Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?

[es] :: Storage :: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30547 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zevs85
Zeljko Todorovic
Novi Sad, Sabac

Član broj: 24612
Poruke: 325
*.vdial.verat.net.



+21 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 27.06.2005. u 00:26 - pre 229 meseci
Precitao sam par postova i nisam naso nista slicno (mozda nisam pazljivo gledao), uglavnom maxtor 40gb radio kako treba (4 - 5 godina) i poslednjih dana po paljenju racunara cujem kao da se gasi ili tako nesto, ali sve ostaje kako treba.
Radio sam par testova i kaze da nema bed sektora...
Jel to znaci da su ga stigle godine ili sta..?
 
Odgovor na temu

ivanpejic
majstor
Nis

Član broj: 58212
Poruke: 27
*.sezampro.yu.

Sajt: www.dualsoft.net


Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 30.06.2005. u 23:46 - pre 229 meseci
Citat:
Zevs85: Precitao sam par postova i nisam naso nista slicno (mozda nisam pazljivo gledao), uglavnom maxtor 40gb radio kako treba (4 - 5 godina) i poslednjih dana po paljenju racunara cujem kao da se gasi ili tako nesto, ali sve ostaje kako treba.
Radio sam par testova i kaze da nema bed sektora...
Jel to znaci da su ga stigle godine ili sta..?


Dobro te je poslužio. Uzmi neki prost program koji čita SMART status HDD-a (tipa HDDlife). Ako je stavka HEALTH veća od 0 služiće te još.
U očekivanju novog, krpimo postojeće.
 
Odgovor na temu

Zevs85
Zeljko Todorovic
Novi Sad, Sabac

Član broj: 24612
Poruke: 325
*.vdial.verat.net.



+21 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 01.07.2005. u 01:46 - pre 229 meseci
Citat:
ivanpejic: Dobro te je poslužio. Uzmi neki prost program koji čita SMART status HDD-a (tipa HDDlife). Ako je stavka HEALTH veća od 0 služiće te još.


health status: OK!
77%
performance: EXCELLENT!
77%


Sto znaci trebalo bi jos da zivi.... Hvala u svakom slucaju....!
 
Odgovor na temu

almir_me
allofthese
Balkan

Član broj: 24669
Poruke: 27
80.65.64.*



Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 16.07.2005. u 12:35 - pre 228 meseci
Ja sam imao jednog maxtora od 20 GB bio je 1 god. star kad sam ga kupio (u sklopu sa polovnom P III) kod mene je radio otprilike 1 godinu i nikad nisam imao problema, bio je poprilicno tih. i onda ja i/ili elektrodistribucija zeznemo stvar. ja ga formatiram (reinstalisem win-XP) i odmah poslije instalacije nestane struje, kad dode struja ja ga ponovo formatiram (reinstalisem win-XP), ponovo nestane struje (u toku rada kompjutera, uvijek) i kad dodje ja ga sutradan opet formatiram (reinstalisem win-XP) i dok sam instalirao neke programe (office, winamp, counter strike,...) cujem nekakvo skljocanje (koje nikad prije nisam cuo, kao da se maxtor ugasi), masina se zaledi... Tako je mogao raditi normalno samo otprilike 5 minuta kad ga upalim i onda (valjda kad se zagrije) samo skljocanje i freez i restart... dok mu nisam otvorio kuciste i pored kucista stavio ventilator (onaj za rashladjivanje prostorija), od tad je radio normalno (samo malo sporije, pjesme u winampu su sjeckale kad sam pokretao excel) 1 mjesec dok ga ja nisam htio formatirati (reinstalisati win-XP). dode formatiranje do 20% i stane (i opet ono skljocanje, drljanje...), ja ponovo, dok ga BIOS ne otkaci. Posto je vec mrtav, a oni najvazniji podatci su na CD-ovima, odlucim da ga otvorim i da vidim sta se to desava unutar njega, spojim ga na svoj novi komp i evo sta?

kad se masina startuje (ne prilikom restarta, nego samo prvi put), motor zavrti plattere. kad na red dode "Detecting IDE devices..." nosac glave brzo (manje od 1 sec) ode prema centru plattera i vrati se ponovo na ivicu i u tom trenutku cuje se vrlo glasan "klong" (ustvari to je kao neko kratko grebanje), BIOS ga ne prepozna a naravno ni Win, kad restartujem masinu bilo iz win-a ili dugmetom taj disk k'o mrtav ali se platteri okrecu, detektovanje uredjaja prode bez problema (osim ovog diska). ne znam sta mu je, ali nosac glave kao a ne moze da dokuci nesto na centru plattera.

sad na novoj masini imam maxtora 6Y080L0, 80 GB 7200 rpm, ne cuje se ziv, bio je jednom na lowlevel formatu, kod mene je dosao nov i sad mu je oko 6 mjeseci, imam 400W napajanje.

moja preporuka je, da imate bilo kakvo backup rjesenje uz bilo kakav hard (nisu samo maxtori osjetljivi). a kad maxtor pocne da skljoca (kad podje parati usi, i kad vas zvuk dodirne pravo u srce) onda je na izdisaju, ostaje vam samo provjeriti jesu li vam svi podatci backupovani.

p.s. ne kontam ovo sto je rekao Binary Mind da iz nekog razloga motor naglo zakoci. sta to moze da naglo zakoci motor. jer kad komp ugasite mozete cuti (a ja sam i vidio) kako se platteri jos uvijek okrecu i polahko zaustavljaju.
Poginulo je 10000 mrtvih, a od toga je 5000 ranjenih
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
194.106.171.*



+294 Profil

icon Re: Za�to Maxtori �kljocaju i jeli to problem? 16.07.2005. u 15:54 - pre 228 meseci
Vezano za citace smart-a, tipa hddlife, nisam siguran koliko su dati podaci merodavni. Na jednom maxtoru 30g koji je fizicki ostecen, ne prolazi basic test powermax, ne moze da radi LLF; hdd se pojavi u win-u medjutim apsolutno je neupotrebljiv, doticni HDDLife takodje daje "zeleni" status 77%... Ok.... how yes no...
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.sezampro.yu.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 17.07.2005. u 08:58 - pre 228 meseci
Sto puta sam pisao, BB moze da se pojavi jer recimo nije dobar neki od modula u Firmweru, recimo bas taj SMART, ili recimo neki put je smart na hdd-u iskljucen.
Ti programi samo citaju podatke is SMARTA pa ako disk ne radi u opste a smart modul je iz nekog razloga citljiv pokazivace OK.
E sad kad se disk "reparira" ili kako ja volim da kazem popravi, ti podaci se resetuju ociste mu se defekti, i ustanove se novi i disk bude sa "praznim" smartom i praznom:rastucom"(g) -listom i radi ko singerica.
Nikola

[Ovu poruku je menjao ranikolahdd dana 17.07.2005. u 10:03 GMT+1]
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
194.106.171.*



+294 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 02.08.2005. u 02:56 - pre 228 meseci
Heh, evo imam novo napajanje vec nekih mesec dana i do sada nijedan škljoc!

[Ovu poruku je menjao Emilio Ranchez dana 17.08.2005. u 12:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stalex
Srbija do Tokya

Član broj: 63134
Poruke: 137
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 08.11.2005. u 20:14 - pre 224 meseci
izgleda da je moj problemcic najcudniji.Kod mene sve radi OK.maxtor 120 gb sata.Ali kad postim neku decju igricu on pocne da skripucka, zvuk je takav da sam prvo mislio da je cpu cooler. ali kad ga zustavim skripuckenje seopet cuje. cim ugasim igricu skripa prestaje. igrica je neka stara. tj nije zahtevna za komp. kuciste je chieftec, athlon 3000+ 64, ga-k8ns, komp je stadva meseca.temperatura HD je 45-50 c.
dali neko ima slican problem.
 
Odgovor na temu

Rich Warloc
Stefan Lazarevic
Arandjelovac

Član broj: 82400
Poruke: 15
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?30.01.2006. u 14:26 - pre 222 meseci
Imam Maxtor hard od 80Gb i poneki put se cuje kao da nesto skljocne npr dok igram neke igre(Warcraft obicno, kod ostalih mnogo slabije) u tom trenutku prikoci slika. da mozda to nije na pocetku ili kraju harda pa preskoci?
 
Odgovor na temu

gsimon
HDD guru
Beograd

Član broj: 18715
Poruke: 763
*.dziti.com.

Sajt: www.datarecovery.rs


Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?31.01.2006. u 10:34 - pre 222 meseci
verovatno je poceo da otkazuje medium ...

ima li bed sektora.....?
sta pokasuje SMART?
-----------------------------------
So guru's business is to bring out
the disciples from darkness to light.
That is guru's business.
That is guru.
-----------------------------------

-----------------------------------

http://www.datarecovery.rs
http://www.helpdisc.rs
-----------------------------------
 
Odgovor na temu

Mladen_Perisic
Mladen Perišić
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 47546
Poruke: 423
*.crnagora.net.

Sajt: www.arcanus.users.cg.yu


Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?31.01.2006. u 13:40 - pre 221 meseci
Škljocne jer servo uređaj poćera glavu na parking automat (moje empirijsko mišljenje). Zašto se dešava, veze nemam. To ponekad čujem i na mom kompu, ali rijetko i ne brine me, budući da sam to počeo smatrati normalnim, a čim mi PowerMax kaže da je Ok, ja sam miran.
Sve najbolje zeli vam,
Mladen Perisic
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?31.01.2006. u 15:12 - pre 221 meseci
i meni su skljocali hard diskovi dok nisam promenio napajanje, sad sve sljaka kao ludo
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?01.02.2006. u 10:47 - pre 221 meseci
evo jos jedna zanimljiva tema vezana za skljocanje, buljko nam se potrudio pa stavljam ovdje link
http://www.elitesecurity.org/t...anje-igle-na-hardu-ili-sta-vec

 
Odgovor na temu

ilijavk

Član broj: 76838
Poruke: 38
195.250.118.*



+2 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?02.05.2006. u 20:45 - pre 218 meseci
Evo i ja da napisem svoje iskustvo sa Maxtor hdd-om.
Imam PIII, i sluzi me odlicno, ali sam u skorije vrijeme kupio DVD rezac i PCI wireles karticu.
Sa karticom nije bilo problema , ali kad sam stavio dvd rezac hdd je poceo da skljoca , a to se nije nikad ranije desavalo. Odmah sam se sjetio ovog posta i doveo u vezu sa losim napajanjem.
Posto imam malo iskustva sa elektronikom otvorio sam napajanje ,i vidio par losih lemova na izlaznom dijelu koje sam prelemio. Takodje sam dodao po 1000uF na 12V i 5V izlaznom stepenu, sada hdd opet radi normalno.
Zakljucak u mom slucaju razlog skljocanja je lose napajanje.
Skljocanje se rijetko javljalo.

Nevezano za temu jos da kazem da DVD rezac radi normalno na PIII 566MHz i 256MB rama, jer na forumu ima oprecnih misljenja u vezi sa minimanom konfiguracijom potrebnom za DVD rezac.


[Ovu poruku je menjao ilijavk dana 02.05.2006. u 21:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Andrija 75
Doktor Veterinarske
Medicine-Veterinarska Stanica Ks
Srbija

Član broj: 42186
Poruke: 167
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?07.05.2006. u 08:02 - pre 218 meseci
ALO LJUDI cita li neko tred od pocetka???

Najveci i jedini problem sa vasim Maxtor HDD koji stucaju je u VASIM napajanjima koja nemaju ni upola snage koja je kao

napisana na nekoj nalepnici.ZA SVE VAS kojima HDD "SKLJOCA" treba vam bilo kakvo kvalitetnije npajanje!!!I tu je prica

gotova.Sve ostalo je suvishno.Ako nemate 50e za napajanje stedite pa kasnije kupite.Naravno da bi i

UPS tu lego super.A ja sam takodje IMAO kineza od napajanja,i nisam ni obracao paznju na to skljocanje koje se culo

samo pri pokretanju veeelikih fajlova(iako sam imao UPS i tada).E kada sam ubacio LCPower 6550(550w) silent(12cm fan)

nikad nisam vise cuo bilo sta sto lici na skljocanje.To je bio HDD 80gb.Pa sam dokupio Maxtor od 200Gb sa 16mb i on radi super.

Maxtor je SUPER a vama trebaju NOVA NAPAJANJA.

POZDRAV.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?07.05.2006. u 08:11 - pre 218 meseci
Kakve to veze ima sa UPS? Zasto je meni isti taj 80Gb MAXTOR skljocao sa Cooler Master Real Power 450W? Zasto ne skljocaju Seagate ili HITACHI koji su odmah uz Maxtora u kucistu???
Moze biti (skoro sve sto si rekao, skoro...) ali, nije.
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?07.05.2006. u 10:16 - pre 218 meseci
Meni se škljocanje dešavalo sa WD 40 GB diskom. Nije se dešavalo od kada sam kupio računar i nije se dešavalo uvijek, tako da ne vjerujem da je do napajanja.
Uvijek se dešavalo na niskim temperaturama. Ako bih upalio comp i pustio da odstoji koji minut i nakot toga ponovo upalio, problem se više ne bi pojavljivao. SMART nije pokazivao ništa čudno. Pošto je sve više škljocao, odlučio sam da ga se riješim. Napravio sam novu tableu particija, formatirao disk i provjerio loše sektore i čini se da bi vjerovatno dobro radio (bar kao sporedni disk).

[Ovu poruku je menjao Not now, John! dana 07.05.2006. u 11:26 GMT+1]
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?07.05.2006. u 13:26 - pre 218 meseci
Citat:
Maxtor je SUPER a vama trebaju NOVA NAPAJANJA.


Ovo jednostavno nije tacno.
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
195.252.79.*

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?07.05.2006. u 16:26 - pre 218 meseci
ja imam napajanje od 6 e i stotine maxtora pa ne skljocaju.....

[Ovu poruku je menjao ranikolahdd dana 07.05.2006. u 17:26 GMT+1]
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

gsimon
HDD guru
Beograd

Član broj: 18715
Poruke: 763
*.dziti.com.

Sajt: www.datarecovery.rs


Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?09.05.2006. u 00:58 - pre 218 meseci
to sto je napajanje od 6e
ne znaci da je lose....
-----------------------------------
So guru's business is to bring out
the disciples from darkness to light.
That is guru's business.
That is guru.
-----------------------------------

-----------------------------------

http://www.datarecovery.rs
http://www.helpdisc.rs
-----------------------------------
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30547 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.