Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?

[es] :: Visual Basic 6 :: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79415 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Exit
Djordje Vukovic
Berane

Član broj: 45956
Poruke: 92
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?31.01.2005. u 07:49 - pre 234 meseci
Ne mora da bude grafika kao u pravom kvizu.Bolje da mi smislimo nesto.Bice orginalnije.
Underground
 
Odgovor na temu

zarezoya

Član broj: 43660
Poruke: 26
195.252.107.*

Sajt: www.zarezoya.co.sr


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?31.01.2005. u 11:03 - pre 234 meseci
evo za berzu, pogledajte pa mi javite da li da nastavim sa istim ili da promenim nesto
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
*.beotel.net.

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?31.01.2005. u 13:17 - pre 234 meseci
Exit,nishta nisi propustio na chetu...Cekali smo krcka ali se nije pojavio...
poz

I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?31.01.2005. u 14:00 - pre 234 meseci
:D pa rekao sam da verovatno necu doci... evo sinoc sam skinuo JAJC i evo me sad sa Shadowedom na Jabberu. Predlazem vam da i vi skinete JAJC ili neki drugi jabber client i da se svi nadjemo jedno vece na [email protected]. ovaj jabber je mnogo bolji od irc-a!

poz!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?01.02.2005. u 00:14 - pre 234 meseci
evo sad sam malo prepravio onaj kod, samo modul (Shadowed radi formu) ali i dalje zakiva u petljama... verovatno zato sto je baza mala. A mozda bi trebali da napravimo drugaciju bazu - da ima pored 'Word' i 'Associate' i 'MainWord' kolonu u kojoj ce biti konacna resenja (onda bi u 'Word' bila resenja kolona a u 'Associate' bi bile reci koje ce e naci u poljima). Ako baza bude bila ovakva (pretpostavljam) program ce sljakati k'o leptir!
Ali i dalje nam ostaje to ko ce da popunjava bazu. Ja predlazem da to budu ili Exit ili Pr0gr4m3r (ili neko treci koji hoce da se prikljuci u tim).

A sto se tice one ekavice, ijekavice... mislim da bi trebali da dodamo jos jednu kolonu (jesam dosadan, zar ne?) u kojoj bi bili snimljeni sinonimi (svaka rec ima svoje sinonime) razdvojeni po nekom separatoru (recimo , [zarez])...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
195.252.85.*

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?01.02.2005. u 19:05 - pre 234 meseci
krcko,ja sam vec dosta dugo koristio irc,i pre neki dan sam poceo da koristim jabber...mogu ti reci da sam prijatno iznenadjen...Shvatio sam da je jabber mnogo bolji od irc!!!
Sto se tice kviza,i dalje imamo problem sa grafikom,niko se nije javio da hoce da pomogne oko grafike...pa ukoliko vi znate nekog dobro ce nam doci...
Postavicu forum tamo negde u grafici pa mozda se neko bude javio...
poz svima
(Da li ste razmisljali o sigurnosti ovog foruma?)

I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?01.02.2005. u 19:55 - pre 234 meseci
Citat:
evo sad sam malo prepravio onaj kod, samo modul (Shadowed radi formu) ali i dalje zakiva u petljama... verovatno zato sto je baza mala. A mozda bi trebali da napravimo drugaciju bazu - da ima pored 'Word' i 'Associate' i 'MainWord' kolonu u kojoj ce biti konacna resenja (onda bi u 'Word' bila resenja kolona a u 'Associate' bi bile reci koje ce e naci u poljima). Ako baza bude bila ovakva (pretpostavljam) program ce sljakati k'o leptir!

Najbolje rešenje je da se napravi izlaz iz petlje ukoliko se ne pronađe dovoljno reči i da se automatski pređe na generisanje drugačije asocijacije.Ukoliko se tako ne uradi, program će se zakivati svaki put kada ne bude mogao da izgeneriše asocijaciju, a to ne možeš da predvidiš, pogotovo ako je baza reči velika.Po meni, generisanje asocijacije bi trebalo da funkcioniše ovako:
Prvo se po random principu odabere jedna reč koja će biti konačno rešenje.Onda se izvrši SQL upit koji će da izlista sve reči koje asociraju na tu reč, tačnije eventualna rešenja kolona.Onda se proveri da li je broj rekorda jednak ili veći od 4 (pošto toliko kolona ima), i ukoliko nije, automatski izlaziš iz petlje i tražiš neku drugu reč za konačno rešenje, a ako jeste onda za svako rešenje kolone izvršiš SQL upit koji izlistava reči koje asociraju na reč koja predstavlja rešenje kolone, gde takođe sva 4 SQL upita moraju vratiti 4 ili više rekorda, a ukoliko neka vrati manje od 4 rekorda, onda se pristupa selektovanju neke druge reči koja asocira na konačno rešenje.Ukoliko se ne nađe rešenje, onda se program vraća na početak i ponovo bira neko drugo konačno rešenje, pa sve iznova.Naravno, negde bi trebalo upisivati reči (konačna rešenja i rešenja kolona) koje su već isprobane i za koje je utvrđeno da ne mogu biti niti konačno rešenje, niti rešenje kolone (odnosno, ne postoje 4 asocijacije na tu reč), kako se ne bi ponavljale, čime bi se sprečilo zakucavanje programa i ubrzalo generisanje.Time bi se postiglo da ukoliko može da se izgeneriše barem jedna asocijacija, program će je i generisati, a ukoliko ne može ni jedna, onda uradi nešto drugo (bitno je da se izađe iz petlje u tom slučaju).Samim tim, što je više reči u bazi, veća je šansa za brzo generisanje asocijacije, a ukoliko je baza reči mala veća je šansa da će se program više puta vraćati na početak.U svakom slučaju, bitno je da se spreči zakucavanje programa ukoliko ne može da se izgeneriše nijedna asocijacija, odnosno zakucavanje u bilo kojoj petlji.
Citat:
(Da li ste razmisljali o sigurnosti ovog foruma?)

Na kakvu sigurnost misliš ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?02.02.2005. u 00:18 - pre 234 meseci
pa ima smisla (i to mnogo) ovo sto si predlozio ali ja imam jedan problem:
.RecordCount mi je uvek -1 !?! Pokusavao sam i da promenim kursorr al ne vredi, da nemas neku ideju?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?02.02.2005. u 16:28 - pre 234 meseci
Eh, imao sam ispit juce pa me nije bilo. Za sad nista (zbog pomenutog ispita). Samo da vam skrenem paznju da je najbolje da se ne uzbudjujete previse oko UI-a jer je najbolje stvar raditi tako da sto manje zavisi od UI-a a opsle menjati i prepravljati UI po zelji.
Dakle, bitan je engine.
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
*.beotel.net.

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?02.02.2005. u 18:53 - pre 234 meseci
pa,kako si proshao na ispitu?(ako sme da se pita)

I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?02.02.2005. u 19:12 - pre 234 meseci
Offtopic, ali, necu ni ja znati skoro...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?02.02.2005. u 20:00 - pre 234 meseci
Citat:
.RecordCount mi je uvek -1 !?! Pokusavao sam i da promenim kursorr al ne vredi, da nemas neku ideju?

Nisam stigao detaljno da pregledam tvoj kod, ali na brzaka sam primetio sledeće.Naime, mnogo koristiš "on error resume next", što u principu nije dobra ideja, pogotovo ukoliko dalje u kodu može da postoji više različitih grešaka, jer onda nikada ne možeš biti siguran koja je greška u pitanju.Ovo ne važi ukoliko je u pitanju neka greška za koju očekuješ da se pojavi i koja ni na koji način neće uticati na dalji rad programa.Sledeća stvar, bilo bi brže da pre nego što kreneš da popunjavaš array, proveriš da li imaš dovoljno elemenata za isti, dakle prvo preko upita pozoveš reči koje asociraju na nešto, a onda ih prebrojiš sa recordcount.Ukoliko ima elemenata, sigurno neće vratiti -1, naravno pod uslovom da je SQL upit dobro postavljen.Proveri i to.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?02.02.2005. u 20:03 - pre 234 meseci
I ukoliko ima elemenata vraca -1. Svakako, dobra ideja za uklanjanje On Error Resume Next i dodavanje obrade (tj. identifikacije) gresaka ako postoje.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?02.02.2005. u 20:07 - pre 234 meseci
pa izbegao sam to sa recordCount na ovaj nacin:
Code:

Public Function ascCount(sRec As String) As Long
    Dim rs As New ADODB.Recordset
    
    ascCount = 0
    
    Set rs = DBConn.Execute("SELECT DISTINCT Associate FROM" & _
                                       "Associates WHERE Word = '" & sRec & "'")
    
    Do Until rs.EOF
        ascCount = ascCount + 1
    Loop
    
    rs.Close
    Set rs = Nothing
    
End Function

ako bi samo uradio:
Code:

Public Function ascCount(sRec As String) As Long
    Dim rs As New ADODB.Recordset
    
    Set rs = DBConn.Execute("SELECT DISTINCT Associate FROM" & _
                                       "Associates WHERE Word = '" & sRec & "'")
    
    ascCount = rs.RecordCount
    
    rs.Close
    Set rs = Nothing
    
End Function

onda bi uvek dobio -1 dok za istu rec (npr. "garfild") ako se koristi gornji primer dobio 6 (koliko ih i ima u bazi). Cudno zar ne?
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?02.02.2005. u 20:34 - pre 234 meseci
Citat:
I ukoliko ima elemenata vraca -1.

Ah, pa to je ADO, sorry, nisam obratio pažnju :) On vraća -1 kad ne može da utvrdi broj rekorda.Elem, pa onda prebroj rekorde pomoću SQL upita, dok ne smislimo nešto pametnije.Ovako:
Code:
SQL = "SELECT COUNT(ime polja) as brojrekorda FROM Associates WHERE Word = '" & sRec & "'"
ascCount = rs.Felds(0).Value

-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?02.02.2005. u 23:56 - pre 234 meseci
hvala, sad cu da probam...
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
*.beotel.net.

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?03.02.2005. u 16:59 - pre 234 meseci
Ljudi,dobre vesti javio se jedan lik za grafiku...Mislim da ce biti od velike koristi!
Za koji dan cu da zavrshim sa igrom "Ko zna zna"...
Mislim da je baza od 1223 pitanja sasvim dovoljna?
poz

I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?03.02.2005. u 21:48 - pre 234 meseci
super za grafiku!
1223 pitanja!?! to je FENOMENALNO (jesi lih ti sastavljao? - neverujem, nisi imao vremena :D)
ja nisam imao mnogo vremena da radim na kodu al cu nocas do jedno 3-4 visiti na kompu (uobicajeno) pa cu srediti kod za asocijacije (da jednom konacno zavrsimo sa njima!)

poz svima!
 
Odgovor na temu

Exit
Djordje Vukovic
Berane

Član broj: 45956
Poruke: 92
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?04.02.2005. u 12:46 - pre 233 meseci
Super za grafiku.
Koja bi da je igra ko zna zna?
Zaboravio sam :D
Underground
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
*.beotel.net.

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?04.02.2005. u 13:58 - pre 233 meseci
Pa to ti je ono ...klasican kviz.Imash 10 pitanja svako tacno odgovoreno nosi 10poena a svako netacno oduzima isti toliki broj poena,inace mislim da je to 4 igra po redu...
Naravno da nisam ja sastavljao tolika pitanja...neshto sam nashao na netu a neshto mi je drug dao(on je pravio neki kviz pa mu je ostala baza s'pitanjima)
poz

I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79415 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.