Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

[es] :: Video kompresija :: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68071 | Odgovora: 263 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi25.11.2006. u 11:01 - pre 212 meseci
1. Enkodovanje je pravi termin, ali kodiranje moze da bude pravlilniji prevod, mada recimo CODEC, znaci CODE/DECODE, sto ipak ima smisla, a iskreno ne znam odakle je nastalo ono ENCODE.

2. Clever (TM) anamorphic encoding, TM znaci Trade Mark, sluzi da bi film encodovao u punoj anamorfnoj rezoluciji znaci 720x576, a zatim tokom enkodovanja ili posle na muxiranju zadas DAR i signaliziras video. Ista stvar kako su DVD-ijevi radjeni, ja licno imam lepa iskustva i stalno je koristim, jer takodje mozes da izvrsis crop i resize. Na playbacku recimo u BSPlayer-u mozes da menjas DAR u zavisnosti kako ti se svidja.

3. Ima po neki bug, ali recimo hoce da se desi da ti stisnes suggest res, i da on izbaci recimo 640x272, a u stvari treba da bude 640x352, e zato ja svaki put kada stavim sugges res, pomerim jednu rezuluciju navise ili nanize, pa se vratim na onu zadatu i, onda ce rezolucija biti korektno nasetovana.

4. Imao sam istih problema sa svim tipovima subova, pokusao sam da najem caku, nije mi uspelo, vise sam se puta zalio devovima, niko nista nije preduzeo. I lepo sam presao na MKV, sto ti i toplo preporucujem da se drzis njega, jer je ipak najbolji container.

5. eqm_avc_hr.cfg je matrix za visoke bitrateove, i koristi se iskljucivo ako film radis sa CRF modom (constant quality ili cak constant qunatizer). Nema smisla upotrebljavati ga za 2pass i 1CD ripove, takodje moze se koristiti sa 2passom ali da bitrate bude oko 2000-3000kbps, Ukoliko ga budes koristio za 1CD ripove i za manji bitrate moze da napravi jos goru sliku.
Takodje najbolje je raditi sa original rezolucijom, bez cropovanja.

Ostali matrixovi koje si nabrojao nisu od sharktootha vec u glavnom od Soulhuntera, i mp4Guy-a, mada to je nebitno. Inace soulhunter_v2.cfg je dobar za niske bitrateove u rangu 600-900kbps znaci da je pogodan za 1CD ripove, i nekada moze stasno da pomogne, takodje moze i da odmogne.

Cela stvar sa matriksima je vrlo spetljana, ali lajcki receno cela stvar je zamisljena da se neka frekvencija slike kompresuje na drugaciji nacin od druge, tj da neki detalji budu jace komprimovani od drugih.


Citat:
shto se tiche drugog pitanja, zanima me josh da li je bolje raditi x264 video kompresiju u punoj rezoluciji(npr. 640x360)
ili u anamorfnoj(skupljenoj po shirini) rezoluciji(npr.720x576).....
Ja sam radio neke testove i dosao do lepog zakljucka da je bolje raditi sve u 720x576, ili sa Clever (TM) sa cropom obicno se dobija 720x560 ili 720x432, slika je dosta ostrija i kvalitetnija, medjutim, dolazi do vise blokinga, za 1CD rip preporucuje se da se rezolucija smanji, ali mozes probati i videto sta ti se vise svidja.



[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 25.11.2006. u 12:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
80.93.253.*



+7 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi26.11.2006. u 00:34 - pre 212 meseci
Shon3i, imam josh par pitanja za tebe.

-Posto radim x264 ripove(1,37 ili 1.67gb sa AC3 zvukom, video bitrejt je negde oko 1400kpbs;HQ-Slowest(mnogo opasan profil :-)), koje matrice bi mi preporucio u ovim slucajevima?!
Ili je bolje da ih odradjujem bez matrica?!
Uradio sam nekolika ripova pri punoj anamorfnoj rezoluciji, koristeci prethodno navedeni seting, sa eqm_avc_hr.cfg matricom, i mogu da ti kazem da su fenomenalni. Ti rece da je eqm_avc_hr.cfg za bitrejtove reda 2000-3000kbps. Meni ta matrica fenomenalno odradjuje posao na 1400kbps.
Da li je to puka slucajnost, s obzirom da sam uradio samo nekoliko ripova?!
Da li je uopste potrebno koristiti matrice?!Moze li se ziveti bez njih?! :-)

-Da li je bolje zadati DAR sirovom videu ili to prepustiti container-u u sluchaju anamorfnog kodiranja?!

-Da li imas neke cake kako da se suzbije bloking na 1CD ripovima?!
......posto su na toj velicini toliko izrazeni da sam par puta stvarno razmishljao o prelasku na XVID.
Jos ako ti je izvorni DVD los, stvar postaje stvarno frustrirajuca.
Jedini nachin, s kojim sam tolko kolko moga da "ubijem" bloking, je smanjivanje rezolucije i uoptreba nekog denoise filtera, jer razna ceprkanja po x264 opcijama nisu urodila plodom.Jel ti imash neki bolji predlog od ovoga?!
Cak sam se malo i igrao sa deblocking filterom u rangu (-2,2), medjutim ne pomaze.
Jedini nacin da se prevazidje ovaj problem,koliko sam ja shvatio, je podizanje video bitrejta preko 1000kbps i definitivni prelazak na 2-2.5CD ripove.
Da li mozda greshim?!....jer stvarno na 2-2.5CD ripovima x264 kodek je mocan.
Covek se stvarno mora osecati prevarenim kad gleda 1CD ripove u x264 kodeku, sa ukljuchenim(default) deblocking filterom(interni x264 filter) u ffdshow-u (postprocessing),a toliko ga hvale na netu da je dobar na niskim video bitrejtovima.


-Josh jedna stvar....mozda ne odgovara ovoj temi, al svejedno chisto da spomenem....primetio sam da struchna (domaca) terminologija na forumu "Video kompresija" nije jasno definisana, dvosmislena je, i chesto pogreshno koriscena.

Tipichan primer je moje 1. pitanje :
Citat:
Da li je pravilno reci "enkodovanje"(enkodiranje) ili "kodiranje"?!

Mogao bih josh i da dodam "ili video kompresija"...
Koja je jasna definicija "enkodovanja". Da li to oznachava kodiranje(shifriranje) ili proces kompresije?!...mozda se to odnosi na oba procesa...

Vidim spominjesh rec "muxiranje".....zar nije pravilnije reci "multipleksiranje"?!
A rec "mux" na elektrotehnickom fakultetu se koristi kao kao skracenica, u blok shemi, za multiplekser i nikada se ne izgovara kao "muxer" ili "muxiranje"!!!..
Shta znachi rec "multipleksiranje"?!Kako glasi definicija iste?!....
Citat:
Imao sam istih problema sa svim tipovima subova

Laik bi mozda ovo protumacio kao vrstu titla(ekstenzija .SUB) a ne kao da se ta rec odnosi na titlove u opshtem smislu.
Citat:
eqm_avc_hr.cfg je matrix za visoke bitrateove

"matrix".....zar adekvatna srpska rec nije "matrica"?!...
...a "bitrate" bi trebalo da bude "bitski protok"

Da li je pravilno reci "enkoder" ili "koder" kao prevod engleske reci "encoder"?!
"filter" ili "filtar"?!
...itd...
...itd...
...itd...

Svestan sam toga da neke eng reci nemaju prevod na srpskom...i kao takve se moraju koristiti....

Shon3i nemoj se osecati uvredjenim shto sam isprozivao neke tvoje recenice... :-) ....i ja koristim potpuno istu terminologija kao i ti....
I sve mi je 101% razumljivo shta si mi rekao.
Ali za nekoga koje pochetnik u video kompresiji,kao shto je vecina na ovom forumu, ovako ne definisana i dvosmislena terminologija, moze da izazove pravu glavobolju i ne mogucnost pojedinca da precizno iskaze svoj problem, stvarajuci josh vecu zbunjenost kod istog.......

..."Kucu treba graditi na dobrim temeljima"... :-)

Pa je moj predlog, ako neko od moderatora ovo chita, da se otvori posebna tema "Struchna (domaca) terminologija u oblasti video komresije"....
gde ce se korigovati i barem donekle jasno precizirati postojeca terminologija na ovom forumu.....

......Da ne bi bilo "Pa, ja te izraze koristim vec 3 godine!Bre, kako mislish da je to sve pogreshno??!!.... ;-D

POZ




 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi26.11.2006. u 12:44 - pre 212 meseci
Uf stvarno si ispisao kilometarski post ;-)

Citat:
-Posto radim x264 ripove(1,37 ili 1.67gb sa AC3 zvukom, video bitrejt je negde oko 1400kpbs;HQ-Slowest(mnogo opasan profil ), koje matrice bi mi preporucio u ovim slucajevima?!
Ili je bolje da ih odradjujem bez matrica?!
Uradio sam nekolika ripova pri punoj anamorfnoj rezoluciji, koristeci prethodno navedeni seting, sa eqm_avc_hr.cfg matricom, i mogu da ti kazem da su fenomenalni. Ti rece da je eqm_avc_hr.cfg za bitrejtove reda 2000-3000kbps. Meni ta matrica fenomenalno odradjuje posao na 1400kbps.
Da li je to puka slucajnost, s obzirom da sam uradio samo nekoliko ripova?!
Da li je uopste potrebno koristiti matrice?!Moze li se ziveti bez njih?!


Jeste slucajnost, jer su svi filmovi drugacije kompresivni, ali u principu nije drasticna razlika. Ovo od 2000-3000kbps-a je preporuka samog kreatora te matrice (Sharktooth-a). Film koji nije dovoljno kompresivan bice veoma los i sa velikim bitrateom recimo 1500+ sa ovom matricom, nego bez nje, jer je ova matrica uglavnom zaduzena da izvuce grain, kojeg kompresija obicno unistava i pravi ruzne artifakte na slici, slika sa grainom zahteva mnogo veci bitrate za procesiranje.
Ili da se taj grain skine totalno sa nekim denoise filterom (sto je po meni veoma losa ideja) ili da matricom izvuce maksimalno moguce vise.

Mozes slobodno da koristis ovu matricu za tvoje slucajeve, ali pazi nece svaki put biti dobro, inace sa ovom matricom deblocking filter bi trebao biti podesen od standardnog sharktootovog -2:-1, na -2:-2, pa cak i -4:-4, i u onim najboljim slucajevima cak treba iskljuciti deblocking, ili ga pak postaviti na -6:-6. Mada se ja u ovakvim slucajevima odlucujem za neku sredinu recimo -4:-2 ili -3:-3.

Od skoro su u x264 ubacena dva nova parametra --deadzone-inter x, --deadzone-intra x, koja mozes da ukljucis jedino preko custom commandline opcije koja se nalazi u Zones tabu. Ovim opcijama moze takodje da se doprinese cuvanju graina i ostrine slike.

Na ovoj strani imas dosta dobrih matrica http://forum.doom9.org/showthr...=117041&highlight=matrices, za tvoj slucaj mozes da probas M4G MRM V2, M4G HRM V1, M4G High Detail V3.1.

U koliko zelis max kvalitet pri takvom vecem bitrateu, matrice moraju biti koristene, jer sama kompleksnost H264 tehnologije ima i svojih mana, a to je recim da deblocking filter kao da radi neki denoise, te onda XviD filmovi izgledaju malo bolji na istom bitrateu, jer se zadrzava vise graina, ali normalno xvid filmovi imaju dosta vise artefakta. Zato su dodati --deadzone-inter x, --deadzone-intra x, defult --deadzone-inter 21, --deadzone-intra 11.


Citat:
-Da li je bolje zadati DAR sirovom videu ili to prepustiti container-u u sluchaju anamorfnog kodiranja?!
Bolje je dati kontaineru.

Citat:
-Da li imas neke cake kako da se suzbije bloking na 1CD ripovima?!
......posto su na toj velicini toliko izrazeni da sam par puta stvarno razmishljao o prelasku na XVID.
Jos ako ti je izvorni DVD los, stvar postaje stvarno frustrirajuca.
Jedini nachin, s kojim sam tolko kolko moga da "ubijem" bloking, je smanjivanje rezolucije i uoptreba nekog denoise filtera, jer razna ceprkanja po x264 opcijama nisu urodila plodom.Jel ti imash neki bolji predlog od ovoga?!
Cak sam se malo i igrao sa deblocking filterom u rangu (-2,2), medjutim ne pomaze.
Jedini nacin da se prevazidje ovaj problem,koliko sam ja shvatio, je podizanje video bitrejta preko 1000kbps i definitivni prelazak na 2-2.5CD ripove.
Da li mozda greshim?!....jer stvarno na 2-2.5CD ripovima x264 kodek je mocan.
Covek se stvarno mora osecati prevarenim kad gleda 1CD ripove u x264 kodeku, sa ukljuchenim(default) deblocking filterom(interni x264 filter) u ffdshow-u (postprocessing),a toliko ga hvale na netu da je dobar na niskim video bitrejtovima.


Uglavnom si naveo sve mogucnosti, mada u ovim slucajevima imas veoma mali deblocking filter tj on bi trebao biti veci nesto kao 2:2, ili 3:3, ovo moze dati dosta vise blurovanu sliku ali ce donekle pomoci.

XviD nema sanse da ima lepsu sliku od x264 u nijednom slucaju pogotovu ne za manji bitrate, gde je x264 ubica. Stvar je samo u tome sto XviD zadrazava nekakv grain pa se artefakti ne vide, a slika bude ostrija. U ovakvim slucajevima ja upotrebljavam --deadzone-inter x, --deadzone-intra x parametre da bi sacuvao grain, i koristim neku matricu, obicno soulhunter v2 jer se pokazala kao najbolja za ovakve slucajeve, ali sada joj parira i M4G LRM V4. Normalno denoise filter mora da odradi svoj posao, za to bi trebao biti zaduzen FFT3D. i deblocking stavljam na 0:0.

Ako ni ovo ne pomogne veci bitrate mora biti uzet, jer je ovaj film veoma lose kompresovan, i jednostavno se ne moze sabiti.

ffdshow postprocesing obavezno iskljuci kod bilo kog H264 vide-a jer nema potrebe. Ukoliko zelis da postignes isti efekat slobodno pri enkodovanju stavi deblocking na 6:6 dobices isto samo sa mnogo manje opterecenja porcesa pri playbacku.

Citat:
Shon3i nemoj se osecati uvredjenim shto sam isprozivao neke tvoje recenice... ....i ja koristim potpuno istu terminologija kao i ti....
I sve mi je 101% razumljivo shta si mi rekao.
Ali za nekoga koje pochetnik u video kompresiji,kao shto je vecina na ovom forumu, ovako ne definisana i dvosmislena terminologija, moze da izazove pravu glavobolju i ne mogucnost pojedinca da precizno iskaze svoj problem, stvarajuci josh vecu zbunjenost kod istog.......
Prijateljski savet, navikni se na ove zargone, i svako ko bude ovo citao, ja cu se potruditi da koristim ispravne koliko mogu, ali svaki dan posecujem i druge (engleske) forume, tako da je nemoguce u mozgu prevesti sve na brzinu.

Ista stvar je skoro bila na drugom forumu da li je pravilno reci Majkrosoft ili Microstoft i ispala je ludnica.

I da sam upotrebio rec encodovanje vise bi me ljudi razumelo, nego rec kodovanje ili kodiranje, jer je encode upotrebljeno u samom programu.
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
80.93.253.*



+7 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi26.11.2006. u 15:24 - pre 212 meseci
Shon3i, svak chast.....bash si me imresionirao sa odgovorima......prava si x264 enciklopedija.....
Jesi li razmishlja da pochnesh da naplacujesh ove savete.... :-)

Na linku za matrice izgleda da nemaju da se skinu gotovi .CFG fajlovi......jel treba da uradim copy-paste u notepad i da ih sachuvam kao .CFG?!

I mozesh li ukratko da mi kazesh shta je potrebno da se ubaci u avisynth plugins folder za denoise filtar FFT3D i kako glasi njena sintaksa u avisynth skripti?!

Hvala ti josh jednom.....izvini za cimanje.....bash si me prosvetlio... :-)

POZ
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi26.11.2006. u 16:26 - pre 212 meseci
Citat:
Na linku za matrice izgleda da nemaju da se skinu gotovi .CFG fajlovi......jel treba da uradim copy-paste u notepad i da ih sachuvam kao .CFG?!
Bas tako.

Citat:
I mozesh li ukratko da mi kazesh shta je potrebno da se ubaci u avisynth plugins folder za denoise filtar FFT3D i kako glasi njena sintaksa u avisynth skripti?!


Odavde preuzmi FFTW3.DLL ftp://ftp.fftw.org/pub/fftw/fftw-3.1.2-dll.zip, kog ces da smestis u WINDOWS\SYSTEM32 direktorijum, zatim preuzmi Fizick-ov FFT3D http://www.avisynth.org.ru/fft3dfilter/fft3dfilter.html sa ove strane koja je i inace celokupna dokumentacia za filter, i na kraju strane su linkovi za download, najbolje da skines samo verziju 1.91, i iz njenog zip fajla samo dll prebacis u avisynth plugins folder.

Sto se tice sintakse, ona je ogromna, ali ja sam zadovoljan sa brzinom i kvalitetom sa FFT3DFilter(sigma=2) komandom.

[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 26.11.2006. u 21:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi26.11.2006. u 21:48 - pre 212 meseci
@Shon3i
@Boki70a

Šta reći momci, svaka čast na vašem entuzijazmu i želji za znanjem. Oduševile su me informacije u Vašim prethodnim postovima.

Što se tiče terminologije mislim da je teško "ispraviti krive drine" ako eventualno postoje. Ipak je potrebno obraćati pažnju da prevod sa engleskog bude u duhu našeg jezika, verovatno i zbog toga može doći do konfuzija kod početnika a da ne govorimo o iracionalnom strahu i odbojnošću kod ljudi kada čuju reč npr. demux ili demultipleksiranje....
U svakom slučaju na ovoj temi ne bih trebali da širimo priču o terminima u video kompresiji ako neko od Vas to želi može slobodno otvoriti novu temu koju će mo TOP-ovati a kasnije možemo napraviti mali rečnik sa terminima i njihovim uobičajenim objašnjenjem i alternativnim objašnjenjenjima.
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
80.93.253.*



+7 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi28.11.2006. u 07:25 - pre 211 meseci
@Shon3i

1.Da li je bolje da u avisynth skripti primenim denoise (ili bilo koji drugi) filtar direktno na anamorfnu rezoluciju (npr. 720x576)

ili

2. je bolje prvo da razvucem rezoluciju na 1024x576, primenim odgovarajuci filtar a zatim je vratim (skupim) na 720x576.



@Cileinteractiv

Sto se tice terminologije ja sam ZA da se otvori nova tema u vezi sa tim pod nazivom "Strucna (domaca) terminologija u oblasti video kompresije"
ili "Diskusija o strucnoj (domacoj) terminologiji u oblasti video kompresije".......samo ne znam kako se otvara :-)....tek sam skoro poceo da cavrljam po forumima.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.absolutok.com.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi28.11.2006. u 08:33 - pre 211 meseci
Citat:
@Shon3i

1.Da li je bolje da u avisynth skripti primenim denoise (ili bilo koji drugi) filtar direktno na anamorfnu rezoluciju (npr. 720x576)

ili

2. je bolje prvo da razvucem rezoluciju na 1024x576, primenim odgovarajuci filtar a zatim je vratim (skupim) na 720x576.
Pod brojem 1. Jer nikakav upsize nece pomoci, jedino ce se smanjiti brzina procesiranja, efekat ce biti isti ili losiji.

 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
80.93.253.*



+7 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi28.11.2006. u 09:42 - pre 211 meseci
E vidis, Shon3i, ja sam imao problem pri koriscenju MSU Smart Sharpen filtra direktno na anamorfnu rezoluciju i finalni x264 rip mi je u tom slucaju imao chudan i izraziti shum....medjutim kad sam taj isti filtar primenio kao pod 2. sve je bilo normalno.
Znaci sve u avisynth skripti je bilo isto samo je bio promenjen redosled primene filtra kao pod 2......
Meni je nekako logichno da se filtar primenjuje na punoj rezoluciji....... znachi da se prvobitna anamorfna PAL(720x576) rezolucija jednostavno razvuche na 1024x576 (kao i na playback-u, tad face glumaca nisu suzene i normalno izgledaju) i da se tad cepa odgovarajuci filtar.....a zatim skupi na prvobitnu PAL rezoluciju i kao takvu anamorfno enkodira....Mislim logichno mi zvuchi a i jedino mi tako uspeva da koristim MSU Smart Sharpen....
Verovatno sam ja jedini pavijan koji tako radi, jer vidim svi na Doom9 kad pokazuje snapshoot-ove(sa primenom filtra), svi su u anamorfnoj rezoluciji....
Shon3i, slazime, reci da sam u pravi.....inache ostadoh ja medju shimpanzama.... :-)
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.absolutok.com.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi28.11.2006. u 09:56 - pre 211 meseci
I pored toliko dobrih denoise filtera kao sto su RemoveGrain, DeGrainMedian, VagueDenoiser, CNR2, MVTools-a, FRFun3D, FFT3D, ti nasao da koristis VirtalDub filter i to jos MSU. Tu nesto definitivno nije u redu, a logicno je da ako primenis denoise na punu anamorfnu rezoluciju pre bilo kakvog resize-a i crop-a ali nikako nije logicno da upsize-ujes pa da primenjujes filter, jer nemozes da dobijes vise detalja. Mada neki kazu da to nije bitno, da li radis denoise pre ili posle resize-a (ne veceg od source-a), sto se moze videti i iz samog MeGUI-a i GordianKnot-a. Sve u svemu razlika je transparentna, a brzina je slicna. Ako tri treba neki sharpen filter tu je zaduzen LimitedSharpenFaster i SeeSaw, pretrazi malo Doom9 forum nacices odgovor, cak i ovu temu pisano je o ovome
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
80.93.253.*



+7 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi28.11.2006. u 11:25 - pre 211 meseci
Shta fali MSU?!...Dobar razlog shto ga koristim je i taj shto za njegovo objashnjenje postoji jedna web strana, a za ove avisynth denoise filtre, shto si naveo, moram da procheshljam brdo tema(shto veruj mi nije lako) na Doom9 forumu, jer svaki od tih filtra ima brdo opcija pa covek pocinje da se gubi....
Citat:
nije logicno da upsize-ujes pa da primenjujes filter, jer ne mozes da dobijes vise detalja

Pa svrha upsize-a, u ovom sluchaju nije sa ciljem, da se dobije vishe detalja (jer i ne moze kao shto sam kazes) nego da se filtar primeni na nedeformisanu sliku na kojoj glumci normalno izgledaju.

Sto se tich gubitaka detalja u sluchaju 720x576->1024x576 nishta ne gubish......a i ne dobijash.....
dok u svim klasichnim varijantama kao npr. 720x576->640x360, 548x222 itd. definitivno gubish jer smanjujesh broj piksela u odnosu na izvorni DVD, bezobzira shto
shto je resize i crop uradjen ispod izvorne rezolucije DVD-a.

(.....mozda bi mogla da se otvori nova tema koja se samo odnosi na rezoluciju.....)

LimitedSharpenFaster koristim...toliko je blag filtar za izoshtravanja da efekte moga da primetim tek kad primaknem glavu na 5cm od monitora...
...medjutim mana mu je, ako se pojacha, u zelji da se prevazidje granica od predhodnih 5cm, da ceo rip pretvara u "animaciju"....i glumci izgledaju ko da su nacrtani....
Znam za SeeSaw, al ga nisam nikad koristio....


Shon3i, hvala ti na odgovorima!!!

POZZ
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.absolutok.com.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi28.11.2006. u 14:04 - pre 211 meseci
Citat:
Shta fali MSU?!...Dobar razlog shto ga koristim je i taj shto za njegovo objashnjenje postoji jedna web strana, a za ove avisynth denoise filtre, shto si naveo, moram da procheshljam brdo tema(shto veruj mi nije lako) na Doom9 forumu, jer svaki od tih filtra ima brdo opcija pa covek pocinje da se gubi....
Fali mu mnogo toga, ne bi sad da pricam razne detalje, ali da je dobar i ja bi ga sigurno koristio ne bi trazio drugi jel da?. Sto se tice opcija za druge denoisere uglavnom nisi u pravi, jer ne moze jedan film da ima isti intezitet suma kao drugi, zamisli kad bi za svaki film uzimao iste parametre, to bi bilo extra, ali to je nemoguce. A svi filteri koje sam ti naveo rade veoma prosto i nikakvi parametri im ne trebaju. Dovoljno je samo da uzmes reimo RemoveGrain(), ili pak RemoveGrain(mode=x) gde x moze biti od 1 do 18, 2 za light denoise, 5 za medium, 8,9-17, za hard denoise.

FFT3DFilter(sigma=2) sasvim zadovoljavajuce, Sigma=3 vec dosta jace, sa 1.5 moze da se naprave mogi poslovi itd. Cak ima i svoj sharpen filter recimo FFT3DFilter(sigma=2, sharpen 0.3) 0.5 lepo radi i probas, moras da kombinujes. ostale opcije ti ni netrebaju.

za ostale filtere slicno, prvo probas ono najosnovnije recimo FFT3DFilter().

Ima ima i MSU opcije ali nije to to.

Citat:
Pa svrha upsize-a, u ovom sluchaju nije sa ciljem, da se dobije vishe detalja (jer i ne moze kao shto sam kazes) nego da se filtar primeni na nedeformisanu sliku na kojoj glumci normalno izgledaju.

Sto se tich gubitaka detalja u sluchaju 720x576->1024x576 nishta ne gubish......a i ne dobijash.....
dok u svim klasichnim varijantama kao npr. 720x576->640x360, 548x222 itd. definitivno gubish jer smanjujesh broj piksela u odnosu na izvorni DVD, bezobzira shto
shto je resize i crop uradjen ispod izvorne rezolucije DVD-a.


720x576->1024x576 mozda ne a 720x576->1024x576->720x576 nikako ne moze da bude dobro, i sam si to zakljucio, A to sto je slika izdeformisana nema veze pa u tome i jeste cilj, da ti encodujes sa punom rezolucijom a posle samo signaliziras u korektan DAR i to je to, ako ti smeta sto je izdeformisana slika onda lepo odmah primeni SAR na sliku i resizuj je u startu na 720x400 odnosno 720x352 u zavisnosti koliki je SAR i dobices potpuno isto cak i bolje i brze jer koliko treba da se izfiltrira slika sa tolikom rezlucijom nepotrebno. A kad si vec uvecavao na tu rezoluciju da bi zadrzo original PAR morao si da je razvuces na 1024x768.

Citat:

LimitedSharpenFaster koristim...toliko je blag filtar za izoshtravanja da efekte moga da primetim tek kad primaknem glavu na 5cm od monitora...
...medjutim mana mu je, ako se pojacha, u zelji da se prevazidje granica od predhodnih 5cm, da ceo rip pretvara u "animaciju"....i glumci izgledaju ko da su nacrtani....
Znam za SeeSaw, al ga nisam nikad koristio....


Probnaj smode=3, ss_x=2.0, ss_y=2.0, i polako pojacavaj jacinu. takodje probaj osnovno bez ijednog parametra.
SeeSaw je malo tezi za koristenje probacu da ti objasnim posle kada budem imao vremena.


Pozdrav, i nemoj da radis bespotrebne stvari, bezveze gubis samo vreme na stvari koje nisu dobre, veruj mi
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
80.93.253.*



+7 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi28.11.2006. u 15:33 - pre 211 meseci
Citat:
Sto se tice opcija za druge denoisere uglavnom nisi u pravi, jer ne moze jedan film da ima isti intezitet suma kao drugi, zamisli kad bi za svaki film uzimao iste parametre, to bi bilo extra, ali to je nemoguce.

Slazem se u potpunosti......usput hvala ti na dodatnim opcijama za navedene filtre
Citat:
720x576->1024x576 mozda ne a 720x576->1024x576->720x576 nikako ne moze da bude dobro, i sam si to zakljucio

Nisam ja to zakljuchio...to si ti zakljuchio...al svejedno, shvatio sam ono shto sam trazio a to je da
filtar mogu direktno da primenim na anamorfnu rezoluciju
Citat:
i nemoj da radis bespotrebne stvari, bezveze gubis samo vreme na stvari koje nisu dobre

Da znam da su bespotrebne i da nisu dobre, verovatno ti i ne bih postavljao pitanja. ;-)

P.S.
Bio bih ti zahvalan za SeeSaw objashnjenje .......nije mi hitno......kad budesh imao vremena

POZZZ
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi28.11.2006. u 16:00 - pre 211 meseci
Citat:
Nisam ja to zakljuchio...to si ti zakljuchio...al svejedno, shvatio sam ono shto sam trazio a to je da
filtar mogu direktno da primenim na anamorfnu rezoluciju

Pa kako nisi ti zakljucio kada si lepo rekao da downsizeom sa 720x576 na 640x360, 548x222 itd, gubis jer se gube pixeli, tako da i tvoj nacin 720x576->1024x576->720x576 potpuno isto moras da izgubis. Nema veze bitno je da si sad shvatio.

I u svakoj dokumentaciji od svakog filtera (ono sto tebe mrzi da citas) na kraju pise sta filter zahteva, a to je obicno da rezulucija bude deljiva sa 16 (mod16) i da ima YV12 ili YUY2 colorspace.


Citat:
P.S.
Bio bih ti zahvalan za SeeSaw objashnjenje .......nije mi hitno......kad budesh imao vremena
Bit ce, veceras, mozda sutra.
 
Odgovor na temu

KRUSADER
Srbija

Član broj: 96115
Poruke: 62
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi02.12.2006. u 14:02 - pre 211 meseci
Napravio sam program koji pored toga shto rachuna video bitrate(npr. za smeshtanje fajla 1 cd) rachuna i optimalnu rezoluciju, na osnovu optimalne "bit per pixel" konstante, koja se nalazi u eksternom ini fajlu, s obzirom da moje iskustvo sa x264 codecom nije veliko, a sa xvid-om josh manje, ja vas molim da testirate moj program. Kao shto rekoh optimalne "bit per pixel" konstante se nalaze u eksternom ini fajlu, tako da su one izmenljive jer ne mora da znachi da su tachne. Ovaj progam postavljam sa ciljem da dodjem do tachnijih konstanti, ochekujem od vas da ce te mi pomoci, posebno ochekujem pomoc od Koste i od Shon3i.

P.S.
Nemojte da vas zbuni to shto se deshava da je velichina fajla manja od 700mb(odnosno 690mb) ako ste kao velichinu odabrali 1CD jer sam u programu postavio takvu formulu u kojoj se optimalni Bit Per ne premashuje.
Takodje, maximalna rezolucija je 720*540(DVD-Rip 4/3 rezolucije).
Ovaj program je joh u Alpha verziji, nemojte se ljutiti ako ima neki bug.

Download Adresa:
http://crusader.corn.googlepages.com/Mpeg4Calc.7z
 
Odgovor na temu

KRUSADER
Srbija

Član broj: 96115
Poruke: 62
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi02.12.2006. u 14:20 - pre 211 meseci
Da se ispravim, navedenom textu pishe bit per pixel, verdnosti u ini fajlu su kilobit per pixel, da bi se izbegle suvishne matemetichke operacije.
 
Odgovor na temu

deki40

Član broj: 20272
Poruke: 86
91.143.223.*



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi31.12.2006. u 10:03 - pre 210 meseci
evo i ja pocinjem da se interesujem za ovu temu....
pre svega, jel ima negde da se skinu neki trejleri, delovi filmova, segmenti, da pre svega pogledam max kvalitet koji moze da se postigne...
tnx...

poz...
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi01.01.2007. u 21:06 - pre 210 meseci
Na www.apple.com/trailers i www.nerodigital.com, imas brdo HD AVC trailera, uzivaj u kvalitetu istih. Ali ces kvalitet najbolje osetiti kada budes neki DVD sam kompresovao u H264.

 
Odgovor na temu

deki40

Član broj: 20272
Poruke: 86
91.143.223.*



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi02.01.2007. u 08:50 - pre 210 meseci
evo nekih mojih razmisljanja...

razmisljam o nekoj jeftinijem resenju za HD filmove...
imamo dva segmenta, plejer i tv...

Plazma nije losa, LCD tehnologija jos se razvija...
sta mislite o kombinaciji PC+projektor /pravljen od 17" LCD-a/ ?
ipak, gledati film na formatu npr. 2x1m je prava stvar...
zagrejao sam se za pravljenje projektora od 17" LCD-a, em jeftinije, em dugotrajnije /mislim na lampu/, jedino malo ruzno..
pretpostavljam da se sa 17" LCD monitorom mogu gledati hd snimci 720p, kakva je situacija sa 1080i?

da li ima najava za hd-dvd plejere?
odmah se postavlja pitanje rezanja filmova...
da li cekati /i sta mislite, otprilike, koliko/ da zazive hd plejeri, rezaci, ili ici na varijantu sa kompom?

glasno razmisljam o nasoj situaciji... nabavka i razmena filmova sa news servera...da li se mozda vec sada zna buduci standard za dvd plejere?
ipak, mislim da je kvalitet snimka bolji ako se pusta sa dvd-a nego sa kompa /ispravite me ako gresim/ako vec puno vremena treba da se skine
film sa news-a, da to ipak bude neki buduci standard /ponavljam, ako se uopste zna koji je.../

svaki odgovor je dobrodosao...mislim da smo svi na nekom vidu prekretnice, jer kad neka nova tehnologija tek pocinje da zivi, ima dosta izbora,
a malo pravih varijanti...

poz....
 
Odgovor na temu

deki40

Član broj: 20272
Poruke: 86
91.143.223.*



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi07.01.2007. u 06:53 - pre 210 meseci
konkretno pitanje:

imam film, wmv, 720p, 5,1, umiksovan jedan strani titl...
hocu da ubacim nase titlove...
da li da se mucim da demux-ujem pa da posle miksujem sa nasim titlovima, da li to uopste moze, da li je izvodljivo,
da li dolazi do degradacije kvateta, ili moze samo titl kao poseban fajl pored, istog imena...?

poz...
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68071 | Odgovora: 263 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.