Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208290 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 18:30 - pre 229 meseci
E ovaj bobzilla me baš nasmejao, al' od srca...

Nego, da ja prvo odgovorim tdjokicu, zbog njega i zalepih onolike shotove. Pajzi 'vako, ti si tvrdio da nešto nalik tome ne postoji, a ja sam ti shotovoima dokazao da postoji. Nisi ni probao kako radi a ovamo si našao da ga kudiš. S druge strane, ja sam Knoppix probao, al' koj će mi moj, šta da radim s time? S druge strane, potreba za Windows LiveCD-om poput Knoppix-a ne postoji -- Windows je dovoljno dobar i pouzdan da mi ne treba Live varijanta. Jednostavno instaliram i gotovo. BartPE popunjava onu prazninu koja je postojala, a to je butabilni windows koji je izuzetno dobar u kritičnim situacijama i tada se i koristi. On nije ni namenjen za svakodnevnu upotrebu.

@bobzilla:

Vidi...pazi... jes' da si me nasmejao, ali kakav si ti argument pružio. Počeo si da se vrljaš ovde nekim iznosima da ti pamet stane. A to da screenshot-ovi ne govore o kvalitetu softveru je prilično diskutabilno, mogu ja da ti pustim shot koji pokazuje kako Yast brlja. I ne samo Yast, nego i Linux uopšte. Na stranu što sam ja time elegantno pokazao Tomi da Windows Live CD postoji

E sad, šta sad sa tobom o tome da pričam kad ti to nisi ni probao pa ne znaš koliko je zapravo kvalitetno. Probaj BartPE pa se javi ovde da razgovaramo.

A o legalnosti softvera koji koristim neću s tobom uopšte da se raspravljam, mogu da se slikam sa tim silnim kutijama i da zalepim shot ovde, al' sve se plašim da mi Zidoo momentalno obrisao.

@ all Linux zealots:

nema potrebe da šaljete shot-ove Linux-a, znam ja dobro kako ta kupusara izgleda, možda čak i previše dobro.

[Ovu poruku je menjao Palma dana 21.06.2005. u 19:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Palma dana 21.06.2005. u 19:37 GMT+1]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 18:32 - pre 229 meseci
Veliki broj firmi i dan danas vrti aplikacije radjene u clipperu - pod dos-om. Nema smisla? Welcome to Serbia - evo bash pre neki dan ishao u firmu da pomognem drugaru (ne pricha engleski) oko nekog teksta, i odushevih se prelepom plavom bojom programa u kome mu mama vodi rachunovodstvo. Srbija, bato.

A shto se tiche romantike - preferiram izlaske u shetnju, uz obalu Save, sladoled i devojchicu kraj sebe. Ali kompajlirati Apache (najupotrebljiviji web server na planeti - a i shire) nije romantika, vec neophodnost. A velika vecina programa dolazi u binarnom obliku - zaista nema potrebe za kompajliranjem. A mozhe i rpm

@ Palma:

Druzhe, mani se shotova, evo KDE centar ima podeshavanja desktopa 10 puta vishe od Windowsa. Ocesh shot? Batali i live windows, kao shto ti kazhesh da linux znash kako izgleda i previshe dobro, tako i ja znam kako windows ne izgleda previshe dobro. Live verzija Windowsa nije potrebna, kad i normalan windows ume nekad da zamrtvi...
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.biz.mindspring.com.



+6 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 18:41 - pre 229 meseci
Citat:
mkdsl: A mozhe i rpm :D


Može, kako da ne može...
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 18:42 - pre 229 meseci
Citat:
Sinko, govorimo o Windowsu. Ti tvrdiš da pritiskaš Ctrl+Alt+Del svakih 5 minuta na Windowsu, zar ne? Bio je jedan ovde koji je tvrdio da mu se na Win2000 pojavio Blue screen sa porukom "Press Ctrl-Alt-Del" - biće da ne zna ni koju verziju Win-a ima.


Ne koristim Windows. Samo tuzna secanja iz nekih ranijih perioda. Da. To nije bukvalno 5 minuta... Ali svako malo. Inace proputovao sam ceo put od DOSa, do svih verzija Windowsa (ne ukljucujuci 1 i 2, naravno) zakljucno sa Windows XPom.

Citat:
A što se ljinuksa tiče, koristio sam ga još 1996 na poslu, a kući 2001/2002, ali sad stvarno nemam ni vremena ni volje da se bakćem tim glupostima.


Vec sam u prethodnom postu pisao o tome... Tako da nema potrebe da ponovo isticem.

Citat:
Cek bre... sta korisnika briga da li mu je "hardver podrzan u Linuxu"... neverovatno. Pa sama cinjenica da nije podrzna dosta govori.


Ne govorim o tome. Korisnika je briga. Ali proizvodjace hardvera nije. Tako da to ni ne zavisni od korisnika. A ti uvek mozes da kupis komp na kome ce Linux raditi ko zmaj. Problem je pri prebacivanju sa windowsa, a narocito sa lobistickim proizvodima poput winmodema i winprintera.

Citat:
Upravo je taj argument najozbiljniji u celoj raspravi - GPL model je totalno anti-industrijski i onemogucuje bilo kakav vid industrijske tajne koja je osnova za konkurenciju.


Ne. Upravo najozbiljniji argument u prihvatanju GNU/Linux sistema u Srbije je cena i kvalitet koji se dobija uz tu cenu... Ajde da kazem da je taj softver za Windows mozda i kvalitetniji, ali njegova cena od preko 2000 evra bi mogla da skrene paznju na besplatne alate sa kojima je moguce odraditi isti posao, ali samo uz malo vise truda.

A to sto ste ste se vi navukli na piratski softver inace vredan od 2000, pa i do 3000 evra u nekim slucajevima (ako ne ukljucujemo neke koji sigurno imaju i AutoCAD, da ne bi bila stvarno namontirana cifra), pa vam nije frka zato sto vam jos ne gori pod dupetom, to je druga stvar. No, to o pirateriji je vec stara prica. Ponekad se to i favorizuje da bi se lako doslo do novih korisnika kojima ces kad za to vreme dodje, moci i da naplatis tih 2000 evra. To ti je ta strategija. Pa, jel znate koliko softverske kuce uopste gube na nasem trzistu? Ogromne pare. No, opet, kad bi morali da platite sve to, pitanje je da li bi i kupili sav taj softver. Kukali biste koristeci open source ili freeware alate i plakali za napr. Photoshopom.

A takodje postoji varijanta postojanja placenih kriticara Linuxa. Microsoft cesto koristi cudne konkurentske strategije koje ih ne tako retko dovode u sudnice sirom sveta.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 18:49 - pre 229 meseci
Citat:

Ne govorim o tome. Korisnika je briga. Ali proizvodjace hardvera nije. Tako da to ni ne zavisni od korisnika. A ti uvek mozes da kupis komp na kome ce Linux raditi ko zmaj. Problem je pri prebacivanju sa windowsa, a narocito sa lobistickim proizvodima poput winmodema i winprintera.


A koji mi je izbor tog "zmajcek" kompa? Malo suzen, a? ;-) A cena? ;-)

Sto se lobistickih proizvoda tice.. ova recenica je tako tipicna za Linuxovce.

Cuj, "winmodem" nije nikakvo Windows cudo - vec vrlo dobra ideja da centralna procesorska jedinica radi DSP aritmetiku. Kako moderni procesori imaju MMX i SSE registre - suludo je bacati dodatne pare na dodatni redudantni silikon za 56k modulaciju.

E, sad dolazi pravi deo - Linux "komjuniti" naravno nije u stanju da izmisli tako nesto - niti da napise takav drajver from the scratch, jer je za to ipak potrebno solidno znanje i vreme - a ne moze tek tako da se klonira, vec mora da se implementira dosta ITU standarda - sto je jako veliki i dug fizicki posao samo po sebi, i naravno jako dobro poznaje digitalna obrada signala, pa im je zao sto firme nece da bace svoj know-how svima - i fakticki daju drugima implementaciju modema za dzabe.

Bedak, a? :-) I odmah windows kriv sto ne moze da se lako klonira :-)

Citat:

Ne. Upravo najozbiljniji argument u prihvatanju GNU/Linux sistema u Srbije je cena i kvalitet koji se dobija uz tu cenu... Ajde da kazem da je taj softver za Windows mozda i kvalitetniji, ali njegova cena od preko 2000 evra bi mogla da skrene paznju na besplatne alate sa kojima je moguce odraditi isti posao, ali samo uz malo vise truda.


TCO se sastoji od jos nekih parametara osim inicijalne cene.. naravno Linux ekipa ce prodavati tu pricu kako bi sebe sto bolje prodali u odrzavanju tih sistema, sto je naravno savrseno OK - ali ne treba zaboraviti da sve treba staviti na papir ;-)

Citat:

A takodje postoji varijanta postojanja placenih kriticara Linuxa. Microsoft cesto koristi cudne konkurentske strategije koje ih ne tako retko dovode u sudnice sirom sveta.


Ima nesto jos gore od placenih kriticara Linuxa - armija nezaposlenih i neplacenih kriticara Windowsa - iz "ubedjenja" i ideologije... ajde ove M$-ovce razumes, dobijaju kintu - a Linuxovce ne mogu nikako da skontam - em prosipaju gluposti, em ne dobijaju pare za to.

Bice da neko pije Kool aid.. sto kaze kolega Caboom.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 21.06.2005. u 19:52 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.biz.mindspring.com.



+6 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 18:50 - pre 229 meseci
Citat:
bobzilla: Ne koristim Windows. Samo tuzna secanja iz nekih ranijih perioda. Da. To nije bukvalno 5 minuta... Ali svako malo. Inace proputovao sam ceo put od DOSa, do svih verzija Windowsa (ne ukljucujuci 1 i 2, naravno) zakljucno sa Windows XPom.


I u kojim si tačno prilikama "svako malo" koristio kombinaciju Ctrl-Alt-Del na Windowsu NT4/2k/XP?
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:00 - pre 229 meseci
Citat:
TCO se sastoji od jos nekih parametara osim inicijalne cene.. naravno Linux ekipa ce prodavati tu pricu kako bi sebe sto bolje prodali u odrzavanju tih sistema, sto je naravno savrseno OK - ali ne treba zaboraviti da sve treba staviti na papir ;-)


Tvoja pocetna tacka je mozda IT management. Moja polazna tacka su krajnji korisnici i male firme, ne veliki sistemi. Takozvano "desktop" trziste... Obican covek retko radi kalkulaciju cena ili racunanje raznoraznih racija, ali odmah vidi sta mu se vise cenovno isplati. Pogotovo ako ima priliku da proba ono sto kupuje.

A upravo to sto mi se cini da imas solidno tehnicko znanje, navodi me na pomisao, da uopste nije iskljuceno da je Microsoftova kancelarija u Beogradu pocela malo da rasipa pare na propagandu... Samo moj utisak... Ne mora biti da je u potpunosti istina.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:02 - pre 229 meseci
Citat:
Cuj, "winmodem" nije nikakvo Windows cudo - vec vrlo dobra ideja da centralna procesorska jedinica radi DSP aritmetiku. Kako moderni procesori imaju MMX i SSE registre - suludo je bacati dodatne pare na dodatni redudantni silikon za 56k modulaciju.


Ivane, uz svo dužno poštovanje za znanje iz slične oblasti, ali upotreba centralnog procesora za ovo na kućnom PC-u je verovatno najgora hardverska ideja u istoriji loših hardverskih ideja (ako izuzmemo realan režim na 8086 i VESA bus par godina kasnije).

Naime, ovo je fantastično rešenje kad su ispravne linije. Na žalost, u slučajevima kad su linije opterećene smetnjama, kao što je čest slučaj u Srbiji posle kiše, V.42 i MNP totalno bespotrebno opterećuju centralni procesor, za nešto što relativno jevtin DSP/ASIC chip na modemu može da obavi, a da PC ni ne primeti.

Marko.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:09 - pre 229 meseci
Citat:
bobzilla:
Ne. Upravo najozbiljniji argument u prihvatanju GNU/Linux sistema u Srbije je cena i kvalitet koji se dobija uz tu cenu... Ajde da kazem da je taj softver za Windows mozda i kvalitetniji, ali njegova cena od preko 2000 evra bi mogla da skrene paznju na besplatne alate sa kojima je moguce odraditi isti posao, ali samo uz malo vise truda.


Koji bre crni kvalitet. Pa to ti je kao kad bi neko rekao: Biraj - "ganc-neu" Mercedes (Windows) koji možeš odmah da voziš bez ikakvih zavrzlama ili neki Jugić u delovima (Linux) koji prvo treba da sklopiš pa da ga voziš, ako uopšte i krene.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:12 - pre 229 meseci
Citat:

Naime, ovo je fantastično rešenje kad su ispravne linije. Na žalost, u slučajevima kad su linije opterećene smetnjama, kao što je čest slučaj u Srbiji posle kiše, V.42 i MNP totalno bespotrebno opterećuju centralni procesor, za nešto što relativno jevtin DSP/ASIC chip na modemu može da obavi, a da PC ni ne primeti.


Slazem se oko rasterecenja procesora dodatnim DSP/ASIC modulom, ali naravno ne treba zanemariti jos neke aspekte opravdanosti soft-modema, ako izuzmemo naveden problem, koji jeste tacan:

- Dodatni DSP/ASIC i propratna elektronika povecava cenu kompjutera - mozda deluje smesno malo, ali u ratu cenama u OEM svetu je i to mnogo - i, da podsetim, u vreme povoja soft-modema, "hardverski" modemi su kostali par stotina maraka, tako da je usteda bila znacajna.

- Dodatni DSP/ASIC ce uneti dodatno povecanje potrosnje energije za sebe i pasivnu elektroniku okolo, sto moze biti problem na notebook racunarima - naravno, vrlo je moguce da uz V.42/MNP glavni CPU trosi i vise struje nego jedan ASIC (za DSP vec nisam siguran :-) ali verujem da je projekcija trzista tih modema ipak bazirana na relativno solidnoj telefonskoj infrastrukturi - a ne srpskoj.

Da su se rukovodili uslovima u Srbiji cenim da bi danasnji modemi bili daleko robusniji - i imali jos vecu korekciju gresaka i obavezan veliki relej za pulsno biranje, da ne crkne lako :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:21 - pre 229 meseci
Citat:
E ovaj bobzilla me baš nasmejao, al' od srca...


Neka. Samo se ti smej. Vidis, i Billu Gatesu je bilo smesno da ce racunarima u budcnosti biti potrebno vise od 1Mb memorije...

Citat:
A to da screenshot-ovi ne govore o kvalitetu softveru je prilično diskutabilno, mogu ja da ti pustim shot koji pokazuje kako Yast brlja. I ne samo Yast, nego i Linux uopšte.


Pazi, mogu ja tebi da pustim screenshot gde XP brlja... I po cemu je to argument?

Citat:
nema potrebe da šaljete shot-ove Linux-a, znam ja dobro kako ta kupusara izgleda, možda čak i previše dobro.


Kupusara ne predstavlja argument, nego uvredu. Ima li na ovoj temi moderatora? Mislim da ja ne bi dozvolio medjusobno vredjanje korisnika ili vrednosti u koje veruju. Zvanjem Linuxa kupusarom direktno vredjas mene i vrednosti u koje ja verujem. Mada to predstavlja izrazavanje tvog misljenja, onog trenutka kad ono predje granicu pristojnosti, ono predstavlja uvredu za svakoga ko veruje u nesto.

Ja dosada nikad nisam rekao nijednu od pogrdnih reci koje bih mogao da uputim raznoraznim verzijama Windowsa. Tako da bi bilo lepo da se drzite podalje od reci kao sto su kupusara ili glupost ili cak s*anje, kao sto se i ja drzim slicnih pravila pri izrazavanju mog misljenja o Windows-ima...

Svako ima pravo da veruje u sta hoce. Zato se ovaj forum i zove advocacy... Ali kad to predje u vredjanje, nema druge nego pozivanje moderatora da zakljuca temu(e)...

[Ovu poruku je menjao bobzilla dana 21.06.2005. u 20:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:24 - pre 229 meseci
Nego, otkud tebi ona lista nejčešće korišćenog softvera, majke ti? Pa znaš kako ispadaš smešan kad tako neku budalaštinu napišeš? Kao neki klinja od 13 godina koji je upravo instalirao Linux, gnuša se Windows-a, misli da je Bog i služi se neverovatno glupim argumentima (ako pod argumente potpada "m$ shitware", "windblows", "windows sucks" i ostale gluposti). A pritom, Windows se raširio na onoj particiji koju niko od vas nema.

Elem, mala ispravka:

Windows XP Home OEM - oko 80 evra

Total commander - ima brdo besplatnih programčića tog tipa

Sound Forge + Noise Reduction - od kad toga ima na svakom kompjuteru!?

Office XP Pro Win32 - Open Office, SOT office...

Ahead Nero Burning ROM - pravo brdo besplatnih recording programa, na stranu to što Windows XP već ugrađenu podršku za rezanje. Ah da, Nero uz najveći broj rezača stiže kao OEM sotver, ja ne znam nikoga ko ga je zasebno kupio.

ACDSee - xNview, Irfan View + ostali

ABBYY FineReader Professional - E da, ovo isto viđam na svakoj mašini

Adobe Design Collection - E, a ko nema ovo instalirano taj bolje da nema kompjuter

Shvataš li ti čoveče kakve gluposti pišeš. Od svih mogući stvari, našo si da porediš softversku podršku u Windows-u i Linux-u? Jbt, kakvih sve debilnih postova nema ovde. Ali dobro, šta da se radi, znam ja takvu dečicu koja instaliraju brdo softvera samo da bi na desktop postavili njihove ikonice da bi mogli pred ortacima da se hvale kako imaju fenserica programe. A to što ih, u najvećem broju slučajeva i ne pokrenu nikom ništa. Pri tom, gore sam naveo samo cenu Windows-a, ostalo je sve besplatno. Spisak komercijalnih alternativa tim programima bi bio znatno duži. Dakle, da ne trošim više prste, pravac www.downlaod.com i nemoj da smaraš više.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:25 - pre 229 meseci
Citat:

A upravo to sto mi se cini da imas solidno tehnicko znanje, navodi me na pomisao, da uopste nije iskljuceno da je Microsoftova kancelarija u Beogradu pocela malo da rasipa pare na propagandu... Samo moj utisak... Ne mora biti da je u potpunosti istina.


Imam jedan mali savet za tebe: pre nego sto krenes sa daljim teorijama zavere, mogao bi da ukucas moje ime i prezime u googletu npr, pa ces verovatno vrlo brzo shvatiti da sa Microsoftom nemam bas puno veze, a po najmanje sa Microsoftovom kancelarijom u Beogradu ;-)

Mislim smesno je kad radis dugo godina na standardima koji su danas direktna konkurencija MS-Media proizvodima i onda te neko okarakterise kao coveka placenog od strane nekakve "ms kancelarije"... ipak malo too much ;-)

Mislim, volim da budem realan sa nekim stvarima - meni je Linux samo jedan od OS-eva, nemam nista protiv rada na njemu (svasta) i podrzavanja istog kako softverski tako i na drugi nacin, ali cu uvek izneti svoje misljenje da mu je desktop usability na nivou 1995 - i to je na njihovu stetu, ne neciju drugu. Kad se to promeni, bice mi drago da kazem da to nije tako.

Citat:

Tvoja pocetna tacka je mozda IT management. Moja polazna tacka su krajnji korisnici i male firme, ne veliki sistemi. Takozvano "desktop" trziste... Obican covek retko radi kalkulaciju cena ili racunanje raznoraznih racija, ali odmah vidi sta mu se vise cenovno isplati. Pogotovo ako ima priliku da proba ono sto kupuje.


Zaboravljas na jos jedan momenat - ima ljudi koji nemaju bas puno vremena, a i to njihovo vreme kosta ;-) Dakle, ono.. hoces masinu od $299 koju ces da kupis u supermarketu da ti radi porez, pusta film, igrice i da mozes da posaljes koji mail... ;-) Nisam jedan od takvih, ali od takvih ljudi vecina IT industrije zapravo zivi ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:28 - pre 229 meseci
Citat:
Nero uz najveći broj rezača stiže kao OEM sotver, ja ne znam nikoga ko ga je zasebno kupio.


Khm. Ovde prisutan :-). Ivan ima reckicu za pivčuge dok ne povratim pare date za licencu.

Ima li koga ovd ko radi za ACD Systems, čisto da refundiram i to :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:31 - pre 229 meseci
Citat:
Koji bre crni kvalitet. Pa to ti je kao kad bi neko rekao: Biraj - "ganc-neu" Mercedes (Windows) koji možeš odmah da voziš bez ikakvih zavrzlama ili neki Jugić u delovima (Linux) koji prvo treba da sklopiš pa da ga voziš, ako uopšte i krene.


Kojim delovima? Izgubio sam te... O cemu ti uopste pricas? Mislim da se ne razumes dovoljno u ono o cemu pricas... Kako softver moze biti u delovima? Mislis na vise CDa ili DVDa? Zasto uopste mislis da bi na Linuxu trebalo da imas problema ako zelis da ga instaliras/koristis? Mislim, ovde ljudi cesto govore o instalaciji, izjednacavajuci je sa koriscenjem... To nije isto. A osim toga... Problemi u instalaciji Linux distribucija nastaju prvenstveno iz razloga sto vecina ljudi prelazi sa racunara na kojima je ranije bio instaliran Windows. To takodje znaci da je i konfiguracija prilagodjena Windowsu. Zato i postoje ti problemi...
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:31 - pre 229 meseci
Citat:
bobzilla:
A upravo to sto mi se cini da imas solidno tehnicko znanje, navodi me na pomisao, da uopste nije iskljuceno da je Microsoftova kancelarija u Beogradu pocela malo da rasipa pare na propagandu... Samo moj utisak... Ne mora biti da je u potpunosti istina.


po tebi je tehnicko znanje vezano za odr. operativni sistem, ili ti je prosto neverovatno da neko sa windows background-om bude npr. strucnjak u svojoj oblasti?

[Ovu poruku je menjao caboom dana 21.06.2005. u 20:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:31 - pre 229 meseci
Well, lepo rekoh - "uz najveći broj rezača". E, sad što se tiče refundiranja, to vidi sa Dimkovićem.

This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:33 - pre 229 meseci
Citat:

Khm. Ovde prisutan :-). Ivan ima reckicu za pivčuge dok ne povratim pare date za licencu.


Znas, Marko... meni je jedan izvesni mobilni operater saopstio da sam im most-valued musterija... koliko kamiona hladnog piva me ceka kod tebe? :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:35 - pre 229 meseci
Shit... Znao sam :-)))

Marko.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:36 - pre 229 meseci
Citat:

Kupusara ne predstavlja argument, nego uvredu. Ima li na ovoj temi moderatora? Mislim da ja ne bi dozvolio medjusobno vredjanje korisnika ili vrednosti u koje veruju. Zvanjem Linuxa kupusarom direktno vredjas mene i vrednosti u koje ja verujem. Mada to predstavlja izrazavanje tvog misljenja, onog trenutka kad ono predje granicu pristojnosti, ono predstavlja uvredu za svakoga ko veruje u nesto.


Vidi, ako ćeš o verovanjima, onda bolje idi u crkvu, sektu ili šta-ti-ja-znam-gde i o tome popričaj sa svojim duhovnikom a ne da mi ovde prosipaš GNjU tirade o slobodnom softveru.

BTW, moderator slavi rođendan, tako da ne verujem da je toliko blesav da čuči ovde na Advocacy-ju i sluša glupave žalbe.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208290 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.