Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux vs Windows: sigurnost

[es] :: Advocacy :: Linux vs Windows: sigurnost

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15371 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost02.03.2005. u 12:15 - pre 233 meseci
Pozivanje na autoritete je znak nedostatka argumenata. Ta izjava nije potkrepljena na ES (linkom na studiju ili na drugi način), pa se na ES ne može koristiti kao argumentacija. Njutn je mnogo veći autoritet u fizici nego čovek o kome pročaš u računarstvu, pa se odmaklo dalje od toga upravo zahvaljujući kritičkom preispitivanju njegovog dela, opet podvačim, bez umanjivanja vrednosti i značaja njegovog dela.

A što se tiče medija, čije se sve izjave ne prenose. Da ne bih pričao o raznim hipi narkomanima, pomenuću Mirjanu Marković. Mira Marković je prevedena na 14 jezika uključujući ruski (koji je svetski) i kineski (koji govori 20% čovečanstva). Njena dela su prodavana u Kini, Indiji i Rusiji. Ona je tako]e Dr (odnosno Ph D), a bila je i redovni profesor beogradskog univerziteta. Takođe je član Ruske akademije nauka. Kakve to veze ima?

[Ovu poruku je menjao Nedeljko dana 02.03.2005. u 14:53 GMT+1]
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost02.03.2005. u 13:25 - pre 233 meseci
Hebote, čovek je to izjavio na konferenciji koja je puna stručnjaka i njegova izjava je preneta. Da je kojim slučajem sve što je on rekao netačno, sigurno bi se pojavila kontraizjava na nekom sajtu da čovek u lupa. Kako ovde to nije slučaj, čik pronadji ti nama ovde čoveka koji je spreman da demantuje sve što je ovaj prezentirao na konferenciji. Link, PDF, bilo šta, a ne da filozofiraš ovde.

Kako ti si nedokazan, ne mogu da verujem. Optrči dva kruga, oko kuće pa se vrati na Advocacy i pročitaj temu iz početka. Kakvih sve ovde ljudi neće da se nakupi, neverovatno.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost02.03.2005. u 13:57 - pre 233 meseci
Citat:
Palma: čik pronadji ti nama ovde čoveka koji je spreman da demantuje sve što je ovaj prezentirao na konferenciji. Link, PDF, bilo šta, a ne da filozofiraš ovde.

Kako kada nema linka na studiju? O tome se i radi. Veruj mi da ima i stručnjaka sa suprotnim mišljenjima. Oćeš link?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost02.03.2005. u 14:55 - pre 233 meseci
Ti si jedan od stručanjaka koji će da demantuje zaključke studije?

Tebi je od svega ostalo da negiraš ono što je on uradio ponavljajući kako nemaš studiju :))) Pošto je ti nemaš, znači nije validna :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost02.03.2005. u 15:02 - pre 233 meseci
Hahaha:

"Ima, naravno onih koji sumnjaju u dobijene rezultate. Pozivamo ih da ponove naša istraživanja i obaveste nas ako naiđu na neku grešku", kaže Dr Tompson.



Eto ti Nedeljko :))))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost02.03.2005. u 16:33 - pre 233 meseci
Nedeljko, pozivanje na autoritete je itekako validan argument u ovakvom advokatisanju. "Argumenti" koje smo mi ovde u stanju da iznesemo svakako imaju mnogo manju težinu nego mišljenje Dr Tompsona.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost03.03.2005. u 01:02 - pre 233 meseci
Ne smatram se stručnjakom za IT, ali takođe znam da ne postoji stručnjak koji može da demantuje nedostupnu studiju, niti da pronađe grešku u nečemu što nije dostupno. A ove stvari takođe NISU egzaktne, tako da itekako treba proanalizirati šta je i kako mereno. Ovo što degojs radi je pozivanje na vazduh. Pozivanje na autoritete je validan argument samo u slučaju nepostojanja drugih argumenata, i to samo dok se ne dođe do nekih novih saznanja. Hoćete li link na kome piše da takođe ugledni stručnjaci misle suprotno? I šta ćemo onda? Kome da verujemo?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost03.03.2005. u 03:18 - pre 233 meseci
Ako već sam kažeš da nisi stručnjak za IT, šta će ti onda studija? :)

I da, pa hajde da vidimo link na mišljenje nekog stručnjaka za sigurnost koji je uz to i nezavistan (ne radi ni za npr. RH, ni za MS), za sebe kaže da je Windows ljubitelj i onda da kaže da je uradio studiju sigurnosti po kojoj je ispalo da je Linux sigurniji. Ako može, da vidimo da je i tu studiju stavio na raspolaganje za diskusiju na nekoj malo jačoj konferenciji za sigurnost. Upravo to bi i bio dobro advokatisanje, a ne ovo filozofiranje što ti radiš od početka teme.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost03.03.2005. u 12:19 - pre 233 meseci
Nadam se da ti argumentacija nije zasnovana na tome da li je neko navijač Partizana ili Zvezde. Meni je čovek na koga se pozivaš (Dr Ford Džonson) ostavio pozitvan utisak pre svega kao pošten istraživač koji je prihvatio dobijene rezultate onakve kakvi jesu i javno priznao da nije bio u pravu. Takav treba da bude svaki istraživač, i tu se na Dr Forda Džonsona treba ugledati. Evo ti jedan link.

www.wired.com/news/linux/0,1411,66022,00.html?tw=wn_tophead_1

Ja se nikada na njega nisam pozvao kao na argumentaciju iz istih razloga iz kojih ne prihvatam ni argumentaciju koju ti nudiš. Da, ja nisam IT stručnjak, što predpostavljam da ti jesi. Ali ja se u svojoj struci ne pozivam na autoritete, već na argumente zasnovane na činjenicama. Pozivanje na autoritete je argumentacija laika, a ne stručnjaka. Kao IT stručnjak bi trebao da se toga pridržavaš, pa da kada laik čuje neko mišljenje od tebe zna da je ono bolje potkrepljeno nego da ga je čuo od laika.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost03.03.2005. u 22:16 - pre 233 meseci
Hahahaha, otkud im sors kod za Windows? I još porede 5.7 sa 40 M :)))

Super, nema šta. A na kraju citiraju onog Nortona, koji je.. oh, slučajno pa neki kuvar vezano za kupusaru :) Objektivno izveštavanje, nema šta :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 03.03.2005. u 23:20 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost03.03.2005. u 22:17 - pre 233 meseci
Citat:
ne prihvatam ni argumentaciju koju ti nudiš

Ne nudim je ja, već dotični majstor za sigurnost. I još te lepo poziva da dokažeš suprotno.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost03.03.2005. u 22:23 - pre 233 meseci
Citat:
Though Coverity does not have any data about the relative frequency of flaws in Microsoft's Windows operating system,


hahahahaha

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost04.03.2005. u 00:53 - pre 233 meseci
Citat:
degojs: Hahahaha, otkud im sors kod za Windows? I još porede 5.7 sa 40 M :)))]

Zar Windows nije odavno shared source? Mislim da neki univerziteti imaju pristup izvornom kodu. Zašto Stenford ne bi bio među njima? A i da nemaju, pa u članku se samo tvrdi da Windows XP ima oko 40 miliona linija koda. To valjda nije neka tajna.
Citat:
degojs: Ne nudim je ja, već dotični majstor za sigurnost. I još te lepo poziva da dokažeš suprotno.

Ja i dalje nemam pristup argumentaciji koju ON nudi, već samo tvojoj argumentaciji koja se zasniva na autoritetu. E vidiš, i oni su neki istraživači sa jednog od najelitnijeg univerziteta na svetu. No, ja bih na njihovo istraživanje stavio sasvim drugačije primedbe nego ti.

Pre svega Linux je jedan od najboljih slobodnih softverskih proizvoda. Sa druge strane, vlasničkih programa ima na stotine hiljda, ako ne i na milione. Najveći broj čine programi samostalnih autora ili grupa autora koje nemaju neku reputaciju. Ti programi su obično niskog kvaliteta, i ne mogu se porediti sa najboljim slobodnim programima. A prosek je uvek negde tamo gde je i većina, pa zato ovakvi rezultati uopšte i ne treba da iznenađuju. Adekvatno bi bilo poređenje sa vrhunskim vlasničkim softverskim proizvodima iza kojih stoje renomirane softverske kompanije. Takvih vlasničkih programa ima jako malo u odnosu na ukupan broj vlasničkih programa, tako da oni imaju MNOOOGO viši kvalitet od prosečnog vlasničkog softvera. Takvo poređenje bi naravno dalo potpuno drugačije rezultate.

I oni su neki IT stručnjaci i istraživači, pa i sam vidiš da dobijeni rezultati ne moraju biti sveto pismo. Ja ne sumnjam previše u same rezultate, već smatram da su takvi rezultati posledica činjenice šta je izabrano za poređenje. To je kao kiada bi poredili masu ajkule sa masom prosečnog sisara. Da li to znači da su sisari masivniji od riba čak i pod pretpostavkom da je dobijeni odnos korektan? E, tako treba preispitati i studiju na koju se ti pozivaš, a koju nisi ni pročitao.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost04.03.2005. u 00:54 - pre 233 meseci
Još samo da dodam da su poredili prosečan broj bagova po broju programskih linija.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost04.03.2005. u 01:45 - pre 233 meseci
Pa ne piše nigde da imaju pristup izvornom kodu. Kao što sam vidiš za Linux pišu prilično tačno (5.7) a za Windows otprilike (about 40). Jednostavno - ne znaju. Čak ni ne znam da li je taj podatak za Windows uopšte i potekao od istih ljudi, a ne od novinara. Znam da sam pročitao, vezano za to, ono što sam već preneo:

"Though Coverity does not have any data about the relative frequency of flaws in Microsoft's Windows operating system..."

Dalje, odakle bilo kome ideja da je jednako komplikovano programiranje nečeg što ima 5.7 M i 40 M linija koda? :))) Da jeste, kupusara ne bi bila kupusara.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost04.03.2005. u 02:27 - pre 233 meseci
I šta onda nije u redu sa njihovim istraživanjem osim što su vršili neadekvatna poređenja?
Citat:
degojs: Ne nudim je ja, već dotični majstor za sigurnost. I još te lepo poziva da dokažeš suprotno.

Još kad bih znao suprotno od čega da dokazujem. Kako da obaram studiju kojoj ne mogu da pristupim?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost04.03.2005. u 02:35 - pre 233 meseci
Citat:
I šta onda nije u redu sa njihovim istraživanjem osim što su vršili neadekvatna poređenja?


:)

Citat:
Kako da obaram studiju kojoj ne mogu da pristupim?


Pa ne znam šta ćeš.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost04.03.2005. u 11:09 - pre 233 meseci
Ovi nisu ni izneli podatak o prosečnom broju bagova Windows-a po broju programskih linija, tako da ne vidim šta je tu problematično.

E vidiš, studija na koju se ti pozivaš možda "boluje" od sličnih "slabosti" kao i ova, tako da dok joj se ne pristupi, ne može se ni uzimati kao argumentacija. I ovu su studiju pisali neki IT stručnjaci i istraživači sa jednog od najboljih univerziteta u svetu, pa i sam vidiš na šta liči studija. Zato bez pristupa studiji nema ništa, a pošto se ti pozivaš na nju, ti si u obavezi da je nabaviš.

Ja sam ovu studiju i navodio kao loš primer studije koji pokazuje da i na vrhunskim univerzitetima istraživači mogu da napišu svašta i da tome ne treba slepo verovati.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost27.03.2005. u 16:09 - pre 232 meseci
I na kraju aftermath ovog nazovi "istrazivanja"...hehehe

Pogodite ko je finansirao to tzv istrazivanje.......microsoft...tadaaaaaaaaa

http://seattlepi.nwsource.com/business/217538_msftstudy25.html


ajoj...ovo je smejurija.....koji put vec....ako ne mozes biti bolji...onda plati nekog da kaze da si bolji....jesus


Citat:

Friday, March 25, 2005

Microsoft funding of security report decried
Finding that system is superior to Linux is biased, critics say


Two researchers surprised the audience at a computer-security convention last month with their finding that a version of Microsoft Windows was more secure than a competing Linux operating system.


This week, the researchers released their finished report, and it included another surprise: Microsoft was funding the project all along.

...........

The 37-page final report, released Tuesday, is explicit about the Redmond company's role: "This study and our analysis were funded under a research contract from Microsoft," it explains on the fourth page.

.......

However, during their Feb. 16 presentation at the RSA Conference, Thompson and fellow researcher Richard Ford of the Florida Institute of Technology did not mention that one of the subjects of their research was the one funding the project.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux vs Windows: sigurnost27.03.2005. u 17:12 - pre 232 meseci
Kakve to veze ima ko je finansirao istraživanje? Pokaži ti zašto sama studija nije validna :) Šta treba, da rade besplatno? Pa, nisu svi komunjare.

Nikad argument da samo istraživanje zbog nečeg nije validno, već je glavni argument za "obaranje" taj da je finansirano od strane MS :))

NIkad da vidimo obrnuto istraživanje, finansirano od IBMa i slično. Imamo samo priče tipa: "IBM prelazi na Linux." :) A onda godinu kasnije baš i ne bude tako.. oh, well.

Kao i Nedeljko, pričaćeš o svemu drugom, samo nećeš uzeti samu studiju i pokazati zašto ne valja :))) Jasno :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux vs Windows: sigurnost

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15371 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.