Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?

[es] :: Storage :: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30527 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.saix.net.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 01.05.2005. u 23:16 - pre 231 meseci
pa resenje se sastoj usledecem, da uzmes pc3000 nadjes isti takav disk sa sto pribliznijom oznakom firmwera ,recimo K,M,C,A skines loader i module.
ukljucis drugi hdd prebacis ga u sejfmod, ukljucis pcmx-pkr,exe ver 2.1 pa na dalje jer ove ranije ne rade sa poker cipovima i ucitas loader i proveris module, ako neki fali upises i restartujes komp, nema drugog resenja.
nikola
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 07.05.2005. u 16:33 - pre 230 meseci
Skljocanje iz maxtora je konstrukcijske prirode. Davno bese kad je jedan maxtor 6 GB riknuo. Kolega koji voli da petlja u elektroniku otvorio ga je. Kao i jos neke pre.

Njegovo objasnjenje: hteli su da ustede svuda pa tamo gde se glava vrati nema zastite i lupi u okvir koji je relativno masivan. Od tog udaranja se poremeti osovina koja drzi taj mehanizam. Drugi proizvodjaci tamo stavke neki gumeni amortizer.


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.saix.net.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 07.05.2005. u 17:39 - pre 230 meseci
a zasto ode da udari u metal
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

ivanpejic
majstor
Nis

Član broj: 58212
Poruke: 27
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.dualsoft.net


Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 13.05.2005. u 17:10 - pre 230 meseci
Citat:
ranikolahdd: a zasto ode da udari u metal

Ne stigne baš do metala obzirom da postoji elastični, plastični graničnik (maxtor).

A drive producing knocking sounds at an attempt to read defective sectors (seriously damaged surfaces, scratches or reading head malfunction).
Izvor: http://www.pc3000pci.com/dataextractor.htm
U očekivanju novog, krpimo postojeće.
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 16.05.2005. u 09:20 - pre 230 meseci
Od danas se i ja mogu "učlaniti" u ekipu kojima Maxtor 80Gb škljoca, krči itd.

http://www.elitesecurity.org/poruka/755749
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 16.05.2005. u 10:13 - pre 230 meseci
moj hdd je now i prilikom prve instalacie sistema na njega poceo je da skljocka, da li da brinem i kako da trazim garanciju, kad se moze desiti da ga odnesem a kod njih da ne skljocka?

isto maxtor 80GB, do sad sam imao maxtore: 20GB, 40GB i samo ovaj skljocka.
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.panet.co.yu.



+294 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 16.05.2005. u 20:49 - pre 230 meseci
@vrky, @u_m

Welcome to the club ;)

Elem, ko što već rekoh, moj maxtor (konkretno 6Y080L0) sam kupio prošlog marta, škljoca gotovo od početka karijere. Razmišljao sam još onda da ga nosim u servis, ali ipak nisam - iz prostog razloga što radi kako treba. Takođe, velike su šanse, čini mi se, da i hard koji dobiješ kao zamenu počne da škljoca.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 24.05.2005. u 13:17 - pre 230 meseci
Rekao sam da ga neću priključivati, ali jesam i radio je sasvim OK, nije puštao onake zvukaove, smrzavao OS sve do jednom tj. sad. Išao sam zamijeniti jedan IDE kabal (CD & DVD Rom), stavio PC na stol, zamjenio kablove. Upalio PC i disk je ponovno počeo škljocati & smrzavatii OS, ponovno sam ga iskopčao i sad miruje. Kasnije ću ga ponovno priključiti pa ćemo vidjeti...
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 25.05.2005. u 21:52 - pre 230 meseci
Ne mogu vjerovati opet radi koda ništa nije bilo, samo sam ga bio iskopčao i ponovno ukopčao nakon nekog vremena...
Ne razumijem ove maxtor diskove!!
 
Odgovor na temu

zivanovic
Vlada Zivanovic
KG

Član broj: 34849
Poruke: 118
*.ptt.yu.



+5 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 28.05.2005. u 22:51 - pre 230 meseci
Meni Maxtor (80GB 7200 2MB) počeo škljocati pre dva dana kad sam kupio DVD rezač. Da budem precizniji, snimio sam na HD 60GB raznih čuda (90% sirovog mpeg2 preko satelitske kartice). Onda sam počeo sa pakovanjem ovog materijala za snimanje na DVD i tu je počeo škljocati tj. dok se pakuje DVD video a u početku i po tri-četiri puta dok se spakuje materijal za jedan DVD, znači nema veze sa ovim rezačem, a isključujem i mogućnost slabljenja napajanja jer sam prethodno isključio TEAC rezač 40x za koji kažu da troši ko rusko borno vozilo. Moram još da primetim da nakon oslobađanja sve četiri particije na 50% zauzeća stvar se normalizuje
 
Odgovor na temu

ivanpejic
majstor
Nis

Član broj: 58212
Poruke: 27
*.sezampro.yu.

Sajt: www.dualsoft.net


Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 29.05.2005. u 00:06 - pre 230 meseci
Da li bi "srećni" vlasnici škljocajućih Maxtora mogli da izmere prosečnu radnu temperaturu. Čisto me kopka koje su vrednosti.
U očekivanju novog, krpimo postojeće.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 29.05.2005. u 12:47 - pre 230 meseci
@ivanpejic
http://www.elitesecurity.org/t...u-temperature-vasem-kompjuteru
eto moj se nije pregrevao :(
 
Odgovor na temu

daklu
bgd

Član broj: 49672
Poruke: 48
*.adsl.sezampro.yu.

ICQ: 71617001


Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 31.05.2005. u 22:26 - pre 230 meseci
Hm,ljudi ne znam sta da vam kazem!!!cini mi se da moj HDD ima zlocudni SHKLJOC haahah u pitanju je stari maxtorov hdd od 80 gb koji radi na 5400 raritet jos uvek se drzi i moze da radi po 10 min bez pucanja
dakle koliko sam ja zakljucio! a desila su mi se oba slucaja! postoje dve vrste shkljocanja! 1 -DOBROCUDNA- Jedan odsecan SHKLJOC
2 -ZLOCUDNA - Vise uzastopnih KUCANJA!!
Mislim da mom hdd nema spasa! pitanje za profesionalce... STA JE RIKNULO? elektronika? ili mehanika? pod mehanikom mislim i na motor hdd-a .
 
Odgovor na temu

-mp-
Novi Beograd

Član broj: 60182
Poruke: 12
*.83.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 02.06.2005. u 19:55 - pre 229 meseci
Evo da podelim sa vama svoje iskustvo...
Maxtor 120GB 8MB PATA - radio godinu dana bez greške, i par nedelja po isteku garancije počeo da se "krije" od BIOS-a :) Upalim komp, kaze "boot disk faliure" pogledam u BIOS a ono nema harda. Kraći usključ kompa iz struje i proradi... Tih dana uglavnom nisam bio kod kuće pa komp nije mnogo paljen ali otprilike posle par dana rada je počelo (retko doduse) da se čuje upravo to klik (parkiranje glava) i smrz Win-a. Po restartu BIOS ne vidi hard i tek posle par pokušaja bi sve proradilo. Inače, dobroćudnog kliktanja tokom rada nije bilo - samo kuc+smrz par puta nedeljno.
Elem, prošetam se malo po forumima i saznam da to parkiranje glava može da nastane iz xyz razloga. Jedan od njih je to što su Maxtori izgleda vrlo osetljivi po pitanju struje - ako kontakt na molex-u (za one sa jeftinijim ulaznicama, to je onaj četvorožilni konektor preko koga hard ili cd drive dobijaju struju :) ) nije SAVRŠEN, može doći do problema kada hard žešće povuče struju - npr. pri paljenju kompa. Uzmem lepo šestar i malo zagrebem po konektorima i na molex-u i na hardu. U narednih nedelju dana se nijedan od problema nije ponovio. Verujem da je to bilo rešenje ali ne mogu da tvrdim jer sam posle nedelju dana promenio verno kung-fu napajanje jednim Čiftekom pa je moguće da je napajanje malo izlapelo pa s vremena na vreme nije moglo da zadovolji Maxtorove zahteve. U svakom slušaju, vredi
probati - čas posla je i nema rizika (naravno, malo se uzemljite pre "operacije" - za svaki slučaj)
Sretno!

P.S. Što se tiče "dobroćudnog" kliktanja, ne znam šta je to - klik kod parkiranja glava je normalan (čuje se npr. pri gašenju kompa), kol'ko ja znam. Ali sam video da mnoooogima hard klikće a radi bez greške. Možda "gorenavedeno" čišćenje kontakta može da pomogne - baš me interesuje, a probajte i da smanjite Acoustic Management - npr. programom "Doc´s AAM Tool" (meni mnogi drugi nisu hteli da pristupe toj opciji, samo je ovaj uspeo; jedno što nije
besplatan :( ). Inače, ATITool i SysTool takođe mogu da menjaju taj parametar ali meni iz nekog razloga nisu hteli...
 
Odgovor na temu

Bojan Stojanović
sistem administrator

Član broj: 39078
Poruke: 70
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 03.06.2005. u 23:53 - pre 229 meseci
Joj ljudi, ovo je strašno.

Svašta s' tobom Makstore...

Imao sam Makstor sa 80 GB i 2 MB keša koji je zadobio naizgled lakše povrede kada je sijalica izazvala kratak spoj u stanu. Zadobio je mnogo loših sektora. Srećom uspeo sam da spasim podatke, a Maks je posle nekoliko nedelja i mnogo bezuspešnih pokušaja formatiranja i skeniranja diska u pokušaju da izolujem oštećenih 1,5 MB podlegao povredama i preminuo.

Zatim sam kupio japanca Hitačija sa 120 GB i 8 MB keša koji se dokazao kao brži sluga, a i tih je.. nemo'š ga čuti ni kad 'oćeš.

Nego moj dobar drug ima Maksa od 60 GB koji je radio besprekorno sve dok nismo izvršili jednu operaciju nadogradnje i stvorili Frankenštajna. Imao je Celeron na 766 MHz, ploču sa i815E čipsetom, 384 SDRAM, GF2 MX400 32 MB, LG kombo, Maksa i napajanje od 350W koje je kupio za fantastičnih 7,5 evra kada mu je prethodno preminulo. Makstor je tada radio sasvim normalno.

Zatim je kupio ploču ASUS A8V-X, AMD Athlon 64 3000+ i 512 MB Kingston DDR memorije. Sve smo to uspeli nekako da ubacimo u njegovo malo kućište. Od tog trenutka stari Maks je počeo da štuca. Prilikom paljenja, u momentu kada se ekran zacrni između BIOS-a i učitavanja operativnog sistema, Makstor se za trenutak ugasi a zatim upali i nastavi da radi bez drugih problema, OS se upali normalno. Proveravao sam i skeniranjem, nisu se pojavili loši sektori na disku i sve je ako se izuzme to škljocanje pri paljenju radilo normalno već nekoliko meseci.

Nedavno kada je preneo računar kod jednog druga zbog igranja vorkrafta, računar je počeo da se restartuje sam od sebe i to u trenutku bez nekih posebnih pravila. Proveravao sam i virus nije sigurno. Ali pošto je vorkrafta radi pozajmio drugo kućište i HDD nisam do kraja uspeo da istestiram šta restartovanja, HDD ili napajanje...

Najverovatnije je napajanje uzrok štucanja, a za restartovanje mi se čini da je kriv Maks koji je usled nekoliko meseci rada sa slabom strujom dobio hroničnu aritmiju pa želi da ode u invalidsku penziju.
 
Odgovor na temu

ShadoWWarrioR
somewhere in the valley

Član broj: 16331
Poruke: 11
*.asianet.co.th.



Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 08.06.2005. u 23:32 - pre 229 meseci
Struja!

Imao sam Maxtor 40GB vise od 3god. i nikada se nije desilo to škljocanje!
Napajanje je bilo nemačko Sachs Power 350W. E sad, na Maxtor-u od 120GB se to desilo 2 puta. Prvi put: reko šta je ovo sad? Onda sam ostavio aktivan Epox USDM i kad se desio taj sledeći klik video se priličan pad svih napona.

Dakle u mom slučaju struja je bila u pitanju. U srednjoj sam učio da napajanje može da izdrži nedostatak 2 periode napona (do 40ms). Sve preko toga dovodi do reseta.

Pretpostavka šta je tu bilo: Gubitak 1 periode napona i poremećaj stabilnosti amplitude.
Možda je došlo i do proboja viših harmonika jer je napon prilično izobličen.
Napon kod nas je inače vrlo slab i ima velike fluktacije. Nekad dolazi do kratkih prenapona u mreži. E sad kako se jedno kinez-napajanje nosi sa svim tim...
A ninja knows no fear!
 
Odgovor na temu

Bojan Stojanović
sistem administrator

Član broj: 39078
Poruke: 70
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 12.06.2005. u 13:39 - pre 229 meseci
Znači, rešenje je UPS + Kvalitetno napajanje (kućište).
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 12.06.2005. u 22:51 - pre 229 meseci
Da da, a onda je mrmot zavio cokoladu u foliju.
 
Odgovor na temu

ivanpejic
majstor
Nis

Član broj: 58212
Poruke: 27
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.dualsoft.net


Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 14.06.2005. u 03:05 - pre 229 meseci
Citat:
Bojan Stojanović: Znači, rešenje je UPS + Kvalitetno napajanje (kućište).


Nažalost, moraću da se složim sa Goranovom mrmot tehnikom ali nije na odmet imati UPS i napajanje od barem 15€.

Vičniji i spretniji bi mogli da se dohvate lemilice.
U očekivanju novog, krpimo postojeće.
 
Odgovor na temu

ivanpejic
majstor
Nis

Član broj: 58212
Poruke: 27
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.dualsoft.net


Profil

icon Re: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem? 14.06.2005. u 03:10 - pre 229 meseci
Citat:
ivanpejic: Nažalost, moraću da se složim sa Goranovom mrmot tehnikom ali nije na odmet imati UPS i napajanje od barem 15€.

Vičniji i spretniji bi mogli da se dohvate lemilice.


Inače i kinez-napajanja (npr. ASTI i sl.) uz par prepravki sa dobrim elektrolitima mogu odlično da posluže.
U očekivanju novog, krpimo postojeće.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Zašto Maxtori škljocaju i jeli to problem?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30527 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.