Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

[es] :: Video kompresija :: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68062 | Odgovora: 263 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi14.02.2006. u 22:50 - pre 221 meseci
Naravno da je potrebno, čudi me da nisi pročitao ovu temu od počletka, neko je to već spomenuo. Treba ti FFDSHOW, a možeš ga skinuti sa http://mirror01.x264.nl/x264/f...51221-gcc4.0.2-sse-x264.nl.exe

Potom ga instaliraj i, voila , moći ćeš da gledaš takav video. Kao dodatak, preporučujem ti da instaliraš Matroska splitter (nije obavezan za gledanje) sa adrese http://mirror01.x264.nl/x264/MatroskaSplitter.exe

Javi šta si uradio i kako si zadovoljan kvalitetom.

E da, revizija 434 ima jedan manji bug, tako da skini novu reviziju 437 u kojoj je to ispravljeno.

[Ovu poruku je menjao Kosta ******um Rex Persia dana 14.02.2006. u 23:52 GMT+1]
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi15.02.2006. u 02:15 - pre 221 meseci
Oops, moja greška... Isprobavao sam to na brzinu, tako da sam u datom trenutku bio pročitao samo poslednjih nekoliko postova.
Hvala za linkove, sada je sve u redu.
 
Odgovor na temu

sasamsa
NS

Član broj: 74088
Poruke: 62
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi22.02.2006. u 18:53 - pre 221 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Ljudi, fantastične vesti, upravo sam skinuo reviziju 431 x264 kodeka i moram reći da sam veoma prijatno iznenađen!!! Konačno je razvojni tim koji pravi x264 kodek ubacio sve opcije u VFW kodek koje su mu nedostajale. Skinite obavezno ovu reviziju sa linka http://mirror01.x264.nl/x264/revisio...31-install.exe i isprobajte nove opcije.


Konačno je neko uslišio tvoje molbe za updatovanje VFW :-)
Ja nisam dugo koristio VFW verziju jer je mp4 pravi kontejner za avc i meni je kvalitet na prvom mestu i zato koristim cli...
kvalitet cli i vfw outputa se nemože porediti...

Kako ti encoduješ zvuk? Može li se aac ugurati u avi?
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi24.02.2006. u 13:10 - pre 221 meseci
Citat:
sasamsa: Konačno je neko uslišio tvoje molbe za updatovanje VFW :-)
Ja nisam dugo koristio VFW verziju jer je mp4 pravi kontejner za avc i meni je kvalitet na prvom mestu i zato koristim cli...
kvalitet cli i vfw outputa se nemože porediti...

Kako ti encoduješ zvuk? Može li se aac ugurati u avi?


Da konacno su nesto malo poradili na vfw ali su ga isto toliko i zeznuli. mp4 jeste pravi kontejner ali nije najbolji mislim da mkv ima sve.

cli vs vfw ne moze da se poredi iz razloga zato sto vfw nema pola opcija, kako nesto tako mozes da poredis. Isti kvalitet se dobija preko cli kad stavis ista podesavanja kao u vfw.

Za zvuk koristim BeLight b9 i winampow aac jer zvuk radim u 6ch. Nero 6/7 ima toliko problema sa 6ch zvukom da je to katastrofa.

aac u avi moze http://www-user.tu-chemnitz.de...ug/AVIMux%20GUI/index-eng.html jedina aplikacija AVIMux GUI, ali sam par puta imao totalnu desinhronizaciju
 
Odgovor na temu

sasamsa
NS

Član broj: 74088
Poruke: 62
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi24.02.2006. u 13:55 - pre 221 meseci
Ja koristim x264 za video a za audio coding technologies aac+ PS (winamp) pa to sve spojim u yambu u .mp4.
Dobra je i matroska jer je univerzalni kontajner ali je nijedan hardware avc player neće podržavati a mp4 je ipak standard za avc+aac...

Koliko ja znam kvalitet cli i vfw outputa nisu isti ne samo zbog nedostatka nekih opcija u vfw nego i zbog problema samog avi kontejnera koji je jako star i stvarno ne bi trebalo stavljati AVC stream nove tehnologije u stari kontajner pošto je već i za ovakav avc u avi potrebno puno "hackovanja" i avc ima problem sa B-frames u avi...

Pitaj nekog x264 developera i napraviće ti veliku listu. Zato su i prestali da updatuju VFW...
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi24.02.2006. u 14:10 - pre 221 meseci
Citat:
Ja koristim x264 za video a za audio coding technologies aac
Ubedljivo najbolja kombinacija.

Citat:
aac+ps
radi samo ako je bitrejt <=48.

Citat:
matroska jer je univerzalni kontajner ali je nijedan hardware avc player neće podržavati
Videcemo. Mada ja ne volm hardware playere tj lepse mi da povezem komp i tv i lepo gledam sve.

Posto ubacujem subtitle u mkv jer sam imao problema sa mp4 tj mp4 ima problema sa subtitlovima.

Citat:
Pitaj nekog x264 developera i napraviće ti veliku listu. Zato su i prestali da updatuju VFW...
Znam ja vrlo dobro zasto su prestali da updejtuju vfw. Jedin razlog je to sto si ti naveo da ima problema sa b-frejmovima i to je tacno ali nema problema sa avi-om. Posto ni jedna aplikacija ne postoji koja moze da snimi u mp4 recimo implementacija mp4 opcije u virtualdub tada bi i mp4 imao problema jer vfw prouzrukuje te probleme, a drugo ne postoji ni jeadn cli enkoder koji moze da snimi u avi bez vfw.

[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 24.02.2006. u 15:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sasamsa
NS

Član broj: 74088
Poruke: 62
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi24.02.2006. u 14:41 - pre 221 meseci
Mislim da je glavni razlog zašto neko koristi avi je to da može da ga lako edituje u virtualdub-u ali uskoro će se pojaviti aplikacija koja podržava editovanje mp4 lakoćom virtualduba. Još uvek ima puno bugova...

A i njima je jako teško da implementuju nove funkcije u vfw jer zahtevaju mnogo "hakovanja" i zaobilaženja problema...to je rekao glavni developer x264 pengvado...

...inače ja enkodujem sa veoma malim bitrate-ima i uglavnom sa TV-a pa onda još koristim kombinaciju kompleksnih avisynth filtera (za video 400x300 ide brzinom od 5fps na P4 3GHz) pa onda posebno audio filtriram od šuma...pa encodujem audio (ako je mono onda 32kbit a ako je stereo 48kbit+PS)...pa onda kada se završi proces filtriranja videa enkodujem video u x264 sa skoro maksimalnim nameštanjima tj high profile + custom matrices ~10ref frames...i kada se sve enkoduje spojim i rezultat je jako mali fajl koji izgleda bolje od originala...ili divx-a na 3x većem bitrate-u :-)

Ako nekome ovo sve deluje zamorno i sporo neka skine nero recode i nek enkoduje avc+aac sa jednim klikom...inače trenutni nero (tj ateme) kodek puno zaostaje za x264 a čini mi se da je i ovaj najnoviji koji je već ~godinu dana u test fazi malčice lošiji od x264...

ali meni je ovako zanimljivije...i lepota u svemu tome je što ni npr Bil Gejts ne bi mogao da odradi bolji encoding :-)

[Ovu poruku je menjao sasamsa dana 24.02.2006. u 15:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sasamsa
NS

Član broj: 74088
Poruke: 62
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi24.02.2006. u 15:44 - pre 221 meseci
evo pogledaj ovo: to je paviko napravio http://forum.doom9.org/showthread.php?p=621343#post621343

stvarno najbolji noise reduction koji sam video. nešto mi neradi u najnovijem Avisynthu tj posle 10 frame-ova slika se poremeti pa za taj skript koristim AviSynth_210205...
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi24.02.2006. u 15:58 - pre 221 meseci
Lepo ali dosta sporo. Ranije sam to koristio. Nije bas pogodno za DVD filmove jer ustvari samo to i kompresujem. Zato sad koristim kombinaciju removegraina i convolution3d filtera.
 
Odgovor na temu

sasamsa
NS

Član broj: 74088
Poruke: 62
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi24.02.2006. u 16:03 - pre 221 meseci
Za DVD ti baš i netreba ni jedan filter a ovo je više za TV i DV kamere i stvari gde ima više šuma...

[Ovu poruku je menjao sasamsa dana 24.02.2006. u 17:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi24.02.2006. u 16:09 - pre 221 meseci
Pa bas se ne slazem sa tobom. DVD ima neku mesavinu grain jos nekih sumova koji prouzrukuju losu kompresiju. Najvise vidljivi kvadratici su kod magle i dima i staticnim delovima i pogotovo nocnim scenama. Sa xvidom je to bilo katasrofalno vidljivo ali sad sa x264 se moze malo ublaziti ali je i dalje primetno zbog ostrine koju daje h264. Denoiseri urade posao do pola jer taj sum koji je u kompresovanom videu dosta los i ima puno kvadratica prelazi rainbow efekat koji lepse izgleda.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi25.02.2006. u 00:03 - pre 221 meseci
Auu, ljudi, mene nema samo 3 dana na ovoj temi(tj. toliko je nisam gledao), a ono vas dvojica skupiste sve zajedno 10 postova. Nema šta, lepu diskusiju ste započeli.

Nego, Nenade, koji mi ti denoiser preporučuješ i kako da ga podesim, na koju vrednost? Da li je dovoljno da se stavi na medium, ili to zavisi od svakog TV kanala ponaosob. Budi malo detaljniji oko ovoga, molim te.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi25.02.2006. u 11:04 - pre 221 meseci
Za TV capturinge je sasamsa da odlican Denoiser ims gore link. Medjutim on je dosta spor ali skida svaki sum sa slike. Inace dobar a brz denoiser je RemoveGrain(mode=x) gde za x valjane cifre su 2,4,8,9,16,17
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi25.02.2006. u 17:33 - pre 221 meseci
Da, hvala ti. Ali ja se ne razumem u ta podešavanja koja si naveo. Daj mi link za Remove Grain denoiser ako ti nije teško. A posle mi objasni koja su optimalna podešavanja za taj denoiser, jer apsolutno nikad nisam radio sa njim pa ne znam kako da ga podesim da radi valjano.

Inače, sinoć sam s neta skinuo denoiser Neat Video 1.0 DEMO, koji ima jedino ograničenje da stavlja logo na video, ali nije toliko strašno da ne mogu da podnesem taj dodatak. Moram da kažem da je UBISTVENO MOĆAN koliko dobro ukljanja šum iz bilo kojeg videa, mada mu je velika mana da je isto tako i ubistveno spor do bola, kod mene radi sa 1 ili 2 FPS u sekundi. Što znači da mi za denoise jedne emisije od 45 minuta sa TV-a treba oko 25 puta više vremena od trajanja same emisije, znači 45x25= 1125 minuta ukupnog rada što je tačno 18.75 časova.


Adresa je http://www.neatimage.com/news.html#Neat-Video-news a ja sam skinuo verziju koja se koristi kao filter iz VirtualDub-a.

[edit] Naravno, podrazumeva se da sam koristio x264 kodek reviziju 439.




[Ovu poruku je menjao Kosta ******um Rex Persia dana 25.02.2006. u 18:35 GMT+1]
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

sasamsa
NS

Član broj: 74088
Poruke: 62
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi25.02.2006. u 17:54 - pre 221 meseci
Probao sam i ja neat video pre koji dan i mogu da kažem da je ovaj skript koji sam dao malo bolji i 10x brži...
 
Odgovor na temu

sasamsa
NS

Član broj: 74088
Poruke: 62
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi25.02.2006. u 18:03 - pre 221 meseci
Mogu ti ja poslati moj avisynth plugins folder + AviSynth_210205.exe pošto makar meni neradi u novom.
I sam skript sam mnogo doradio, tj imao je neke greške kod konvertovanja color space-a i još ubacio neke nove variable i dodao još neke pluginove i mogućnosti ;)

SPREAD x264 ;)
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi25.02.2006. u 18:32 - pre 221 meseci
@Kosta ******um Rex Persia evo link za download http://www.avisynth.org/warpen...emovegrain_25_dll_20050501.zip

Sasvim je prosto udjes u notepad i napises par linija recimo za DVD obicno stavljam

mpeg2source("stealth.d2v")
crop( 0,76,-2,-76)
LanczosResize(640,272)
RemoveGrain(mode=2)

mpeg2source mozes da zamenis sa avisource ili directshowsource recimo

avisource("proba.avi") ili
directshowsource("proba.avi")

RemoveGrain(mode=2) je light denoiser umesto mode=2 mozes da stavis modeove 2,4,5,8,9,10,16,17,18 pa probaj.

@sasamsa aj molim te mi posalji samo skripte TimeDenoise i LimitedSharpen posto ovaj LimitedSarpen nesto ne radi kao valja tj trazi mi neku funkciju DEdgeMask a ne mogu da je nadjem na netu.
 
Odgovor na temu

sasamsa
NS

Član broj: 74088
Poruke: 62
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi25.02.2006. u 18:54 - pre 221 meseci
prvo mi daj email na private...
DEdgeMask je valjda funkcija MaskTools-a. Vidi da li imaš MaskTools.dll u plugins folderu...

[Ovu poruku je menjao sasamsa dana 25.02.2006. u 19:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi26.02.2006. u 02:09 - pre 221 meseci
Hvala dobri ljudi. Sasamsa, ajde pošalji mi tu tvoju dorađenu skriptu koju si ti ručno ispravio. Kako si to uspeo da ispraviš, jesi li ti profesionalni programer? Pošalji mi na mail to što treba, imaš opciju da mi pošalješ mail kada klikneš na moj profil.


A sad da se vratimo na x264 i razmatranje njegovog kvaliteta. U reviziji 429, ako se ne varam, dodate su neke opcije vezane za AMD64 instrukcije. Da li je neko od vas dvojice(Sasamsa i Shon3i) probao x264 na Windows XP 64-bit edition sistemu, radi li sad kako treba.



Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

sasamsa
NS

Član broj: 74088
Poruke: 62
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi26.02.2006. u 09:23 - pre 221 meseci
jesam programer ali jezik avisyntha je lak i svako ga može razumeti i nešto napisati iz primera u dokumentaciji...
U skripti sam izbrisao filtriranje interlaceovanog materijala pošto to ne koristim a verovatno ni ti...jer je duplo sporije i lošije tako da se radi jer mora da razdvaja polja pa onda svaki posebno filtrira pa ponovo interlacuje...
Imao je čini mi se 3 nepotrebna konvertovanja color space-a što ga je dodatno usporavalo...i dodao sam u funkciji kontrolu svakog filtera posebno što žnači da možeš koristiti funkciju npr clip.TimeDenoise(3.0,3.8,2.4) a i nemoraš jer je ovo više za testiranje...znači radi i clip.TimeDenoise(3.0) tj namestio sam da ostale promenjive dobijaju default vrednosti...Onda čini mi se da sam dodao još jedan vektor za analizu šuma....

...a i napravio sam sebi template skript korišćenja što znači da sam ubacio deinterlaceovanje i resize, DeFreq,HFan, DeSpot i subtitle u videu nekoliko sekundi...

sve ovo je opciono tj ako nećeš da koristiš staviš # ispred to je znak za koment u avisynthu...

PS nemogu da se šalju atachmenti preko emaila u profilu

vidim da ste ti i nenad ambasadori x264 i na drugim forumima...spread the word ;)

[Ovu poruku je menjao sasamsa dana 26.02.2006. u 10:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Da li neko zna gde moze da se skine H.264 kodek,i kako se sa njim radi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68062 | Odgovora: 263 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.