Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hardver za CAD&CAM

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Hardver za CAD&CAM
(TOP topic, by cs_coyote)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 65928 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cs_coyote
Stuttgart

Član broj: 17072
Poruke: 229
*.dip.t-dialin.net.

Sajt: www.google.com


+4 Profil

icon Hardver za CAD&CAM03.07.2005. u 08:43 - pre 227 meseci
CAD&CAM paketi su po pravilu hardverski zahtevni, dovodeci korisnika cesto u nezavidnu situaciju da mu je budzet preskroman za od strane proizvodjaca softverskih paketa preporucene konfiguracije.

Koje su to konfiguracije koje nisu na spisku preporucenih ali ipak zadovoljavaju prohteve programa, koji disk, procesor, graficka ili monitor guraju programe bez pucanja iako su jeftiniji od hardvera u skupim grafickim stanicama - ovaj lanac je namenjen svim vasim pitanjima i iskustvima koji se ticu ove tematike.
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM03.07.2005. u 10:25 - pre 227 meseci
evo moje kante...

Gigabyte PRO2 Soc A ploča ...skupa i nema nažalost rupe za montažne hladnjake
BARTON MOBILLE 2400+ @ 2.250 @ 1.65V (13.5×166 Mhz) FSB sinkrono s matičnom

3× 512 Mb A-DATA , četvrti utor se u ovom slučaju na NF2 ne može adresirati ..1,5 GB

Saegate 80Gb/8Mb SATA (ugrađen i dodatno hlađen) + 80 Gb IDE( ladica + ventilator) za pohranu i kopije
Pioneer DVD D106 (nema brzine, ali sve za 5)

CODEGEN 480 W,...buči kao 747 pri uzletanju...no radi odlično ima snage za bacanje
GAINWARD 6800LE @ 12×1.5 @ 1.3V @ 380/870 Mhz ...velikih problema , bila je potrebna hardware preinaka (sada ima uputa na netu za rešiti problem)

sve to naravno složeno u solidno no ipak premalo kučište .., ali dva dodatna ventilatora s usmerenjem na unutra, ipak dobro ohlade i po največim vručinama

CPU (isprobano verujte u vrelim prilikama) max 65 stepeni u IGLOO 2520 jeftini cooler
HDD ...do 40 stepeni ...ladica do 45 stepeni

ploča ima na Nordbridge dodan ventilator , i sve je OK

kao i mnoge NF2 ploče bolje radi na FSB 333Mhz (166Mhz ) i na tome držim sistem sinkrono i sve radi odlično
monitori:
MAG 17" MAG 19" SONY trinitron Multi scan 17
Peackok 21"
VIDEOSEVEN 19" Mitshubishi flat...odličan monitor, ali ipak namjenjen za grafičare...(ne znači da text ne valja...nego je sgrafički deo toliko dobar da textualni koji je osrednji ide na živce)

ova ploča je skupa i nije razvikana , ali nakon muka po Epoxima tri sam promenio...ovo je pravi pogodak....tko želi stabilnu do boli i nakrcanu ploču ovo je odlična ploča

grafika je dostatna za najzahtjenije OGL , ima otključani set na 12× 1.5 (8× 1.4 standard) i kloknuta jede sve igre , i aplikacije bez problema

što je najvažnije...sve igre rade glatko bez ikakvi čudnih trzanja...kakvih sam imao s Epox pločama...

nikakvih hardware problema nema...

no ...ipak CATIA R13 se ruši...istina jako je sumnjivo jer se i drugima ruši ta verzija...
R10 radi savršeno bez najmanjeg problema, ali nemam otključane PP pa moram koristiti R13 i mučiti se, stalnim snimanjem

Solid Works 2004 i Solid CAM 2005 rade savršeno...
CIMATRON super
PRO-E radi bez problema, ali ne koristim ga
UGS NX3 radi bez problema
ACAD i opčenito Autodeskovi proizvodi , ne igraju na mojem terenu ...

Ukratko:

brz i stabilan hardware , kiji ne zahteva posebne sisteme hlađenje i radi sve što treba uz ipak malo poveču buku , no stakleno zvono rešava problem

Problem:

problem je jer trebam stroj mnogo veče procesorske snage obzirom da se prebacujem na izradu trupova jedrilica, brodica , auto branika i opčenito večih delova
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

saleng_42
Kragujevac

Član broj: 38004
Poruke: 143
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

ICQ: 232705697


Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM03.07.2005. u 15:53 - pre 227 meseci
Pa, i kod mene vrlo slično, osim što je CPU Barton XP 2500+, ploča Asus/Via KT600 i imam manje memorije.

Po mom mišljnenju, memorija i HD su, generalno, najuža grla. CPU, pa čak i grafičku karticu bih stavio u drugi plan.
Pozdrav

Sale
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM03.07.2005. u 16:34 - pre 227 meseci
zaboravio sam reči da CAM nije hteo da radi s jedrilicom od cca 12 m bez 1,5 GB !!!


CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.tippnet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM31.08.2005. u 23:52 - pre 225 meseci
Evo hardver za SolidWorks, najsvezije skinuto sa njihovog sajta i malo skracna verzija:
Preporečeni hardver i softver za rad sa SolidWorksom

-RAM -Minimum: 512MB RAM
Partovi (< 200 features/oblika) i sklopovi (< 1000 componenti)
-Preporuka: 1GB ili više
Partovi (> 200 features/oblika) i sklopovi (> 1000 componenti)
-Virtuelna memorija- preporuka je 2 x u odnosu na RAM memoriju

Video -Preporuka: Certifikovane grafičke kartice i drajveri sa OpenGL tehnologijom
-Ati Tehnologije: Fire GL 2/3/4, Fire GL 8700/8800, Fire GL T2/X2-256t, Fire GL
V3200/V3100, Fire GL V5000/5100/7100, Fire GL X1/Z1, Fire GL X3
-nVidia: Quadro FX 1100/2000/3000/4000, Quadro FX 500/700,
Quadro2 Pro/MXR/EX, Quadro4 580/550/380 XGL ili druge

CPU -Intel Pentium 4, Intel Xeon, AMD Athlon ili AMD Opteron.

Ostalo -Tastatura, Miš, USB ili paralelni port

-DVD ili CD drive
OS- Microsoft Windows XP Professional
-Microsoft Excel 2000, 2002 ili 2003.

-Ukoliko koristimo SolidWorksov online help, neophodan je Internet Explorer verzija 6.0 ili novija.
Microsoft Internet Information Services (IIS) 5.1 ili noviji

Mreža
-SolidWorks je testiran za rad u Microsoft's Windows mreži
Mrežni OS- Windows 2000 Server ili Windows Server 2003
-SolidWorks ne podržava Novell ni druga ne-windows mrežna okruženja,

 
Odgovor na temu

aca.mihajlovic

Član broj: 71606
Poruke: 10
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM27.11.2005. u 02:40 - pre 222 meseci
Izvinte sto upadam, mozete li mi preporuciti neku socijalnu konfiguraciju, do 600-700E, koja ce donekle da gura cad i slicno!
Pozz
 
Odgovor na temu

Stele
sam svoj majstor
Srbija, BG

Član broj: 30247
Poruke: 285
*.153.eunet.yu.



Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM11.02.2006. u 14:48 - pre 220 meseci
Može li neko da prokomentariše upotrebljivost sledeće konfiguracije za rad u SolidWorks 2006.

Maitčna ploča ASUS A7V600-X
Procesor AMD Sempron(TM) 2500+
Memorija 512MB RAM
Grafička ASUS RADEON 9550 128M
Monitor Samsung 997DF
OS Windows XP Profesional SP2

Nisam ekspert za hardver, ali koliko ja kapiram moja konfiguracija se uklapa u minimum preporučenih vrednosti, jedino je moja grafička kartica pod znakom pitanja.
Ipak, SolidWorks 2006 slabo funkcioniše, komande se sporo izvršavaju i računar stalno secka........

Da li je problem u hardveru ?

Ako se zaglavi - primeni silu. Ako se slomi, ionako ga je trebalo zameniti.
 
Odgovor na temu

SerZile
Saša Živković
Beograd

Član broj: 37701
Poruke: 193
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM12.02.2006. u 00:19 - pre 220 meseci
Cao,

Ni ja nisam ekspert za hardware i ne kosistim SW ali neke stvari mi odmah bodu oci.
Pre svega kolicina RAM-a. Ja se ne bih bavio nikakvom grafikom sa manje od 1GB rama, pogotovo sa XP SP2. Kada resis taj problem verujem da ce sve bolje raditi. Naravno ni procesor nije neki snagator, ali ne verujem da ces se upustiti u zamenu procesora, ali i to bi sigurno pomoglo.
Uzgred, imam predrasude prema ATI-ju, kada je CAD u pitanju, nekako imam vece poverenje u Nvidiu (lose iskustvo sa starijim ATI-jevim resenjima, nova nisam ni probavao, ali verovatno da su neke probleme resili), ali sumnjam da to ima ikakve veze sa problemom koji tebe muci. Dakle, dodaj jos 512MB, i ako treba uradi upgrade procesora.

Pozdrav,
Sale
SerZile
 
Odgovor na temu

dool
Beograd

Član broj: 48335
Poruke: 2
217.24.27.*



Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM14.03.2006. u 21:49 - pre 219 meseci
zadovoljava na primer

amd64 3000+
1gb ram
radeon 9550 128

bar mene ....
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.subotica.net.



+17 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM23.03.2006. u 01:52 - pre 219 meseci
To sto ti secka to je sigurno graficka kartica! Slaba ti je ta...! Imas gore od ATi-ja sam napisao koje se preporucuju...
Ako nemas neku "Fire" graficku, od Ati-ja moze da posluzi "Radeon" ali samo PRO jer su SE jako lose za Open GL tehnologiju. Da i povecaj ram na1 gb
SE su dobre za igrice!
Da dodam jednu moju primedbu!
Prodavci racunara vam pricaju nesto ovako:Evo ova graficka npr. Ati Radeon 9550 super je "vozi" svaku novu igricu nema seckanja....bla bla bla..testiramo je na ne znam najnovijoj igrici i super je. I vi se navucete na to normalno.
Sta sam ja uradio jednom prodavcu.
Doveo ga kuci, ubacio graficku za koju je tvrdio da za solidworks i acad nema problema...i instalirao SW.
Otvorio poveci sklop i zakucao novu graficku...Ostao je bez teksta...Rekao sam testiraj ti graficku na SW a ne na igricama!
zapanjio se naravno jer nije imao pojma koje resurse gutaju CAD softveri.
pozdrav

[Ovu poruku je menjao sanibo dana 23.03.2006. u 02:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stele
sam svoj majstor
Srbija, BG

Član broj: 30247
Poruke: 285
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM23.03.2006. u 18:53 - pre 219 meseci
Evo, nabacio sam još 512 MB RAM-a (sada imam ukupno 1GB). Oseća se da komp lakše diše ali SW 2006 ni da čuje, jednostavno nema poboljšanja, komande se sporo izvršavaju čak i prilikom pravljenja sketch-a. Do sada sam koristio SW 2001+ i on radi svršeno čak i sa 256 MB RAM-a. Na žalost nemam mogućnost da probam SW 2006 na nekoj jačoj mašini, a sumnjam da možda nešto nije u redu i sa samom instalacijom. Takođe moram da pokušam sa nekom starijom verzijom SW-a npr. 2004 ili 2005 da vidim kako se one ponašaju na mojoj mašini.
Što se grafičke tiče (radeon 9550 128M) sada sam stvarno zbunjen, dool kaže da zadovoljava (doduše ima mnogo bolji procesor), a sanibo i SerZile nisu baš oduševljeni istom.

@dool
ako nije tajna koji CAD program koristiš ?

Poz

Ako se zaglavi - primeni silu. Ako se slomi, ionako ga je trebalo zameniti.
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.subotica.net.



+17 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM23.03.2006. u 21:53 - pre 219 meseci
Stele! Citaj pazljivo!!!
Radeon 9550 PRO, MORA BITI PRO razumeš?
Nedavno sam testirao sw 2006 na Radeon 7500 PRO kartici, i procesror AMD 2000 i ram 1 gb ide odlicno!
Radeon SE nisu za SW jednostavno taj deo za GL nije dobar, a ta kartica i nije ni pravljena za GL tehnologiju!
Na properties na grafickoj pogledaj da li je podeseno na kartici "3D": Direct 3D ili OpenGL, prebaci na open GL mozda nesto dobijes bolje.
Siguran sam da je graficka problem. Primer: Radeon 7500 PRO je brza i bolja od Radeon 9200 SE pa ti vidi koja je razlika, a 9200 je mladja najmanje 2 godine!!! sto znaci da bi trebala biti bolja laicki gledano.
Resenje ti je najjeftinije Radeon **** PRO, ili skuplja Fire **** GL od ati-ja, ili nvidija Quadro ****


[Ovu poruku je menjao sanibo dana 23.03.2006. u 22:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stele
sam svoj majstor
Srbija, BG

Član broj: 30247
Poruke: 285
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM24.03.2006. u 20:35 - pre 218 meseci
OK, uočio sam razliku između SE i PRO ,
zbunilo me to što je dool naveo da ima radeon 9550 128 i da mu radi posao (doduše nije naveo koji CAD program koristi, niti da li je grafička SE ili PRO)...........
Sem toga sleng_42 kaže da CPU i grafička mogu da se stave u drugi plan.......
Takođe na kompu imam instaliranu CATIA V5R12 koja radi bez problema dok se SW koči.
Kako sve to objasniti? Ko je ovde lud?
Da li je moguće da je SW zahtevniji od CATIA.
Poz

PS
Nisam hteo nikoga da prozivam, jednostavno nisam stručnjak za hardver


Ako se zaglavi - primeni silu. Ako se slomi, ionako ga je trebalo zameniti.
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.subotica.net.



+17 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM24.03.2006. u 22:57 - pre 218 meseci
Da me ne shvatis pogresno, nisam ljut na tebe i ne osecam se prozvanim hehehe!
Ako je iko testirao i hardver i softver, onda sam to ja i samo ti navodim svoja losa iskustva. SW nije zahtevniji od catie, moze se reci da su zahtevi priblizni, a i iz iste su kuce.
A sto se tice da li radi i ne radi to nisam rekao mada gore stoji koliko komponenti mozes da vuces sa koliko memorije i kojom grafickom.
Ako neko radi sa sa 10 partova(ovo je bukvalno) u sklopu onda je ok i neka losa graficka. i zavisi koliko imas feature-a u jednom partu, tj. da li je part komplikovan ili ne.. da li si stavio rezoluciju-prikaz parta na low, standard, best itd...ima svega po malo i kad se sve sabere bude kao tolerancijski niz koji jednostavno raste....
Moje je misljenje da ti je procesor ok, sad imas i ram ok, samo menjaj karticu, ne mora biti ovo sto sam napisao, jednostavno mora biti ona koja ima chip u sebi za GL tehnologiju. Radi poredjenja, priblizne cene SE kartica su bile nedavno 60-70 Eur-a, a PRO 150-200 i to npr. sa istom brojnom oznakom recimo 9500!!!
Razlika je ogromna lave!
 
Odgovor na temu

Stele
sam svoj majstor
Srbija, BG

Član broj: 30247
Poruke: 285
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM27.03.2006. u 19:32 - pre 218 meseci
@sanibo

Pazi sad ovo!

Čačkao sam malo po onim podešavanjima vezanim za Direct 3D odnosno OpenGL, međutim kad god prebacim sa Direct 3D na OpenGL, podešavanje se samo od sebe ponovo vrati na Direct 3D. Ali kada sam kliknuo na jezičak Troubleshoot i kada sam u delu Hardware Acceleration pomerio klizač sa pozicije full ( šesti podrok) na drugi podeok na skali SW se odkočio. Probao sam da otvorim sklop koji sadrži devet delova od kojih su dva prilično složena i sve je radilo OK. Zaključak je definitivno da je u pitanju bila grafička kartica..............Inače nisam primetio neki gubitak u kvalitetu prikaza delova na monitoru, i što se mene tiče sada sve radi sasvim OK.
Hvala na korisnim uputstvima i informacijama!
PS. Imaš Jelen kad dođeš u BG

Ako se zaglavi - primeni silu. Ako se slomi, ionako ga je trebalo zameniti.
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.tippnet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM04.05.2006. u 07:36 - pre 217 meseci
Ok. nista. Ja sam se specijalizovao za testiranje. Javi se ako imas problema.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

milosbos
Milos Boskovic
Novi Sad

Član broj: 93977
Poruke: 3
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM06.05.2006. u 18:39 - pre 217 meseci
Pozdrav,

jel zna neko gde u Beogradu (ili jos bolje u Novom Sadu) mogu da se kupe graficke kartice sa Fire GL ili Quadro gpu?
 
Odgovor na temu

Okmijun

Član broj: 44932
Poruke: 221
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM06.05.2006. u 20:44 - pre 217 meseci
Citat:
milosbos: Pozdrav,

jel zna neko gde u Beogradu (ili jos bolje u Novom Sadu) mogu da se kupe graficke kartice sa Fire GL ili Quadro gpu?


najjeftinija Quadro kartica ti je 6800GT/Ultra sa pravim NV40 cipom. 2 klika u RT i imas PRAVU PRAVCATU HARDWERSKU Quadro karticu, namerno naglasavam HW, jer nema NIKAKVE razlike izmedju nje i "pravog" Quadra (od generacije do generacije sofquadro je 80-90% uspesan, 5900>FX3000 recimo nije 100% kvalitetan mod al odradjuje posao, dok je recimo ti4200>780XGL, bio 100% replika quadro, kao i GF2>Quadro2)
elem dakle u ovo vreme mislim da ti trosenje 500-600e i vise (i do 1500e) nije isplativo za quadro.
u kojem programu mislis da je koristis? izmedju GF2 i Quadro2 razlika je bila nenormalna, al vise nije tako.
jedini aduti quadra su ostali AA+Wire mode, a i tu se razlika sve vise smanjuje izmedju obicnih gamerskih i quadro kartica.

2. jel ima neko Pentium D805 a da radi u MAX/Vray kombinaciji??
 
Odgovor na temu

milosbos
Milos Boskovic
Novi Sad

Član broj: 93977
Poruke: 3
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM07.05.2006. u 01:37 - pre 217 meseci
Citat:
...u kojem programu mislis da je koristis? ...


AutoCAD-u, nekim programima koji se kace na ACAD (ProSteel...) i nekim FEM programima.

Posto nisam bas neki znalac, ako te ne mrzi da mi objasnis sta je to RT i sofquadro?

Pozdrav,

Milos
 
Odgovor na temu

Okmijun

Član broj: 44932
Poruke: 221
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Re: Hardver za CAD&CAM07.05.2006. u 10:22 - pre 217 meseci
Evo ukratko, to ti je softversko modovanje gamerskih kartica u "profi", znaci

Ti4200>750XGL
FX5700>FX1100
FX5900>FX3000
za radeone ne znam tacno, moras da procesljas ova dva donja posta da bi ti sve bilo jasno
Riva tuner je RT, iams da ga skines sa naslovne strane guru3d.com pod downloadsima.
prati uputstva i tacne verzije drivera koje su navedene, jer sa drugim verzijama tesko da ce s uspeti nesto. (ja probo i nisam uspeo :) )
a to sve je moguce jer i na quadro i na GF je ISTI cip, samo sto je naprimer jedan NV35, a drugi NV35GL itd...

http://forums.cgsociety.org/sh...?t=227800&highlight=firegl

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=95150

(ovaj zadnji post sadrzi i za GF6xxx kartice isto)

ako ima nekih problema javi se
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Hardver za CAD&CAM
(TOP topic, by cs_coyote)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 65928 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.