Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?

[es] :: Visual Basic 6 :: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79304 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?26.01.2005. u 18:49 - pre 234 meseci
Citat:
Ne bi bilo lose da ako neko ima worlist-u srpskih reci (ili neki dobar, ali dobar program koji ce izblaciti reci iz teksta) da uploaduje negde.

Evo, ostavio vam čovek ovde 100.000 reči, mislim da je dovoljno za početak :)
http://www.elitesecurity.org/tema/90973/0#585384
Ne bi trebalo biti problem napisati programče koji će sve da ih prebaci u jednu mdb bazu u dodeli im ID-eve.

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 26.01.2005. u 19:51 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?26.01.2005. u 18:50 - pre 234 meseci
Sto se jekavsko, ijekavkog, kajvaskog i ostalih tice, treba se dogovoriti i raditi samo jednu varijantu. Sad, ne znam koliko kome koja varijanta odgovara ali mnogo komplikuje stvar ako se uvrscavaju svi varijeteti. Asocijacije definitivno moraju biti na jednom jeziku.
Sto se tice malih i velikih slova rebalo bi biti case-insensitive.
Lose kucanje je lose kucanje i problem korisnika. Malo sta se tu moze uraditi (eventualno , nesto kao Google-ovo "did you mean..."). To se moze ostaviti za kasnije.

Vidimo se sutra...
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?26.01.2005. u 19:08 - pre 234 meseci
Nemam vremena da se ukljucim u ovo, pa ce moj doprinos biti topovanje teme ;)
 
Odgovor na temu

Exit
Djordje Vukovic
Berane

Član broj: 45956
Poruke: 92
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?26.01.2005. u 20:10 - pre 234 meseci
Citat:
Shadowed: Sto se jekavsko, ijekavkog, kajvaskog i ostalih tice, treba se dogovoriti i raditi samo jednu varijantu.


Slazem se sa time.Da bi program (kada se sve igre sklope u jednu cjelinu) morao biti
pisan na jednom narjeciju.Bilo bi dobro imati nesto kao naslovnu stranu koja ce korisnika obavjestavati o nekim pravilima koja nisu bas ocigledna npr da li ce se
koristiti jekavski, ijekavski ili kajkavski.Treba imati i neki HELP FILE koji ce igracu
detaljno objasnjavati sva pravila.

Citat:
Isto tako neki korisnik, može umesto večnost da otkuca večnorst u brzini i da opet bude pogrešan odgovor, iako je ovaj u principu znao odgovor


Tesko se mogu predvidjeti neke moguce greske.Moze se raditi na tome da se njihov broj smanji ali uvijek ce se naci neka "pukotina" u programu koja se ne moze predvidjeti u toku pravljenja programa.


Underground
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?26.01.2005. u 20:19 - pre 234 meseci
Citat:
Tesko se mogu predvidjeti neke moguce greske.Moze se raditi na tome da se njihov broj smanji ali uvijek ce se naci neka "pukotina" u programu koja se ne moze predvidjeti u toku pravljenja programa.

Da, ali jedan od osnovnih ciljeva kada se radi bilo koji program je i da se predvidi što više mogućih grešaka od strane korisnika i da se napravi mehanizam koji će da ublaži njihove posledice.Zato sam i dao jednostavan predlog da se ubaci Msgbox sa tekstom "Napisali ste to i to, da li ste sigurni ?", tako da korisnik barem može da proveri šta je ukucao ako to želi.E sad ako on i pored toga klikne yes, a pogrešio je u kucanju, onda ko mu je kriv.I jedan predlog u vezi grafičkog izgleda, a tiče se asocijacija.Mislim da bi mnogo lepše izgledalo da se koriste button-i za označavanje polja, a textbox-ovi ispod njih i onda se klikom na neki od njih taj button jednostavno sakrije (svojstvo visible).To naravno ne važi za rešenja grupe kao ni za konačno rešenje.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?26.01.2005. u 21:26 - pre 234 meseci
Citat:
Shadowed: Sto se jekavsko, ijekavkog, kajvaskog i ostalih tice, treba se dogovoriti i raditi samo jednu varijantu.

A zar nije lakse (dobro nije lakse al' je lepse :p) sa svaki pojam ima listu sinonima i prilikom provere odgovora pogleda se ta lista i ako ima podudaranja onda je odgovor tacan...

p.s. ok je da me zovete krcko :D
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?26.01.2005. u 21:40 - pre 234 meseci
Citat:
Shadowed: Verujem da vecina ovde ume da ga koristi...

e ja sam ta manjina ;)
evo sad sam skinuo zeljkov tutorijal pa cu da pokusam da naucim...
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?27.01.2005. u 00:21 - pre 234 meseci
Ovo je super!Asocijacije su ok,malo da se doradi grafika ubaci nekoliko stvari i to je to!MOLIM VAS SAMO DA SE OBRATITE NA [email protected] KAKO BIH ZNAO KO JE U TIMU,KO MOZE DA POMOGNE,KO SHTA TREBA DA RADI...
Poz

I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?27.01.2005. u 00:38 - pre 234 meseci
Josh jedanput ponavljam
Svi zainteresovani neka se jave na



[email protected]

*********************************************
I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?27.01.2005. u 10:55 - pre 234 meseci
Aj, ja cu pokusam sad da uradim neku grafiku :D
 
Odgovor na temu

Pr0gr4m3r
Vojislav Kasljunica
Ne razmishljam o tome
Zrenjanin

Član broj: 44902
Poruke: 80
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: www.milankrstin.tk


Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?27.01.2005. u 13:31 - pre 234 meseci
Vazi "krcko",pa mi poshalji na onaj mail!
poz
I Smrt ,je deo zivota!
volja,rad,uspeh
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?27.01.2005. u 13:40 - pre 234 meseci
@Pr0gr4m3r. Sto si zapeo? Pa svi zainteresovani su se javili / javljaju se ovde a preko ove teme se i organizujemo. Ovde se i vidi ko sta radi, sta je uradio itd. Ne vidim neki smisao u tom mailovanju...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?27.01.2005. u 14:10 - pre 234 meseci
'Vako, za sad sam napravio bazu i "Menadzer" za popunjavanje iste. Mozete da dodajete reci i asocijacije na njih. Imate kod i samo treba da iskompajlirate. Zbog bug-a u VB-u projekat pokrecite duplim klikom na ikonu projekta a ne iz IDE-a (file>open ili nesto slicno). .mdb fajl treba da bude u istom direktorijumu gde je i projekat odnosno izvrsni fajl.
Sad se postavlja pitanje ko ce popunjavati bazu. Ako to svi budu radili doci ce do ponavljanja, slicnih asocijacija i sl.
Najbolje bi bilo da to radi neko ko najmanje radi na samom kodu. Za pocetak imate ubacene krckove primere. Koriscenje menadzera je (nadam se dovoljno intuitivno). Kod je dosta iskomentarisan (iako nije namenjen za krajnjeg korisnika) pre sve svega zato sto je cilj cele stvari ucenje VB-a pa taku tu imate opise sta kako radi i mozete videti primer rada sa bazom podataka pomovu ADO-a.

U kod mozete dodavati stvari ali bih zamolio da zbog preglednosti to uradite ispod oznacene linije. Ako nesto menjate u vec postojecem kodu bilo bi dobro da to naznacite komentarima u kodu i/ili u poruci ovde.

Ako vam vam SQL predstavlja problem, pogledajte sledecu knjigu http://www21.brinkster.com/theshadowed/sql21.zip (333KB). Link ce biti aktivan max. 48h.

Edit: Nasa slova se ne prikazuju dobro u ListBox-evima (iako su podeseni na Central European) ali se dobro cuvaju u bazi i prikazuju u TextBox-ovima tako da ne brinete. Nije mi poznato zbog cega ListBox-ovi ne prikazuju kako treba. Mozda bi se promenila situacija sa nekim drugim fontom (mada, sumnjam).
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?27.01.2005. u 23:38 - pre 234 meseci
izvinjavam se, mislim da ja necu moci da radim grafiku :(
radio sam po 20 kombinacija ali nikako da dobijem ono sto hocu!
prvo sam trazio na netu (na rts-u i google-u) slike iz tv kviza (da bude originalno!) al nema nista! potom sam pokusao da izgleda nesto kao futuristicki, pa onda kao grafiti ali sve su to gluposti! nama treba nesto jednostavno (kao originalna grafika - a ja ni skocka ne mogu da nadjem!!!). odustajem. nemam inspiracije! evo slike koju slucajno nisam obrisao (ne znam otkud se ona nadje u drugom folderu) kada sam se iznervirao (mada mi se ni ona ne svidja)...

daklem, ja ostajem samo za kod i pisanje reci/asocijacija

@Shadowed:
meni se odlicno prikazuju nasa slova. mozda je to do XP-a
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?27.01.2005. u 23:49 - pre 234 meseci
evo sad sam postavio temu u cekaonici u nadi da ce neko da mi uhvati par slicica iz kviza (preko TV kartice).
pa ako bude tih slicica ja se vracam na grafiku! :D zasad mi se smucila...

offtopic:
Shadowed, imas li jos ovih knjizica?
 
Odgovor na temu

Exit
Djordje Vukovic
Berane

Član broj: 45956
Poruke: 92
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?28.01.2005. u 12:20 - pre 234 meseci
U asocijacije treba dodati vrijeme.Igracu treba da se mjeri 90 sekundi i nakon toga
ako asocijacije nisu rijesene - kraj igre.

Kako bi to moglo da se uradi tako da igrac vidi odbrojavanje (90 , 89 , 88 , 87 .... 0)?
Underground
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?28.01.2005. u 12:32 - pre 234 meseci
Postavis Timer, podesis mu interval na 1000 i pri svakom dogadjaju ipisujes jedan broj manje u Label-i.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?28.01.2005. u 17:27 - pre 234 meseci
ja sam vise za progressbar (naravno 'custom' bar, da se slaze sa grafikom) nego za brojke. Uradicemo oba predloga pa sta bude bolje (lepse) to ostavljamo :D
 
Odgovor na temu

Exit
Djordje Vukovic
Berane

Član broj: 45956
Poruke: 92
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?28.01.2005. u 18:15 - pre 234 meseci
Krcko je u pravu.Uradicemo oba predloga pa cemo vidjeti sta je bolje.Mozda da
postavimo i progress bar i timer?
Underground
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?28.01.2005. u 18:24 - pre 234 meseci
Shadowed, HELP ME!!!
Jeste da ti je kod (mislim na Menadzera) jednostavan ali mene brate ove baze nesto ne vole bas mnogo! Daklem, treba mi f-ja koja bi izgledala ovako:
Code:

Function getString(strID As Integer, strPojam As String, iIDs() As Integer) As String()
...
End Function

ili tako nekako. Ja treba samo da joj prosledim broj (strID) a ona da mi iz baze vrati string (strPojam) sa tim ID-om, integer array (iIDs) popunjen sa IDovima pojmova koji asociraju na strPojam i string array pojmova koji asociraju na njega (na strPojam)...

fali mi jos samo to (najvaznije) i kod za asocijacije je gotov. posle ostaju samo reci i grafika...

poz!
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Da li je moguce napraviti kviz TV SLAGALICA u VB?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 79304 | Odgovora: 210 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.