Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE

[es] :: Advocacy :: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6487 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE10.04.2005. u 01:30 - pre 232 meseci
Citat:
Sundance: Fuj, nikad ćuo za većinu njih :)


<offtopic>
Ovo samo govori o tvojoj kompetentnosti, za nesto sa cime nisi upoznat kazes da je fuj i da ne valja
</offtopic>

[Ovu poruku je menjao dr ZiDoo dana 10.04.2005. u 03:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE10.04.2005. u 01:53 - pre 232 meseci
Ne Lozanoviću, to samo pokazuje koliko si ti nekompetentan, jer je za one moje jezike čulo i dijete u vrtiću, a za Rino, bean shell, groovy i Kiev samo Java freakovi.


[Ovu poruku je menjao dr ZiDoo dana 10.04.2005. u 03:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE10.04.2005. u 02:15 - pre 232 meseci
Citat:
Sundance: Ne Lozanoviću, to samo pokazuje koliko si ti nekompetentan, jer je za one moje jezike čulo i dijete u vrtiću, a za Rino, bean shell, groovy i Kiev samo Java freakovi.


Ja za ono sto ne poznajem ne kazem da je fuj. to govori o tvojoj kompetentnosti i o jacini tvojih argumenata ovde na advocacy-ju. A za tu decu po vrticima sto spominjes, daj anketu nemoj pausalno da oplices.

 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE10.04.2005. u 17:07 - pre 231 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic: Ja za ono sto ne poznajem ne kazem da je fuj.


Ovo nije bilo fuj u smislu da je sve što ne poznajem s*****, ali postoji itekako dobar razlog da sumnjam u kvalitetu nekog opskurnog JVM-baziranog jezika za kojeg bi vjerojatno čuo da nekog kurca valja.

Citat:
to govori o tvojoj kompetentnosti i o jacini tvojih argumenata ovde na advocacy-ju.


O mojoj kompetentnosti i jačini argumenata će najbolje prosuditi čitatelji foruma, tvoji su "argumenti" obično mlaćenje prazne slame i diskreditiranje oponenta u diskusiji.

Citat:
A za tu decu po vrticima sto spominjes, daj anketu nemoj pausalno da oplices.


Pffffff, oni jezici što sam ih nabrojao su de facto obilježili računarstvo u zadnje 2 dekade, samo se ti zabavljaj sa groovy-ev i Kievom, siguran sam da su jako kul alati. Samo što 99% progmera nije za njih čulo. Niti će ikad.

Ah, da zaboravio sam na listi još jedan jezik, Javu herself, i to pod .NET-om/mono-om:

http://weblog.ikvm.net/
http://msdn.microsoft.com/vjsharp/

te i konvertor binarnih .class datoteka u .NET asemblije, što samo pokazuje stvarnu snagu frameworka.
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.ptt.yu.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE10.04.2005. u 18:01 - pre 231 meseci
Suny verovatno nisi prepoznao jezike. Taksativno su Python u javi, Ruby u javi, JavaScripu u javi... Kiev je stara nadogradnja jave sa aspektima šablonima... Uglavnom ti dodaci su sada sastavni deo jave. Groovy je specijalan skript jezik za javu nasto na idejama pythona, rubyja i perla, a ima šanse da postane ozvaničen skript jezik za javu. Bean shell je java u obliku skripta.

Verujem da ima i implementacija i drugih jezika ali nisam smeo guglovati. U javi već postoji virtuelna mašina za javu a i operativni sistem se razvija: http://jnode.sourceforge.net/portal/

Moram priznati da je MS odgovoran za ubrzanje razvoja jave i to je dobro za sve nas bez obzira koji jezik koristimo. Biće tu mnogo pozajmljivanja.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE11.04.2005. u 15:59 - pre 231 meseci
Znači uglavnom ekstenzije same Jave i ništa od JVM kao univerzalne platforme za testiranje novih paradigmi i jezika :)

.NET CLR pruža sve što i Java, ali i puuno više.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Predlog za promenu naziva .NET u .HOLE

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6487 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.