Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sharovanje interneta (Wireless -> DialUp)

[es] :: Windows desktop :: Sharovanje interneta (Wireless -> DialUp)

[ Pregleda: 3446 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.suonline.net

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Sharovanje interneta (Wireless -> DialUp)11.05.2004. u 15:12 - pre 242 meseci
Ljudi, treba mi pomoc.
Imam utisak da je ovo lako resiti ali nekako mi ne ide...
Naime interesuje me da li je moguce Sharovati Wireless internet???
Preciznije jedan drug ima Wireless konekciju, a i ima obican DialUp modem.
Na njegovoj masini smo napravili DialUp server (Win98SE) i ja sam se bez problema konektovao na njega i uspevao da pokrenem lokalne stranice. (Uz pomoc Apacha)
Ali nisam uspeo da idem dalje na internet. Interesuje me sta je potrebno uraditi da bi ovo bilo uspesno, posto taj drug ima dve telefonske linije i dva modema i hteo bi da se igra mini internet provajdera sa nama.
Nismo probavali sa WinXP jer tom drugu neradi dobro konekcija za Wireless iz XP.
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Sharovanje interneta (Wireless -> DialUp)11.05.2004. u 15:24 - pre 242 meseci
Citat:
ksrele:
Na njegovoj masini smo napravili DialUp server (Win98SE) i ja sam se bez problema


Win98 ne može da deli Internet vezu ako se ne instaliraju posebni programi koji to umeju da rade (čuo sam da postoji program WinGate koji to ume).

U Windowse iz serije NT (NT, W2k, XP) je i ta mogućnost ugrađena, pa je moguće imati deljenje veze bez posebnih programa.

Ali, koliko se sećam za to ti je potrebno da imaš tačno određeno izdanje: npr. Server izdanje NT-a, ili Professional izdanje XP.

f

p.s. Treba uspostaviti nagradu za jubilarno ponovljeno pitanje. :)
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Sharovanje interneta (Wireless -> DialUp)11.05.2004. u 15:24 - pre 242 meseci
Skoro je neko isto ovo pitao i dobio odgovor:

Deljenje wireles internet konekcije je POTPUNO isto kao i deljenje svake druge Internet konekcije.

Pogledaj po forumu, ima mnogo diskusija na tu temu sa vrlo konkretnim objasnjenjima.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.subotica.net

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Sharovanje interneta (Wireless -> DialUp)11.05.2004. u 18:08 - pre 242 meseci
Sorry ljudi ali nisam mogao da pregledam ceo forum imam malo vremena na raspolaganju.
Ali nisam ja znao da je deljenje interenta u LAN-u isto kao deljenje interneta preko modema.
Ma nije bitno snacu se vec nekako...
Ali inace hvala vam.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Sharovanje interneta (Wireless -> DialUp)

[ Pregleda: 3446 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.