Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208596 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 07:14 - pre 229 meseci
Citat:
online
MS vam svodi sistem da uvek biras izmedju tri opcije, sto mislim da vremenom zaglupljuje coveka. Yes, No, Cancel, ... A, B, C... Gde je tu kreativnost, postoji li D? I onda je takav put bolji, interesantniji?!


Poenta svega je da Linux teenageri smatraju mountovanje diska, kompajliranje kernela, podesavanje modema i mreze, editovanje konfiguracionih skripti, pajpovanje stdin-a u neki binarni executable fajl kako bi dobio audio capture, itd... necim bog zna kako kreativnim i interesantnim.

MS ti omogucava i sve to na istom tom niskom nivou ako si bas toliko dokon (osim kompajliranja kernela, mada bi i to moglo da se sredi ako ti je bas toliko stalo do toga) - ali takodje omogucava obicnim ljudima (onih 95%) da se time ne bave i da im se to apstrakuje na par klikova misem, kako bi mogli da rade komplikovanije stvari.

Nekome je kreativnost upotreba kompjutera za nesto drugo osim samog odrzavanja tog kompjutera - a u Linuxu ces fakat vecinu vremena provesti u samom podesavanju tog sistema da radi zadovoljavajuce.

To ti je kako kad kupis automobil. Windows je automobil koji si kupio, i koji te preveze od tacke A do tacke B. Linux je auto koji si dobio dzabe ali moras da nadjes delove koji pasuju i da sam podesis motor, namontiras gume i sedista unutra.

I onda neko krene da ti objasnjava da taj "linux" auto u stvari povecava kreativnost... a tebi auto zapravo sluzi da negde stignes na vreme i radis nesto drugo u zivotu sto ti je hobi/posao/itd..., a ne da stelujes automobil po ceo dan.

Da je PC industrija bila puna Linuxovaca dok je PC bio u povoju - danas bi svako dobijao PC u delovima i morao da lemi komponente da bi stvar proradila... ili, da, da pozove lokalnog gurua koji ce to da odradi za njega ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 13:33 - pre 229 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Nekome je kreativnost upotreba kompjutera za nesto drugo osim samog odrzavanja tog kompjutera - a u Linuxu ces fakat vecinu vremena provesti u samom podesavanju tog sistema da radi zadovoljavajuce.
...
I onda neko krene da ti objasnjava da taj "linux" auto u stvari povecava kreativnost... a tebi auto zapravo sluzi da negde stignes na vreme i radis nesto drugo u zivotu sto ti je hobi/posao/itd..., a ne da stelujes automobil po ceo dan.


Hehehehe humor na sve strane. Počinjem da se pitam odakle izvlačiš sve te podatke. Šta ti to podešavaš toliko na linuxu?

Da li se ikada zapitaš kako rade milioni servera u svijetu pod linuxom. Šta google ima 1,000,000 ljudi koji po citav dan stela .conf. Shvataš li uopšte kakva je tvoja izjava.

Ovakva i slične izjave su 100% ravne onima:

W1nd0wz sucks!
Windows je majka BSOD-a!
Windows je nestabilan.
Linux je za h4kere!
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 13:47 - pre 229 meseci
Citat:

Hehehehe humor na sve strane. Počinjem da se pitam odakle izvlačiš sve te podatke. Šta ti to podešavaš toliko na linuxu?


Elem.. no problemo ;-)

My favorite:

http://www.elitesecurity.org/tema/112717

Citat:

Preporuka - pdf reader da podrzava scroll 29.04.2005. u 17:41

scroll mi radi pod svim programom osim pod xpdf-om. gledao sam da nemam staru verziju, ali imam najnoviju.
mozete li mi preporuciti neki pdf reader da radi scroll dugme pod njim! ubi me scrollanje preko tastature.
OS je linux knoppix.


odgovor:

Citat:

Probajte novi KPDF (uz KDE 3.4.0), mnogo je napredniji od prethodnih verzija (sto se tice renderovanja PDFa). A skrol, naravno, radi.... tj. ako si ga podesio u /etc/X11/xorg.conf (ili XF86Config) fajlu (Hing u Section-u za misa dodaj kod Option "ZAxisMapping" "4 5", i takodje protokol namesti na ImPS/2). Evo primera mog xorg.conf-a, ako vam to nije podeseno valjano:



http://www.elitesecurity.org/t...ash-player-na-Gentoo-za-AMD-64

Citat:

Kako podesiti Flash player na Gentoo za AMD 64?? 20.06.2005. u 13:10

Sve zivo sam pokusao, ali nisam uspeo :( Da li ima neko drugo resenje, a da to nije instalacija firefox-a i flash playera za x86 platformu?


http://www.elitesecurity.org/t...-Kako-da-podesim-zvuk-za-usera

Citat:

Kako da podesim zvuk za usera?

Kada udjem u gnome kao root, imam zvuk i onaj volume se moze pojacati... ali ako udjem kao user volume je skroz na nuli i kada ga probam pojacati sam se stisa... probao sam sa alsaconf/alsamixer ali kaze da ne nadje zvucnu karticu (?! jer kao root imam zvuka)... pretpostavljam da je do permisija samo ne znam permisije za sta?! (ako pomaze debian koristim... na slackwareu nisam imao takvih problem a i kada sam ih imao sa alsaconf i mixer sam ih lako rjesavao - obicno se desavalo da ne zapamti podesavanja mixer-a pa sve bude utisano ali u debianu kao root mogu a kao user ne mogu imati zvuk:))


http://www.elitesecurity.org/t...nternet-konekcija-koja-ne-radi

Citat:

Fedora i internet konekcija koja ne radi 30.05.2005. u 09:01

Instalirao sam Fedoru Core3.


Na internet mogu da se spojim, ali uopste nemam protoka podataka (ni ping, ni traceroute, ni http).
...



odgovor

Citat:

Uf, nisam postavio route-u, zato nije hteo


http://www.elitesecurity.org/tema/118983-Suse-ATI-RPM-Problem

Citat:

Suse 9.2 - ATI RPM Problem 29.05.2005. u 21:26

Sredio sam problem sa instalacijom ali i dalje nemam mogućnost da uključim 3d akceleraciju ... da li neko ima rešenje za to?


Jel dovoljno? Vidis ovo gore su stvari koje se pod Windowsom srede sa jednim do nekoliko klikova.. a na Linuxu to ipak mora malo da se ... administrira ;)

Citat:

Da li se ikada zapitaš kako rade milioni servera u svijetu pod linuxom. Šta google ima 1,000,000 ljudi koji po citav dan stela .conf. Shvataš li uopšte kakva je tvoja izjava.


Jel ti mozes da razumes da velika vecina (definitivno preko 90%) nema apsolutno nikakvu potrebu u zivotu da odrzava servere... znas, kad kupim telefon, ne zelim da administriram telefonsku centralu i da znam kako SS7 protokol funkcionise, hocu je*eni telefon a ne mogucnost da rutiram medjunarodne telefonske pozive i ucim komandni jezik centrale, podesavam tabele rutiranja i sl.. ako hocu da uputim prost telefonski poziv.

O tome se radi.. Windows moze da radi kao server, i to jako dobro u verziji 2k3 - sa superiornom arhitekturom u odnosu na Linux (od security sistema do organizacije kernela), dok Linux radi kao prosecan server, moze da bude dobar u odredjenim segmentima ako znas da ga dobro podesis - i ispodprosecni desktop - i tera sve ljude da budu vise ili manje administratori, sto vecina ljudi u ovom svetu u kome zivimo jednostavno ne zeli da bude, niti imaju vremena za to.

Sorry, ja svoj telefon ne lemim i ne programiram ... hocu samo da mi okrene broj kad nekog zovem, i da zazvoni kad neko mene zove. Ne zelim da ga skriptujem i rootujem.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 14:47 - pre 229 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Vidis ovo gore su stvari koje se pod Windowsom srede sa jednim do nekoliko klikova..
Pa, srede se koliko se srede, a onda - opet na forum, kao i mi sa Linuxa!
Citat:
Windows moze da radi kao server, i to jako dobro u verziji 2k3 - sa superiornom arhitekturom u odnosu na Linux (od security sistema do organizacije kernela), dok Linux radi kao prosecan server, moze da bude dobar u odredjenim segmentima ako znas da ga dobro podesis
Znaci - Google ima prosecan server itd..
Citat:
i ispodprosecni desktop - i tera sve ljude da budu vise ili manje administratori, sto vecina ljudi u ovom svetu u kome zivimo jednostavno ne zeli da bude, niti imaju vremena za to.
Nekome je i ispodprosecni desktop bolji nego nista. Nisu svi bogati, pa moraju da prave kompromise. Ovo za administriranje je samo uslovno tacno. Jednom ga namestis i gotovo. Ako ne znas sam da namestis, skoknes na forum, kao i korisnici MS Windowsa. Ako pogledamo malo preciznije, Windows forumi ne bi uopste smeli da postoje, jer:

a) sve radi OOTB
b) ako slucajno ne radi, imas zvanicnu podrsku, jer je MS Windows komercijalni softver
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 14:51 - pre 229 meseci
Ala ovaj tdjokic lažeeeee, ko ga sluša pomislio bi da Windows Live CD ne postoji. (doduše, ne baš pod tim imenom,al' dobro).

Elem, BartPE je mnogo bolja stvar od Knoppix-a, barem za administrativne potrebe.



This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 14:56 - pre 229 meseci
Evo još malo sličica, za one sa slabijim ulaznicama




This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 15:01 - pre 229 meseci
A u slučaju neke havarije lepo startuješ Nero, snimiš važne fajlove (ako se havarija desila između dva backup-a) i uživaš. Jbt, pa ovaj Windows stvarno najbolji!




This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 15:13 - pre 229 meseci
A tek konfigurisanje mreže - prosto k'o pasulj! Ko ovo nije probao ne zna šta propušta.





P.S.

Ja se stvarno izvinjavam na ovolikim sličkama, al' jbg, sa Linux-ovcima se nikad ne zna, nego sve lepo u slici i reči.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 15:20 - pre 229 meseci
Citat:
tdjokic: Znaci - Google ima prosecan server itd..


glavna stvar kod google-a je HA-LB, da li to rade linux gw-ruteri?
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 17:33 - pre 229 meseci
Citat:
Sundance : Koristio sam i Linux i win, i opet velim da je win 100 puta bolji. Eto, moja riječ protiv tvoje. A s obzirom da je kumulativan broj tehničkih argumenata koje si ti spomenuo u svom postu:


A, ti si kao poznat po tome da ti je svaki post argumentovan, je li? Mislim da "hahaha, Windows je bolji, Linux je s*anje" nisu argumenti...

Nisam video da si izneo nijedan kod (za to sluzi kombinacija tagova [code] [code], zar ne? A ne za citiranje nula.). Uostalom, da li uopste mozes da pricas o kodu kad koristis zatvoreno korisnicko okruzenje koje od tebe trazi da platis i kad prdnes.

Citat:
Dragi Tata : A ti se loguješ svakih 5 minuta? Čudna navika...


A zasto bi se logovao svakih 5 minuta? Vidi se da ne znas nista o Linuxu. Ne uzimam te za ozbiljno ubuduce...


Citat:
Ivan Dimkovic : Poenta svega je da Linux teenageri smatraju mountovanje diska, kompajliranje kernela, podesavanje modema i mreze, editovanje konfiguracionih skripti, pajpovanje stdin-a u neki binarni executable fajl kako bi dobio audio capture, itd... necim bog zna kako kreativnim i interesantnim.


Moram ti reci da je ovaj tvoj post pun predrasuda, Ivane. Pa, ko to jos radi... Yebote, od kada sam instalirao Linux i sve podesio nije bilo nikakve potrebe za kompajliranjem kernela, podesavanjem modema ili mreze ili editovanjem konfiguracionih skripti. A mountovanje se u vecini distribucija automatski odradjuje i nemas potrebe da silazis pod konzolu. Ni tebe u buduce ne smatram ozbiljno u bilo kakvoj diskusiji.

Citat:
Ivan Dimkovic : Elem.. no problemo ;-) citat, citat, i jos citata...


Mislim da su ti citati besmisleni... Vecinu tih postova postavljaju korisnici koji koriste hardver koji nije zvanicno podrzan u Linuxu ili je potrebno dodatno konfigurisanje... A zasto je to tako? Postoji samo jedan smesan razlog. Driveri za Linux bi trebali biti otvoreni ili bar delimicno otvoreni... E, bas to predstavlja problem za proizvodjace hardwarea. U slucaju da otvore kod svojih drajvera, konkurenti bi mogli dobiti detalje o karakteristikama hardwarea i prekopirati ga. Samo to. Zato je to manji problem koji ne zavisi od samog Linuxa i ne predstavlja ozbiljan argument u bilo kakvoj raspravi.

Citat:
Palma :Elem, BartPE je mnogo bolja stvar od Knoppix-a, barem za administrativne potrebe.


I to si ilustrovao screenshotovima? Da li bi nekakav argument bio kad bi ja nabacio gomilu screenshotova? Mislim da ne bi. Screenshotovi ne govore o ozbiljnosti softvera, vec samo o njihovom izgledu. Tako da ni to ne predstavlja nikakav argument. Ni ti nemas ozbiljan argument.

I ko zna koju si ti verziju Knoppixa probao? 4.0 koja je izasla juce? Sumnjam. Ako i bacite neki polu-argument, onda je on zastareo toliko da je o tome neozbiljno uopste pricati. Kao Ventura... "Linux je s*anje. I ja sam ga koristio pre 10 godina i znam da je s*anje." Inace, sukobio sam se sa njegovim misljenjem pre jedno 3 godine na jednom drugom forumu. Pretpostavljam da se jos drzi toga.

I na kraju: pod pretpostavkom (samo pretpostavkom) da je vas stav o windowsu zasnovan na koriscenju legalnih verzija softvera, evo jedne kalkulacije (zasnovane na najcescem softveru koji se kod nas koristi u kucnim ili racunarima u malim firmama):

Windows XP Home Edition 208
Total Commander 31
Sound Forge + Noise Reduction 480
Office XP Pro Win32 502
Ahead Nero Burning ROM 89
ACDSee 68
ABBYY FineReader Professional 120
Adobe Design Collection 824

Sto je jednako 2322. Ako pak vas stav nije zasnovan na legalnom softveru, to znaci da hvalite kompanije kojima ste maznuli 2322 evra (ne mushtrajte mene za cene, skinuto sa micro.co.yu)... Cak i da je ta cifra manja... Koliko ljudi u Srbiji ima da plati 2322 evra za softver kad ih je sam racunar kostao manje od 1000 evra?

A vi pljujete besplatnu alternativu?!! Pa eto. Toliko to govori o vama. Svaka diskusija bi trebalo da stane bas ovde.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 17:52 - pre 229 meseci
@ Ivan Dimkovic:

Sve ono shto si naveo gore ne spada u serverske postupke (sem routinga). Meni na serveru ne treba ni 3d akceleracija, ni zvuk, ni p**** m*******. A zanimljivo je koliko je jednostavno prochitati chudesni fajl koji se zove INSTALL (koji u sebi sadrzhi uglavnom jednostavni install, a i onaj za naprednije korisnike). I ako se neshto desi, backup conf fajla, recompile, copy conf fajl nazad i voila... Sve ukupno 3 komande i jedno kopiranje. Komplikovano? Meni ne, a ni adminima tih 90% linux servera, verovatno.

@bobzila

Welcome to Advocacy - the place where screenshots do nothing. Aj svi sad da uradimo screenshot svog linuxa, pa da uporedjujemo sa windowsom, pa da se vidi ko je leet a ko nije, i chiji desktop lepshe izgleda. No na to smo uglavnom navikli, od strane gosp. Palme.

@all

I josh jednom se vracamo na staru dobru prichu kako je pod linuxom sve toliko teshko, da ti se smrkne pred ochima, a pod windowsom ti je levi klik misha osnovni alat. Poshtujem. Shto admini moraju da ishta razumeju, kad je tu Windows Help Center (ili kako se vec zove...)

Zhivela rutina, God bless us all...
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 18:05 - pre 229 meseci
Citat:
MKDSL: Welcome to Advocacy - the place where screenshots do nothing. Aj svi sad da uradimo screenshot svog linuxa, pa da uporedjujemo sa windowsom, pa da se vidi ko je leet a ko nije, i chiji desktop lepshe izgleda. No na to smo uglavnom navikli, od strane gosp. Palme.


Ima jedan post za screenshotove na sasvim drugom podforumu. Advocacy nije za Screenshotove. Mislim da je neozbiljno uopste raspravljati sa nekim kome je screenshot glavni argument.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 18:08 - pre 229 meseci
To je bila ironija, izvinjavam se ako sam pogreshno protumachen.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.biz.mindspring.com.



+6 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 18:09 - pre 229 meseci
Citat:
bobzilla: A zasto bi se logovao svakih 5 minuta? Vidi se da ne znas nista o Linuxu.


Sinko, govorimo o Windowsu. Ti tvrdiš da pritiskaš Ctrl+Alt+Del svakih 5 minuta na Windowsu, zar ne? Bio je jedan ovde koji je tvrdio da mu se na Win2000 pojavio Blue screen sa porukom "Press Ctrl-Alt-Del" - biće da ne zna ni koju verziju Win-a ima.

A što se ljinuksa tiče, koristio sam ga još 1996 na poslu, a kući 2001/2002, ali sad stvarno nemam ni vremena ni volje da se bakćem tim glupostima.

Citat:
bobzilla:
Ne uzimam te za ozbiljno ubuduce


Ih, pobogu! Sad će šef da mi smanji platu, čim čuje da me ti ne uzimaš "za ozbiljno" ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 18:11 - pre 229 meseci
Citat:

Mislim da su ti citati besmisleni... Vecinu tih postova postavljaju korisnici koji koriste hardver koji nije zvanicno podrzan u Linuxu ili je potrebno dodatno konfigurisanje... A zasto je to tako? Postoji samo jedan smesan razlog. Driveri za Linux bi trebali biti otvoreni ili bar delimicno otvoreni... E, bas to predstavlja problem za proizvodjace hardwarea. U slucaju da otvore kod svojih drajvera, konkurenti bi mogli dobiti detalje o karakteristikama hardwarea i prekopirati ga. Samo to. Zato je to manji problem koji ne zavisi od samog Linuxa i ne predstavlja ozbiljan argument u bilo kakvoj raspravi.


Cek bre... sta korisnika briga da li mu je "hardver podrzan u Linuxu"... neverovatno. Pa sama cinjenica da nije podrzna dosta govori.

Upravo je taj argument najozbiljniji u celoj raspravi - GPL model je totalno anti-industrijski i onemogucuje bilo kakav vid industrijske tajne koja je osnova za konkurenciju a samim tim i profit koji finansira (da, to kosta) razvoj.

Mozete vi da pricate te idealisticke price o free alternativi i pozivate za "otvorene" drajvere - ali je cold hard fact da industrija koja je i stvorila te masine na kojima trce Linux masine koncipirana na jednom sasvim drugacijem modelu.

GPL licenca je kosmar za bilo kakav komercijalni razvoj. A, sorry, bez komercijalnog razvoja nema ni novih igrackica... uzivajte u ili VESA baferima ili downloadu closed-source drajvera jer ne mogu biti ukljuceni u core distribuciju zbog politicke korektnosti i zato sto su kompanije "zle" ;-)

Citat:

@ Ivan Dimkovic:

Sve ono shto si naveo gore ne spada u serverske postupke (sem routinga). Meni na serveru ne treba ni 3d akceleracija, ni zvuk, ni p**** m*******. A zanimljivo je koliko je jednostavno prochitati chudesni fajl koji se zove INSTALL (koji u sebi sadrzhi uglavnom jednostavni install, a i onaj za naprednije korisnike). I ako se neshto desi, backup conf fajla, recompile, copy conf fajl nazad i voila... Sve ukupno 3 komande i jedno kopiranje. Komplikovano? Meni ne, a ni adminima tih 90% linux servera, verovatno.


A da pogledamo naslov - pominje se neki desktop... i usability ;-)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 21.06.2005. u 19:15 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 18:12 - pre 229 meseci
Tooo Dragi Tata

I ja sam koristio dos 89/90, i stvarno ne planiram da se bakcem sa tim glupostima . Sve argument do argumenta

@ Ivan Dimkovic

Dr Zidoo je prichao o tome kako rade milioni servera, mada mozhda sam ja napravio previd u chitanju, stoga moja ispravka. Mada opet, trebalo bi baciti pogled na desktop probleme koje windows korisnici imaju (nemam vremena da izvlachim sad teme kao shto si ti, ali cenim da cesh me razumeti). A samo cu navesti jedno: kako da uklonim virus. Ne zhelim da zapochinjem sad o virusima (nije mi namera to), ali pored tolikog broja antivirusnih programa - da neko ne zna kako da ukloni virus... E to je vec apsurd.

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 21.06.2005. u 19:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 18:13 - pre 229 meseci
Ma nisi. ;) Shvatio sam te kako je i trebalo. Samo sam morao da naglasim jos jednom kolika glupost stoji iza takvih argumenata.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 18:15 - pre 229 meseci
izgleda je neko pio kool-aid...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 18:15 - pre 229 meseci
@Palma: http://www.nu2.nu/pebuilder/ : "Hi, my name is Bart Lagerweij. "

Sta je sad to? To je neki "sludjeni, besposleni diveloper, koji radi za dzabe, ne zna da ceni svoje i tudje vreme" i uskoro ce da crkne od gladi?

Donate?
To support the development of PE Builder please consider donating some money......

Zatim kaze:

Please do not contact Microsoft for support on the preinstallation environment that has been created by PE Builder!
Microsoft does not provide support for PE Builder or for the preinstallation environment created by PE Builder.

A ovo je najbolje:

Version 3.1.3 (released on Jan 13, 2005)
Version 3.1.4-beta (released on Mar 2, 2005) - svaki cas nova verzija

Sve ovo kao da sam negde vec video...

E, ali sad salu na stranu. Znaci, skinem to sa neta, narezem na CD i mogu da radim na PC-u kao sa nekim prosecnim Linux Live CD-om: ADSL ili dial-up konkecija, surf i slicno? Koliko sam uspeo da shvatim, to nije to. On sluzi samo za odrzavanje sistema. To mu je valjda jedina osobina. Kod Knoppixa i nekih drugih je to jedna od osobina. Naravno, moguce je da ta jedna osobina kod ovog BartPE projekta bolja, ali to nije Live CD Windows u pravom smislu reci.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.biz.mindspring.com.



+6 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 18:25 - pre 229 meseci
Citat:
mkdsl: I ja sam koristio dos 89/90, i stvarno ne planiram da se bakcem sa tim glupostima


Naravno, zašto bi danas iko koristio DOS, osim iz hobija? Takođe i Linux. Svet se kreće napred - zajebavati se komandnom linijom i kompajlirati sve i svašta u 21-om veku možda nekom deluje romantično, ali nema mnogo smisla u praksi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208596 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.