Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

[es] :: Video kompresija :: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68015 | Odgovora: 263 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi04.06.2006. u 22:57 - pre 217 meseci
Citat:
Cileinteractiv: Konvertrova sam jedan mpeg2 klip u mp4 uz pomoć meGUI-a. nekako sam ga naterao da krene u konverziju koja je dosta dugo trajala a rezultat je mp4 vide klip bez zvuka. U log fajlu je pisalo da postoji greška u vezi Nero-vog aac kodeka ili nešto slično a postoji samo demux-ovan mpa kao izvorni zvuk iz mpeg2 klipa. Pokušao sam da konvertujem taj mpa u aac sa BeeLight-om ali javlja sledeće: Floating-Point Process: No
Error 84: error configuring bsn! Imao sam nameru da mux-ujem dobijeni aac sa mp4 u mp4UI (MP4 file tool) gde sam i video da zvuk uopšte ne postoji kao audio track... Šta se dešava sa meGUI-om i Bee Light-om i mogu li uopšte mux uraditi u onako kako sam nameravao?
Ti si sad samo enkodovao video, nadam se da si u bitrate calculatoru kad si izracunavao bitrate uracunao i bitrate/velicinu zvuka inace zvuk mozes enkodovati sa MeGUI-em

nadam se da si updateovao sve tako bi trebalo sve da radi inace podesis kao na slici

Znaci ucitas taj MPA



podesis NDAAC kao na slici, mislim bitrate promenis i ABR/VBR/CBR kako ti vise odgovara



i enkodujes

mozes da koristis i CT AAC (da bi radio moras iz winamp/plugins foldera da kopiras enc_aacplus.dll i nscrt.dll ako koristis winamp 5.22, a iz winampa 5.20, 5.21 dovoljan je samo enc_aacplus.dll da kopiras u megui/tools/encaacplus folder, sa starijim winampima tj enc_aacplus.dll iz starijih winampa ne radi) koji po meni daje bolje rezultate recimo kad konvertujes 6ch AC3 u 6ch MP4/AAC, znaci sad-a kad radis bilo koj DVD slobodno ostavi 5.1 zvuk.

I nemoj da koristis BeLight za enkodovanje jer sad ima bagova, tj mozes samo za CT AAC jer za ND AAC ima neki teski bug. inace sto bi ga uopste koristio kao i mp4UI za muksovanje kad je tu mp4box koji je integrisan preko MeGUI samo udjes u MP4 muxer kao na slici i muxujes sta oces, takoje imas i za MKV, AVI, DIVX itd




[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 05.06.2006. u 00:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi05.06.2006. u 02:38 - pre 217 meseci
Shon3i, molim te, imam jedan problem i molio bih te da mi pomogneš. Naime, ne znam zašto, ali kad sam instalirao najnoviji Winamp 5.22 nema tog dodatnog DLL fajla u Plugin folderu Winamp-a, nscrt.dll, pa više ne mogu da slušam moje MP4 fajlove.

Budi dobar i okači negde na netu taj dll fajl, i reci tačnu putanju gde da ga iskopiram posle.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi05.06.2006. u 10:19 - pre 217 meseci
nscrt.dll koliko ja znam sluzi samo kao dinamicka biblioteka za enc_aacplus.dll, enc_wma.dll, enc_lame.dll i ostale winampove dll-ove koji su pod licencom. inace in_mp3.dll sluzi za pustanje MP1/2/3 i AAC fajlova u ali AAC samo u .aac kontejneru znaci samo raw aac, dok za MP4 kontejner ide in_mp4.dll. Pazi u mp4 moze da bude i mp3, ne mora samo aac, znaci ako ne mozes da pustis mp4 znaci da ti je otisao in_mp4.dll. Evo ovde mozes da skines sve fajlove pa probaj.
 
Odgovor na temu

Goran Ridjic

Član broj: 50739
Poruke: 34
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi17.07.2006. u 01:42 - pre 216 meseci
Kako se skoristi ovaj MeGUI?
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi06.09.2006. u 02:05 - pre 214 meseci
Izvini zbog zakasnelog odgovora, nisam dugo svraćao na ovu temu. Uputstvo za korišćenje MeGUI imaš na forumu Doom9, http://forum.doom9.org/showthread.php?t=112496

Inače, razlog zbog kojeg ovde postujem posle dužeg vremena je taj što Nero krajem ovog meseca(ili oko 20-tog) najzad izbacuje novi Nero Recode u okviru svog paketa Nero Burning Rom 7.5, koji će ujedno sadržavati ultra doterani i ultra poboljšani najnoviji Ateme H.264 enkoder, koji će raditi u paru sa Nerovim najnovijim AAC kodekom koji je predstavljen još u Maju ove godine.

Spremite se za revoluciju.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi06.09.2006. u 20:02 - pre 214 meseci
Ok kosta. Čekamo sa nestrpljenjem.

Nedavno sam se uverio da X264 kodek sa video bit rejtom od 450kb/s daje bolju sliku nego DivX na 1000 kb/sec. Ton sam radio u mp3 jer još ne mogu da se posvetim traganju za konvertorom u AAC... Eto, video DVD od 3 GB sa tonom u wav formatu uz pomoć X264 i mp3 dobio sam avi od 180 MB.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi06.09.2006. u 22:45 - pre 214 meseci
Citat:
Cileinteractiv: Ok kosta. Čekamo sa nestrpljenjem.

Nedavno sam se uverio da X264 kodek sa video bit rejtom od 450kb/s daje bolju sliku nego DivX na 1000 kb/sec. Ton sam radio u mp3 jer još ne mogu da se posvetim traganju za konvertorom u AAC... Eto, video DVD od 3 GB sa tonom u wav formatu uz pomoć X264 i mp3 dobio sam avi od 180 MB.
Za aac ce ti biti dovoljan MeGUI ako ga koristis, ako ne mozes da upotrebis foobar uz plugin za ac3 input ako ti je input ac3, a za odlican stereo zvuk ce ti biti dovoljno 32-48kbps.

Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Izvini zbog zakasnelog odgovora, nisam dugo svraćao na ovu temu. Uputstvo za korišćenje MeGUI imaš na forumu Doom9, http://forum.doom9.org/showthread.php?t=112496

Inače, razlog zbog kojeg ovde postujem posle dužeg vremena je taj što Nero krajem ovog meseca(ili oko 20-tog) najzad izbacuje novi Nero Recode u okviru svog paketa Nero Burning Rom 7.5, koji će ujedno sadržavati ultra doterani i ultra poboljšani najnoviji Ateme H.264 enkoder, koji će raditi u paru sa Nerovim najnovijim AAC kodekom koji je predstavljen još u Maju ove godine.

Spremite se za revoluciju.
Polako videcemo, ne treba davati prerane zakljucke o kvalitetu, ipak je razlika samo u AQ-u koji moze da da kvalitet ali u ogranicenim kolicinama. Jedino moze brzina da bude superiorni faktor.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi18.09.2006. u 16:31 - pre 214 meseci
Evo napokon posle dugog cekanja ugledao je svetlost dana Ateme High Profile AVC encoder koji se nalazi u Nero 7.5.1.1 Premium Reloaded paketu, koji se moze preuzeti sa www.nero.com ~189mb sto i nije za pohvalu ljudima koji koriste dialup, a hteli bi da ga probaju. Ja sam vec spremio dva DVD naslova da ga isprobam i da udjem u famozni Nero Digital svet, tj da uradim test izmedju x264 i Ateme-a, i ako je Ateme Main Profile codec bio dosta dobar codec i dosta blizu x264 Main Profile-u a neki put cak i bolji, a bogme blizu i x264 High Profile-u, sad cemo da vidimo koliko 8x8 transforamcija moze da pomogne i koliko je 8x8 kod ateme-a bolji (optimizovaniji) nego 8x8 x264, imajuci u vidu da Ateme ima dobar Adaptive Quantization i Psy Elements.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi19.09.2006. u 23:09 - pre 214 meseci
Na veliku zalost novi Ateme encoder ima bug, koji pravi oversized fajlove, tj ja sam zadao encoderu 700mb finalni fajl a dobio 980. Kvalitet je zadovoljavajuc i mogu reci da encoder ostavlja mnogo vise filmskog graina od x264, te slika izgleda lepse i ostrije. S obzirom da nisam mogao korektno da ga istestiram jer je encoder zapravo uzeo bitrate koji je hteo ne mogu da kazem da li je bolji od x264.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi25.09.2006. u 14:34 - pre 213 meseci
Da bi pravilno gledali MP4/H264 filmove trebaju vam

Matroska Splitter i ffdshow

edit: sredjivanje teme

[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 09.02.2007. u 15:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mcdoc
Smederevo

Član broj: 84985
Poruke: 342
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi26.09.2006. u 22:17 - pre 213 meseci
Citat:
Cileinteractiv: Ok kosta. Čekamo sa nestrpljenjem.

Nedavno sam se uverio da X264 kodek sa video bit rejtom od 450kb/s daje bolju sliku nego DivX na 1000 kb/sec. Ton sam radio u mp3 jer još ne mogu da se posvetim traganju za konvertorom u AAC... Eto, video DVD od 3 GB sa tonom u wav formatu uz pomoć X264 i mp3 dobio sam avi od 180 MB.


Koje su mu optimalne rezolucije, odnosno koliko ga treba smanjiti sa orginal PAL-a npr?
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi27.09.2006. u 01:33 - pre 213 meseci
Ja sam radio smanjivanje na 576x432 ili 512x384, ali ne idi ispod toga. Kao resize filter obavezno koristi Bicubic Sharp ili Lancos3 iz plug-ina Resize u VirtualDub-u.

Ja sam epizode jedne serije radio na 400 kbps, snimano je sa HRT2 televizije preko kablovskog sistema, i mogu reći da sam zaista bio oduševljen kvalitetom slike koji daje. Za audio koristi AAC, poželjno je.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi27.09.2006. u 10:43 - pre 213 meseci
Ukoliko radis DVD na 700mb mozes slobodno da ostavis original rezoluciju.
 
Odgovor na temu

mcdoc
Smederevo

Član broj: 84985
Poruke: 342
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi27.09.2006. u 19:10 - pre 213 meseci
Prilicno je spor MEGUI u odnosu na VirtualDub. Oko 4-5 puta. Izgleda da treba da se ukljuci Mpeg2 Deblocking za isod 350 bitrate
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi27.09.2006. u 21:14 - pre 213 meseci
Pa koja si setovanja koristio u MeGUI-u? Ajde daj nam screenshot ili nam navedi tačno SVA setovanja kakva su ti. Nemoj ništa da izostaviš, jer inale ne možemo da ti damo precizan odgovor.

Spor je verovatno zato što si preterao sa nekim podešavanjima.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi27.09.2006. u 21:56 - pre 213 meseci
U principu profil HQ-Slow je prekretnica izmedju dobrog snimka i brzine, a debloking ne treba ukljucivati jer kvari ostrinu, ali treba ukljuciti u x264 ali ne treba ici inznad 2,2
 
Odgovor na temu

mcdoc
Smederevo

Član broj: 84985
Poruke: 342
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi27.09.2006. u 23:36 - pre 213 meseci
Izgleda da je bio mpeg ruzan. Napravio ga DVBDream nesto interlace-ovano, pa je ovaj morao da odradi i deinterlace. Inace su podesavanja bila default. Evo ga sad na HQ slov ide oko 18 fame sto je mnogo bolje
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi30.09.2006. u 13:48 - pre 213 meseci
Pre mozda pet minuta, dev nera JohnV je izdao patch za problem oversizea kod novog AVC encodera.

Download, Mirror

Zameniti postojeci NeNDVid.ax u "\Program Files\Common Files\Ahead\DSFilter" sa ovim NeNDVid.ax iz zip arhive.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

KRUSADER
Srbija

Član broj: 96115
Poruke: 62
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi08.10.2006. u 12:48 - pre 213 meseci
@Shon3i

Pošto imaš najnoviji Nero i oversize patch, da li bih mi mogao reći da li se h264 Nero Digital Video + Nero Digital Audio pokazuju bolje od x264 Video + Coding Technologies AAC Audio, i kakav je odnos brzine?

Unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi08.10.2006. u 14:48 - pre 213 meseci
Citat:
KRUSADER: @Shon3i

Pošto imaš najnoviji Nero i oversize patch, da li bih mi mogao reći da li se h264 Nero Digital Video + Nero Digital Audio pokazuju bolje od x264 Video + Coding Technologies AAC Audio, i kakav je odnos brzine?

Unapred zahvalan.
Uf, vrlo tesko pitanje, ali ima odgovor, Nero jeste brzi od x264 sa max podesavanjima, ali iskreno mislim da Nero Recode nema pristup svim podesavanjima ateme encodera tj kao da ta max podesavanja nisu stvarni maximum encodera. Zatim nerov Psyhovisual Encahment se dobro pokazao na low bitrate encodingu. Uradio sam dva veoma komlikovana filma za kompresovanje i dobio sam ono sto sam i ocekivao, a to je da kvalitet varira od slucaja do slucaja, sto znaci da je jedan film totalno drugacije izgledao sa x264 i totalno drugacije sa Nerom. Izgleda mi kao da je Nerov encoder bas optimizovan za low bitrate, dok je x264 za low-mid. Sto se tice audi-a ja u oba slucaja koristim CT AAC i sa time nemam problema, mada nerov audio je sasvim odlican, pa tako ako radis preko Recode-a nema potrebe da ga ne iskoristis, jer razliku ne mogu da osetim. Tako da mi se cini da Nero AVC+CT AAC u MKV-u moze da bude najbolja kombinacija za max kvalitet, ali mi treba jos dosta testiranja. Inace sad su u x264 uvedeni neki tweakovi za cuvanje graina sa slike tako da se x264 na drugom filmu pokazao mnogo bolje nego nero.

I kao zakljucak mogu da kazem da ljudi nece pogresiti ako koriste bilo Nero AVC bilo Nero AAC bilo x264 ili bilo CT AAC, jer su sve to dobri encoderi.

[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 08.10.2006. u 16:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68015 | Odgovora: 263 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.