Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE

[es] :: Advocacy :: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6469 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE04.02.2005. u 13:26 - pre 234 meseci
http://www.zdnet.com.au/news/s...y/0,2000061744,39179932,00.htm

By Renai LeMay
ZDNet Australia
04 February 2005

Java creator James Gosling this week called Microsoft's decision to
support C and C++ in the common language runtime in .NET one of the
"biggest and most offensive mistakes that they could have made".

Gosling, who is currently CTO of Sun's Developer Products group, made
the comments as part of his speech to developers at an event in Sydney
earlier this week. He further commented that by including the two
languages into Microsoft's software development platform, the company
"has left open a security hole large enough to drive many, many large
trucks through".

According to Gosling, the security hole is based upon the fact that
several features of the older languages are ambivalent with regards to
security: "C++ allowed you to do arbitrary casting, arbitrary adding
of images and pointers, and converting them back and forth between
pointers in a very, very unstructured way.

"If you look at the security model in Java and the reliability model,
and a lot of things in the exception handling, they depend really
critically on the fact that there is some integrity to the properties
of objects. So if somebody gives you an object and says 'This is an
image', then it is an image. It's not like a pointer to a stream,
where it just casts an image," said Gosling.

Microsoft developer evangelist Charles Sterling didn't entirely
disagree with Gosling's comments, but he sought to clarify the issue
with .NET's security. Stirling pointed out that .NET defines different
sorts of code. "Managed" code is code that is executed under the
control of the .NET framework. New languages such as C# and Visual
Basic.NET only produce managed code.

However, Gosling is concerned about "unsafe" code, which is produced
by traditional languages like C and C++. Unsafe code is old code that
does not strictly follow the rules of type safety that .NET defines,
and this sort of code requires additional permissions to execute.
According to Sterling, "you as a developer take it upon yourself" to
utilise unsafe code in your .NET applications.

An important point is that the so-called unsafe code does have the
potential to run faster than "managed" code due to some languages'
ability to include machine-specific features that may sacrifice
platform portability for speed. Sterling acknowledged this as he said
that the choice between the two platforms is all about risk: if
developers are willing to "accept the risk" of unsafe code then they
may gain access to "the best performance system on the planet".

Sterling also gave the debate a reality check when asked of his
personal knowledge of .NET developers actually implementing C or C++
code under a .NET framework. Of the approximately one thousand
developers that Sterling knows, he could only recall one directly
developing under the C++ code. Whether this indicates an unwillingness
on the part of developers to utilise code that is unsafe is notclear.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE04.02.2005. u 13:40 - pre 234 meseci
Vrlo me zabavljaju ovakvi pokušaji da se nekompetentni programeri učine "bezopasnim" tako što se osakate alati koje koriste. Lisp je valjda prvi pokušaj da se uradi nešto tako, a Java i .NET samo slede istu filozofiju. A što se tiče "rupa", pa i Java ima JNI, zar ne?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE04.02.2005. u 23:07 - pre 233 meseci
Citat:
Tata:
Vrlo me zabavljaju ovakvi pokušaji da se nekompetentni programeri učine "bezopasnim" tako što se osakate alati koje koriste


A zašto bi se problem sigurnosti rešavao samo preko programera? I nisam siguran da su pokazali nešto posebno po tom pitanju, "kompetentni" ili ne.

Mislim da su stvari jednostavno postale izuzetno kompleksne.

Druga stvar, mislim da je pogrešno Javu i .NET posmatrati samo sa te strane i na takav način. Čini mi se da i .NET i Java nude mnogo povoljniji odnos vreme razvoja aplikacija/potrebni resursi u odnosu na starije alate (naravno, uz ograničenje: use the right tool for the right job).

Čak i tamo gde nema nekih strogih vremenskih ograničenja (open source), nije se ta prednost pokazala kao mnogo sigurnija. Naravno, to je opet do programera, ali --- koji je smisao razvoj aplikacije otegnuti toliko pa da u trenutku kada bude gotova i savršena više nikom i ne bude interesantna?

Zašto da ne (Java i .NET), ako određenu kategoriju problema rešavaju uspešno, ekonomičnije i, usput, sigurnije?

Uobičajena advocacy paralela: ima i boljih i lošijih vozača, ipak se svi slažu da neka ograničenja brzine trebaju da postoje. Ne verujemo nikom na reč (dozvolu i godine staža), a iskustva i nisu nešto posebno pozitivna.

Mislim da ovakvi alati kao Java i .NET nude mnogo više prednosti u odnosu na starije alate i čini mi se da ih često samo ogromno nasleđe ovih drugih sprečava da budu još popularniji. Videćemo kako će biti za npr. 5+ godina kada i potrebna infrastruktura bude više razvijena i na raspolaganju kao deo OS.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE05.02.2005. u 01:47 - pre 233 meseci
The Myth of .NET Purity
http://sys-con.com/dotnet/articleprint.cfm?id=356
ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE06.02.2005. u 03:24 - pre 233 meseci
Gosling je vrlo zabavan dedek.....

Mislim....kakve su ovo nebuloze.....

unsafe kod je prednost, a ne nedostatak, pošto ne samo da ga Java uopće nema, već omogućava ponovno iskorištavanje već napisanog koda u C/C++, te maksimalan fine-tuning za odredišnu platformu....

Što se tiče sigurnosti, Whidbey donosi sigurnu verziju C runtime biblioteka (sigurna po defaultu, unsafe fje se ekspandiraju na donekle safe verzije!) i koju btw MS standardizira u suradnji sa ISO komitetom.

Java JNI i .NET P/Invoke su isti shit, jednostavno način da se sučelja OS-a kojima neka cross-platform VM ne može dovoljno općenito pristupiti kroz svoje API-je omogući programerima da maksimalno iskoriste svoj potencijal.

.NET nikad nije ni bio namijenjen kao savršeno čista platforma za razvijanje aplikacija, u smislu da napišeš program na win da on radi na svim drugim OS-evima. CLR nije virtualna mašina po klasičnoj definiciji, već samo execution engine koji omogućava bezbroj različitih jezika da rade pod jednom platformom.

WinForms su jaaako baziran na win32API (i to je razlog zašto mono koristi njihovu emulaciju preko wine), što je i logično, jer MS nije lud da odbaci milijune već napisanih linija koda da bi nekom tamo na linuxu olakšao posao pisanja cross platform aplikacija. Slično mono ima gtk# bindings specifično za *nix (mada ima port i na win). Slično, Mono.Posix pruža pristup posix servisima (možeš pozivat syscalle!), ako je odredišna platforma posix kompatibilna (što win nije), .NET ima System.Management što posix nikad neće imati etc.

Cijeli .NET je samo jedan veliki prijelaz prema Longhornu, MS-ov način da izgradi bazu developera i aplikacija, da bi se u bližoj budućnosti što lakše omogućio prijelaz na potpuno managed kod pod LH-om! Avalon će biti cijeli managed...WinForms to nije...

Mislim te fore sa Javom kao čišćom od .NET-a su za malu djecu. Svi znamo koliko su Java programi sporiji od .NET ekvivalenata. Svaki put kad pokrenem onaj Azureus, JVM instant zagrabi 50MB memorije, i sa vremenom to još raste!

A tek učitavanje onih chatova.....Jednostavno je .NET puno brži nauštrb famozne prenosivosti na druge platforme, te manje prenosiv nauštrb interopa sa hrpom postojećih tehnologija (COM, win32..). Zato Java rula na mobitelima i onim smartcards, ali ni to neće još dugo :)

Moje je skromno mišljenje da je bolje iskoristiti potencijale svake specifične platforme, ta fama o čistoj i savršenoj portabilnosti ne postoji...

Ma Goslingu je krivo što .NET tj. CLR nije ono što je Java bila namijenjena. Što je akademska zajednica jako dobro usvojila SSCLI (aka Rotor) i što se sad sa njim rade čuda...hrpa novih jezika, paradigmi, metodologija rješavanja problema...nešto što Java nikad neće imati....

A ova nova Java 5 je identičan klon C#1.0/2.0 feature-a (ukrala je generike, foreach, autoboxing/unboxing, typesafe enumeracije, params[], atribute)...to sve radikalna izmjena jezika koja se nije dogodila u deset godina, ali jest 6 mjeseci nakon što su izašle C# 2.0 specifikacije. Slučajnost my arse.

Ja mislim da se čika Gosling umorio malo od života, da nema baš puno ideja, pošto MS plaća najbolje svjetske inženjere za dizajniranje .NET jezika, pa mu je krivu pa pokušava iskoristiti svoj autoritet za plasiranja FUD-a u javnost. Sad bih pričao o notornoj povijest so-called Java sandboxa i kako je .NET MSIL (IL) bolje dizajniran i manje error-prone od JVML (aka Java bytcode), ali mi se ne da..

Gosling je jedan stari prdonja, ništa više! Njegovo je vrijeme prošlo. Osim toga, Hejlsberg je mlađi i inovativniji :>

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 07.02.2005. u 04:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE06.02.2005. u 05:18 - pre 233 meseci
Pošto ja još ne znam Javu, trebao sam posegnuti za određenim izvorima:

Citat:
2. Although decried by Java purists, real world business requirements dictate that interoperability with native code is essential. Native code is sometimes refered to as 'unsafe' code because it can manipulate memory directly. The .Net framework provides an elegant solution for accessing native code & raw memory from within the language. Compare this with programming Java's JNI. One needs to write against a very complicated low-level C++ API which exposes the internals of the JVM and requires the developer to manage complicated representations of objects and raw pointers to JVM memory structures, and marshal parameters 'by hand'. Not an elegant, safe or ease to use solution by any means. This poor interoperation with native code is one of the reasons many device manufacturers have shyed away from the use of Java for years.
Some have misinterpreted native code access capability to mean that most (or all) .Net code is unsafe. The truth is that 'unsafe' code access is a special operation, not used in the course of normal programming. Code is verified at runtime and native code access is restricted by .Net's security infrastructure (like being in the Java sandbox). Java's JNI also provides access to 'unsafe' code. However, under the JVM, such unsafe code is not subject to security constraints. Thus, .Net provides easier AND safer, more controlled access to native code.


http://wiki.cs.uiuc.edu/cs427/...nd+any+tradeoffs+in+the+design.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE06.02.2005. u 12:06 - pre 233 meseci
Od kad je sad količina memorije koju program pojede vaš argument?

Zar ne pričate već godinama da je hardver jeftin, a programersko vreme nije i da će sve to "hardver pozlatiti"? I kako ne treba "gubiti vreme" na optimizacijama? Eto, imate neoptimizovani JVM. Je l super?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE06.02.2005. u 12:38 - pre 233 meseci
Jok. Zato i koristimo .NET :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE07.02.2005. u 09:19 - pre 233 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: Zar ne pričate već godinama da je hardver jeftin, a programersko vreme nije ... ne treba "gubiti vreme" na optimizacijama?

tacno, vecina korisnika ima bar 256 ram-a, i bar 600MHz cpu, prosto se ne isplati potrositi recimo 50% vise vremena samo da bi dobio 5% vise potencijalnih korisnika, cista ekonomija LOL

So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

dezelin32
Aleksandar Dezelin
Informatika
Beograd

Član broj: 33723
Poruke: 60
*.informatika.com.

ICQ: 294745833
Sajt: dezelin.blogspot.com


Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE30.03.2005. u 10:57 - pre 232 meseci
Inace, nikakvi se bezbednosni propusti u .NET platformi ne uvode koriscenjem managed C++-a. Kada u managed C++-u pokusas da kastujes neki tip u neki nedozvoljeni, CLR izbacuje exception.
Linux is like wigwham, no windows, no gates and apache inside...
 
Odgovor na temu

dezelin32
Aleksandar Dezelin
Informatika
Beograd

Član broj: 33723
Poruke: 60
*.informatika.com.

ICQ: 294745833
Sajt: dezelin.blogspot.com


Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE30.03.2005. u 11:05 - pre 232 meseci
.NET/Mono CLR su sam vrh tehnologije virtuelnih masina, JVM je klasu ispod. Mono vise ne koristi Wine za emulaciju System.Windows.Forms namespacea vec je napisana zamena: Managed.Windows.Forms namespace koji je 100% C# i radi za sad na X11/Windows/MacOsX platformama. Inace Gtk# je mnoogo ispred MS SWF-a kako po portabilnosti tako i po mogucnostima mada stoji cinjenica da je malo low-level (jer je zapravo wrapper oko Gtk biblioteke koja je napisana u C-u). Managed SWF je samo deo MS compatibility stack-a.
Linux is like wigwham, no windows, no gates and apache inside...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE01.04.2005. u 07:38 - pre 232 meseci
Citat:
dezelin32: .NET/Mono CLR su sam vrh tehnologije virtuelnih masina, JVM je klasu ispod.


Da, s tim da bogapitaj hoće li mono ikad zaživjeti na win (ja se kladim u desno jaje da neće), kao i sve bazirano na njemu, iz jednostavnog razloga jer dovoljan broj dekstop korisnika neće imati mono runtime, a i cijeli mono je baziran na doslovnom kloniranju onoga što MS inženjeri kreiraju i u konačnici standardiziraju u ECMA tijelu. Imam osjećaj da će mono postati wine 21. stoljeća, još jedan patetičan pokušaj kloniranja win tehnologija koji će raditi nekako polušugavo, ali glavno da radi, jelte, "skoro pa da ofis možeš pokrenut" :=) Jest da troši 100MB RAM-a, ali glavno je da radi na ljinuxu, hehe..

Nadalje, navjerojatnije neće privući ni win-only developere iz istog razloga, koji će radije koristiti provjerenu kvalitetu + će biti sigurni da je .NET fw distribuiran do krajnjeg korisnika (od XP SP2+ i win2k3 po defaultu, u LH 2.0 po defaultu).

Osim u superiornioj VM (zna li netko uopće za neki jezik osim Jave portan na JVM bez da ode na google? Ja sam ih za .NET CLR čuo pun qrac, i svaki tjedan izađe bar jedan :), .NET CLR ima ima i jedno za red veličine bolju sigurnost, što je prije svega rezultat lekcija naučenih na Java-inom inferiornom dizajnu (Java Class Loader je notorni izvor bugova, imate jedan odličan LSD papir na tu temu... recimo poput ove nedavno otkrivene rupčage veličine omanje galaktike koja će vrlo brzo (ako već sad i nije) postati lansirna platforma za cross-browser malware, a i exploit za Java bytecode verifikator jest već zadnjih godinu dana u top 10 metoda instaliranja shitware-a na komp), recimo još JVML (bytecode) ima inferiorniji dizajn od JVML (recimo umjesto newobj u MSIL u JVML trebaš new+dup+invokespecial, permisije dodijeljene appletima su u Javi unija svih permisija u policy datotekama, dok su u .NET-u presjek i puno sličnih pizdarija zbog kojih je Java šuplja iako je već 10g open-source, a za propusta u .NET sigurnosnim mehanizmima ima manje nego linux zealota koji razumiju šta ja ovdje pričam.
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.ptt.yu.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE02.04.2005. u 13:54 - pre 232 meseci
Citat:
Sundance:Osim u superiornioj VM (zna li netko uopće za neki jezik osim Jave portan na JVM bez da ode na google? Ja sam ih za .NET CLR čuo pun qrac, i svaki tjedan izađe bar jedan :)


Jithon, JRuby, Rino, bean shell script, groovy, Kiev.. Ima ih na desetine. Iz mesta i bez gugleta ;)


Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE03.04.2005. u 12:04 - pre 232 meseci
Citat:
JogyII: tacno, vecina korisnika ima bar 256 ram-a, i bar 600MHz cpu, prosto se ne isplati potrositi recimo 50% vise vremena samo da bi dobio 5% vise potencijalnih korisnika, cista ekonomija LOL:)


Divim ti se...
Jesi ti inače u životu programer, mislim jel živiš od toga?

Pa vidi... Tih tvojih 256MB i 600Mhz nije posvećeno samo tebi. Za početak ti sam windows2K ili XP pojede ~100Mb. Znači ostaneti još 156. To uopšte nije puno, ako neko slučajno surfaš i imaš otvoreno 5-6 prozora/tabova ostaje ti još 100mb. E vidiš u tih 100 mb ti trebaš da radiš joše neke poslove.

E kada bi svi razmišljali ko ti i vatali se za ekonomiju mi bi moli zaboraviti na multitasking. Bilo bi ono: pokreneš program završiš pa pokreneš drugi.

tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
195.252.86.*



Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE04.04.2005. u 03:51 - pre 232 meseci
Kad vec pomenuste MONO. Da li je neko razmisljao o tome sta M$ misli o MONO projektu? Koliko sam shvatio to je OpenSource implemetacija .NET Frameworka. A da li je M$ dao dozvolu za to? Da nije malo rizicno razvijati .NET programe na MONO-u da bi posle par godina, MS cimnuo par advokata i pokupio kajmak (http://www.gnome.org/~seth/blog/mono).

A sto se ovo threada tice... pa.. dobar je .NET ali ce zavrsiti kao COM... tj. za koju godinu, izmislice momci iz M$-a nesto trece (mozda npr :HOLE), pa sve od pocetka...

yooyo
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE04.04.2005. u 16:07 - pre 232 meseci
Citat:
dr ZiDoo: Divim ti se...
Jesi ti inače u životu programer, mislim jel živiš od toga?

da jesam programer, i da zivim od toga, stavise ovo je i bilo moje misljenje kao programera, a ne korisnika (i ja bih mnogo voleo da na mojoj 486DX 133@160 sa 32MB rama radi najnoviji photoshop koji je vec na redu, moze i pod linuxom )

Citat:
dr ZiDoo:
Pa vidi... Tih tvojih 256MB i 600Mhz nije posvećeno samo tebi. Za početak ti sam windows2K ili XP pojede ~100Mb. Znači ostaneti još 156. To uopšte nije puno, ako neko slučajno surfaš i imaš otvoreno 5-6 prozora/tabova ostaje ti još 100mb. E vidiš u tih 100 mb ti trebaš da radiš joše neke poslove.

pa ja i nisam rekao da treba racunati da je tvom programu na raspolaganju 256MB rama da ga potrosi sam, nego da moze da se racuna da kompjuter ima 256 MB rama, a sada ako pravis neku igricu ti mozes cak i da racunas na ceo ram/procesor na raspolaganju, ali neko ko radi neki pomocni/nevazni utilitu koji cuci u tray bi trebao da predvidi da veci deo te memorije ide nekom "glavnom" programu, recimo photoshop-u, a za sebe da uzme par mrvica preostale memorije, takodje otkud ti ideja da neces moci da imas multitasking ako svi programi zajedno koriste vise od tih 256 rama pa tu je paging file, nece multitasking biti tako udoban, ali uvek mozes kupiti vise rama, jeftinije ce te izaci nego da visestruko placas software (zbog vecih troskova razvoja)
Citat:
dr ZiDoo: E kada bi svi razmišljali ko ti i vatali se za ekonomiju mi bi moli zaboraviti na multitasking. Bilo bi ono: pokreneš program završiš pa pokreneš drugi.
mislis da se microsoft i adobe ne hvataju za ekonomiju?, usput nemoras da zaboravis na multitasking, otkud ti ta ideja? samo ce malo sporije raditi nego sto bi moglo uz vece cene razvoja i samog software-a




So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE04.04.2005. u 22:25 - pre 232 meseci
"uvjek možeš kupiti još rama", "windows i adobe ne pridaju pažnju zauzeću memorije", "radi on i sa swap fajlom"...

daj molim te...

Da li si ti ikada sa aplikacijom kao Corel zagazio na swap. Pa to je ubistvo. Nema od toga produktivnog rada. PS takođe.

Šta misliš čemu u programsom jeziku definisanje varijabli. Aj najbolje da da sve stavim da jede memorije koliko oce. Cccc .. ne može se tako u evropu.

Jako mnogo stvari u programiranju se vrti oko te memorije. Memorija u većini slučajeva znači i brzina a brzina je jedan od najbitnih faktora jednog softwera. Naravno osim ako se ti ne slažeš.

Što manje memorije progyi jede to je bolji. Naravno sve dok kolicina memorije ne utice na brzinu. A swap i ostalo ti je samo da se sistem za skrsi kada se greškom ili kako god sve zazume. Zamisli da pišeš serverski software i računaš na swap cc... kako bi se sa diskom pozdravio, a i citavom mašinom.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE05.04.2005. u 10:47 - pre 232 meseci
pa ne kazem ni ja da nije bolje ako jede manje memorije i ako je brzi, samo kazem da je manje isplativo

recimo trenutno je photoshop $600+ a posle optimizacije bi recimo morali da ga naplacuju $1200+ da bi imali istu zaradu, zar ti nije bolje da kupis za $600+ photoshop, a razliku potrosis na jos 8GB memorije ili brzi procesor ili sta vec? (tebi mozda i nije ali je recimo adobe procenio da vecini jeste)

sem toga ljudi koji obicno kupuju photoshop verovatno (vecina naravno) imaju 1GB+ memorije a ne 256MB+ LOL




So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE05.04.2005. u 16:07 - pre 232 meseci
Odošmo malo off ali ipak.

Ljudi koji imaju para za orig. PS imaju i 1+GB rama ali rakođe imaju sigurno uz PS pokrenut i Adobe Illustrator i možda 3D Studio .. aj pokreni to pa vidi kako ode memorija. Pretpostavljam da nikada nisi učito neki bitmap od 400-500MB?

Usput, garantujem ti da je PS prešao sve moguća optimizovanja. A takođe i većina prof aplikacija.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE09.04.2005. u 22:12 - pre 231 meseci
Citat:
yooyo: Kad vec pomenuste MONO. Da li je neko razmisljao o tome sta M$ misli o MONO projektu? Koliko sam shvatio to je OpenSource implemetacija .NET Frameworka. A da li je M$ dao dozvolu za to?


CLI je standardiziran: http://www.ecma-international....cations/standards/Ecma-335.htm

baš kao i C#: http://www.ecma-international....cations/standards/Ecma-334.htm

I njihova implementacija nad drugim platformama nije ni najmanje pod utjecajem MS-a.

Citat:
A sto se ovo threada tice... pa.. dobar je .NET ali ce zavrsiti kao COM... tj. za koju godinu, izmislice momci iz M$-a nesto trece (mozda npr :HOLE), pa sve od pocetka...


Možda, onda kad linux završi kao OS/2 kad izađe LH.

Citat:
Au197/79: Jithon, JRuby, Rino, bean shell script, groovy, Kiev.. Ima ih na desetine. Iz mesta i bez gugleta ;)


Fuj, nikad ćuo za većinu njih :)

Gle za .NET samo od poznatijih jezika koji imaju potpunu CLR backend implementaciju:

C, C++, C#, Basic, APL, LISP, Scheme, Pascal, Delphi (Object Pascal), Tcl/Tk, Perl, PHP, Python, Logo, Fortran, Javascript, Prolog, Eiffel, Forth, Ruby...vidio sam čak i za Brainfuck ;)

i još ih svaki tjedan nastane bar jedan :-)

CLR je state-of-the-art virtualnih mašina, i njegova moć je odgovarajuće prepoznana u zajednici te je postao ono što je Sun želio žarko da postane JVM -> idealna platforma za razvoj jezičnih procesora i testiranje novih paradigmi programiranja :)

MS ima ogrooooman utjecaj u akademskoj zajednici, na kolegijima koji se tiču dizajna kompajlera/jezičnih procesora od MIT-a do mog posranog FER-a se jaaako forsira CLR kao odredišna platforma. Ne trebaš se zajebavati sa low-level stvarima specifičnim za svaku arhitekturu, već samo na front-end :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6469 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.