Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

napravi sam video projektor

[es] :: Elektronika :: napravi sam video projektor
(Zaključana tema (lock), by guja011)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 251939 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spaske
spasojevic nenad
beograd

Član broj: 2135
Poruke: 535
*.beotel.net.

Jabber: http://www.spaske.net
Sajt: www.autodijagnostika.rs


+4 Profil

icon Re: napravi sam video projektor02.04.2005. u 00:01 - pre 232 meseci
Ma bitan je (bar po meni) odnos CENA - KVALITET
Nisam nikad video fabricki projektor na delu pa necu da komentarisem...
Ali uz malu snalazljivost rucno pravljeni projektor moze da se zbudzi po smesnoj ceni.. pa cak i ako bi se kupovale sve nove komponente
Grafoskop 400W Tripple Lens (profi stvar) - ~ 400 Eura
Nov Samsung TFT ~ 200 Eura
tot. 600 Eura a garantujem da sa tom opremom dobijate neverovatnu sliku
+ jeftinu zamenu sijalice...
Mene moj projektor nije nista kostao i zato sam prezadovoljan rezultatima :)

spaske
---------------------------------------
 
0

ortak
BNS

Član broj: 45178
Poruke: 74
*.panet.co.yu.

ICQ: 198279998


Profil

icon Re: napravi sam video projektor05.04.2005. u 23:07 - pre 232 meseci
Jel zna neko kako moze da se dovede napajanje do monitora od laptopa?
 
0

milos3d

Član broj: 54720
Poruke: 4
*.uni-ak.ac.at.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor07.04.2005. u 16:08 - pre 231 meseci
Sve to fino funkcionise ali moze i bez razvaljivanja monitora i lemljenja zicica...
Minut posla!!!

Jednostavno uzmes onaj drugi projektor sto ga ima svaka srednja skola (za netransparentne objekte, sijalica je pored sociva, uperena u "radnu povrsinu" od koje se svetlo reflektuje a socivo ga ponovo sakuplja), stavis monitor (ili novi Sony Vaio od 2500EU) na radnu povrsinu umesto knjige i uzivas...

Tanje, laganije, lakse, brze, jednostavnije i jos gomila epiteta...

Naravno, u ovom slucaju nema one drazi u pravljenju, nema hvalisanja pred potencijalnom devojkom "ovo sam ja napravio"... U oba slucaja uzivacete u filmu...

... i pamet u glavu!

 
0

zkaiser
- -

Član broj: 19545
Poruke: 262
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: napravi sam video projektor07.04.2005. u 17:55 - pre 231 meseci
Mislim da se 'taj' projektor za ne transparentne medije zove episkop ali on je jako nezgodan jer zahteva potpuni mrak da bi se slika dobro videla tako da dobar deo ovih 'epiteta' pada u vodu.
Postojali su ranije TV projektori koji su radili tako da se sa tv ekrana optikom malo sočivima malo ogledalima slika baza na zid ali su to bili sanduci veličine frižidera, i to zato što je ekran morao biti velike dijagonale da bi se dobila dovoljna količina svetlosti koja bi se mogla iskoristiti za projekciju na zid.
Mozda grešim ali ja sam ipak za varijantu grafoskop sa transparentim displejem jer je lakše izvesti da se dobije jak homogeni (mat, ravnomerni, kako god. . . ) izvor svetlosti nego programirani tj. slika (pogotovo visoke rezolucije).
 
0

spaske
spasojevic nenad
beograd

Član broj: 2135
Poruke: 535
*.beotel.net.

Jabber: http://www.spaske.net
Sajt: www.autodijagnostika.rs


+4 Profil

icon Re: napravi sam video projektor08.04.2005. u 13:20 - pre 231 meseci
Da. Zove se episkop i skupi su ko djavo, pogotovu ovi koji ne zahtevaju skroz mracno okruzenje....
Inace jos malo sam eksperimentisao sa ovim grafoskopom i TFTom...
Dobio sam sliku dijagonale 5m (ali na spanskom plavom zidu) :(
Slika je gledljiva ali fali svetlosti i kvalitet boja nije nesto...
Slika je savrsena ako se grafoskop postavi na 1.5m od zida.. tada se dobije kristalna slika sa odlicnim bojama ali je dijagonala projekcije ~ 1.5m sto i nije malo za kucne projekcije :)
Za vecu i kvalitetniju dijagonalu je verovatno potrebna zamena celog osvetljenja ( Metal-halogena lampa) i trostruko projekcijsko socivo.
A kome je dosta da gleda filmove na dijagonali 1.5m onda i obicna kanta od grafoskopa radi posao

spaske
---------------------------------------
 
0

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: napravi sam video projektor08.04.2005. u 23:24 - pre 231 meseci
Citat:
milos3d: Sve to fino funkcionise ali moze i bez razvaljivanja monitora i lemljenja zicica...
Minut posla!!!

Jednostavno uzmes onaj drugi projektor sto ga ima svaka srednja skola (za netransparentne objekte, sijalica je pored sociva, uperena u "radnu povrsinu" od koje se svetlo reflektuje a socivo ga ponovo sakuplja), stavis monitor (ili novi Sony Vaio od 2500EU) na radnu povrsinu umesto knjige i uzivas...

Tanje, laganije, lakse, brze, jednostavnije i jos gomila epiteta...

Naravno, u ovom slucaju nema one drazi u pravljenju, nema hvalisanja pred potencijalnom devojkom "ovo sam ja napravio"... U oba slucaja uzivacete u filmu...

... i pamet u glavu!



Jeste, ja sam se opekao zbog ovog “pamet u glavu”, posto mi je ista ideja pala na pamet. U pocetku sam mislio da je to genijalno, ali ima samo 2 sitna problemcica:

1.) Stvarno je potreban VEEEEELIKI mrak u sobi da bi se to videlo,
2.) Otvor na dnu episkopa je formata A5 (taman za monitor od 8-9").

I tako sam ostao pri ovoj prvobitnoj ideji.


P.S. Ustvari, mozda je ovo dobra ideja da napravite zidni sat od rucnog digitalnog.
 
0

milos3d

Član broj: 54720
Poruke: 4
*.uni-ak.ac.at.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor09.04.2005. u 18:07 - pre 231 meseci
I u ovom slucaju postoje razliciti epiprojektori... licno nisam nikada video tako mali (min A4) mada bi mi trebao bas takav (za laptop 10,4").
Inace, imao sam priliku da vidim izuzetno dobro uradjen projektor na ovaj nacin: Izuzetno velike dijagonale i svetline...
A sto se tice potrebe za velikim mrakom... jednostavno uzmi jacu lampu i okreni skalameriju prema susednoj zgradi (ili prema oblacima :)
 
0

muamert
Muamer Trako
Bosna i Hercegovina

Član broj: 53128
Poruke: 28
*.as53.tr.bih.net.ba.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor10.04.2005. u 15:37 - pre 231 meseci
Pozdrav

Sve to lijepo zvuci samo pitanje je kako da amater rijesi problem produzivanja zica, mislim da za to treba biti ''umjetnik sa lemilicom'', licno mislim da je to nemoguce. Mozda postoji monitor kod koga to ne treba raditi?
toliko
 
0

spaske
spasojevic nenad
beograd

Član broj: 2135
Poruke: 535
195.252.85.*

Jabber: http://www.spaske.net
Sajt: www.autodijagnostika.rs


+4 Profil

icon Re: napravi sam video projektor12.04.2005. u 00:08 - pre 231 meseci
Ma produzavanje flat kabla se radi samo u slucaju da elektronika zaklanja TFT panel,, Na Toms hardware sajtu su dali i spisak pogodnih TFT monitora koji se lako rasklapaju.. tj. ne treba nista da se produzava
spaske
---------------------------------------
 
0

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
195.252.85.*



+8 Profil

icon Re: napravi sam video projektor12.04.2005. u 00:47 - pre 231 meseci
A sta bi sa onim da monitor mora da se brusi jer na poledjini ima neku crnu mat farbu?
@Spaske
Jesi ti ovo nabudzio TFT od laptopa?

When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
0

spaske
spasojevic nenad
beograd

Član broj: 2135
Poruke: 535
*.beotel.net.

Jabber: http://www.spaske.net
Sajt: www.autodijagnostika.rs


+4 Profil

icon Re: napravi sam video projektor12.04.2005. u 13:41 - pre 231 meseci
Ma ja nisam nista brusio...
Nisam.. Izvadio sam ga od nekog manje poznatog monitora..nesecam se ni koja je marka bila u pitanju. A u njemu je bio LG panel sa elektronikom
spaske
---------------------------------------
 
0

muamert
Muamer Trako
Bosna i Hercegovina

Član broj: 53128
Poruke: 28
195.222.56.*



Profil

icon Re: napravi sam video projektor12.04.2005. u 17:10 - pre 231 meseci
da vas pitam dali je kod od vas kupovao nesto preko ebay-a, ako da koliko se placa postarina i kako to ide dali se placa carina. Pitam ovo jer sam tamo vidio dosta povoljnih lcd monitora ali sad da ne ispadne ''Pita skuplja nego tepsija''.
toliko
 
0

milos3d

Član broj: 54720
Poruke: 4
*.uni-ak.ac.at.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor19.04.2005. u 13:22 - pre 231 meseci
Mislis TFT monitora?! Znas da je sve na principu aukcije, pa cena u poslednjih 5 minuta dostigne realnu. U svakom slucaju platices dobro postarinu a i za carinu ce te odrati.
Cene TFT monitora polako padaju pa cemo ih svi uskoro moci nabaviti za neku normalnu cenu. Ovde (Bec) pre pola godine bili su od 250EU za 15" pa na vise, a sada vec ima veliki izbor 17 incnih modela za 190EU... (petnaestice su skuplje, zasto, ne pitaj. Verovatno imaju stare zalihe posto se vise ne proizvode)
 
0

milos3d

Član broj: 54720
Poruke: 4
*.uni-ak.ac.at.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor19.04.2005. u 13:34 - pre 231 meseci
Skoro sam slusao o kamerama "sa rupom", kostaju 0 dinara... na isti pincip moguce je i projektor napraviti za istih 0 dinara, ali vam treba CRT monitor, koji necete morati rastavljati

Mrzi me sada sve da opisujem pa cu ukratko prosuti instrukcije:

Uzmi kutiju od svog CRT monitora, zatvori je i zalepi sa svih strana. Na jednoj strani iseci pravougaonik velicine monitora sa prednje strane tako da se monitor moze u nju uglaviti nekih 5cm. Svetlo ne smije ulaziti ni sa jedne strane.
Pojacaj kontrast na monitoru na max, i brightness za slika bude malo svetlija od normalne.
E sada ono najvaznije. Uzmi olovku i na suprotnoj strani kutije probusi malu rupicu. Ugasi svetlo (salter je najverovatnije kod vrata)... i to je to.
Ne ocekujte nikakvo cudo od projekcije, ostrina je malo slabija a ni svetlina nije nesto posebno, ali slika je na zidu. Ipak za 0 din... sta bi vi

Ako imate 5 eu za baciti, nabavite bikonveksno socivo da f vrednostima 50mm(udaljenost od monitora) i 3000mm (udaljenost od zida)
 
0

electronicbox
Prijedor

Član broj: 8270
Poruke: 17
*.proxy.astra-net.com.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor03.05.2005. u 11:43 - pre 231 meseci
Kakve su sanse da se display od pokvarenog laptopa koristi umjesto TFT monitora. Toga ima koliko hoces u prodaji po 10-30 evra.
 
0

jimitron
jimitron
Beograd

Član broj: 34838
Poruke: 60
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor31.07.2005. u 14:28 - pre 228 meseci
Zna li neko od vas gde ima neki servis za grafoskope,a da to nije valex trade-ov jer oni nece da prodaju i popravljaju delove za grafoskope koje oni nisu prodali!!!!!Ja sam iz BG.Pa ako neko zna neka mi javi.
2500+@2425,6Mhz 220FSB 1,8V agresive;GA-7N400 pro2;2x512Mb@440Mhz 8-3-2-2 GEIL ULTRA-X;3D COOLER PRO;MSI RX9800 PRO;2X80Gb RAID 0 MAXTOR S-ATA;CD-RW LG;DVD LG;TV/FM ASUS;Intel modem;ENERMAX 460W;DIY PROJECTOR( http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=81720 )

popravljen je link,i javite ako opet ne bude radio
 
0

UnderLander
software developer
Berlin

Član broj: 64033
Poruke: 166
213.244.208.*



+20 Profil

icon Re: napravi sam video projektor01.08.2005. u 09:55 - pre 228 meseci
heh
ja ne mogu ni grafoskop da nadjem...
btw ako neko zna gde, a da ne deru - PM me
U pocetku bese Haos. A onda sam stvorio nebo i zemlju.
 
0

jimitron
jimitron
Beograd

Član broj: 34838
Poruke: 60
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor01.08.2005. u 11:29 - pre 228 meseci
Tip od koga sam kupio polovan grafoskop je vojni penzioner.Grafoskop sam platio 90evra.Rekao mi je da moze da mi nabavi jos koji po slicnoj ceni.Ako te interesuje posalji mi PM.
A ti se za mene raspitaj za servis(bez difuzora cela stvar je beskorisna).Moj difuzor ima jednu ogrebotinu(mojom zaslugom)nista strasno(poneki put se primeti) ,ali i + za 5mm kracu duzinu od monitora(samsung 510N),pa mi i zbog toga treba veci i nov difuzor svetla.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao jimitron dana 01.08.2005. u 12:40 GMT+1]
2500+@2425,6Mhz 220FSB 1,8V agresive;GA-7N400 pro2;2x512Mb@440Mhz 8-3-2-2 GEIL ULTRA-X;3D COOLER PRO;MSI RX9800 PRO;2X80Gb RAID 0 MAXTOR S-ATA;CD-RW LG;DVD LG;TV/FM ASUS;Intel modem;ENERMAX 460W;DIY PROJECTOR( http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=81720 )

popravljen je link,i javite ako opet ne bude radio
 
0

jimitron
jimitron
Beograd

Član broj: 34838
Poruke: 60
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: napravi sam video projektor12.08.2005. u 10:43 - pre 227 meseci
Evo par sajtova na temu video projektora.

http://www.lumenlab.com/forums/index.php?showforum=3

https://secure.lumenlab.com/shop/viewcart.php

http://www.avsforum.com/

http://www.avsforum.com/avs-vb/forumdisplay.php?f=9

Jos jednostavniji projekat: http://inventgeek.com/Projects/HomeTheater/theory.aspx
2500+@2425,6Mhz 220FSB 1,8V agresive;GA-7N400 pro2;2x512Mb@440Mhz 8-3-2-2 GEIL ULTRA-X;3D COOLER PRO;MSI RX9800 PRO;2X80Gb RAID 0 MAXTOR S-ATA;CD-RW LG;DVD LG;TV/FM ASUS;Intel modem;ENERMAX 460W;DIY PROJECTOR( http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=81720 )

popravljen je link,i javite ako opet ne bude radio
 
0

SettingSun
Dukanac Marko
Bull Computers KV
KV

Član broj: 37941
Poruke: 7
*.ptt.yu.

Sajt: www.dukainter.net


Profil

icon Re: napravi sam video projektor16.08.2005. u 18:09 - pre 227 meseci
Sto se tice montiranja LCD-a sa pokvarenih laptop masina to batalite odmah. Da bi se povezao laptop monitor na desktop racunar potrebno je mnogo rada, a rezultati su nikakvi. Naime, potrebno je naci datasheet tog lcd-a i staru PCI ili ISA VGA karticu koja na sebi ima VESA konektor (2x13 pina) i onda sve to povezati. Najbolje iz svega ovoga sto moze da se izvuce je 640x480 i 16 boja. A da, samo nekih 20% lcd-a ce raditi na taj nacin.
Postoji i druga opcija: kupiti controller card za 200-300E, medjutim to je losa opcija iz svima jasnih razloga.

P.S. Nemojte se zezati pa prikljucivati napajanje laptop LCD-a jer je unutra visok napon (oko 1000V, valjda zbog pozadinskog svetla).
 
0

[es] :: Elektronika :: napravi sam video projektor
(Zaključana tema (lock), by guja011)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 251939 | Odgovora: 506 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.