Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sta je potrebno za wireless providing?

[es] :: Wireless :: sta je potrebno za wireless providing?

[ Pregleda: 2258 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miodrag_sm

Član broj: 42786
Poruke: 28
*.222.eunet.yu.



Profil

icon sta je potrebno za wireless providing?04.02.2005. u 12:35 - pre 233 meseci
od opreme, cena, svi ostali postupci da bi bilo legalno,...?

ako postoji neki link gde je vec pisano, a ja nisam nasao molim za isti!

pozdrav!

p.s. isplati se ulagati?
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: sta je potrebno za wireless providing?04.02.2005. u 13:59 - pre 233 meseci
Citat:
p.s. isplati se ulagati?


Ja mislim da ne ...
 
Odgovor na temu

marcony86
Absolute Freelancer
Kapedunum/Singidunum

Član broj: 12256
Poruke: 225
*.blueisp.co.yu.



+1 Profil

icon Re: sta je potrebno za wireless providing?07.02.2005. u 10:01 - pre 233 meseci
Sto se tice opreme - za takav posao, ako iole ozbiljno planiras da se bavis istim - moras racunati da nema improvizacija. Treba ti kvalitetna oprema: dobri AP-ovi, kvalitetne fabricke antene i kablovi, server(i), mrezna oprema... i naravno da zakupis link (ne planiraj bez jedno 1500 - 2000e samo za opremu).

Naravno, mnogo vremena i zivaca da sve to sastavis, podesis i testiras (ili mnogo kesha da to neko drugi uradi za tebe - recimo da je jedna poznata lokalna firma za posao tog tipa trazila 1600e).

Da li se isplati, naravno, zavisi od mnogo stvari. Pre svega koliko i kakvih provajdera ima u gradu (posebno broadband), kakve su cene, gde je najveca koncentracija korisnika...
Ne racunajuci troskove za opremu, samo da bi otplatio link stvarno treba puno korisnika, tako da se slazem sa drksom - mislim da se u nasim uslovima generalno ne isplati biti lokalni wireless provajder.
 
Odgovor na temu

YT1RX
Sevojno

Član broj: 45787
Poruke: 211
*.vdial.verat.net.

ICQ: 194920687


+1 Profil

icon Re: sta je potrebno za wireless providing?07.02.2005. u 20:27 - pre 233 meseci
Slazem se sa svim ovim sto je receno ali samo da se ne zaboravi na brusilice, busilice,aparat za varenje itd...
veruj mi da je pored svega toga rad za kompom najlaksi ali kad dodje postavljanje,secenje,prilagodjavanje stubova,busenje zidova .... onda vidis sta je wireless.
Naravno mozes sve ovo da zaboravis i ne osetis ako imas para i para da sve platis i samo nosis crteze i dva majstora sa sobom!

Danasnja tahnologija omogucava SVE, samo je potrebna masta!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: sta je potrebno za wireless providing?

[ Pregleda: 2258 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.