Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11873 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dmc
system administrator
DeathCity

Član broj: 1373
Poruke: 115
*.proxy.astra-net.com.



Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti14.03.2005. u 19:36 - pre 231 meseci
Citat:

Prošlogodišnjim izmenama Krivičnog zakona dopunjene su odredbe koje se tiču elektronskog kriminala i kršenja autorskih prava, tako da se sada mogu zapleniti sredstva kojim su počinjena krivična dela.


Mene interesuje sledeci primer. Recimo zaplene mi racunar zbog bilo cega. I sada ajde i da jesam snimio neki CD piratski ili nesto slicno... Ja recimo imam MNogo bitne podatke na hdd-u ... koji su moji licni i veoma BITNI i NEZAMENLJIVI, primer, moji programi licno napravljeni, txtovi, mailovi, , pre svega slike, koje nikako ne mogu ponovo slikati ;) I jos jedna bitna stavka je .. STA ako imam naprimer (POMINJEM NAPRIMER:) svoje xxx slike, i meni oduzmu kompjuter? da li sam bash siguran da se ovi u MUP-u nece silno zabavljati gledajuci moje :) NA PRIMER :) xxx slike ;))) i da ih nece mnoziti i pustiti na internet. Znaci to je ono sto je tu nejasno regulisano... znaci JA IMAM pravo na te podatke, Ok mozete mi oduzeti kompjuter, ali moji podaci , MOJA licna imovina, je kao prvo izlozena javnosti, a kao drugo ni kriva ni duzna UNISTENA? Mislim nemoguce da zbog par divx-a imaju pravo da me lise svih podataka. Razumete na sta mislim. Kakva je kod nas za to procedura? Cenim nikava?


>>-!dmc/dtc!-<< >> http://linux.blog.co.yu <<
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.yu1.net.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti16.03.2005. u 13:50 - pre 231 meseci
e pa sad komp i jeste sredstvo kojim je pocinjen zlocin.

ne znam dal se secate primera od pre 5-6 godina kad su "uhvatili" jednog velikog pirata kod nas (u beogradu) - lepo tip u malo vecem prostoru drzao kompletnu liniju za proizvodnju i snimanje cd-ova po sistemu od plasticnih granula do celofaniranog cd-a sa omotom i ostalim...

sve je to bilo lepo, kamere snimale, novinari opevali policiju, protiv tipa podignuta optuznica, zaplenjeno oko 100k diskova (nisam siguran) nekoliko desetaka hiljada markica, dolarica ....

i super se mi izradovasmo velelepnim uspehom policije

ali ....
prica ima i svoj nastavak ...
posle godinu-dve na vin-u gledam prilog o tome tj prolog

sudjenje zavrseno - tip dobio neku novcanu kaznu (sica i to bukvalno),
vratili mu zaplenjene cd-ove (koje je tip rasprodao) i nastavio da radi.
ista lokacija, iste mashine, isti ljudi (sem ako nije sredjen neki cinkaros)

razlog jeste tadasnji zakon zbog kog mu te mashine nisu mogli oduzeti.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11873 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.