Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

POMOC ZA SEOSKI WIRELESS

[es] :: Wireless :: POMOC ZA SEOSKI WIRELESS

[ Pregleda: 5204 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branislav Pekar
student
Novi Sad (Begec)

Član broj: 15376
Poruke: 1
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon POMOC ZA SEOSKI WIRELESS23.10.2003. u 13:40 - pre 249 meseci
Need Help!!!

Pa ovako, ... Potrebna mi je pomoc u vidu savetovanje pravljenja Wireless intraneta.

Sta bi sve bilo potrebno za pravljenje Wi Intraneta (6 ljudi u krugu od oko 2km) ... Koja nam je sve oprema potrebna i koliko to otprilike moze da kosta ...

Bitno mi je da mi kazete koje komponente su potrebne za client-e ... i posto sam resio da ja budem server ... sta je meni kao serveru potrebno da bi taj wireless intranet funkcionisao kako treba ???

Hvala unapred!!!
Branislav Pekar
known as banens
 
Odgovor na temu

pomidora
Spiridon Kopicl

Član broj: 10255
Poruke: 16
*.verat.net



Profil

icon Re: POMOC ZA SEOSKI WIRELESS25.10.2003. u 17:41 - pre 249 meseci
Citat:
Branislav Pekar:
Need Help!!!

Pa ovako, ... Potrebna mi je pomoc u vidu savetovanje pravljenja Wireless intraneta.

Sta bi sve bilo potrebno za pravljenje Wi Intraneta (6 ljudi u krugu od oko 2km) ... Koja nam je sve oprema potrebna i koliko to otprilike moze da kosta ...

Bitno mi je da mi kazete koje komponente su potrebne za client-e ... i posto sam resio da ja budem server ... sta je meni kao serveru potrebno da bi taj wireless intranet funkcionisao kako treba ???

Hvala unapred!!!


Probaj bilo koja dva uredjaja sa rubber duck anetenom trebalo bi da radi cak i na razdaljini od dva kilometra (mora da postoji opticka vidljivost).
Client oprema: bilo koja PCI wireless kartica dostupna, low loss anteski kabal, i neka konzorva da imitira usmerenje :).
Ap oprema sta ti ja znam pitaj spidera za linux ap kako se pravi :) moze i wap 11 sparklan 1590 neki D-Link i sl. u selu nemoras da razbijas barem glavu oko opreme.
A mesto ap zna se silos :) onda mogu i komsije iz susednog sela udaljenog 25 km da zaigraju u kolu.
Ovo vazi ako nepravis wireless intranet u NS-u erbo onda mora da se povede malo racuna o opremi.
Sta ti ja znam client ne bi trebalo da te izadje preko 120 $ (ukupno sa svim i svacim) ap mozda malo vise jer omni antena kosta. Povedi samo racuna malo o kompatibilnosti opreme.

Poz

(:
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: POMOC ZA SEOSKI WIRELESS

[ Pregleda: 5204 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.