Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux vs Windows: sigurnost

[es] :: Advocacy :: Linux vs Windows: sigurnost

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15369 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost27.03.2005. u 17:25 - pre 232 meseci
Odnosno:

"It was evidence that Microsoft was doing better, and now the evidence is tainted," said Counterpane Internet Security founder Bruce Schneier, a longtime RSA Conference speaker. "The results might be accurate, but now nobody's going to care, because all they'll see is a bias that was undisclosed."


E to je to, lepo pojašnjenje: nije bitno što je studija tačna, bitno da je MS, pa mora da je pogrešna, je li hehehe :))))))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost27.03.2005. u 17:46 - pre 232 meseci
Citat:
degojs: E to je to, lepo pojašnjenje: nije bitno što je studija tačna, bitno da je MS, pa mora da je pogrešna, je li hehehe :))))))

A otkud znaš da je tačna? Malopre navedoh jednu lošu studiju IT istraživača sa jednog od najboljih univerziteta u svetu. Da li si slučajno nabavio studiju? Ako nisi, onda se zaista ne može uzimati kao argument (kao ni ona o bagovima koju sam navodio kao loš primer), a itekako je bitno ko finansira istraživanja. Prvo ne možemo da pristupimo argumentaciji koju ljudi nude, a onda ispada da istraživanje nije ni nezavisno. E ako dobijemo pristup studiji, onda možemo da polemišemo koliko je dobra i objektivna.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost27.03.2005. u 18:04 - pre 232 meseci
Duže vreme sam pratio advocacy samo preko e-pošte, i to samo one teme na kojima sam učestvovao. Primetio sam ponovno pojavljivanje Sundance-a na temi "Ko na nas krene.. (IE7 detalji)", ali ovo zaista prvi put vidim. Lepo je što si nabavio studiju, videćemo, ali si mogao i da mi pošalješ PP kad si me već prozvao (i to u naslovu teme). Sada možemo da razgovaramo o valjanosti studije. Samo da napomenem da ja nisam apriori tvrdio da studija ne valja, već da mora da se nabavi i prouči da bi se mogla koristiti kao argumentacija. No, prvo moram da je pročitam. Vidim, ima dosta toga (kao što se i očekuje).
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost27.03.2005. u 18:13 - pre 232 meseci
Odgovorio bih ti, ali Zidoo moderiše oštro, pa će i to u moj inbox :)) Sreća pa si bar uspeo da pročitaš tu poruku i vidiš da je link postavljen pre nego je sve obrisano :))

Lepo ti izvoli sa studijom, pa da vidimo da li je nameštena ili ne samo zato što je MS platio da se uradi :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost27.03.2005. u 21:10 - pre 232 meseci
Citat:
degojs:
E to je to, lepo pojašnjenje: nije bitno što je studija tačna, bitno da je MS, pa mora da je pogrešna, je li hehehe :))))))



hehehehe, ma mani se ti toga...iskustvo je pokazalo da je windows bolji samo u studijama koje oni finansiraju......hahaha
Ne mogu da se otrgnu od toga....da pomazu sirotim istrazivacima bez finansijskih sredstava...lolol
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost27.03.2005. u 21:15 - pre 232 meseci
Zato je slashdot klijentela sve dobro plaćeni IT stručnjaci :)) Mislim, nemoj da vučeš za jezik, jer ću morati da te pitam čim se ti baviš, koliko godina i slično pa da uporedimo sa ovom ekipom koja je radila studiju.

MS je platio da se uradi istraživanje, a ne da se falsifikuju rezultati. Ima razlike. To što je tebi neshvatljivo da neki ljudi očekuju platu za rad, šta da ti radim. Kakvo "pomaganje", nije MS dobrotvorna organizacija, šta ima tu kome neko da pomaže :) Dobiješ ponudu da uradiš studiju i da budeš plaćen za to, o čuda neviđenog :))) Pa to što su plaćeni za svoj rad, po meni, samo govori o ozbiljnosti tih ljudi i posla kog su se prihvatili. Zamisli, pa MS ne sme da ovako reklamira svoj proizvod :) Treba da traži od stručnjaka sa slashdot da daju ocenu hehe A ovi što su naplatili rad, ni oni ne smeju to da rade :)) Treba besplatno da rade istraživanja.

Jednostavno, ti nemaš argumenata da osporiš studiju, pa po običaju pričaš o svemu samo nikako da pokažeš gde je to studija naklonjena MS-u. Uzmi studiju pa ćeš još videti kojoj strani su to gledali kroz prste :)))


The researchers, from the Florida Institute of Technology and Boston-based Security Innovation Inc., defend their process and conclusions as valid. They say they had "complete editorial control over all research and analysis" involved in the project. Their report details their methods, and they invite other experts to examine and duplicate their work.

Izvoli, pozivaju ljudi da pokažeš gde ne valja :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 27.03.2005. u 22:46 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost27.03.2005. u 21:26 - pre 232 meseci
Nedeljko, degojs ako želite o studiji i nešto lično koristite temu koju si otvorio koju ajde nisam obriso. Samo plz, što manje ličnih prozivanja...
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost27.03.2005. u 21:30 - pre 232 meseci
Ne znam kako je shvaćeno, ali nije lično prozivanje u smislu vređanja, već jednostavno - Nedeljko je tražio studiju, pričajući da izjava sama po sebi nije dovoljna. Sad ima studiju, pa ćemo valjda dočekati da vidimo šta ne valja u istoj.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost28.03.2005. u 16:40 - pre 232 meseci
Pa ne valja da ju je finansirao micro i soft...;)
Takve studije su stvarno nesto cemu se moze pokloniti poverenje...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost29.03.2005. u 00:38 - pre 232 meseci
Citat:
Pa ne valja da ju je finansirao micro i soft...;)
Takve studije su stvarno nesto cemu se moze pokloniti poverenje...


Niko ne traži poverenje na poklon. Molim te, prestani sa tim parolama: pomaganje, poverenje... ljubav, bratstvo i jedinstvo, jednakost, dobrobit, bla bla bla.

Ljudi otvoreno pozivaju da drugi provere njihovo istraživanje, pa izvoli. Niko ne traži da se slepo veruje. Pa što ne pokažeš gde je studija očigledno loša?

U stvari, čitajući istu, ja sam našao da su (u jednoj situaciji) bili naklonjeni Linux strani, a tebi ostaje da do besvesti ponavljaš da ne valja samo zato što je MS platio da se uradi istraživanje. Šta drugo ti i preostaje? :) Od tebe brate nikad ništa sa tehničke strane. Daj zajebi nas sve makar jednom, pa napiši nešto više od propalih parola (tipa "micro i soft". Nedavno je, pre nego je ugostio Gejtsa, baš tu foru opalio i onaj kreten Conan O'Brien, a publika - niko ništa. Svi ono gledaju bledo, kao ajde bre.. I kaže čovek, kad je video reakciju publike: "OK, that one didn't work." Ne pali brate ni kod amera više :)

Da ja tebi pokažem nešto, pa ti pričaj da je lažirano zato što je Debian kod degojsa:

Citat:
Need to get 169MB of archives.


Mašala.. kol'ko ono ima? 2 nedelje? Zajebali ste vi i Microsoft i Adobe i Corel i Macromediu.. sve zajedno.

Jasno, jasno, kraj ovakvih brojeva, za samo nekih 2 nedelje, mora da je studija naklonjena MS-u, nego šta. Plaćenici.. jašta.. Znaš šta bi rekao Mark Knopfler?


Lemme tell ya them guys ain't dumb
Maybe get a blister on your little finger
Maybe get a blister on your thumb..

Now that ain't workin' that's the way you do it,
Money for nothing and chicks for free.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost01.04.2005. u 07:53 - pre 232 meseci
Ma džaba ti to sve degojs, oni su gerila, njima ne možeš ni nacrtat :)

99% zealotskih razmišljanja su taaaaako zatuuuuuuuu*ana, da ne mogu "Microsoft" i "sigurnost" od silnog ida spomenuti u istoj rečenici (jer bi inače uvrijedili silnu tradiciju *nix (ne)sigurnosti).

Ma da su studiju potpisali Thomson, Ritchie i Torvalds osobno - ma MS ih je platio, znamo "mi" da oni to tako ne misle...
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
195.178.35.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost01.04.2005. u 08:43 - pre 232 meseci
Citat:
Sundance: Ma džaba ti to sve degojs, oni su gerila, njima ne možeš ni nacrtat :)

99% zealotskih razmišljanja su taaaaako zatuuuuuuuu*ana,...


Posto i tebe ovde svi smatraju zealotom znaci i ti si u tih 99% :)...

Salu na stranu ono sto linux sa neke strane pruza sto sa windowsom nemas, jeste sama modularnost, tj sve je podljeno po nivoima(layerima) i svaki segment ima 2 API-ja nizi na koga se oslanja prilikom izrade programa i visi koji on pruza ostalim segmentima.

I sa te strane linux kao kernel je izmenljiv :) prosto stavim neki BSD derivat, ili QNX , ili HURD ili recimo Open Solaris (koji treba uskoro da se pojavi ) i samim tim, ako je neki kernel djubre lako se prelazi na nesto drugo, sve ostalo od programa ce mi raditi jer api koji povezuje kernel sa ostalim programima se zove POSIX standard :)

Dok ti sa windowsom mozes samo da places i molis se da ce patch na patch za patch patcha raditi.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost01.04.2005. u 09:07 - pre 232 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic: Posto i tebe ovde svi smatraju zealotom znaci i ti si u tih 99% :)...


Ja sam koliko-toliko racionalan u razmišljanjima :)

Citat:
Salu na stranu ono sto linux sa neke strane pruza sto sa windowsom nemas, jeste sama modularnost, tj sve je podljeno po nivoima(layerima) i svaki segment ima 2 API-ja nizi na koga se oslanja prilikom izrade programa i visi koji on pruza ostalim segmentima.


Nisam baš shvatio što si želio reći, ali ako je ono što mislim, onda honey imam loše vijesti za tebe: NT I/O Subsystem je layered, kao i svi ostali jerbo se oslanjaju na microkernelish dizajn :)

Za razliku od linuxa.

Citat:
I sa te strane linux kao kernel je izmenljiv :) prosto stavim neki BSD derivat, ili QNX , ili HURD ili recimo Open Solaris (koji treba uskoro da se pojavi ) i samim tim, ako je neki kernel djubre lako se prelazi na nesto drugo, sve ostalo od programa ce mi raditi jer api koji povezuje kernel sa ostalim programima se zove POSIX standard :)


So? I win2k su imali pored win32 i dva neprimarna subsystema (OS/2 i POSIX u 1003.1 obliku) koji su se loadali on-demand, slično će na winFX i win32 na LH-u biti ekvivalentni u tom pogledu jer se API koji povezuje kernel sa korisničkim subsystemima se zove NATIVNI Nt API.

I fork() i CreateProcess() završe na kraju zoveći NtCreateProcess() :)

Citat:
Dok ti sa windowsom mozes samo da places i molis se da ce patch na patch za patch patcha raditi.


Ja bar imam patcheve jednom mjesećno, a ne svaka 2 dana po 20MB.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost01.04.2005. u 10:14 - pre 232 meseci
Citat:
Salu na stranu ono sto linux sa neke strane pruza sto sa windowsom nemas, jeste sama modularnost, tj sve je podljeno po nivoima(layerima) i svaki segment ima 2 API-ja nizi na koga se oslanja prilikom izrade programa i visi koji on pruza ostalim segmentima.


Ja ne znam sta si ti ovim hteo reci - posto otprilike znam arhitekturu Linux kernela (monolitni) i arhitekturu NT kernela (hibridni / mikrokernel) - jedino sto mogu reci je da to sto ti pricas neosnovano.

" tj sve je podljeno po nivoima(layerima) i svaki segment ima 2 API-ja nizi na koga se oslanja prilikom izrade programa i visi koji on pruza ostalim segmentima."

Zar ovo nije tacno za bilo kakav modul koji abstrakuje low-level taskove kroz high-level interfejs? Iznenadicu te - u Windows imas milion takvih primera :)

Citat:
I sa te strane linux kao kernel je izmenljiv :) prosto stavim neki BSD derivat, ili QNX , ili HURD ili recimo Open Solaris (koji treba uskoro da se pojavi ) i samim tim, ako je neki kernel djubre lako se prelazi na nesto drugo, sve ostalo od programa ce mi raditi jer api koji povezuje kernel sa ostalim programima se zove POSIX standard :)


Sto volim taj izraz "lako", tacno se vidi da si "migrirao kernel" u nekom ozbiljnom sistemu ukupno 0 (nula) puta :) Da, primer nekadasnje migracije ES-a na BSD je odlican - cista high-level, userland, aplikacija, koja je kao POSIX kompatibilna - i veze nema sa kernelom, radi bas kako treba - ali malo sutra.... bio neki problem sa nitima.. ops, zar to nije POSIX? :-)

Za koliko ozbiljnih Linux aplikacija (ako takvih ima) mozes da mi garantujes da su POSIX kompatibilne i da ce raditi bez izmena, na, recimo, QNX-u - dakle i aplikacije i sve biblioteke/moduli koje koriste? Znaci ja hocu da izmenim kernel i da ne diram aplikacije?

Elem, i nije ti palo na pamet da i Windows ima POSIX sloj?

Citat:
Dok ti sa windowsom mozes samo da places i molis se da ce patch na patch za patch patcha raditi.


Ya ya ya... :) 500+ miliona korisnika samo sede i placu, a industrija pravi profit... logicno, zar ne :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux vs Windows: sigurnost

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15369 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.