smo na trecem spratu iskljucili telefon jer nesto nije radio dobro(jos pre ADSL-a)..Ali opet na prvom imam jedan prikjlucen telefon i ovde na drugom gde mi je ADSL... Zbog cega pitas?



[Ovu poruku je menjao mp3player dana 14.07.2011. u 14:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Shema tacne ADSL instalacije (novi korisnici obavezno!)
(TOP topic, by djricky)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 112149 | Odgovora: 169 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.