Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

[es] :: Vodič za posao :: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 593764 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

student_86
Aleksandar Vrenes
Obrenovac

Član broj: 145173
Poruke: 28
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.fantasy-garden.net


Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina04.01.2008. u 16:31 - pre 197 meseci
Da li je neko cu za neke "gogo begonije" (iz semena se dobija lukovica)? Da nema neko slucajno neku literaturu ili mozda prakticno u par recenica da mi oblasni............ Srecna nova godina svima,.............
 
Odgovor na temu

dejan.s
Cacak

Član broj: 138412
Poruke: 24
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina07.01.2008. u 18:24 - pre 197 meseci
Koliko sam ja upoznat,to ti je samo jedna nova serija tuberose.Odgovara joj senovito mesto,dovoljno vode,redovna prihrana kako bi održala krupnoću duplog cveta,kao i kontinuitet cvetanja.Što se tiče onog:˝iz semena se dobija lukovica˝,pa to je normalno.To su tuberose.Posejesh,dobijesh lukovice.Orežeš,ožiliš,opet dobiješ lukovice.Ma..,prosto milina jedna..
 
Odgovor na temu

dejan.s
Cacak

Član broj: 138412
Poruke: 24
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina09.01.2008. u 22:22 - pre 197 meseci
Ljudi koji su aktuelni poslovi kod vas.Jesu li sve količine posejane.Kako ide primanje reznica,......ajmo proizvodjači..prodjoše praznici!!!
 
Odgovor na temu

PanzerPedjys
Novi Sad

Član broj: 96299
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina10.01.2008. u 07:35 - pre 197 meseci
Jos malo "pocetnickog" divana!

Tanja S - kod Primula, barem kako je kod mene bilo, kad skontas sasvim mali pupoljak prodje jos dobrih mesec dana do cveta. Mislim da je neko pravilo da pred kraj januara/u februaru moraju poceti sa cvetanjem da bi za 8. mart bile u punom cvetu. Meni su pocele sa cvetanjem. Calceolariama su vidljivi pupoljci (par milimetara, bez boje) ali jos nisu pocele da se granaju (one to prilicno brzo odrade). Cinerarije vec mesec i kusur dana imaju pupoljke od oko 5mm, naslucuje se boje (samo jedna je otvorila jedan cvet) ali - stoje. Barem sto se cveta tice, inace biljke se granaju i dobijaju loptastu formu. Verovatno je kolicina (manjak) svetla u pitanju za mirovanje cveta. Kad si posejala pomenute cvecke? Temperatura? Djubrenje?

Bojim se da i agril ima udela u susenju lista - cinerarije imaju jako krto lisce, i kako sam upratio, nevoli da se voda zadrzava na liscu. Mozda im agril smeta u slicnom obliku.

Pretpostavljam da je "ajkulama" ovo sve smesno... Meni je ovo druga godina cvecarenja a prva da ama bas celu proizvodnju radim iz semena (dobro, pomalo i seckam pelcere), svaka sugestija se "uzima na razmatranje". Ajmo kolege, vidim da Tanji za sad nema odgovora - saveti po pitanju "8 marta"?!

Dejan S - hvala na info, sto se nabavke supstrata tice, imam "goruci" problem transporta (manjak kombija) tako da su mi u igri supstrati koje mogu nabaviti u KI (gde je "kombinat"). Kako god da okrenem, za sada mi je jeftinije da kupim u "komsiluku" neg da placam transport.

Trenutno tragam za najpovoljnijim proizvodjacem saksija, sta je bilo u rezervi, potrosilo se - imal ko ideju, kontakt?!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Tanja S
Smederevo

Član broj: 25581
Poruke: 10
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina10.01.2008. u 20:41 - pre 197 meseci
Hvala, PanzerPedjys

Danas sam dobro ispregledala moje cvećke, ja sam toliko bila opsednuta listovima cinerarie da pupoljke nisam ni primetila nisu doduše nešto veliki ali postoje.
Isti je slučaj i sa primulom ima po koji pupoljak.

Pitao si me kada sam sejala, e ja sam ti ona koja od početka nema sreće sa nazovimo to raznim okolnostima(a iskustvo da i ne pominjem). Prvo seme mi je stiglo početkom oktobra i pošto su ljudi na ovom forumu bili za i protiv setve ja lepo odustanem od svega i kupim rasad.

Da se vratim na problem sa cinerarijom, ona nevalja pa nevalja, garantovano je u pitanju neka bolest, a ja nisam pametna da je prepoznam šta je (kako o kojoj bolesti čitam ispada da je to baš to): Danas mi čovek iz Top Flore reče da je to botritis i da isprskam sa nekim sredstvom KOJIM?
Kao i da prehranim biljke sa NPK 20:20:20-hoće li to pomoći razvoju cvetova? On čovek sav nasmejan mi reče da ne brinem a meni u kući od kako je krenula prava zima traje vanredno stanje...........ne spava se ni dan ni noć

Možda je i niska temperatura uzrok mojim nevoljama šta mislite?

Ako dozvolite da i ja izvnesem jedno svoje iskustvo (pa bavim se cvećarstvom već 4 meseca).
Ja sam primulu najpre zasadila u Flora Gard supstrat, međutim ona je počela nekako da stagnira, porasla je doduše i onda samo stala, zatim sa kupila beli treset Peat moos (prost razlog nedostatak para) i u njega dodala Scotts đubrivo kao i sitan dunavski pesak. Ovo sve sam uradila jer sam na netu pronašla sajt gde neki cvećar koji uzgaja samo primule -njih gaji isključivo u peat moosu. Da kucnem u drvo i moje primule izgledaju jako i zdravo. Za razliku od cinerarije (one su u flora-gard supstratu).

Što se tiče saksija ja sam za sada našla najpovoljnije cene u Vrnjačkoj Banji ako te zanima poslaću ti broj. tekku saksije sam dosad kupovala od i firme Agro ferti Crop iz Subotice (za njih verovatno znate) Sve ostalo što sam nalazila je skuplje


Izvinjavam se na dužini teksta,

ali biti na početku i to po ovakvoj zimi je više nego strašno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

PanzerPedjys
Novi Sad

Član broj: 96299
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina11.01.2008. u 07:46 - pre 197 meseci
Uglavnom nisam pri racunaru, al' zato kad "uzmem" par slobodnih dana, uf...ne moze me se otresti...

Moguce i da je Botritis (visoka vlaga a hladno + manjak provetravanja) al kod istog se javlja i neka siva skrama... Klasicno za nase "visoko strucne" Trgovce (sa velikim T), ako kaze "ospricaj" valjda bi trebalo da sledi i cime (pogotovo ako si od njih i kupila rasad). Za Botritis se uglavnom preporucuje Ronilan (kazu ljudi, ne vise spricanja od 2 puta, javlja se rezistencija). Moze i Buvicid ili Folpan.

Mozda ima veze i sa supstratom. Hoce da se zbog manjka gvozdja pojave "nekroze" (pozuti/beli-pa braon-pa se susi). Gvozdja imas u Vuksal Fe, mislim za uglavnom folijarnu primenu, mada ja nisam neki fan folijarne primene (mora i koren nesto da radi) pa "preventivno" ponekad zalijem sve biljke sa cistim djubrivom na bazi gvozdja (nije mi pri ruci a zaboravio kako se zove, nije ga neki problem naci, pakovanje od 500g i cene od oko 700din). Isto moze da se primeni i folijarno (ako nema cveta na biljci, inace ode cvet).

Sve nesto mislim da taj agril ima najvecu "ulogu" u svemu. A da ga se otarasis?! To sto podigne temp. za par stepeni ti nece puno pomoci. Provetravaj, provetravaj, provetravaj...i, biljke nesmeju da se dodiruju listovima. Ako je neki "bolezan" tako se samo prosiruje.

Pacerski receno, ako hoces da "poguras" cvetanje, pojacaj kalijum. Imas Ferticare-ovo djubrivo na bazi kalijuma. Nije neki izdatak. I pojacas osvetljenje, no verujem da nema potrebe.

I de fakat ti je bilo kasno za setvu, pogotovo za Primulu. No, sve zavisi od vrste koju si htela posejati.

Imam kontakt za Vrnjacku Banju, oni su mi za sad prvi na listi za nabavku saksija.

Ako hoces pouzdanu osobu za nabavku semena (na vreme, bukvalno svega i od svih dostupnih proizvodjaca po njihovim cenama) posaljem ti kontakt. Izuzetno sam zadovoljan saradnjom i ponekim savetom.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Tanja S
Smederevo

Član broj: 25581
Poruke: 10
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina12.01.2008. u 15:02 - pre 197 meseci
Pedjys hvala još jednom.

Javi mi kontakt na pp ili na email [email protected] i da te priupitam još nešto o cenama semenki i saksija a da ne ``davimo``ostale.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zlabra

Član broj: 117427
Poruke: 5
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Sijalice za staklenik-plastenik (literatura PDF) Agro 400w-Green Power 600w12.01.2008. u 22:40 - pre 197 meseci
SAVET:ne kupujte polovne sijalice jer njima je istekao vek trajanja i emituju dosta manje zracenja (zbog toga ih je neko i zamenio),a pri tome trose isto struje kao nove.Najbojle je uzeti od istog proizvodjaca prigusnicu,upaljac i sijalicu.To uvek provereno radi,dok u kombinaciji razlicitih proizvodjaca cesto znaju da izostanu ocekivani rezultati.
Inace sam nasao ove Philips sijalice u Elektrotehna sistem Beograd.Na njihovom sajtu http://www.elektrotehna-sistem.co.yu/ mozete skinuti u PDF tehnicke informacije o dole navedenim sijalicama.

Evo i podataka o sijalicama:

Naziv: MASTER HPI-T Plus 400w
Tip: metalhalogena sijalica
Boja : 4500K
Temperatura sijalice u radu: 600 C
Radi: sa prigusnicom BHL i upaljacem SN58
(moze i prigusnica BSN,onda je boja 4000K,osvetljaj 38000 lumena)
Grlo : E40
Osvetljaj: 35000 lumena
Dimenzije : precnik 47 mm,duzina 286 mm
Vek : oko 20000 sati
Proizvodjac: Philips


Naziv: MASTER SON-T PIA 400w AGRO
Tip: natrijumova (HPS) sijalica
Boja : 2000K
Temperatura sijalice u radu: 450 C
Radi: sa prigusnicom BSN i upaljacem SN58
Grlo : E40
Osvetljaj: 55000 lumena
Dimenzije : precnik 47 mm,duzina 283 mm
Vek : oko 30000 sati
Proizvodjac: Philips


Nzaziv: MASTER SON-T PIA 600w GREEN POWER
Tip: natrijumova (HPS) sijalica
Boja : 2040K
Temperatura sijalice u radu: 480 C
Radi: sa prigusnicom BSN i upaljacem SN58
Grlo : E40
Osvetljaj: 88000 lumena
Dimenzije : precnik 47 mm,duzina 283 mm
Vek : oko 30000 sati
Proizvodjac: Philips

[Ovu poruku je menjao zlabra dana 13.01.2008. u 00:42 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zlabra dana 13.01.2008. u 09:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

apetro
Ana Petrović
Jagodina

Član broj: 169419
Poruke: 2
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina15.01.2008. u 14:35 - pre 196 meseci
Već dugo vremena pratim forume o cvećarstvu i mogu reći da sam očajna
Zar nema nikoga na ovim forumima ko se bavi gajenjem ruža za sečenje?
Suprug i ja imamo svoj biznis,ali bi želeli da to malo proširimo gajenjem ruža za prodaju sečenog cveta.U drugoj fazi nas zanima proizvodnja gerbera u stakleniku i možda nekih egzotičnih vrsta..strelicije i orhideja.
Proizvodnju bi započeli na sopstvenom zemljištu ,na otvorenom,uz primenu agrotehničkih mera ,ali tu nastaje problem : koji sistemi navodnjavanja su primerereni ružama..Mnoge odgovore sam našla na ovom forumu,ali o ružama NIŠTA!!!
Sadnju planiramo za jesen na oko osam ari placa(za početak) na delu koji je nekada bio stari vinograd.
Živimo u Jagodini.
Uskoro počinjemo sa pripremom zemljišta ,oranjem,navlačenjem stajnjaka.
Svi ste uglavnom orjentisani na saksijske biljke i plastenike.
Ako ima nekoga ko se bavi ružama,volela bih da se javi.
Pozdrav svim cvećarima i uspešna i cvetna 2008 god.



[Ovu poruku je menjao apetro dana 15.01.2008. u 18:33 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao apetro dana 15.01.2008. u 18:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

student_86
Aleksandar Vrenes
Obrenovac

Član broj: 145173
Poruke: 28
*.adsl-4.sezampro.yu.

Sajt: www.fantasy-garden.net


Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina17.01.2008. u 13:29 - pre 196 meseci
ja sam na faxu ucio da nije rentabilno gajiti ruze na otvorenom zato sto stradaju od suse,bolesti.....,dobijaju se cvetovi losijeg kvaliteta i brzo precvetavaju.
-za navodnjavanje je najbolje koristiti sisitem kap po kap,jer najbolje zadovoljava potrebe biljke za vodom i mogu se prihranjivati preko njega.
-ako imas mogucnosti podigni mrezu za zasenu to ti moze malo pomoci oko temperature i protiv grada.
-mogu da pitam za literaturu pa da ti posaljem nazive knjiga ako te interesuje!?
-inace u zatvorenom prostoru proizvodnja traje 11meseci i dobijaju se mnogo kvalitetniji i bolji cvetovi!
 
Odgovor na temu

apetro
Ana Petrović
Jagodina

Član broj: 169419
Poruke: 2
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina17.01.2008. u 17:05 - pre 196 meseci
Literature koja se odnosi baš na gajenje ruža ima vrlo malo.Imam nekoliko enciklopedija o gajenju cveća uopšte,a i knjige Karolja Kraseka,koje su zaista vrlo kvalitetne.Da li to izgleda opšte poznato, pa izdavači smatraju da nema potrebe za tim ili šta već.
Dosta konkretnih stvari sam našla u velikoj enciklopediji bašte koju je izdala Mladinska knjiga.
Ima li još neke stručne literature?
Svakako su moje ambicije gajenje ruža u zaštićenom prostoru,ali treba stvoriti kapital za to.
 
Odgovor na temu

Tanja S
Smederevo

Član broj: 25581
Poruke: 10
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina19.01.2008. u 12:36 - pre 196 meseci
Dragi iskusni cvećari!

U Smederevu se mnogo trazi biljka koju svi zovu švaler!!!!!!!!

To pomalo liči na muškatlu ima kao prskane cvetove. Ima li neko predstave koja je to biljka.
Pitam pre svega ove bliže centralnoj srbiji posto u Vojvodini nema švalera (bar kada je cveće u pitanju)

Hvala na pomoći.

POZZZ
 
Odgovor na temu

student_86
Aleksandar Vrenes
Obrenovac

Član broj: 145173
Poruke: 28
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.fantasy-garden.net


Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina19.01.2008. u 16:38 - pre 196 meseci
---Da nije slucajno svaler (Maranta)Cvece???Potrazi po netu pod tim nazivom i pogledaj slike pa uporedi sa tim sto si videla ili kako su ti vec opisali! pozz

za apetro
--cim prodje ispitni rok raspitacu se za literaturu. A te knjige sto ima te od K.K. su skroz ok!! POz
 
Odgovor na temu

zorpav
Zoran Pavlovic
Vlasnik firme Wizard MTS, Radnja za
uzgoj cveca i kompijuterski inzenjering
Novi Sad

Član broj: 24001
Poruke: 41
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina19.01.2008. u 18:49 - pre 196 meseci
Pozdrav Svima

Sto se tice cveca Svaler, kod nas u Vojvodini zovu Begoniju tuberhibridu, na jedan muski cvet idu dva zenska cveta.

Sto se tice svalera u Vojvodini ima ih puno.


Setva prosla bez vecih problema. Oziljavanje proslo sa prosekom oko 70 %. Nastavljamo dalje.

Poydrav Zoran
 
Odgovor na temu

mm.flower

Član broj: 162442
Poruke: 5
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina22.01.2008. u 21:06 - pre 196 meseci


Pozdrav svim ljubiteljima cveća . Pratim ovaj forum par meseci ,dopao mi se pa sam rešio da se uključim.
I sam proizvodim cveće i većinu problema i iskustava spominjani do sada sam prošao ali uvek se javljaju novi
ali ko zna zašto je to dobro.
Pozdrav mm.flower
 
Odgovor na temu

srmitrovic

Član broj: 170336
Poruke: 2
*.cable-4.sattrakt.net.



Profil

icon Uzgajanje hrizantema22.01.2008. u 21:25 - pre 196 meseci
Hm, pa da krenemo sa Poštovani ljubitelji cveća.

Kao novajlija na ovom forumu obraćam se sa molbom za pomoć. Već neko vreme sam u potrazi za proizvođačima reznica hrizantema. Nov sam u ovom poslu iako imam višegodišnje iskustvo u proizvodnji povrća u plasteniku. Do sada sam na netu uspeo da dođem samo do nepotpunih informacija . Nadam se da ću ovde dobiti pomoć i savete koje kako mogu da vidim nesebično delite. Toliko. Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

srmitrovic

Član broj: 170336
Poruke: 2
*.cable-4.sattrakt.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina22.01.2008. u 21:45 - pre 196 meseci
Ćao Svima.
Pratim ovaj forum već duže vreme i mogu vam reći da sam pokupio gomilu korisnih informacija. Svi komplimenti na nesebičnom deljenju znanja,saveta i iskustava.
No kokretno za start. Posedujem pod plastikom oko 2 ara. Do sada sam radio uglavnom povrće i nešto malo petonija ali me jako interesuju HRIZANTEME, rezane i saksijske. Najveći problem mi je kako doći do proizvođača reznica. Ljudi, raspitivao sam se lično kod nekoliko proizvođača(manjih) cveća ali svi kriju gde nabaljaju rasad ko zmija noge. DA,da znam za POMEX ali vidim da su neki imali loše iskustvo sa njima (da li ). Za sada toliko. Unapred Hvala.
 
Odgovor na temu

mm.flower

Član broj: 162442
Poruke: 5
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina23.01.2008. u 21:31 - pre 196 meseci
Što se tiče hrizantema koliko ja znam reznice se mogu nabaviti samo iz uvoza kod "POMEXA" ili kod Eve u Titelu , ako neko zna nešto više neka se javi .
Pitanje proizvođačima :kako se borite protiv belih vaši i tripsa ? Kada je potrebno početi zaštitu cveća od grinja u plastenicima sa grejanjem?
Da li neko zna gde se može nabaviti mikroskop sa kojim se mogu posmatrati tripsi?
Veliki pozdrav!!!!
 
Odgovor na temu

student_86
Aleksandar Vrenes
Obrenovac

Član broj: 145173
Poruke: 28
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.fantasy-garden.net


Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina27.01.2008. u 19:12 - pre 196 meseci
jel zna neko cime da isprskam mahovinu!? Meni su rekoli nesto na bazi bakra da koristi ali nisu rekli koji preparat!!??Molim za pomoc!!!!
 
Odgovor na temu

dejan.s
Cacak

Član broj: 138412
Poruke: 24
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina27.01.2008. u 19:36 - pre 196 meseci
Koristio sam Funguran OH.Koristi se za plamenjacu i pojedine bakterioze.Ne znam za mahovinu,ali pre nego sto se odlucis za bakar dobro se raspitaj.Koristio sam Funguran kod pelargonija i bilo je efekta,ali zato sam slucajno zakacio Impomeu i sagoreo je kao licnu.Nisam bash za bakar...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 593764 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.