Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11981 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 17:56 - pre 234 meseci
Citat:
Naravno to blage veze nema sa ulicnim prodavcima kojima je to izvor prihoda za hranu, nije mi bas najjasnije zasto policija u Srbiji prvo na njih cilja kada oni uopste nisu neki veci izazivaci stete - kada bi se krupne ribe naterale da rade legalno, ovi ulicni prodavci bi sigurno dobili mogucnost za posao u legalnim firmama, sto je daleko sigurnije i bolje po njih.


Slazem se.

Citat:
drgrozozo:
jednostavno su se bivsi najveci pirati transformisali u legalne filmske, muzicke, modne blabla kuce pa bi sada da ubiju konkurenciju.

problem je sto sadasnji najveci pirati podjednako dobro podmazuju sistem, pa su jedini koji preostaju da naj**u indijanci po ulicama.


Nazalost, potpuno si u pravu.... Sto neko ovde rece, na sirotinji i zec qurac ostri.

http://www.elitesecurity.org/poruka/599220
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 20:19 - pre 234 meseci
Probelm piraterije treba rešavati kao i svaki drugi problem, dakle seći u korenu.Sve ostalo je kontraproduktivno i ne rešava ništa.Mislim, šta sad, uhvatili su jednog mladića koji je snimao možda 10-tak, a možda i manje filmova dnevno i rešili su sve probleme ? Ma da.Jedino rešenje bi bilo da se preseku veliki pirati koji uostalom i snabdevaju sve ostale, pa samim tim i pirati u kućnoj radinosti nemaju odakle da nabavljaju "materijal", a samim tim ni ulični prodavci.A ovako, osudiće jednog pirata, a već sutra će se pojaviti još trojica koji rade taj isti posao.
Uostalom, o pirateriji se raspravljalo i raspravljalo, i uvek se dođe na isto.Jedni tvrde da je piraterija opravdana i to iz više razloga (najčešće su to male plate, loš standard, želja da se "doskoči amerikancima" i sl.) i one koji tvrde da ništa ne opravdava pirateriju.Po meni, treba naći neku sredinu, odnosno proceniti ko zaista čini neku štetu, a ko ne.Dakle, u prvu grupu spadaju oni koji pomoću piratovanog softvera, filmova, muzike zarađuju, jer oni bez tog softvera ne bi mogli da rade to što rade, pa bi samim tim svakako morali da kupe taj proizvod, a u drugu oni koji čisto zabave radi pogledaju neki film, poslušaju neku pesmu ili se zezaju sa nekim softverom, jer takvi ionako i ovako nikada ne bi kupili neki original, pa samim tim i ne čine nikakvu štetu.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

ramzes
Srbija

Član broj: 31706
Poruke: 147
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 20:51 - pre 234 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:ono sto je moguce suzbiti je "poslednja milja" :-) Dakle, organizovani krimosi koji zaradjuju velike pare na tome.


Upravo tako! To je i sustina! ali nazalost, tu dolazimo do one druge realnosti, to se ovde ne radi niti ce se ikada raditi!
A zasto? Pa kao sto vec rekoh, MITO, kada ti nekome das 2000-3000e, pa cak i 1000e, u ovoj nasoj drzavi i sa nasim standardom, da te ne dira, naravno da ces imati odresene ruke da prodajes i valjas sta god zelis i pri tom te niko nece ni pogledati popreko a kamoli strpati u zatvor i osuditi!
A sto se tice repariranih kola koja se voze po Srbiji, telefona "ispalih iz kamiona", CD kasetofona koje su napravili ***** a nose label neke svetski poznate firme, pa toga ce uvek biti u Srbiji dokle god standard bio ovakav kakav je, bilo to dobro ili ne opravdanje, ali tako je!

Citat:
Marko_L:Jedino rešenje bi bilo da se preseku veliki pirati koji uostalom i snabdevaju sve ostale, pa samim tim i pirati u kućnoj radinosti nemaju odakle da nabavljaju "materijal", a samim tim ni ulični prodavci.


Uvek ce postojati nacin da se nabavi materijal pre premijernog prikazivanja istog u SCG ili nekoj drugoj drzavi, bilo da to radi mali ili veliki pirat. Sustina je da se presece lanac ORGANIZOVANE piraterije koja predstavlja najveci problem i da se takvi ljudi pohapse, jer su oni ti zbog kojih ce zemlja da trpi negativne posledice od strane EU i USA! A Marka, Paju, Zeljka i ostale "klince" koji to rade kod kuce i sa sitnom opremom ce posle biti lako kontrolisati!
Na kraju krajeva, vec je receno, ali da ponovim, pirateriju je gotovo nemoguce iskoreniti, samo da se suzbije na neki prihvatljiv nivo koji ce zadovoljiti i nas same i zapad, a kako ce se to uraditi? Pa, vec je receno!

poz!
Ako im ne možete objasniti... Zbunite ih!!!

 
Odgovor na temu

Majstore
Dejan Beciric
Software Developer, Pexim Solutions
Beograd

Član broj: 35945
Poruke: 38
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti02.02.2005. u 07:40 - pre 234 meseci
Zašto se zaplenjuje računar?
Zato što je sredstvo kojim se delo izvršilo.

Pre svega se "jure" počinioci koji rade na veliko, a ne sitni prodavci nekoliko diskova (mada se i oni privode i podižu se optužnice).
I naravno da se prema njima ne postupa isto. Ako dodje čovek koji je od nekoga kupovao diskove, pa preprodaje, nadju mu 100-ak, on sam izjavi da se kaje, da je bio u teskoj materijalnoj situaciji - sigurno nece dobiti zatvor.
Sa druge strane, ima ljudi kojima se zapleni preko 5000 naslova (bez duplikata), 10.000 praznih diskova, 2-3 mašine pune rezača, satelitska oprema....a on dodje i brani se tako sto kaze da je to njegova privatna kolekcija i da nikad u zivotu diskove prodavao nije, a pun mu racunar mailova i narudžbina. A onda ga puste, ne stave ga u pritvor, i on zatim ponavlja delo....

Ja verujem da takvi pirati zarađuju više hiljada evra mesečno....

Stvar treba posmatrati malo šire. Naravno da u našoj zemlji ima mnogo ozbiljnijih problema nego što je piraterija, i da država treba da se pre svega bavi tim problemima. Ali, takav stav da se, umesto da se rade druge stvari, suzbija piraterija, je pomalo plitak. Pirateriju treba suzbijati, a sad, što to nama s jedne strane ne odgovara, to je nesto drugo...

I meni će biti žao što neću moći da kupim disk koji vredi 1000 evra, za 100 dinara, ali....razvoj softvera kod nas upravo zbog toga i propada. Koja će firma platiti više stotina evra za neku aplikaciju kad, eto, windows plaća 100 dinara !
S druge strane, kako ja da objasnim nekom da sam alate za razvoj platio Boga oca evra, i da je normalno da aplikacije prdajem za te pare, i da toliko vrede....

Akcija prodaje legalnih DVD-ova po cenama 200-300 dinara je odavno trebalo da se praktikuje !

 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti02.02.2005. u 13:17 - pre 234 meseci
Citat:
Majstore
Pre svega se "jure" počinioci koji rade na veliko, a ne sitni prodavci nekoliko diskova (mada se i oni privode i podižu se optužnice).
I naravno da se prema njima ne postupa isto. Ako dodje čovek koji je od nekoga kupovao diskove, pa preprodaje, nadju mu 100-ak, on sam izjavi da se kaje, da je bio u teskoj materijalnoj situaciji - sigurno nece dobiti zatvor.


Eeee prijatelju...Pa samo takve (sitne ribe) i jure. Mi vec pisasmo o tome da velike ribe niko ne dira. Ili ti to nisi procitao ili ne verujes u to???

Kazes uhvate nekog ko ima 5000 diskova, 2 -3 masine....
Mislis da ce mu uopste pokucati na vrata???
Pa on je pelcovan od njih.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti02.02.2005. u 13:23 - pre 234 meseci
Ko su to oni veliki pelcovani? Daj neko ime, adresu, šta god. Ja ne znam ni jednog.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti02.02.2005. u 13:36 - pre 234 meseci
Idi na nekadasnji buvljak u N.BG-u i na tezgi XYZ potrazi %$#!#@
Eto jednog.

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti02.02.2005. u 14:07 - pre 234 meseci
Citat:
Mene ovo posebno nervira jer je narod SCG, na zalost, uz pomoc kriminalaca i onih najbucnijih i totalnog raspada sistema navikao da se oblaci saniranim stvarima, da se voze kola "sa osiguranja", koriste mobilni telefoni "ispali iz kamiona" i dekodirani kako bi radili sa tudjim karticama, kupuju piratski CD-ovi i DVD-ovi, kasetofoni, elektronika, parfemi i sve ostalo...


Ovo je tako istinito, i to je apsolutni uzrok piraterije u Srbiji. Jednostavno su ljudi navikli da trose vise od mogucnosti (zarade), sto nas dovodi to toga da dobar deo populacije podrzava kriminal time sto kupuje nelegalnu robu (nebitno da li parfema ili softvera).

Seticu se ovog posta kad god me nostalgija za Srbijom povuce da mislim o vracanju nazad.

Tuzno

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti02.02.2005. u 14:09 - pre 234 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Idi na nekadasnji buvljak u N.BG-u i na tezgi XYZ potrazi %$#!#@
Eto jednog.

Meni taj izgleda kao običan kućni pirat?
Ima 200 diskova i prodaje na kartonskoj kutiji. Ne liči mi na velikog niti pelcovanog.
Po čemu je on veći kriminalac od tebe i kako to tebe opravdava?

Da se razumemo, šta ja ili ti mislimo o pirateriji je privatno mišljenje, možda je ona neophodna, moralno-etički prihvatljiva, itd. Ali treba biti fer pa reći - da, to je kriminal, ja kršim zakon. To radim jer živim od toga, nemam para za legalne kopije, ili prosto zato što filmska/muzička/softver industrija već ima previše para, ko ih *ebe. Ali onda budi spreman na posledice i nemoj da pravdaš punjenje svog džepa nacionalnim interesima.
 
Odgovor na temu

ramzes
Srbija

Član broj: 31706
Poruke: 147
*.ru
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti02.02.2005. u 14:46 - pre 234 meseci
> > *Marenović Slaviša*: Idi na nekadasnji buvljak u N.BG-u i na tezgi XYZ
potrazi %$#!#@
> > Eto jednog.

Daj, bre, Slavisa, pa zar zaista mislis da veliki pirati cuche na buvljaku,
smrzavaju se na ovih -15C da bi prodali 50-tak diskova? Pre ce biti, da je
to neki student ili neko ko je postao tehnoloski visak u fabrici pa na ovaj
nacin prehranjuje sebe ili familiju! Ti, KRUPNI pirati, o kojima stalno
govorimo, upravo sada sede u nekom kaficu, piju neki vinjak ili viski za
koji ti ni u snu neces imati para, sa sobom vodaju neku plavusicu i
razmisljaju o tome koji ce stan ili kola sutra da kupe! Ljudi, shvatite,
glavni igraci u oblasti piraterije zaradjuju veliku lovu gotovo ne radeci
nista, oni imaju svoje "klince" koji se smrzavaju i prodaju diskove po
pijacama, coskovima i vasarima za relativno mizerne pare! Uostalom, neko ko
zaradjuje par hiljada ili vise eura, nema masineriju za stancovanje diskova
u svojoj kuci, kao ni prazne diskove, niti filmove, sve se to verovatno radi
na nekim drugim lokacijama koje ne mogu odmah da se povezu sa njim!
Kriminal jeste kriminal, stancovao on diskove na veliko ili ti kod kuce na
malo, obojica ste pirati koji cine krivicno delo, dakle KRIMINALCI, i ne
znam zasto se oko toga toliko uzbudjujes kada je to i detetu od 5 godina
jasno, ali za razliku od tebe koji odstancujes 40,50-100 diskova mesecno,
kod njega se to meri u hiljadama, i on je taj koji predstavlja opasnost po
drzavu i koji je glavni uzrok piraterije, a ti si samo sitna riba u ovom
moru plavom i trebao bi biti poslednji u nizu za hapsenje, a ne prvi!
Nazalost, kod nas, je to obrnuto, prvo ce ove sitne da pohapse, a velike
zverke ce proci nekaznjeno!
Ako im ne možete objasniti... Zbunite ih!!!

 
Odgovor na temu

drgrozozo
Doktor Grozozo

Član broj: 41870
Poruke: 264
*.83.beocity.net.

Jabber: drgrozozo@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti02.02.2005. u 15:55 - pre 234 meseci
Citat:
ramzes:Pre ce biti, da je to neki student ili neko ko je postao tehnoloski visak u fabrici pa na ovaj nacin prehranjuje sebe ili familiju! Ti, KRUPNI pirati, o kojima stalno govorimo, upravo sada sede u nekom kaficu, piju neki vinjak ili viski za koji ti ni u snu neces imati para, sa sobom vodaju neku plavusicu i razmisljaju o tome koji ce stan ili kola sutra da kupe!


da,da. ovo je definitivno tacno. znao sam pirata koji je insistirao da indijanci koji mu prodaju diskove na pijaci imaju zavrsen fakultet i to sa dobrim prosekom :)
prva ekipa koja je uletela u posao odavno se izvukla, ovi drugi su nekad radili za njih, a sad su bosovi.
i svi su se nakupovali stanova i kola. i niko od njih niti reze diskove niti cuci na ulici, sto kaze ramzes to je sad samo menadzment iz kafica.

Citat:
Nazalost, kod nas, je to obrnuto, prvo ce ove sitne da pohapse, a velike
zverke ce proci nekaznjeno!


naravno, kada bi hapsili velike, pola drzavnog aparata, ukljucujuci i policiju, cucalo bi u zatvoru zbog ove ili one vrste kriminala.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti02.02.2005. u 17:50 - pre 234 meseci
Daj bre, ljudi zar je moguce da niste shvatili da je to bio sarkazam na pitanje koje je vise nego suvisno.
Mogao sam napisati i :

A koji je to veliki pirat uhapsen?

Ali, ti Mihailo trazis ime i prezime velike ribe....
Pa kao sto ramzes rece, on sada pije viski i kulira. Njega ce policija zaobici u velikom krugu.

Da se razumemo. Ako sam ja mozda pirat koji stancuje 50 diskova mesecno, ja sam prekrsio zakon, dakle pocinio sam krivicno delo, ali to treba i dokazati na sudu.
Dok se to ne dokaze, nisam kriminalac. Vec OPTUZENI.
Kada se to dokaze ja sam kriminalac. Ali kao sto su ramzes i drgrozozo kazali, najpre ce hapsiti sirotinju raju, pa tek onda (mozda) velike...
Mada sumnjam da ce skorije doci dan da ce hapsiti velike ribe.
Ostace netaknuti.

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti02.02.2005. u 21:56 - pre 234 meseci
Citat:
ramzes:
Daj, bre, Slavisa, pa zar zaista mislis da veliki pirati cuche na buvljaku,
smrzavaju se na ovih -15C da bi prodali 50-tak diskova?

Hmm... 50*100 din * 30 dana = 150 000 din mesecno. Sto ne bi cucali :) ?
Za te pare mogu da piju sta hoce.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

ramzes
Srbija

Član broj: 31706
Poruke: 147
*.ru
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti02.02.2005. u 23:16 - pre 233 meseci
> > *BluesRocker* . Hmm... 50*100 din * 30 dana = 150 000 din mesecno. Sto
ne bi cucali :) ?
> Za te pare mogu da piju sta hoce.

I to je tebi ogromna lova za nekog ko se smatra velikim piratom? Pa, ovaj,
nece biti! Sustina kod tih ljudi jeste da oni rukovode poslovima, a njihovi
ljudi prodaju na ulicama, oni generalno nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa
samim cinom prodaje osim sto uzimaju pare! Dakle, oni sigurno nece sedeti na
pijaci i prodavati diskove pa sve i da zarade mesecno 500 000din! A sad,
postavi stvari malo drugacije, posto smo uglavnom presli na pricu o velikim
igracima, krupnim piratima, dakle, ako on, taj pirat, na jednom mestu
ostvari promet od 150 000din mesecno, pa ima na jos bar 10-tak lokacija i
ljude koji ce da mu prodaju diskove za platu od 10000din, a pritom opet
ostvarivati promet od 100 000dinara po lokaciji, E TO JE VEC ZARADA, I TAKVE
PRVO TREBA POHAPSITI ako se zeli nesto postici sa suzbijanjem piraterije,
jer ce automatski i ljudi koji diluju robu na ulici biti uklonjeni posto
vise nece imati "poslodavca" koji ce im obezbedjivati robu i davati platu!

>>*drgrozozo*. da,da. ovo je definitivno tacno. znao sam pirata koji je
insistirao da indijanci koji mu prodaju diskove na pijaci imaju zavrsen
fakultet i to sa dobrim prosekom :)

Pa, zar ne mislis da ima studenata koji nisu na budgetu ili ciji roditelji
nemaju para da mu finansiraju kompletan boravak u nekom od gradova gde se
nalaze univerziteti, pa mora da obezbedi dodatne izvore finansiranja?!

poz!
Ako im ne možete objasniti... Zbunite ih!!!

 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti03.02.2005. u 00:01 - pre 233 meseci
Ma ljudi, batalite diskusiju.... Mozda je bolje preci na teske opijate.Da dilujemo njih, a??? Sta mislite o tome kao ideji??
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

drgrozozo
Doktor Grozozo

Član broj: 41870
Poruke: 264
*.83.beocity.net.

Jabber: drgrozozo@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti03.02.2005. u 09:00 - pre 233 meseci
Citat:
ramzes:

>>*drgrozozo*. da,da. ovo je definitivno tacno. znao sam pirata koji je
insistirao da indijanci koji mu prodaju diskove na pijaci imaju zavrsen
fakultet i to sa dobrim prosekom :)

Pa, zar ne mislis da ima studenata koji nisu na budgetu ili ciji roditelji
nemaju para da mu finansiraju kompletan boravak u nekom od gradova gde se nalaze univerziteti, pa mora da obezbedi dodatne izvore finansiranja?!


pogresno si me razumeo, ja to uopste ne sporim, ja STVARNO znam pirata koji je blablabla....
 
Odgovor na temu

gane1

Član broj: 47360
Poruke: 624
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti27.02.2005. u 13:35 - pre 233 meseci
Tema jeste intrigantna i ocito ima implikacije na svaciju svakodnevnicu,aki podjemo od toga sta imamo u kompjuterima,sta se gleda i slusa u casovima dokolice!
Meni je jedino MUKA i ne mogu da ne primetim kako smo servilni i zabrinuti za sudbinu i profit koje-kakvih autorskih dela a da pri tom nista ne preduzimamo kad nam se svakodnevno truju vazduh,voda a preko njih i hrana!Ekoloski smo valjda u losijem polozaju od ogromnog broja zemalja i to nam ne smeta!Eto sve smo isterali na cistac-jos samo da sprecimo pirateriju pa smo u nirvani!
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti27.02.2005. u 14:25 - pre 233 meseci
Citat:
gane1: Meni je jedino MUKA i ne mogu da ne primetim kako smo servilni i zabrinuti za sudbinu i profit koje-kakvih autorskih dela


Zato što ne shvataš o čemu se radi. Primarni motiv nije briga za profit velikih kompanija. Pročitaj opet temu.

Citat:
a da pri tom nista ne preduzimamo kad nam se svakodnevno truju vazduh,voda a preko njih i hrana!Ekoloski smo valjda u losijem polozaju od ogromnog broja zemalja i to nam ne smeta!Eto sve smo isterali na cistac-jos samo da sprecimo pirateriju pa smo u nirvani!


Otovri novu temu o tome (nauka forum) ili potraži neki ekološki forum.
Normalno je da se na IT forumu priča o pirateriji.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti27.02.2005. u 22:04 - pre 233 meseci
Citat:

Ma ljudi, batalite diskusiju.... Mozda je bolje preci na teske opijate.Da dilujemo njih, a??? Sta mislite o tome kao ideji??


Nah, preveliki rizik - ima gomila komplikacija koje idu uz taj posao (ne mozes da se otreses od musterija koje bi da se "srede" u tvojoj gajbi a ponekad i riknu na licu mesta), konkurencija voli da koristi vatreno oruzje u resavanju konflikata sa tobom i ceo posao je vidjen kao apsolutno socijalno neprihvatljiv pa cak i ako napravis tuznu facu i kazes kako radis to da bi prehranio svoju malu decu i otplatio kredit za mini hemijsku labaratoriju (sredstvo za rad)

Sa druge strane, piraterija je daleko manje rizicna (ako nista drugo, niko nije umro od overdose-a gledanja filmova), u Srbiji, kao sto vidimo se to predstavlja kao kategorija "za puko prezivaljavanje uz smrzavanje na ulici" i svi te podrzavaju "u borbi protiv zapada koji nas je bombardovao", zarade su ipak solidne (na nekoliko CD-ova zaradis koliko i na gramu dopa a nisi morao da se smaras sa nekim raspadom na nogama) a i policija na taj kriminal ipak ne gleda isto - ako nista drugo, privesce te u drugo odeljenje gde ne koriste brutalne batine kao vid komunikacije sa tobom.

After all, siguran sam da ces u opravdanju piraterije naci mnogo veci broj pristalica ovde nego u opravdanju dilovanja opijatima - pa mozes uvek da se izjadas :)

Dakle, piraterija je ipak bolji biznis :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti08.03.2005. u 21:48 - pre 232 meseci
Vidis Ivane, da je drustveno neprihvatljiv, evo vidi postove pa ces videti da polovina ucesnika u temi kaze da je taj posao, da ga tako nazovemo, drustveno neprihvatljiv i za svaku osudu.

Sto se tice konkurencije ima je u svakom poslu, pa i u ovom.

Zapad ovde nema dodirnih tacaka sa indijancima. Bar ne direktnih.

Sto se tice batina ima ih svuda. Nemoj misliti da ne mozes dobiti batine jer dilujes diskove.
Da je piraterija bolji biznis, ne znam....kazne su iste, a profit je daleko veci u opijatima.

Za koji krasni da se ja zezam sa diskovima i dobijem 8 godina kad mogu da valjam droge i dobijem par godina???

Mislim, razmislite malo.

Dilovanje divx-a trazi da budes izlozen pogledu pandura koji te odmerava i belezi ti poziciju na ulici, dilovanje dopa trazi da budes dobro sakriven (i pokriven).

Ah da, da ne zaboravim...

Nacuo sam da je danas krenuo jedan DOPIS iz Beograda sirom Srbije kojim se nalaze neka akcija sutra....ako ima indijanaca koji citaju ovo neka sutra odmore.

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11981 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.