Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

[es] :: Vodič za posao :: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

[ Pregleda: 595529 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorpav
Zoran Pavlovic
Vlasnik firme Wizard MTS, Radnja za
uzgoj cveca i kompijuterski inzenjering
Novi Sad

Član broj: 24001
Poruke: 41
*.mynsn.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina13.02.2009. u 07:07 - pre 185 meseci
To sto Vi hocete da gajite jeste porodica petonija ali visecih ili takozvane surfinije.

One se uglavnom gaje iz reznica, i tako se razmnozavaju ima neke vrste koje se gaje iz semena
ali one su gabaritno manje pa tim i jeftinije.

Za takve biljke Vam je potreban prostor min 30 cm kv znaci 3 biljke na kvm.
Za reznice vam Treba ili maticna biljka sa koje cete skidati reznice (za ovu godinu je kasno),
ili da kupite reznice cene se krecu od 0.3 eura do 0.7 eura okvirno

Trebaju Vam visece saksije i kacke ako hocete da imate lepe biljke.

Treba vam i kvalitetan supstrat,


 
Odgovor na temu

stefaniranko
prodavac,zemun

Član broj: 212440
Poruke: 19
212.200.65.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina13.02.2009. u 15:05 - pre 185 meseci
Pozdrav zorane ,e sad je nesto jasnije ali intresuje me jos nesto, proslog leta sam kupio takve velike lepe petunije .e sad me interesuje dali mogu da sa nje skinem neku reznicu ,da je ozilim u vodi i da je posadim u kvalitetan supstrat i naravno sve ostalo , izvinjavam se mozda sam malo dosadan ,ali se nadam da ces razumeti jer o cvecu znam samo iz par knjiga ,praksa je 0.
sve ovo sto sam naveo gore uradio bih da probam , jer bih prvo naucio posao na 10.15 kom pa ako bude ok radio bi
jer video sam proslog leta ,kad sam kupovao takve petunije da je to svaki dan grabljenje za njima.
voleo bi ako bude moguce da te posetim i vidim kako izgleda to st ti radis , ida popricamo ako ja kasno za za velike lepe petunije da vidim za sta nije kasno ,jer imam tezgu vec 15 godina i na njoj se svasta prodavalo ali sam uvek potajno zeleo da bude puna cveca.pozdrav ranko zemun.
 
Odgovor na temu

stefaniranko
prodavac,zemun

Član broj: 212440
Poruke: 19
212.200.65.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina13.02.2009. u 15:45 - pre 185 meseci
pozdrav Zoranu,sada je malo jasnije .reci mi posto imam kuci takvu petuniju kupljenu na pijaci i psto ti rece da moraju reznice ,pa me interesuje dali je izvodljivo i kad da sa nje skinem neku reznicu da je ozilim i da probam sa par kom pa ako uspe ok ,jer proslog leta kad sam je kupovao lik sto ih je prodavao se razbijao od prodaje a kupovao ih je u krnjaci.
ti rece da je kasno za petunije ,kakve su sanse da svratim vidim sta ti gajis i vidim kako sve to izgleda u praksi i da vidimo za sta nije kasno ,inace imam vec 15 god tezgu i na njoj sam svasta radio .ali bi voleo da se zasareni (naravno od cveca)
 
Odgovor na temu

stefaniranko
prodavac,zemun

Član broj: 212440
Poruke: 19
212.200.65.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina13.02.2009. u 15:55 - pre 185 meseci
moze li mi neko reci cenu plastenika od ,leksana i pleksigasa i nesto vise o njima ,gde se mogu nabaviti dali su mnogo bolji od plastenika sa duplom folijom.
 
Odgovor na temu

zorpav
Zoran Pavlovic
Vlasnik firme Wizard MTS, Radnja za
uzgoj cveca i kompijuterski inzenjering
Novi Sad

Član broj: 24001
Poruke: 41
*.mynsn.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina13.02.2009. u 21:11 - pre 185 meseci
Mozete doci, samo se najavite

Mozete uzeti reznice od tih biljaka ako su zdrave. Bilo bi pozeljno nabaviti supstrat za oziljavanje. (sa perlitom, ne koristiti hormone)
 
Odgovor na temu

stefaniranko
prodavac,zemun

Član broj: 212440
Poruke: 19
212.200.65.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina14.02.2009. u 21:41 - pre 184 meseci
Pozdrav svima ,posto se malo zakasnilo u planiranju pocetka
moze li neko da mi kaze dali ima nesto od cveca sto bi moglo da se odradi za jesen
ako je neko to vec isplanirao ,moze li nesto od toga da se sazna .
 
Odgovor na temu

stefaniranko
prodavac,zemun

Član broj: 212440
Poruke: 19
212.200.65.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina14.02.2009. u 21:52 - pre 184 meseci
Hvala na odgovoru Zorane,i nema potrebe za ono VI ,posto sam ja mislio da krenem sa primulama ,ciklamama .lepim katama ,petunijama i tako to,pa mislim da je ovo sad pravo vreme da to vidim kod tebe kako izgleda ,i da se sa tobom posavetujem oko svega,ja bi dosao u ponedeljak oko 15h.Ako moze ovo je moj broj 0641116583 pusti sms da te nazovem i da se dog .pozdrav Ranko zemun.
 
Odgovor na temu

Extradan
Srbija

Član broj: 106025
Poruke: 65
79.101.89.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina21.02.2009. u 19:11 - pre 184 meseci
Možda je negde i pomenuto, ali ja ne videh. Kolika je okvirna cena ful staklenika po kvadratu? Dakle, sa provetravanjem, navodnjavanjem, ...
 
Odgovor na temu

Mixanis
Milan Mihailovic
Nish, YU

Član broj: 44433
Poruke: 148
91.148.85.*

ICQ: 247780592
Sajt: www.eureka.rs


Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina21.02.2009. u 19:30 - pre 184 meseci
@Extradan

Cena staklenika dosta varira u zavisnosti od povrsine. Naravno i od visine, propratne opreme i lokacije gradnje.
Moze da bude i 100e po kvadratu a moze da bude i 10, sve zavisi da li pricamo u metrima, arima ili hektarima....

A ta ful oprema koju pominjes, moze da kosta i 2 miliona eura.
Od navodnjavanja, grejanja, automatike, kompjutera, opreme za doziranje CO2, zamagljivanje, zasencenje, dosvetljavanje....
Za okvirnu cenu bi morao da definises ove parametre....
 
Odgovor na temu

VujaBG
profesor srednja škola, Beograd

Član broj: 213608
Poruke: 2
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina22.02.2009. u 09:51 - pre 184 meseci
Gde se u Beogradu mogu pogledati i kupiti providni crepovi i po kojoj ceni? Pozzz
 
Odgovor na temu

Nitica
Subotica

Član broj: 213398
Poruke: 1
93.86.29.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina23.02.2009. u 12:40 - pre 184 meseci
Pozdrav svima.
Citala sam vase prepiske i moram priznati da sam se iznenadila sto niste "skrti" na davanju saveta.
Nadam se da se necete ljutiti ako se prikljucim i ja.Imam par pitanja pa se nadam da cete mi pomoci.
Decko i ja bi da okusamo srecu u cvecarstvu.Koliko smo se informisali za muskatle,petunije ... smo zakasnili ali sad u maju bi trebala da pocne sadnja hrizantema.Zanima me da li ima nekih posebnih karakteristika za njihov odgoj?Koje vrste bi bilo najbolje saditi?I ako imate neke dobre savete za pocetnike.:)
Unapred hvala
 
Odgovor na temu

bashtovanka
Uzice

Član broj: 213833
Poruke: 1
212.200.207.*

Sajt: www.gmmm.webs.com


Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina23.02.2009. u 22:46 - pre 184 meseci
Pozdrav svima!
Uspela u jednom dahu (od 4 sata) da iscitam svih 20 i kusur strana i da pokupim neke osnovne informacije koje su mi potrebne...Moja situacija je maalo specificnija, jer bih zapocela gajenje biljaka u prizemlju kuce u kome mi je ranije bila radionica. Ima 40-tak kvadrata, jedan zid od 11 m (SW strana) je u staklu, njemu paralelan u zemlji, a strane po dijagonali takodje u zemlji, tako da nista ne mrzne i bez grejanja. U toj prostoriji mi je i kotao za etazno grejanje, postavljen spusten plafon sa rigips plocama na metalnoj konstrukciji, tako da postavljanje neophodnih instalacija ne bi bio problem. E, sada, ja bih tu pokusala sa proizvodnjom (iz semena) egzoticnih biljaka, a koliko vidim niko ih do sada nije pominjao. Ako imate bilo kakav konkretan savet po tom pitanju, vrlo rado cu ga saslusati ! Kritike jos pazljivije ;)
 
Odgovor na temu

zorpav
Zoran Pavlovic
Vlasnik firme Wizard MTS, Radnja za
uzgoj cveca i kompijuterski inzenjering
Novi Sad

Član broj: 24001
Poruke: 41
*.mynsn.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina24.02.2009. u 07:18 - pre 184 meseci
Zavisi sta hoces, saksijsku hrizantemu ili hrizantemu za rezan cvet

Kod saksijske hrizanteme imas loptaste i klasicne hrizanteme.

Pretpostavljam da hoces da gajis loptaste saksijske hrizanteme. Njima treba sto veca saksija (17 i veca), puno hrane i sisanja (zalamanja vrhova zbog gustine koju treba da postigne)

ako Vas interesuje tehnologija posalji mi email da Vam posaljem

Pozdrav Zoran
 
Odgovor na temu

stefaniranko
prodavac,zemun

Član broj: 212440
Poruke: 19
212.200.65.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina24.02.2009. u 19:37 - pre 184 meseci
providne crepove mozes naci u zemunu ul.tosin bunar preko puta kiler auta
 
Odgovor na temu

stefaniranko
prodavac,zemun

Član broj: 212440
Poruke: 19
212.200.65.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina24.02.2009. u 19:54 - pre 184 meseci
pozdrav za sve moze li neko da mi kaze gde kupiti plastenik .dupla folija ,na naduvavanje i ostalo i zna li neko cenu sa i bez montaze.
 
Odgovor na temu

zorpav
Zoran Pavlovic
Vlasnik firme Wizard MTS, Radnja za
uzgoj cveca i kompijuterski inzenjering
Novi Sad

Član broj: 24001
Poruke: 41
*.mynsn.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina24.02.2009. u 20:22 - pre 184 meseci
Cena varira od mnogo stvari pre svega velicine, pratece opreme da li se dize krov koju foliju stavljas itd

sto je manja povrsina to je veca cena i obratno (npr plastenik od 1000 m2 sa folijama na naduvavanje, racunar koji vodi dizanje i spustanje krova visina 5m,
ulazna vrata da kombi moze da udje kosta oko bruto 33 eura po m2) francuske proizvodnje (gotov za 10 dana)

u nasoj varijanti takav plastenik bez podizaca krova i racunara kosta oko 27 eura po m2 i oko mesec dana montaze sa svim falinkama

Ovo govorim iz licnog iskustva jer imam plastenik domace proizvodnje
A kolega je uzeo francuski pa je dobio pocev od bolje folije i bolje izvedbe

Pozdrav Zoran
ps Ako Vas jos nesto interesuje javite se
 
Odgovor na temu

stefaniranko
prodavac,zemun

Član broj: 212440
Poruke: 19
212.200.65.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina24.02.2009. u 21:14 - pre 184 meseci
pozdrav zorane za pocetak bi da montiram plastenik od 100kv
ali da bude dobar bar kao tvoj (tvoj sam video)gde da to vidim dali je komet ok
dali imas neki savet gde ,kako koliko .
mozes li mi nesto vise reci o pp sto sam ti poslao o cenama za ciklame ,primule.
i o onome za reznice hrizantema .
 
Odgovor na temu

sasxka
Kragujevac

Član broj: 213219
Poruke: 2
79.101.94.*



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina26.02.2009. u 15:46 - pre 184 meseci
Kao prvo veeliki pozdrav svim cvecarima , vec nekoliko dana citam stranice ove teme i jako sam prijatno iznenadjena kako ima toliko nesebicnih ljudi koji bi rado da podele svoje iskustvo sa nekim koga mozda i neznaju.Vec neko vreme moj muz i ja razmisljamo o proizvodnji cveca bilo rezanog ili saksijskog na otvorenom ili ne i itd...... Molim za savet imam plac koji je na 3km od grada znaci distribucija nebi bila problem ali sta poceti sta je najbolje za pocetnike ?Iz Kragujevca sam pa onda jedno pitanje za Simona koje je radno vreme Klastera i moze li se tamo doci do vise korisnih informacija i saveta?I jos nesto ne znam jesam li ja to dobro cula ali ima li ovog vikenda sajam cveca u BG-u?Kakva je situacija sa stranim ulagacima ima li toga jos uvek? Unapred HVALA na svim informacijama!!!!!
 
Odgovor na temu

andjelaokica
desanka orescanin
nezaposlena
batajnica

Član broj: 200461
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina28.02.2009. u 16:59 - pre 184 meseci
danas sam bila na sajmu u bgd i nema nista pametno da se vidi jedino sto sam kupila knjigu od karolja karaseka -plastenici u cvecarstvu i rasadnicarstvu.dali neko zna gde moze da se nabavi sadni materijal za gerbere kao rezan cvet tj.rasada.unapred hvala
 
Odgovor na temu

veseli2

Član broj: 183989
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina01.03.2009. u 09:14 - pre 184 meseci



Pozdrav svima,a pitanje odabranima:),
Kod Zonalki,na pupoljku u otvaranju,od vise malih pupova 2 ili 3 pozute.Zbog cega se to desava?
I jos,imam,osim cveca i malih crnih musica(prednji trap joj slici na komarca),jeli to bela musica(a ipak je crne boje)i cini li kakvu stetu?Tretirao sam s Mospilanom,ali ona i dalje leti,i leti,li leti...?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

[ Pregleda: 595529 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.