Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hardver za CAD&CAM

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Hardver za CAD&CAM
(TOP topic, by cs_coyote)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 65931 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokij
Dipl.maš.inž.
Stara Pazova

Član broj: 48169
Poruke: 140
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM09.03.2011. u 19:45 - pre 158 meseci
Poručio sam novu grafičku kartu, ATI FirePro V3800, mislim da će s njom raditi dosta bolje, ona je sertifikovana od strane SW...
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM10.03.2011. u 02:08 - pre 158 meseci
Way to go, amigo!

Entry level kartica, ako se igras ne ocekuj cuda (64-bit DDR3 memorija), ali u profi OpenGL aplikacijama pokidace svaku konzumersko-gejmersku kartu

Nisam siguran da li se SW2010 jos uvek drzi OpenGL-a, Inventor je u par zadnjih verzija presao na Direct3D (Microsoftov DirectX) nazalost

Zadnji AMD workstation drajver za SW2010 ovde za download (8.723 za Win7) :

http://support.amd.com/us/gpud...02010&card=FirePro%20V3800

PS: obavezno javi utiske u radu, da saznamo kako rade ulazni modeli workstation grafika ...i sa srecom sa kartochkom, da te dugo sluzi

PPS: kad imas vremena, skini SpecViewPerf 10 i 11, pa okaci neke slicice sa rezultatima...
linak: http://www.spec.org/gwpg/downloadindex.html
The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

bogdan901
Beograd, Srbija

Član broj: 289617
Poruke: 5
77.243.20.*



Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM24.08.2011. u 19:29 - pre 153 meseci
Citat:
zokij: Poručio sam novu grafičku kartu, ATI FirePro V3800, mislim da će s njom raditi dosta bolje, ona je sertifikovana od strane SW...


Mogu li da te pitam preko kog sajta si porucio tu graficku? Posto ja planiram da uzmem V4800 ili V5800, medjutim sa Amazona ne mogu da porucim, jer ne salju elektroniku u Srbiju...

I ako ti je stigla, da li si je montirao i isprobao?

Hvala.
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM06.09.2011. u 01:27 - pre 152 meseci
@bogdan901

Nadam se da si se snasao za kupovinu kartice, a ako vec jesi, reci i ostalima gde mogu da nabave u Srbiji

Ako nisi, zovi ove i pitaj za V4800 http://www.etron.rs/proizvodi/graficke-karte/hp-v4800-82177 (Hewlett-Packard -ova workstation karta)

Za jeftinije kartice tipa V3800 vidi ponudu na PC berzi, IT svetu i sl.

Zvanicni zastupnik za FirePro u Srbiji je Alti iz Cacka, koji drzi maloprodaju WinWin (www.winwin.rs) a mislim i Emmi (www.emmi.rs), mada na njihovim sajtovima trenutno nemaju u ponudi FirePro (bilo je do pre neki mesec)

Posto se na sajtovima dosta frljaju sa netacnim specifikacijama karti, sve detalje o aktuelnoj FirePro liniji kartica mozes videti na sajtu Sapphire-a, koji je AMD partner No1 za graficke kartice i za njih proizvodi i workstation grafe (pored igrackih, tj. konzumerskih kartica)

http://workstation.sapphiretec.../doc/Spec_table_firepro3d.html

Pozz


The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

Mauricije

Član broj: 48445
Poruke: 366
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM25.11.2012. u 19:03 - pre 137 meseci
Forumasi,

koristi li iko od vas Apple i OSX baveci se CADom i 3Ds Maxom?

Bavim se arhitekturom, interijerom, AutoCAD, Max, Vray, nista posebno zahtjevno, ali opet mora biti pouzdano i dovoljno jako.

Cilj mi je zbavti MBPro, eventualno nekad kasnije iMac i da to polako peglam......znam da nije workstation i nema Teslu, ali bi se volio
maketi od Windowsa koliko toliko, i objediniti sve uredjaje ( Time Capsule ), pa me generalno zanima, koliko je uopste pametno i
pouzdano zamjeniti cijelu platformu, baveci se ovim sto sam naveo i generalno koliko je to pametan potez, posto u Apple i nisam bas
nesto upucen niti znam njegova ogranicenja ako postoje kao neka znacajna.....


.....nije Slobo kriv, mi smo g****......
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
*.cpe.vektor.net.



+5 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM15.06.2014. u 02:12 - pre 118 meseci
.

Da malo ozvimo temu, evo rezultata u SpecViewPerf10 koje postize ATI FirePro V3800.
.

adult image host
.
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM18.06.2014. u 12:59 - pre 118 meseci
Tex, 'ajde skini SpecViewPerf noviji, mislim da je verzija 12, pa probaj i okaci rezove za Catiju kad i ako budes imao vremena.

Jel si probao u environment (config) fajlu Catije da ukljucis vertex buffer object (VBO)?
Mislim da po defaultu ne dolazi kao ukljucena opcija, mada mozda ga sam softver ukljucuje kad detektuje workstation grafiku.


Samo se doda u onaj text fajl ovaj red:
CAT_VBO_ALLOWED=1

Pozdrav, i hvala unapred

PS: jel karta kupljena kod nas, kao nova? Moze na PP firma, da ne reklamiramo po forumu besplatno one koji ih prodaju ;)

The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
*.cpe.vektor.net.



+5 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM20.06.2014. u 04:52 - pre 118 meseci
.

Koliko vidim SpecViewPerf12 moze da se potera samo na karticama sa 1GB memorije i vise, a ova moja ima 512MB.

Kartica je kupljena na eBay-u.

Mozes li malo poblize da mi objasnis ovo sa modifikacijom environment fajla...gde se tacno nalazi fajl i kako se tacno zove. Moze lid a se edituje klasicnim text editorom?
.
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM20.06.2014. u 19:23 - pre 118 meseci
Windows 8 : "C:\ProgramData\DassaultSystemes\CATEnv\"
Unutra je tekstualni fajl CATIA.V5-6R2012.B22.txt, zavisno koju verziju Catije imas instaliranu

Windows 7 jako slicna putanja, XP se donekle razlikuje....ako je sve instalirano po default-u.

Otvoris Notepadom txt, ubacis varijable na kraju texta.Sacuvas fajl.
Catia naravno zatvorena, da ne spreci pisanje po fajlu, jer je to u sustini njen config fajl ;)

Ja dodao nedokumentovane varijable:

CATNOSTARTDOCUMENT=YES
CNEXTSPLASHSCREEN=NO
CNEXTBACKGROUND=NO
CAT_VBO_ALLOWED=1
IRD_PRODUCTTOPART=1
SAVE_AS_ONE_PDF=1
L_WILSON_LAN=1

Malocas videh da SpecView 12 trazi videokartu sa 1GB videoram-a.

PS (mali off) : jel placena carina ovde na robu sa ebay-a? Ili se postuje neki limit dokle nema carine?
The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
*.cpe.vektor.net.



+5 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM21.06.2014. u 05:14 - pre 118 meseci
.
Zahvaljujem. Uspeo sam nekeko da nadjem varijable (globalnu i lokalnu). Neverovatno su sakrivene. Environment editor pokazuje da se globalna nalazi u direktorijumu kao sto si napisao, cak i Search je pronalazi tamo, ali kada odem u C:\ProgramData\DassaultSystemes direktorijum ajednostavno nema. Na kraju sam ih nasao u c:\Users.

Postavio sam sve varijable. Ubrzanje u Specviewperf10 se ne primecuje, ali se zato desava nesto drugo. Imao sam problema sa radom u assembly-u. Kada bih mdifikovao nesto na partu u okviru assembly-a cesto mi se desavalo ono zloglasno "Clock OK to terminate". Medjutim, izgleda da se sada ne desava. Nastavicu da testiram.

Koliko vidim, ove varijable mogu da se postavljaju i u Win 7 System properties / Environmet Variables.

Koju ti karticu imas? Da li si primetio neku razliku kada si postavio "CAT_VBO_ALLOWED=1"?

Cemu sluzi varijabla:
"SAVE_AS_ONE_PDF=1"

Za one koje interesuje, evo spiska nekih varijabli:

https://groups.google.com/forum/#!topic/catiatraining/c_2-educiIs

Za karticu sa platio neku simbolicnu carinu, ali je to bilo davno. Od pre par godina, koliko sam cuo, uzimaju mnogo novca za carinu.
.
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM21.06.2014. u 17:35 - pre 118 meseci
Nemam WS grafiku, ali mozda pazarim neku midrange uskoro...u lapu je ATi 7670 Mobile, na desku GF GTX460.

Planiram da uzmem plocu sa 2 PCI-Xpress x16 slota, pa jedan da bude za gejming grafiku, drugi za workstation ;)...jedno za zzezanje, drugo za "rad", ucenje i zezanje

CAT_VBO_ALLOWED=1 - vertex buffer object ubrzava rad u viewportu, oslanja se vise na paralelizam proracuna unutar GPU-a i njegovu direktnu komunikaciju sa videoram-om, bez provlacenja podataka iz memorije grafe kroz CPU bus i RAM memoriju kompa...tako nekako otprilike

http://fireuser.com/articles/u...bjects_to_enhance_performance/



SAVE_AS_ONE_PDF=1 - mogucnost stampanja visestrukih sheetova iz crteza u jedan PDF dokument (drafting modul)
The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

Tex7o7

Član broj: 302542
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM21.06.2014. u 18:26 - pre 118 meseci
.

Mislim da ti dva PCi x16 slota nisu bitna. V3800 drzim u x8 slotu i, kao sto vidis, radi odlicno.

Testirao sam duze rad u assembly-u sa "CAT_VBO_ALLOWED=1" i definitvno ima uticaja.

Predlazem ti da razmislis o V3800 ili, jos bolje, V3900. Koliko sam video iz testova, za CATIA razlika u performansama izmedju entry level kartica i mid-range nije dramaticna.
.
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
*.cpe.vektor.net.



+5 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM07.07.2014. u 12:58 - pre 118 meseci
.

Jos jednom mnogo, mnogo hvala za varijablu "CAT_VBO_ALLOWED=1", rad u assembly-u je sada mnogo laksi!
.
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM10.07.2014. u 20:00 - pre 117 meseci
Ma nema na cemu, Texaco ;)

To im je stara fora jos od pre 5 godina, greota bi bila da nisu u softveru odavno "ispeglali" VBO OGL implementaciju....datira mozda jos od verzije V5R16, bas za WS grafe

Ja sam inace zaludjenik za najkvalitetniji moguci prikaz u viewportu, i ne volim "seckanja" na svojim grafickim karticama...ni u gejmingu, ni u CAD-ovima :P

Jos ako dodaje na stabilnosti rada kod ozbiljne inzenjerije, tim bolje :)
The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
5.134.104.*



+5 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM04.08.2015. u 05:40 - pre 105 meseci
.

Evo jednog osvezenja teme. Svoju staru FirePro V3800 video kartu sam zamenio novom W4100.

W4100 moze da prikaze sliku u isto vreme na cetiri monitora u rezoluciji 4096x2160. Evo rezultata SpecViewPerf 12 testa:


.
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM14.10.2016. u 19:24 - pre 90 meseci
Evo i od mene rezovi matorog SpecViewPerf 10 testa sa jedne jeftine mod masine, sa desktop LGA775 na server LGA 771 (Xeon E5440 @ default 2.83 GHz, na P5K desktop ploci, 6 GB DDR2 na 800MHz) za jednako matoru nVidia Quadro FX 3700 (G92GL, ekvivalent legendarnim 8800GT/8800GTS), OS Windows10 x64 LTSB (enterprise)

Moze da bude zanimljivo CAD entuzijastima, mod CPU sa AliExpressa (cca 16 US$, 4GB DDR2 + Quadro dokupljeno za sitne dinare, na postojecu polukonfiguraciju koja je trebalo da ide za tepsiju ribe ;))



The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
*.cpe.vektor.net.



+5 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM15.10.2016. u 09:03 - pre 90 meseci
.

Dobri rezultati.
Mana je te Quadro FX3700 sto ne moze da radi u vecoj rezoluciji od 2560 x 1600, ali mnogima je i to dovoljno.
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
157.37.172.*



+5 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM23.06.2018. u 07:57 - pre 69 meseci
.
Evo ponovnog ozivljavanja ove teme. Dokupio sam dva monitora, tako sa sada moja w4100 bez iakakvih problema "tera" cetiri monitora, dva u rezoluciji 2560x1440 i dva urezoluciji 1920x1200. Rad sa cetiri ovakva moniora je veoma konforan i brz.
.

[Ovu poruku je menjao Tex707 dana 23.06.2018. u 09:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

aleksim
niko ne zna

Član broj: 30954
Poruke: 365
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM05.02.2021. u 17:58 - pre 37 meseci
Pošto ne poznajem ovu temu (mislim grafičke kartice i ostalo) tako dobro kao ostali forumaši, da ja pitam nešto: šta je se nVidia karticama u kontekstu ove priče? Da li mogu uopšte da pariraju ovde navedenim rezultatima? DSS protežira nVidia-u u svim svojim preporukama hardvera...
Ako ne govorim, to ne znači da ne moraš da me slušaš
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM30.08.2022. u 23:16 - pre 18 meseci
Posto smo na pragu novih generacija CPU-ova i GPU-ova i ploca (Ryzen 7XXX(ryzen 4)/Intel13XXX(raptor lake)+AM5 MoBo/intel 700-series motherboards+DDR5+nVMe PCIEx5 ssd-ova i PCIE5x16 grafickih) krajem septembra/oktobra i nVidia Ada Lovelace GPU-GF 4xxx/Radeon RDNA3 GPU 7xxx do kraja godine, da malo osvezimo hardversku test temu za CAD/content creatore, dizajnere, 3D modelere i bacimo bencheve za novi SpecViewPerf 2020 v3.0 sa "odlazecim hardverom"

Moj mali doprinos sa konfiguracijom i rezultatima u 2 screenshota:






Primetno je da konzumerska/gejmerska grafa sa gejmerskim drajverima se davi u pojedinim viewportovima-ova moja nVidia GTX1660 obicna umire pod nekim novim energy testom u odnosu na stari SpecViewPerf, kao i u medical imaging nije bas sjajno...OD 3D CAD-ova Siemens NX viewport (bivsi Unigraphics-OpenGL) isto jako lose radi, jednocifren FPS osim kad je studio render auta, ostali modovi muka...Catia (OpenGL) sa avionom solidno, ProE Wildfire03 sa dzipom i Solidworks 2020 sa NASA roverom (OpenGL) odlicno, Autodeskovi za animacije (Maya-OGL-odlicno, 3dsmax (D3D11)-odlicno, Inventora nema...)

Ocito da konzumerskim nvidijama "leze" ProE(Creo, Wildfire..) i Solidworks, Catia i NX se bolje slazu sa konzumerskim Radeonima...mislim da analogija ide i sa workstation grafikama.
Jos da Intel opegla drajvere za svoju Arc arhitekturu i mozda dobijemo jos jednog ozbiljnog igraca u GPU svetu, mada zasad i ne obecava...hardver je OK, ali drajveri su druga prica

E da, u nvidia Control panelu u Global Settings texture filtering quality je podeseno na high (poznato je da nV forsiraju na performance zbog veceg FPS-a po defaultu, a samo sa high qualitu mogu da se mere sa Radeonima po kvalitetu tekstura-Radeonov default texture quality mod ne treba menjati pri testiranjima) ;)

Sam program je instaliran na Kingston A2000 nVme PCIEx3 ubodenim u plocu-ako brzina HDD uopste utice na rezultate testova (nema SATA kablova kao na SSD-ovima ranijim)


[Ovu poruku je menjao NePitajteMene dana 31.08.2022. u 00:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao NePitajteMene dana 31.08.2022. u 00:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao NePitajteMene dana 31.08.2022. u 00:47 GMT+1]
The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Hardver za CAD&CAM
(TOP topic, by cs_coyote)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 65931 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.