Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208316 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.06.2005. u 13:53 - pre 229 meseci
Citat:
Palma: Ovaj tdjokic je baš lik:
Po jedan distro za svako parče hardvera :D
Znam da razumes, ali cu ti ipak "objasniti". Kao sto rece mulaz, nema problema sa drajverima - sa nesto truda se sve podesi. Ja sam samo naveo ekstreme gde cak ne treba uraditi ni click, click, finish, niti pokretati onaj-smesan-program-sa-upitnicima-i-usklicnicima, kao recimo u MS Windows-u.

A zasto uvek odcutite odgovor na pitanje: Live CD Windows, rad bez hdd-a: ADSL konekcija da bude moguca, kao u vecini Live CD Linuxa, dial-up winmodem da radi, kao u nekim Live CD Linuxima, ima li to? To moze zivot da znaci coveku, kad je frka. A nema. Sve vise MS Windows admina u torbi nosi Knoppix CD, u kesici bez oznake :-) .

Da, Mepis radi sa Lucentom i pod Live rezimom.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.06.2005. u 14:15 - pre 229 meseci
@mulaz
Ja se godinama mucim da nateram svoj skener Genius ColorPage Vivid Pro II da proradi pod Linuxom. Nije USB varijanta pa su mi svi "ljubazni" ljudi po forumima rekli da dignem ruke od toga i kupim novi.

BTW, ja imam instaliran SuSE 9.1 na racunaru i ASUS nVidia FX 5200 karticu. Do sada ni jedan drajver nije uspeo da je natera da proradi sa hardverskom akceleracijom, bez obzira na pomoc "ljubaznih" ljudi po forumima. Kad ukljucim hardversku akceleraciju ne mogu da prebacim u konzolu, a realno mi treba zbog "user friendly" OS-a.

I eto, bas sam se nesto zainatio da bas taj hardver poteram na Linuxu, bas zato sto je tako common i sto bi drajveri za njih MORALI da postoje. A novu distribuciju necu da nabavljam zato sto mi se smucilo da jurim sve novije verzije distribucija cim kupim neko parce hardvera...

A ni Windows nije cvecka, ali kad klijentima pocnem preko telefona da troubleshootujem, uvek mi je lakse da im kazem "kliknite na ... pa na ... " i resim problem, umesto "otkucajte ... pa ..." i dobijem kontra-pitanje "a gde da to ukucam?"

Ima nesto sto se u svetu zove "troskovi odrzavanja". A ima i nesto sto se zove "slobodno vreme" i to ljudi uglavnom vole da koriste na razlicite nacine umesto da citaju MAN strane... hvala, ali ne hvala...
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.06.2005. u 14:25 - pre 229 meseci
http://geniusvp2.sourceforge.net/ - skener

a za nvidine kartice imas www.nvidia.com ( http://www.nvidia.com/object/linux_display_ia32_1.0-7664.html) IA32" drajvere.. par mb.. samo ukucas
sh NVIDIA-blabla-blabla.run i pratis wizarda (ps. procitaj README ako imas via chipset)


Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.06.2005. u 14:57 - pre 229 meseci
@mulaz
Scanner driver: Bas taj sa sourceforge.net nisam probao (nije bilo tad kad mi je trebalo), ali bas cu da ga probam.

FX5200 driver: A nVidiu sam vec vise puta probao sa razlicitim verzijama drajvera i nista... doduse ne u poslednja 3 meseca...

U svakom slucaju hvala. Nego da ne skrecemo sa teme.
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

online

Član broj: 58872
Poruke: 59
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.06.2005. u 17:34 - pre 229 meseci
Citat:
Baš mi je drago što je online pomenuo diskdrake, pošto je moj jedan ispizd oko Ubuntua bio upravo u tome što kada sam dodao jedan disk u mašinu na kratko da ga kopiram i formatiram, nigde nisam mogao da nađem neki GUI alat da to uradim.


http://www1.mandrivalinux.com/diskdrake/

GPL licenca, pisan u Perlu, Perl/GTK.

ne znam kako ce da radi na drugim distroima, nisam probao? najvise me brine zbog zavisnosti MDK::common.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.06.2005. u 18:37 - pre 229 meseci
Poznata je situacija sa drajverima. Neki proizvodjaci hardvera zele da se za njihove proizvode pisu drajveri, drugi ne zele. US Robotics winmodemi ne rade pod Linuxom, nema drajvera, amin. Sta je sad tu nejasno? To se zna. Mnoge druge slicne stvari su poznate. Nema lazi, nema prevare. Ne, ne moze se Linux preko telefona administrirati ako korisnik nije upoznat sa terminalom, logovanjem kao root i slicnih nekoliko stvari, za koje uopste ne smatram da su nesto posebno. To su elementarni stvari koje se ne uce svakog dana ponovo a opet se tretiraju kao neko cudo. Pa valjda se radi o pismenim ljudima, pobogu. Radi se "skoro iskljucivo" o pisanju brojki i slova, cesto se sve moze uraditi i sa copy&paste, ne moras se ni muciti da kucas.

Cinjenica je da su Linux i Windows razliciti a mnogi ljudi ih tretiraju kao da su identicni i onda dolazi do nesporazuma. Na Knoppix forumu moderatori danonocno skoro da preklinju ljude da ga NE instaliraju na hdd, jer se onda neke stvari po samom konceptu Knoppixa promene u odnosu na koriscenje kao Live i onda je frka. Ne treba citati man stranice, ljudi cesto ignorisu minimum uputstava, bezbroj puta rezu CD-e kako im se prohte, a onda pune forum kuknjavom kako nece da se butuje. A evo sta bi trebalo da procitaju:

"Windows quick answer: You will need one 700M blank cd. Use a program such as Nero burning rom. You can get a free trial of Nero from their site (http://www.nero.com/en/index.html). To burn with this program, skip the wizard and choose File>Burn Image. Select KNOPPIX_Vxxxxxxxxxxxxxxxxx.iso file,>Burn. (Notice, Nero 6 has a bug preventing it from burning large images, for a patch see: this forum discussion ([url=http://www.knoppix.net/forum/viewtopic.php?t=4974#23520))]http://www.knoppix.net/forum/viewtopic.php?t=4974#23520))[/url]"

Ako ce to da im oduzme slobodno vreme onda ... (da ne psujem). Usput - OVO JE UPUTSTVO ZA WINDOWS PA GA NE CITAJU, nije problemu u Linuxu ili Windowsu, nego u ne-citanju.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
195.175.37.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.06.2005. u 18:58 - pre 229 meseci
Da/Ne pitanje: Ima li neka linux distribucija u kojoj sve radi OOTB i nijedan se hw/sw ne instalira, niti se bilo koji dio sistema ne podešava silaženjem u konzolu?

Ne.

Hvala na sudjelovanju u anketi.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.06.2005. u 19:00 - pre 229 meseci
Citat:
Sve vise MS Windows admina u torbi nosi Knoppix CD, u kesici bez oznake :-)


Ma.. i ja sam tako mislio za Knoppix, ali Bart PE mi je u stvari bolje resenje, jer je ipak Windows. Ne, to nije komplet sistem na CD-u, ali za "administraciju" Windows kompjutera je bolje resenje nego Knoppix.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.06.2005. u 19:07 - pre 229 meseci
@Sundance: A otkud onda ovo? Zar to ne radi OOTB?

http://www.elitesecurity.org/forum/116
http://www.elitesecurity.org/forum/41
http://www.elitesecurity.org/forum/87
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
195.175.37.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.06.2005. u 19:21 - pre 229 meseci
tdojkicu mislio sam na podršku za hardver...

A sad na forumu evo na prvih x strana izbroji koliko je problema riješeno sa upustvom "uđi u cmd.exe i kucaj...", a koliko je na linuxu ulaskom u terminal, i daj nam relativni odnos.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
195.175.37.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.06.2005. u 19:24 - pre 229 meseci
Citat:
degojs: Ma.. i ja sam tako mislio za Knoppix, ali Bart PE mi je u stvari bolje resenje, jer je ipak Windows. Ne, to nije komplet sistem na CD-u, ali za "administraciju" Windows kompjutera je bolje resenje nego Knoppix.


Nije vrag da to čudo podržava tako napredne stvari kao što je pisanje pod NTFS particijama, a što možda knoppix dobije za jedno 10 god? :)
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.06.2005. u 21:46 - pre 229 meseci
Citat:
cubicle: A ni Windows nije cvecka, ali kad klijentima pocnem preko telefona da troubleshootujem, uvek mi je lakse da im kazem "kliknite na ... pa na ... " i resim problem, umesto "otkucajte ... pa ..." i dobijem kontra-pitanje "a gde da to ukucam?"


Sta, a ne pitaju te jer jednom da kliknem ili dvaput..a jel levim ili desnim tasterom...:D


Citat:
cubicle:
Ima nesto sto se u svetu zove "troskovi odrzavanja". A ima i nesto sto se zove "slobodno vreme" i to ljudi uglavnom vole da koriste na razlicite nacine umesto da citaju MAN strane... hvala, ali ne hvala...



Apsolutno.....svako ko ceni svoje slobodno vreme i trudi se da smanji troskove odrzavanja na minimum bezi od windowsa kao od kuge.
Samo jebeni reebotovi winndblowsa kod instaliranja svakog pisljivog drajvera ili svaki put kad pomeris misa odnese vise vremena nego sva kompajliranja kernela.....
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.06.2005. u 22:07 - pre 229 meseci
click... (metalic sound from behind) "reality distortion field on."
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.06.2005. u 22:10 - pre 229 meseci
Citat:
Aha, običan korisnik će to da zna. 'Oće, 'oće, kako da ne.


Pa ako zna da pritiska Ctrl+Alt+Del svakih 5 minuta, onda moze i da upise par jednostavnih komandi u konzoli.

P.S. Nema razloga da me flamujete: koristio sam i DOS i Win 3.x i Win 95 i Win98 i WinXP i znam zasto sam odabrao Linux na kraju. Na mom kompu nema ni traga od Wina...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)20.06.2005. u 23:39 - pre 229 meseci
Citat:
bobzilla: Pa ako zna da pritiska Ctrl+Alt+Del svakih 5 minuta, onda moze i da upise par jednostavnih komandi u konzoli.


Puste tlapnje......

Ovaj, koja je ono godina na kalendaru na planetu Linux???

Citat:
P.S. Nema razloga da me flamujete: koristio sam i DOS i Win 3.x i Win 95 i Win98 i WinXP i znam zasto sam odabrao Linux na kraju. Na mom kompu nema ni traga od Wina...


Koristio sam i Linux i win, i opet velim da je win 100 puta bolji. Eto, moja riječ protiv tvoje. A s obzirom da je kumulativan broj tehničkih argumenata koje si ti spomenuo u svom postu:

Code:

0


nitko te ni ne uzima za ozbiljno.




Citat:
axez: Apsolutno.....svako ko ceni svoje slobodno vreme i trudi se da smanji troskove odrzavanja na minimum bezi od windowsa kao od kuge.


Mmmm, što su dobre ove štrukle sa sirom. Šta ti axez jedeš kad ogladniš po noći?

Citat:
Samo jebeni reebotovi winndblowsa kod instaliranja svakog pisljivog drajvera


Hmm...da vidimo, NtLoadDriver() ZwSetSystemInformation()/SystemLoadAndCallImage, instalacija preko SCM u CurrentControlSet\Services, pisanje po \Device\PhysicalMemory...koliko ih ono zahtijeva reboot...lemme count...aaah -> NULA.

U biti to ovisi o tipu drivera, a većina ih uopće ne zahtijeva reboot.

I da, na win je unloadanje drivera 100 puta stabilnije nego na linuxu. Kad ih na LH-u vecinu strpaju u ring3, imat ćemo što uspoređivat arhitekturalno....

Citat:
ili svaki put kad pomeris misa odnese vise vremena nego sva kompajliranja kernela.....


Burek veliš? Sa mesom? :)
 
Odgovor na temu

online

Član broj: 58872
Poruke: 59
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 01:16 - pre 229 meseci
U sto tezak rad u konzoli... Pa i to je deo user-friendly systema. Priroda je darovala coveku mozak da moze nesto i da zapamti, a ne da koristi 2% onoga sto ima i da i to zapostavlja.

MS vam svodi sistem da uvek biras izmedju tri opcije, sto mislim da vremenom zaglupljuje coveka. Yes, No, Cancel, ... A, B, C... Gde je tu kreativnost, postoji li D? I onda je takav put bolji, interesantniji?!

Bolji jeste put, za precizno odredjen, statican i ogranicen sistem u kome nema iznenadjenja, takmicenja, progresa.

Koliko ima inventivnosti u velikim gigantskim korporacijama, a koliko u maloj privredi? Mala privreda pre svega zavisi od kreativnosti i sva je od nje sacinjena, i od improvizacije, izazova, snalazenja, putu po nepoznatom. U velikim sistemima su drugacija pravila igre, nesto kao krstarenje tromog tankera. I njima odgovaraju ljudi naviknuti na A, B, C, izmedju ostalog, lakse se njima upravlja, jer imaju da biraju samo od ponudjenog.

Ne znam kakvu bi analogiju dao, recimo neko moje razmisljanje da rad u Perl-u vise podstice rad desne polovine mozga, nego VB. A desna je ta koja stvara, masta, pronalazi nesto novo, ide dalje. A leva samo stancuje, uklapa definisano. Istu analogiju bi preneo na razliku u OS-ovima GNU/Linux - Windows, user interfejs isto... To je bar moje misljenje.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 01:31 - pre 229 meseci
Citat:
online: U sto tezak rad u konzoli... Pa i to je deo user-friendly systema.


95 desktop tržišta se ne slaže.

Citat:
Koliko ima inventivnosti u velikim gigantskim korporacijama, a koliko u maloj privredi?


Bezbroj puta više u tim velikim kompanijama, koje plaćaju vrhunske stručnjake da izmišljaju ono što open-source programeri kloniraju po dizajnu i arhitekturi.

Citat:
Ne znam kakvu bi analogiju dao, recimo neko moje razmisljanje da rad u Perl-u vise podstice rad desne polovine mozga, nego VB.


Tko ti brani da koristiš perl na win? Imaš besplatni ActivePerl, sa extenijama za win API, možeš automatizirat što ti god padne na pamet.

Citat:
A desna je ta koja stvara, masta, pronalazi nesto novo, ide dalje. A leva samo stancuje, uklapa definisano. Istu analogiju bi preneo na razliku u OS-ovima GNU/Linux - Windows, user interfejs isto... To je bar moje misljenje.


Koji elitizam....strašno.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 01:42 - pre 229 meseci
Citat:
bobzilla: Pa ako zna da pritiska Ctrl+Alt+Del svakih 5 minuta


A ti se loguješ svakih 5 minuta? Čudna navika...
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 01:44 - pre 229 meseci
Citat:
online:  Priroda je darovala coveku mozak da moze nesto i da zapamti


Da zapamti korisne i kreativne stvari, a ne kopiranje fajla i mountovanje diska.
 
Odgovor na temu

dwarf
Beograd, Srbija

Član broj: 1328
Poruke: 336
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 01:48 - pre 229 meseci
online, hvala na linku pogledaću, mada mi se čini da mi je jednostavnije da strpam Mandrake na hdd nego da se zezam sa teranjem diskdrake-a da radi na Ubuntuu.

Što se tiče kreativnosti...zalaziš u maglovit teren. Svaki čovek ima drugačiju definiciju kreativnosti. Nekom umetniku ili piscu ne treba OS koji će biti "kreativan" već neki softver koji radi na tom OS-u u kome će on biti kreativan. Takvim ljudima je potreban OS koji će da im za neke normalne operacije daje samo par opcija. Veruj mi, znam pojedince koji se zbune i oko te dve opcije. Interentnost je osobina softvera, a pogotovo operativnih sistema, koja uglavnom vuče ljude kojima su kompjuteri pasija, čitaj geekove. Tu te potpuno razumem. Ali ponekad moram da sednem za komp i da napišem neki seminarski za fax i onda zaista želim da mi OS ne stoji na putu. Nadam se da razumeš.

I tako dalje...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208316 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.