Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje dva polja u formi

[es] :: Access :: Povezivanje dva polja u formi

[ Pregleda: 1956 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rajan21

Član broj: 19238
Poruke: 75
*.kg.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Povezivanje dva polja u formi13.02.2005. u 18:40 - pre 233 meseci
Pozdrav svima!

Citajuci ovaj deo foruma naucio sam dosta toga vezano za rad u Access-u. Ipak, uvek se pojavi nesto nejasno, pa zatreba pomoc. Evo, u najkracem, opisa mog problema.

U formu baze, izmedju ostalog, u jedno polje unosim ime i prezime lica, a u drugo polje firmu u kojoj to lice radi. Ovo radim na najprostiji nacin, jednostavnim upisivanjem, a sva lica i sve firme su unapred upisane u ranije oformljene tabele "Zaposleni" i "Firma". Uz vasu pomoc, hteo bih da postignem sledece dve stvari (istovremeno):

(1)kada upisem ime i prezime u polje koje je za to namenjeno, da se odmah u polju npr. "Firma" pojavi odgovarajuce preduzece za to lice. Recimo, upisem "Zidar" u polje ime i prezime, a u polju "Firma" se automatski pojavi "EliteSecurity";

(2)ako prvo u polje "Firma" upisem "EliteSecurity", da se onda u polju namenjenom za ime i prezime moze upisati (i kao mogucnost pojaviti) samo npr. "Zidar" ili "Simke", ali ne i "Pera" koji ne pripada "ES-u".

Na neki nacin funkcija (2) se (mislim) podrazumeva, kada se baza uredi tako da funkcionise (1).

Nadam se da nisam bio komplikovan. Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

DV Lord of Emty Space

Član broj: 45450
Poruke: 2
*.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Povezivanje dva polja u formi14.02.2005. u 00:04 - pre 233 meseci
Za povezivanje polja u formi:Na primer ako hoces da iz polja (nazovi ga ime) u kome uneses ime na primer ecs da ti prikaze u polju(nazovi ga prezime) prezime elite potrebno je da u properties polja ime( koje je control source tvoje tabele u kojoj je smesteno ime) u row source napravis query na bazi tabele u kojoj ti se nalazi ime i prezime tako da u query u prvoj koloni prikazes ime a u drugoj koloni prezime-poredjaj ih adscending(znaci podatak za prezime po abc redosledu uzima se iz druge kolone koja je iz tvoje tabele koja sadrzi ove podatke) pa na dogadjaj afterupdate dodati sledeci kod(event)

private sub ime after_update
me.prezime=me.ime.column(2)
end sub

rezultat je da kada u polju ime otkucas ecs u polju prezime se automatski ispise elite
Koristi query da bi filtrirao rezultate koje ces koristiti.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

rajan21

Član broj: 19238
Poruke: 75
*.kg.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Povezivanje dva polja u formi16.02.2005. u 22:12 - pre 233 meseci
Citat:
DV Lord of Emty Space: Za povezivanje polja u formi:Na primer ako hoces da iz polja (nazovi ga ime) u kome uneses ime na primer ecs da ti prikaze u polju(nazovi ga prezime) prezime elite potrebno je da u properties polja ime( koje je control source tvoje tabele u kojoj je smesteno ime) u row source napravis query na bazi tabele u kojoj ti se nalazi ime i prezime tako da u query u prvoj koloni prikazes ime a u drugoj koloni prezime-poredjaj ih adscending(znaci podatak za prezime po abc redosledu uzima se iz druge kolone koja je iz tvoje tabele koja sadrzi ove podatke) pa na dogadjaj afterupdate dodati sledeci kod(event)

private sub ime after_update
me.prezime=me.ime.column(2)
end sub

rezultat je da kada u polju ime otkucas ecs u polju prezime se automatski ispise elite
Koristi query da bi filtrirao rezultate koje ces koristiti.

Pozdrav


Prijatelju, puno hvala na odgovoru i potrosenom vremenu, ali ima tu nekih problema u nacinu-resenju koje si naveo.

Prvo, resenje ne funkcionise, bar ne na ovaj nacin koji si ti naveo.
Drugo, zanemario si moj opis problema i naveo resenje jednog slicnog, ali ipak drugacijeg problema, koje nije adekvatno mom pitanju.

Dakle, ja nemam potrebu za povezivanjem 1 prema 1 (da to tako nazovem), sto odslikava tvoje resenje (JEDNO ime vezati za JEDNO prezime), vec imam potrebu za obostranim povezivanjem VISE prema VISE.

Da jos malo pojasnim i razvodnim:postoje lica (sva upisana u oformljenu tabelu, tLica) i firme u kojima ta lica rade (sve upisane u oformljenu tabelu, tFirme). Ja zelim da mi se, kada upisem ime i prezime lica u odgovarajuce polje forme, automatski u drugom polju te iste forme pojavi firma u kojoj to lice radi. E sada, recimo, 10 lica radi u jednoj te istoj firmi, 5 u nekoj drugoj, a mozda u nekoj radi samo jedan.

Pozdrav i hvala svima na trudu!
--------------------------------------
P.S.Meni su, pored ovoga, potrebne jos neke opcije (recimo, jedno lice radi istovremeno u vise firmi, pa treba da se sve pojave u odgovarajucem polju kad upisem njegovo ime i prezime), ali bih se za sada zadovoljio i odgovorom na osnovno pitanje koje sam postavio.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Povezivanje dva polja u formi

[ Pregleda: 1956 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.