Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

[es] :: Vodič za posao :: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 594183 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
79.101.213.*



+46 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina25.05.2008. u 13:53 - pre 192 meseci
Citat:
Jel zna neko gde mogu da se kupe reznice africke ljubicice ili seme???


Mozda odgovor stize malo kasno ... ali ako si jos uvek zainteresovan pogledaj na http://ljubicice.50webs.com
Na sajtu imas sve sto je potrebno u vezi africkih ljubicica.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

student_86
Aleksandar Vrenes
Obrenovac

Član broj: 145173
Poruke: 28
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.fantasy-garden.net


Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina25.05.2008. u 16:31 - pre 192 meseci
Nije stiglo kasno!

Hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
79.101.213.*



+46 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina25.05.2008. u 16:58 - pre 192 meseci
Samo zaboravih da kazem da se Katalog na sajtu http://ljubicice.50webs.com vidi samo u Internet Exploreru.
U ostalim web browser-ima nece se videti korektno (tj. nece se videti nikako).
Ostatak sajta bi trebao da se normalno vidi i u ostalim web browser-ima.
 
Odgovor na temu

student_86
Aleksandar Vrenes
Obrenovac

Član broj: 145173
Poruke: 28
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.fantasy-garden.net


Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina25.05.2008. u 17:46 - pre 192 meseci
Hvala na obavestenju! Ovi nemaju seme ljubicica! Da ne znate slcajno gde moze da se kupi?
pozz
 
Odgovor na temu

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
79.101.213.*



+46 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina25.05.2008. u 20:33 - pre 192 meseci
Sto se tice narucivanja semena kod nas ga nema, ali u inostranstvu se moze naruciti mada mnogo bolji nacin za razmnozavanje ljubicica je preko listova.
Mi smo uspeli da proizvedemo seme od FEATHER i zasejali smo i niklo je u predvidjenom roku ali se biljcice vrlo sporo razvijaju i ne napreduju kako treba.
To je bio nas prvi pokusaj, a bice i novih pokusaja, medjutim nesto nismo zadovoljni kako biljcice napreduju i sem eksperimentalno, ne znamo da li razmnozavanje iz semena ima i prakticnu vrednost.

A sledeci razlog zasto razmnozavanje ljubicica iz semena nije preporucljivo:

Glavni razlog je jer mi nećemo dobiti kopije roditelja koje želimo. Dobijeni hibrid iz semena neće biti identičan svojim roditeljima. Međutim, ova velika promenljivost iz semena proizvedenih potomaka je vrlo važna jer nam omogućava da pomoću ukrštanja raznih varijeteta proizvedemo nove biljke iz semena i taj hibrid se razvija u novi varijetet.

Svi uzgajivaci (bilo da razmnozavaju na malo ili veliko) africkih ljubicica koriste list (ili drugi vegetativni deo biljke) za dalju reprodukciju.

Pogledaj na sajtu deo koji se odnosi na Razmnozavanje Semenom (O ljubicici - Razmnozavanje).

A evo i "malog" dokaza u vezi razmnozavanja listom:



Ako treba jos nesto u vezi ljubicica slobodno se javi.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

milosh.r41
Vojvodina

Član broj: 145647
Poruke: 23
*.3dnet.co.yu.

Jabber: milosh.r41@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina28.05.2008. u 15:23 - pre 192 meseci
Hvala na odgovorima...ako neko zna neki text o tim lampama, ili nesto da napise o njima (potrosnja el. energije, cene, koliki prostor pokrivaju i tako)...
Oglasi, aukcije, zarada....www.limundo.com/ref/Doberman
 
Odgovor na temu

student_86
Aleksandar Vrenes
Obrenovac

Član broj: 145173
Poruke: 28
91.148.92.*

Sajt: www.fantasy-garden.net


Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina28.05.2008. u 18:20 - pre 192 meseci
High Pressure Ssodium sijalica se kod nas moze naci pod nazivom "Natrijumova sijalica" u cilindricnom i blagom ovalnom obliku(pogledaj gornju sliku).
Ovakva vrsta sijalice se vecinom koristi u fazi cvetanja, jer sadrzi crveni spektar koji je neophodan za razvitak cvetova kod biljke, odnosno ploda.
Ovakve sijalice se mogu naci u rasponu od 35-1000W,razlicite jacine u watima nose sa sobom i razlicito oslobadjanje temperature,jacinu svetlosti,velicinu sijalice . . .
Treba znati da HPS sijalice imaju od 10-15% vecu jacinu svetlolosti od MH sijalica iste jacine.
Sledeci podatci zavise od proizvodjaca do proizvodjaca ali razlike u kvalitetu i karakteristikama nisu velike.

HPS 400W
marka : Philips ili Osram
temperatura : 400 C
lumen : oko 45,000
vek trajanja : 24,000 sati
cena : oko 35 €

Standard High Pressure Sodium sijalice
Ovaj tip sijalice emituje narandzasto/zuto svetlo sto simulira suncevu svetlost sredinom dana.Standard HPS koristi i stimulise cvetanje odnosno stvaranje ploda.
Enhanced High Pressure Sodium sijalice Ovaj tip HPS sijalice ima i palvi spektar koji emituje pa se zbog toga koristi i u fazi vegetacije.
Ostale tehnicke karakteristike izmedju ove dve vrste HPS sijalice su iste.

Rok trajanja sijalice
Sijalica se menja pre nego ona prestane sama od sebe da radi.HPS sijalice treba menjati na svake 2-2,5 godina.Razlog ovome je zato sto lampa na oko deluje ispravno i funkcionalno sto definitivno nije tacno. Posle jedne godine rada lampe u dnevnom vremenskom periodu od 12-14 sati High Pressure Sodium sijalica gubi od 10-15% jacine svetlosti (lumena).Posle 2 godine primera radi HPS sijalica od 1000W koja normalno daje oko 120,000 lumena davace oko 85,000 lumena sto je 30% manje svetlosti za istu potrosnju energije.



sijalica 400w -1,5m udaljenost od vrha biljke;3-4m2 pokriva siajlica sa 45.000lumena(sto si tice sveca)

ps:uz sijalicu ti treba prigusnica (1500-2000din) i upaljac (700-1000din). ja imam sijalice osram od 400w ako vas interesuje kontaktirajte me na mail

poz


 
Odgovor na temu

srecica13
aleksandra perovic
frizer
beograd

Član broj: 186043
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina25.06.2008. u 22:19 - pre 191 meseci
postovanje katinka kao i svi ostali vredni i radni forumasi.pokusali bismo sa gajenjem zacinskog bilja iz semena(doduse na maloj povrsini i u malom broju,zastakljena terasa je u pitanju) pa bi nam mnogo znacili svi saveti koje bi ste nam mogli dati u vezi gajenja kao i literatura koja se ovdemoze nabaviti kao i vase misljenje o uspehu gajenja vece kolicine zacinskog bilja na zastakljenoj terasi od oko 5m2 2,5m visine. da li nam treba dodatna svetlost? sve sto je bitno bi bilo lepo znati,ako vam to nece oduzeti mnogo vremena.najlepse se zahvaljujem na potrosenom vremenu i trudu.ja sam iz beograda,a ako vam nije problem da mi kazete gde ste vi pa da svratimo da vidimo kako sve to izgleda,mada trenutno nemamo uslove za gajenje na veliko,u deficitu smo sa zemljom,imamo je samo u saksijama . veliki pozdrav i hvala
 
Odgovor na temu

srecica13
aleksandra perovic
frizer
beograd

Član broj: 186043
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina25.06.2008. u 22:24 - pre 191 meseci
a da zaboravih da kazem da sam procitala kompletnu temu,od prve do poslednje stranice, i da sam pocela da razmisljam o ovome nakon toga,a krenula sam samo da se informisem povrsno zbog otvaranja cvecare u septembru,ali ste me zarobili i celu noc sam provela u iscitavanju poruka naj nesebicnihjih ljudi za koje sam ikada cula,po stoti put,svaka cast.
 
Odgovor na temu

zorpav
Zoran Pavlovic
Vlasnik firme Wizard MTS, Radnja za
uzgoj cveca i kompijuterski inzenjering
Novi Sad

Član broj: 24001
Poruke: 41
*.mynsn.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina26.06.2008. u 23:19 - pre 191 meseci
Zavisi koje zacinske biljke zelite da gajite
Sto se tice prostora mali je. Trebalo bi razmisljati o vecem prostoru. Saksije u keje bi trebalo da sadite biljke su 10.5 - 12 cm
U gustoj postavci to bi bilo oko 80 biljaka po m2 a realno je upola manje.

Sto se tice literature imam nesto sitno


Pozdrav Zoran
 
Odgovor na temu

srecica13
aleksandra perovic
frizer
beograd

Član broj: 186043
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina27.06.2008. u 11:55 - pre 191 meseci
hvala najlepse na odgovorima i zoranu i katinki.od avgusta se cujemo katinka,ako ne bude kasno,posto otvaramo cvecaru i imamo u planu da imamo u ponudi i zacinsko bilje.da li biste mi preporucili seme koje bih mogla koristiti za sadnju.hvala jos jednom. ps. posto sam novi clan ne mogu odgovarati na pp pa se izvinjavam svima.veliki pozdrav i nadam se da cete skoro uzivati u plodovima svoga rada
 
Odgovor na temu

slobafrancuz
antic slobodan
37265 bacina

Član broj: 117288
Poruke: 33
*.uforce.net.

Sajt: za neki dan


Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina28.07.2008. u 08:04 - pre 190 meseci
Cao svima da se javim i ja ,baš odavno nisam ovde ništa rekao, Šta mi radite ? kako ste prošli sezonu u plus ili u minusu
ja sam smanjio proizvodnju pa mislim da krenem na samo jednu vrstu, Upravo sam počeo da pravim jedan dinamični sajt
namenjen iskljucivo profesionalnoj proizvodnji cveća pa pošto za sada sve sam radim ako neko željan da napiše nešto pametno, dobrodošao, imaće informativni bilten svaki 15 dana , ako neko želi da vidi kako to izgleda neka mi se javi na mejl da mu pustim jedan da vidi i da oceni. Uskoro se vidimo na naš sajt ,od nas i samo za nas, svi dobrodošli i pozdrav svima.
idite malo odmorite i malo za mene kad ja ne stižem.POZZZ
 
Odgovor na temu

zorpav
Zoran Pavlovic
Vlasnik firme Wizard MTS, Radnja za
uzgoj cveca i kompijuterski inzenjering
Novi Sad

Član broj: 24001
Poruke: 41
*.mynsn.net.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina29.07.2008. u 07:10 - pre 190 meseci
Pozdrav

Sto se sezone tice prosla je izuzetno dobro
Sada trenutno radim sa hrizantemama i violama
Salji sajt pa da vidimo kako to izgleda

Pozdrav Zoran
 
Odgovor na temu

slobafrancuz
antic slobodan
37265 bacina

Član broj: 117288
Poruke: 33
*.uforce.net.

Sajt: za neki dan


Profil

icon Još neki dan i novi cvećarski sajt pušten u rad..04.08.2008. u 16:43 - pre 190 meseci
Još par dana i biće pušten sajt za cvećari,ako neko želi uzorak informativnog bilten za cvečare nek mi se javi na mejl da mu pustim uzorak, [email protected].
zorpav šta misliš o sajtu , jel dobro ili fali još nešto, kaži šta misliš.
pozz
 
Odgovor na temu

celebrites

Član broj: 148966
Poruke: 3
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina26.08.2008. u 10:09 - pre 189 meseci
ljudi pomoc!

kako da se javim i dobijem klaster "sumadijski cvet"???
jel ima neko kontakt telefon????
 
Odgovor na temu

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
77.46.175.*



+46 Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina27.08.2008. u 09:13 - pre 189 meseci
Citat:
celebrites: ljudi pomoc!

kako da se javim i dobijem klaster "sumadijski cvet"???
jel ima neko kontakt telefon????


Klaster Sumadijski cvet
Kralja petra I 17
34000 Kragujevac
Srbija

Tel.: + 381 34 300 576
+381 63 77 60 480
Fax: + 381 34 302 702
Email:[email protected]

Prodaja i usluge
Email: [email protected]

www.sumadijskicvet.com
 
Odgovor na temu

dejan.s
Cacak

Član broj: 138412
Poruke: 24
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina10.10.2008. u 22:50 - pre 188 meseci
Zna li iko gde mogu naci onu crnu prostirku nalik agro tekstilu,(ne agrilu),samo sto izgleda kao da je sisano?Postavlja se na stolove za rasad,upija vodu mnogo bolje od sundjera.Nije juta u pitanju.
 
Odgovor na temu

slobafrancuz
antic slobodan
37265 bacina

Član broj: 117288
Poruke: 33
*.uforce.net.

Sajt: za neki dan


Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina11.10.2008. u 15:01 - pre 188 meseci
dejane, najboljni agro filc je isola 2000 jiffy ali teško ćeš naći to kod nas,
ja inače sam to rešio na drugi način dao sam parče tog uvoznog kod nas na analizu i jedna firma ovde kod mene mi je napravila ovaj filc nešto dosta jeftinije nego uvoznog JiFFY zastupnik inače
adresa mejl gde možeš da vidiš http://www.romberg.de/en/isola.htm
pozdrav
zovi me da ti objasnim kako sam rešio i slike ako želiš da ti šaljem, ja sam pravio od 600 gr/m2
 
Odgovor na temu

Tanja S
Smederevo

Član broj: 25581
Poruke: 10
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina13.10.2008. u 08:00 - pre 188 meseci
Citat:
dejan.s: Zna li iko gde mogu naci onu crnu prostirku nalik agro tekstilu,(ne agrilu),samo sto izgleda kao da je sisano?Postavlja se na stolove za rasad,upija vodu mnogo bolje od sundjera.Nije juta u pitanju.



Agro filc možeš da nađeš u poljoprivrednoj apoteci Volođa u Pančevu. Telefon je 013/348-592. Cena je bila vrlo pristupačna.

Pozz.

Tanja
 
Odgovor na temu

veseli2

Član broj: 183989
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina16.10.2008. u 12:06 - pre 188 meseci
Pozdrav svima,



Novi sam na forumu,prema javljanju ali stari prema citanju(pracenju).
Molio bi da mi neko odgovori posto mi je prva sezona sa muskatlama,dali je potrebno dodatno osvetljenje preko zime za muskatle u plasteniku?i ako jeste,koje i gde se moze nabaviti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako zapoceti posao sa cvecem-zablude i istina

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 594183 | Odgovora: 563 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.