Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11994 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ramzes
Srbija

Član broj: 31706
Poruke: 147
*.mobtel.com.



Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 13:54 - pre 234 meseci
@STELLANOVA

Da, kupljena su prava na prodaju i umnozavanje za film, ali za mene je piraterija kada ti kupis navodno originalan film koji je sa, recimo 7.5gb, uz upotrebu kojekakvih programa osiromasen sa kvalitetom slike i zvuka kako bi stao na disk od 4.5gb, pa sve da su ga odradili i TUCK i First Production! Mislim, ako ga vec reklamiraju kao original, neka to bude onda na odgovarajucem nivou kvaliteta za DVD format, tj. onako kako ga oni prodaju u svojim radnjama!
I nemoj da mi kazes da su ti filmovi istog kvaliteta kao oni koje kupujes u radnjama po ceni od 800dinara pa navise, jer je to i vise nego ocigledno da nije tako!

@JogyII

Nisam bas mislio novine=drzava, hteo sam da kazem da drzava odobrava pirateriju distribucijom filmova putem novina! To je moje misljenje, jer kao sto sam rekao u prethodnim postovima, ovom navodnom borbom protiv piraterije drzava samo maze oci narodu, a u stvari nista konkretno ne radi da se piraterija zaista suzbije! To ce se postici tek kada se krene na krupnije zverke, strozijom kontrolom dvd klubova, a iskreno, i prestankom prodaje ovih "legalnih" i "kvalitetnih" filmova koji se kupuju uz novine!

Ponavljam, to je moje skromno misljenje!

poz!
Ako im ne možete objasniti... Zbunite ih!!!

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 13:57 - pre 234 meseci
Ramzes,

Gresis - prvo kvalitet filma nema veze sa pravima - ako Tuck i njihovi originalni vlasnici licence nemaju nista protiv toga da se u novinama distribuira oskrnavljen DVD - onda to nije piraterija.

Drzava sa tim nema apsolutno nikakve veze, niti moze bilo sta da uradi - osim ako se udruzenje za zastitu potrosaca ne buni i dokaze da DVD koji je kupljen nije standardan - sto jednostavno nije tako.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 14:10 - pre 234 meseci
da slazem se sa Ivanom ove obogaljene verzije DVD-ova koje se prodaju (ukljucujuci i ove za 800 dinara) su SRAMOTA ali su i dalje originali, a ne piratske kopije (stavise piratske kopije su kvalitetnije LOL :) )

ono sto sam ja odavno govorio je da srbiji fali udruzenje za zastitu potrosaca koje zaista ima moc da pojedine malverzacije koje stete potrosacima zabrani




So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 14:15 - pre 234 meseci
stavise radije kupujem americku verziju za oko 10-15$ nego ove nase za 200 din (prevoz neplacam, samo zamolim kolegu da mi kupi po povratku nesto poznatije iz "jeftine korpe" ponekad se nadje bas dobrih filmova za 4$ LOL)

inace ovo zoniranje DVD uredjaja je zaista sramota i kradja,
kako oni smeju da mi zabrane da gledam nesto sto sam legalno platio






So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

nixylive
Niš

Član broj: 13902
Poruke: 99
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 14:44 - pre 234 meseci
@pctel

Aj mi samo reci zasto si ti za suzbijanje piraterije, kad na tvom sajtu prodajes divX player. Mislim, nema logike. Nego si i ti video da se od piraterije moze zaraditi pa si umesao prste. Aj daj neko logicno objasnjenje jer ovim potezom samo podstices pirateriju.
 
Odgovor na temu

nixylive
Niš

Član broj: 13902
Poruke: 99
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 14:51 - pre 234 meseci
Hahaha. Ovo ti je bilo dobro.

Do skoro su hapsili pirate tipa, banu ti u kuci i kazu "decko daj te kasete", a sad cujem da su oformili specijalne timove koji se razumeju u kompjutere, ako si sifrovao neke podatke znaju to da desifruju i sl. Mada mislim da samo plase ljude. Nek idu neka hapse krupne mafijase. Piraterija nije nikog ubila, zapretili ameri, a ovi nasi se usrali. Bolje neka jure preprodavce droge, ona ubija nase covecanstvo, ali ne, njih ce da puste jer im oni placaju zastitu i stite krupne kriminalce i zato ih drzava ne dira, a nekog seljaka sto kupio kompjuter i resio da pobegne od njive malo na pijac, e oni po njemu sto nema ni sredstva da se brani na sudu, stavise glup je da bi i pokusao da se brani. Pa stvarno nije fer. Neka ova drzava malo realnije gleda na stvari. Pa to su samo filmovi. Ljudi zele zabavu, zele da kao nekad sto su bili video klubovi da sada mogu isto tako da gledaju po 10 filmova za vikend. Nece valjda da cekaju mesec dana da izadje novi film u bioskopu, koji je ustvari star vec 2 godine i da idu da gledaju film u onim neudobnim stolicama da ih zulja dupe i da se znoje, da slusaju kako somovi neprestano jedu jebene semenke kao da su dosli da zderu u bioskpop a ne da gledaju film.

Po mom misljenju, treba da se suzbije piraterija domacih proizvoda (filmovi, muzika i sl.) a amere ko sisa, bas bi namerno dozvolio pirateriiju da njima naskodim. A oni pa kao da ce mnogo da izgube na zemlji koja ima 10 000 000 stanovnika, a pritom 90% njih nema dodira sa racunarom. Zarade na Titaniku 300 000 000 dolara, a nasi pirati svi da se skupe pa ne mogu da zarade 100 000 dolara. Ako im je mala zarada 300 000 000 onda ne moraju da snimaju filmove nek idu na njihove ranceve da gaje goveda.
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 14:58 - pre 234 meseci
Citat:
nixylive

previse uzak pogled na stvari

So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

nixylive
Niš

Član broj: 13902
Poruke: 99
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 15:02 - pre 234 meseci
Nema sta ja tu da gledam nekim sirokim spektrom misli :D

A pazi sad ovo. Film troja se prodavao na pijaci pre svetske premijere u americi. KAKO ?????????? Evo kako. ameri lepo pre premijere urade jedno prikazivanje gde urade bioskopsku kopiju, zatim je za dobre pare prodaju dalje i to se tako rastura dok ne dodje i do nas. I posle ce amer meni da kaze da sam ja pirat. Oce kyrac. Nerviraju me takve stvari. Ako si pustio kopiju onda trpi posledice. Zasto recimo kod nas nema takvih problema nego su svi domaci filmovi na divX-u sugavog jvaliteta. Zato sto nasi i ne prave dvd filmove ili ih ne prodaju kao ameri sve dok ne izadje javno. Mada u zadnje vreme i to vise ne vazi. Evo vec izaso Pad u raj i Zivot je lep sa dvd-ja.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 15:29 - pre 234 meseci
Citat:

Ako si pustio kopiju onda trpi posledice.


Izvini, ko je pustio kopiju - Universal Studios, State Department ili neki novinar dovoljno bezobrazan da snimi film kamerom?

Kakve veze ima vlasnik copyrighta sa tim?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 15:44 - pre 234 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Izvini, ko je pustio kopiju ?


Kakve veze ima vlasnik copyrighta sa tim?


Ima ima, jos kako....Prva piratska kopija je potekla sa njegovog tla, sa tla USA!
Ja sam LXG imao odmah nakon svetske premijere. Odakle? Pa snimili momci, a dalji put do nas je nebitan. Bitno je da ameri nisu iskorenili pirateriju kod sebe.
A ja bih im rekao: Sredi prvo stvari u svojoj kuci pa dodji da meni nesto govoris!!!

U tri lepe!
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 15:47 - pre 234 meseci
Izvini, a kakve veze ima cije je tlo... mislim prava potrazuje autor, studio ili distributerska kuca - sta njega briga o nekakvom tlu - u USA se te stvari i te kako kaznjavaju ako se sazna ko je u pitanju, o tome se radi - kod nas se to ne radi, ili se radi u mizernoj meri.

Dosta bre vise pravdanja svog kriminala tudjim - to nigde ne vodi.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 15:54 - pre 234 meseci
Da, kod njih se to juri, kaznjava, ali cinjenica da se to kod njih jos uvek radi navodi me na pomisao da nesto i nisu mnogo azurni, odnosno da se nisu bas pretrgli u tom iskorenjivanju piraterije.
A sta onda od nas zele? Da sve pirate Srbije obesimo na Terazijama?

Mos misliti...
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 16:13 - pre 234 meseci
Citat:
@pctel

Aj mi samo reci zasto si ti za suzbijanje piraterije, kad na tvom sajtu prodajes divX player. Mislim, nema logike. Nego si i ti video da se od piraterije moze zaraditi pa si umesao prste. Aj daj neko logicno objasnjenje jer ovim potezom samo podstices pirateriju.

1. Nisam se izjasnio da li sam za suzbijanje piraterije
Tako je, piraterija me NE ZANIMA, mislis li da ja pored svih obaveza imam vremena da suzbijam pirateriju? Drugim recima, moj stav je da kad vidim nekog da na ulici prodaje DiVX necu sad da idem da zovem policiju da ga hapsi, niti ako vidim da ga hapsi, necu da trcim za njima i da vicem da ga puste, ni jedno ni drugo nije moj problem. Svestan sam da je piraterija nelegalna, ali ima ko dobija platu da pazi sta je legalno, ja ne dobijam.

2. NIKADA nisam zaradio ni jedan dinar prodajom piraterije.
Znaci, ni danas ni za vreme Milosevica, ni ranije, niti cu ubuduce. DiVX player je totalno legalan uredjaj, a to sto moze biti upotrebljen za reprodukciju piraterije ne razlikuje ga mnogo od drugih uredjaja kao sto su video recorder, televizor, muzicka linija, CD/DVD rezac/citac, sve vrste zvucnika, a sto da ne, i monitori i hard-diskovi i flopiji i prazni mediji. Mozda bi trebalo da prestanem da prodajem i procesore kako bih sprecio kupce da pomocu njih pokrecu piratski Windows? Na DiVX player-u se moze pustati sve sto i na video player-u: snimci svadbi, veselja, rodjendana, svecanosti, zanimljivih dogadjaja, utakmica i filmova legalnih i piratskih.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ramzes
Srbija

Član broj: 31706
Poruke: 147
*.mobtel.com.



Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 16:36 - pre 234 meseci

Citat:
nixylive:cujem da su oformili specijalne timove koji se razumeju u kompjutere, ako si sifrovao neke podatke znaju to da desifruju i sl. Mada mislim da samo plase ljude.


Gresis, tim koji je sastavljen od ljudi koji znaju svoj posao i odradjuju ga i vise nego korektno zaista postoji, ali oni trenutno nemaju ovlascenje vlade Srbije da bilo sta urade, osim da prate i sastavljaju spisak svih pirata u SCG! Dakle, te price i nisu bas price za malu decu.
Slazem se da drzava (komisija za borbu protiv piraterije) stiti krupne mafijase (pirate) zato jer im oni placaju mito, koji im omogucava da nesmetano rade na podrucju SCG!

Citat:
nixylive:Zarade na Titaniku 300 000 000 dolara, a nasi pirati svi da se skupe pa ne mogu da zarade 100 000 dolara.


I tu gresis, krupni pirati zaradjuju ogormne sume novca prodajom filmova, sto divx sto dvd, to su organizovani lanci prodaje u svim gradovima i selima srbije, i uzima se ogromna para (CISTA ZARADA) koja na mesecnom sigurno prelazi 10000e! Pa sada to pomnozi sa bar 3 ili 4 krupnija pirata u Srbiji ( a ima ih sigurno vise ) i dobices lepu svoticu novca koju ti ljudi zaradjuju! I ja upravo o tome govorim, ako zele da suzbiju pirateriju ne treba da love ljude kao sto je Mirko Tomasevic (22), koji je u kucnoj radinosti piraterizovao filmove, vec ove, sto obrcu ogromne svote novca! Ali to se ne radi! Zasto? Pa MITO! A takvi likovi padaju samo ako ne plate mito, onda se udara na njih!

btw
Ivane, niko ne pokusava da opravda svoj kriminal tudjim, sta vise, bilo bi lepo da nema kriminala, ali ovde je sistem vrednosti potpuno poremecen a Mladja, Boza i Co. su preterali sa svojim bezobrazlukom (kriminalom) pa ima mnogo besnih ljudi!
Ako im ne možete objasniti... Zbunite ih!!!

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 16:52 - pre 234 meseci
Citat:

Da, kod njih se to juri, kaznjava, ali cinjenica da se to kod njih jos uvek radi navodi me na pomisao da nesto i nisu mnogo azurni, odnosno da se nisu bas pretrgli u tom iskorenjivanju piraterije.


A gde to na ovom svetu nema piraterije... da li je to sad izgovor da se svi bavimo piraterijom - jerbo je svuda ima manje-vise? Mislim... ljudi se ubijaju isto, svuda verovatno - neki neretko prodju nekaznjeno ili neadekvatno kaznjeno, da li je to sad licenca svakom da moze da kokne nekog ko ga nervira?

Da li u USA, EU, Japanu, Singapuru pa i u manje razvijenim zemljama mozes da organizujes velikoprodaju piratskih izdanja u nekom mestu i to da javno oglasavas? Ajd probaj pa da vidis kako su azurni.

Naravno to blage veze nema sa ulicnim prodavcima kojima je to izvor prihoda za hranu, nije mi bas najjasnije zasto policija u Srbiji prvo na njih cilja kada oni uopste nisu neki veci izazivaci stete - kada bi se krupne ribe naterale da rade legalno, ovi ulicni prodavci bi sigurno dobili mogucnost za posao u legalnim firmama, sto je daleko sigurnije i bolje po njih.

Citat:
A sta onda od nas zele? Da sve pirate Srbije obesimo na Terazijama?

Mos misliti...


Stvarno, mos misliti.. a sad, odakle ti to stvarno? Postoji razlika izmedju toga sto ti pricas i zahteva za ulaganje RAZUMNOG TRUDA za suzbijanje medjunarodnog kriminala. Ne, to nije razumni trud aka gospodin "nisam obavesten' vec pravi razumni trud u skladu sa mogucnostima i oprememom koju policija Srbije poseduje.

I sto toliko Srbiju pominjete (sve pirate Srbije)... da nema mozda zemlje na koju se ne vrse pritisci da se dovede u red sto se tice postovanja medjunarodnih normi? Koja je to zemlja? Cudo jedno gde bas, o nas velike, nadjose... ccc

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.208.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 16:53 - pre 234 meseci
@Marenovic
Mozda na zapadu nije sve savrseno i mozda nisu 100% iskorenili pirateriju. I nikad i nece. Niti mogu. Ali nigde na zapadu neces videti svuda ma ulici piratske filmove i programe. Oni su do tog stepena iskorenili pirateriju. Sada to hoce i ovde da urade. E sad, to sto ce to da unisti sivu ekonomiju, a samim tim i tvoj posao, je sasvim druga prica. Mogao bi pre svega sto si rekao, da kazes da si pristrasan kada sve ovo govoris.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

ramzes
Srbija

Član broj: 31706
Poruke: 147
*.mobtel.com.



Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 16:57 - pre 234 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Izvini, ko je pustio kopiju - Universal Studios, State Department ili neki novinar dovoljno bezobrazan da snimi film kamerom?


Izvini, ali kopija se u nekim zemljama pusta i pre premijere filma, u stvari, cak se i prodaje pre premijere filma, i to DVD format! Kod nas kada naidjes na film koji se prodaje na ulici u divx formatu, a koji se tek premijerno prikazuje u Americi, to jeste snimio neki novinar sa kamerom!
Ali da uzmem za primer Izrael, kada neka filmska kuca, WB, Universal Studios,... snimi film u kojem glume, npr. Bred Pitt, Kevin Costner, oni glumcima salju kopiju filma za koju glumac ima dozvolu da proda kome god zeli! Dakle, ti narucis, platis, i imas ORIGINAL FILM i pre nego sto se pusti u bioskopima! Nema piraterije, jer ti je film prodao glumac koji ima dozvolu studija! A sta se dalje zbiva sa tim to njih ne interesuje, ali jasno je da ce taj film dospeti do pirata koji ce ga prodavati po relativno niskim cenama! Znaci, ipak odgovornost lezi i na studiju koji je pustio taj film u opticaj! Izmedju ostalog, kako to da se i kod nas pojavljuju filmovi u DVD kvalitetu, za max. par nedelja od premijernog prikazivanja? odgovor znam, skystar, ali opet, zapad je taj koji salje filmove via satellite a koje svako moze da skine na hdd i potom snimi!

poz!
Ako im ne možete objasniti... Zbunite ih!!!

 
Odgovor na temu

drgrozozo
Doktor Grozozo

Član broj: 41870
Poruke: 264
*.83.beocity.net.

Jabber: drgrozozo@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 17:23 - pre 234 meseci
ma ova pojava jurenja sitnurije po nasim ulicama nema veze sa zapadom.

jednostavno su se bivsi najveci pirati transformisali u legalne filmske, muzicke, modne blabla kuce pa bi sada da ubiju konkurenciju.

problem je sto sadasnji najveci pirati podjednako dobro podmazuju sistem, pa su jedini koji preostaju da naj**u indijanci po ulicama.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 17:31 - pre 234 meseci
Citat:

ali opet, zapad je taj koji salje filmove via satellite a koje svako moze da skine na hdd i potom snimi!


Eh sad... zapad - postoji content author, content provider i distributivni servis (recimo - satelit)

Svi oni imaju ljude... svako od tih ljudi je potencijalni izvor piraterije - ako mu je mala plata, ako mu se jednostavno hoce i sl....

Razlika izmedju tog sistema i Srbije je da - ako je neko uhvacen u cinjenju krivicnog dela - taj ce i biti kaznjen.

Iz cele tvoje price je apsolutno jasno da je takav metod piraterije (glumac dao film, produkcioni tehnicar iskopirao master, iznervirana tetkica maznula box iz magacina par meseci pre pojavljivanja u supermarketima) apsolutno nemoguce suzbiti - ono sto je moguce suzbiti je "poslednja milja" :-) Dakle, organizovani krimosi koji zaradjuju velike pare na tome.

Mene ovo posebno nervira jer je narod SCG, na zalost, uz pomoc kriminalaca i onih najbucnijih i totalnog raspada sistema navikao da se oblaci saniranim stvarima, da se voze kola "sa osiguranja", koriste mobilni telefoni "ispali iz kamiona" i dekodirani kako bi radili sa tudjim karticama, kupuju piratski CD-ovi i DVD-ovi, kasetofoni, elektronika, parfemi i sve ostalo...

Mislim, OK, jasno je da se nema para i da se originali ili legalne verzije svega toga gore tesko mogu kupiti od strane vecine stanovnistva i da bi pravi standard drasticno pao - ali nek neko kaze, dokle tako - mislim, da li neko misli da ce svi ti krimosi koji profitiraju od sanirane robe, pirata (ne pricam o tezgarosima vec o veleuvoznicima) ceo taj distributivni lanac baziran na sivoj ekonomiji i medjunarodnom kriminalu da dozvole da se sistem lako promeni... hoce djavola... i ako tako nastave, Srbija ce zauvek stojati u polu-sivoj ekonomiji jer se nikom nece isplatiti da radi nista legalno, njega ce tuci u ceni kolega saner... a nas ce ceo svet da gleda kao krimose

:(

Mislim, niko ne trazi da se sve apsolutno suzbije... ali, znas kako, kad nesto ilegalno cini verovatno preko 50% ukupne trgovine... onda nesto debelo nije OK.

I ti kriminalci koji su na pocetku lanca nisu jadni ljudi koji zaradjuju za hleb i kiriju - to su vrlo bogati ljudi koji ce sve uciniti da jad i beda u Srbiji potraju sto je duze moguce obicno servirajuci neke pateticne patriotske pricice.

A stradace ponekad nesrecnici kao sto je ovaj decko - verovatno najmanje krivi.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

drgrozozo
Doktor Grozozo

Član broj: 41870
Poruke: 264
*.83.beocity.net.

Jabber: drgrozozo@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti01.02.2005. u 17:43 - pre 234 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
... ali nek neko kaze, dokle tako - mislim, da li neko misli da ce svi ti krimosi koji profitiraju od sanirane robe, pirata (ne pricam o tezgarosima vec o veleuvoznicima) ceo taj distributivni lanac baziran na sivoj ekonomiji da dozvole da se sistem lako promeni... hoce djavola... i ako tako nastave, Srbija ce zauvek stojati u polu-sivoj ekonomiji ...


pa naravno.

nisi sigurno mislio da smo mi genetski nesposoban narod niskointeligentnih koji nece da radi blabla, i ne razumemo kako treba da se zivi i sta treba da se menja? svako to zna, to je jako jednostavno i postoji vekovima zakon+policajac+sudija.
a sto se nikome na bilo kakvom visem polozaju ne isplati da bilo sta cacka?
jednostavno, kad dodje red na sledeceg clana bande da siluje mladu curu na podu, nijedan nece da kaze "hajde obuci se, odvescu te kod doktora" nego ce da kaze "a sad malo ja".
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Copy & Paste: Prva osudjujuca presuda protiv kucne DivX radinosti

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11994 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.